Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A te gyermeked könnyen elalszik délután?Mit csinálsz vele, hogy hamarabb elaludjon? fórum

A te gyermeked könnyen elalszik délután?Mit csinálsz vele, hogy hamarabb elaludjon? (beszélgetős fórum)


2009. okt. 4. 13:46
jav. Magától
2009. okt. 4. 13:45
Sziasztok! Az én Kisfiam 3.5 éves és nem is olyan régen -nyáron- még délutánonként olyan szépen elaludt Magáról, mint 1 kis angyal.. Szeptembertől ovis lett, ott ugye kötelező a délutáni pihi, mégha nem is alszik el, de azért próbál. Azóta itthon, hétvégente, semmit nem alszik napközben, mégis reggeltől olyan este 8-ig fenn 'pörög'. Pedig aztán igyekszünk tartalmasan eltölteni a hétvégéket, mégsem álmos. Úgy látszik, már nagyfiú hozzá.. :-)) Pedig régebben emlékszem még suli után amikor hazajöttem, akkor is nagyon szerettem aludni, de főleg hétvégéken, és nemcsak reggelente, hanem ebéd után is.
2009. aug. 2. 21:57
én is lefekszem aludni, ha meg felkel az ágyból, fél szemmel figyelem, sunyizok, és egy idő után megúnja h csak "ő" van fent, és odajön hozzám, és elalszik. kb 10percen belül sikerül is elaludnia.
2009. aug. 1. 18:15
Az en kisfiam meg nem volt 2 eves amikor leszokott a delutani alvasrol.Egy darabig probalkoztam az altatassal, aztan tudomasul vettem, hogy nem akar aludni. Estenkent fel 7 korul mint a hulla esett be az agyba es reggelig aludt. Az ovodabol delben elhozom, ott sem alszik. Most mar 6 eves.
2009. júl. 30. 14:51

Sziasztok!

Nálunk a kislánynál /2 és fél éves/,bevált a kedvenc mese dvd-n,csend a lakásban,ebéd után laza tusolás,vagy arcmosás,cumi,innivalót bekészítek neki az ágyba,redőny félig le,és kijövök.Ez menetrend szerűen.Ha bent vagyok vele,variál,ez kell,az kell...

16. c2f8e79cdf (válaszként erre: 15. - Dj.cica)
2009. jún. 29. 13:17
Mi viszonylag későn kezdtük a beszédet,de akkor már 2 szavas mondatokban és elég tisztán.Sokáig cumizott,görbék lettek a fogai.Ettől pösze egy kicsit.
15. dj.cica (válaszként erre: 14. - C2f8e79cdf)
2009. jún. 29. 11:08

:) nekem elég korán beszélt már 14-15 honaposan már összekapcsolta a szavakat,igaz nálunk még az r betü nem megy tisztán.

majd meglátjuk mi lesz,most várja már az ovit :)

14. c2f8e79cdf (válaszként erre: 13. - Dj.cica)
2009. jún. 29. 08:54
Biztosan.A gyerekek szeretik egymást utánozni.Az én gyerekem 2 évesen már tisztán beszélt.3 évesen oviba ment és elkezdett selypíteni.
13. dj.cica (válaszként erre: 12. - C2f8e79cdf)
2009. jún. 29. 08:32
hát ebben reménykedem,abból indulok ki hogy a homokozoban is csak nézi a többieket jó sokáig mit csinálnak,szóval alvás terén remélem követni fogja őket:)
12. c2f8e79cdf (válaszként erre: 11. - Dj.cica)
2009. jún. 28. 19:44
Oviban majd szépen aludni fog.Mást nem tehet,a többi gyerek is aludni fog,nem fog vele játzszani senki.Ebben nyugodt lehetsz.Hogy az otthoni alvásokkal mi lesz...?
2009. jún. 28. 15:57

nekem is problémása délutáni alvás,ha nem alszik akkor felpörög és nagyon eleven lesz,már probáltam mindent én is.Van mikor énekel ordit mozog és kijelenti ö bizony nem alszik és 1 óra müsor után feladom.

nekem most szeptembertöl lesz ovis.hát nem tudom mi lesz ott majd vele.

2009. jún. 28. 14:29
Ennek a melléfekvésnek is meg lett a következménye.Én sajnos nem tudtam melléfeküdni,mert az ágya nem bír el egy felnőttet.A mi ágyunkban alszik.Minden este.Van aqmikor már nincs energiám átcipelni a saját ágyába.Főleg amikor bealszom.
9. c8012ab2c6 (válaszként erre: 7. - C2f8e79cdf)
2009. jún. 28. 11:47
Hát igen...Ez a veszélye,hogy akkor én is elszunyálok...És ugye azt nem kell itt senkinek ecsetelni,hogy mennyi dolgunk van..nem érünk rá aludni délutánonként!De azért persze néha lehet,ha ott vagyok és mondjuk olvasok,akkor ő elalszik,és nekem is egy kis kikapcs!!Bárcsak minden nap megtehetném!!
2009. jún. 28. 10:24
Az én kislányom 5 éves,és 1 éves kora óta nem alszik délután.Mondták,hogy feküdjek mellé ,míg kisebb volt,akkor tuti elalszik.Csak az volt a gáz,hogy le sem feküdt.Nincs igénye a délutáni alvásra.Alvás időben könyvet olvasunk,vagy csak ő nézegeti a képeket,ha pihenésre vágyik.
7. c2f8e79cdf (válaszként erre: 1. - C8012ab2c6)
2009. jún. 27. 20:57
Az én kislányom 4 éves.Csak az oviban alszik délután.Az esti elalvással is gond van.Amióta ovis lett,este se akar időben lefeküdni,hiába a mese,cirógatás. Csak velem hajlandó elaludni.Sajnos majdnem mindig én is bealszom vele.
2009. jún. 27. 15:02
Én mindig ugy altattam hogy magam mellé fektettem és simogattam.Ettől meg nyugodott és elaludt hamar.
5. c8012ab2c6 (válaszként erre: 3. - Tiduj30)
2009. jún. 27. 15:00
Végülis már 3,5 éves,de nagyon nehezen alszik el.Aztán ha melléfekszek,mesélek,akkor elfordul és elalszik!De az oviban nincs ilyen gond,és én sem érek rá mindig,hogy altatgassam!
2009. jún. 27. 14:58
A lányom 20 hós. Hasfájós volt, csak úgy tudott elaludni, hogy simiztük a pociját, később csak a pociján volt a kezem. Aztán most már az oldalán alszik el, szóval átölelem a derekát. Ja, mindig odafekszem mellé. Félek is kicsit, mi lesz majd az oviban. De az még odébb van, talán ez is elmúlik nála...
2009. jún. 27. 14:56
Ez ismerős...:( Én lányaimmal azt csináltam, hogy csak lepihentünk a sötétben...néha elaludtak, néha nem...de ez mindenképpen pihentető.
2009. jún. 27. 14:55
Én odabújok mellé mostanában.Eddig magától aludt el délután is,de mostanában megkér,hogy együtt aludjunk.Ja és mesélek neki alvás előtt.
2009. jún. 27. 14:53
Az én fiam egyre nehezebben akar elaludni..viszont ha nem alszik,akkor bolond lesz,és nem lehet vele bírni!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook