Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nyuszisok ide! fórum

Nyuszisok ide! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
105. vghannarenii (válaszként erre: 104. - Inesse)
2018. aug. 25. 18:00

Szia!


A nyuszik altalaban ki jelolnek magunknak egy helyet valamelyik sarokban a ketrecen belul:)

En amikor kaptam a nyuszimat ugyan ez volt a problema .. sosem oda pisilt vagy kakilt ahova kellet volna .. igy hat a wc-t arra a sarokra tettem,ahol a szena volt ,ahol mindig megszokottan a dolgat vegezte .

Probald ki :)

Irj ha van kerdesed , szivesen segitek :)

104. Inesse
2014. dec. 18. 03:28

Sziasztok!


Harom es fel honapos nyuszikam van, es a vecezesi szokasaival van baj. Tanacsot szeretnek kerni!


Csak oda pisil, ahol a szena van, de nem hajlando a ketrecre applikalhato szenatartobol enni.

Vettem egy teglalap alaku kb 4 centi magas falu muanyag edenyt es a haromnegyedet letakartam aluminium raccsal. A megmaradt helyre tettem a szenat. Ezt a verziot szereti, de a racs hamar elrozsdasodik, es budos marad meg takaritas utan is. Ami rozsdamentes lenne az nem jo meretben es nem is hajlithato meretre.


Nem tudom mit tehetnek, hogy a nyuszika megszeresse a nyuszuvecet. Amugy meg a szenat is alig eszi, pedig tobbfelet probaltam es a kedvencet veszem, amin sok az illatos level. Ja, es a ketrecben is utal lenni, pedig korulotte raccsal elkeritett viszonylag tagas resz is van, ahova barmikor kimehet. Es szinte mindig a szobaban van, ha otthon vagyok.


Van valami otletetek?


Koszi elore is!

2012. szept. 16. 20:33

Sziasztok!

Van egy nagyon cuki fél éves nyuszink de sajnos meg kell válnunk tőle.Gazdit keresünk neki.Kiderűlt,hogy asztmás a lányom így meg kell szabadúlnunk minden alergiát okozó "dologtól"....háziállat...tollpárna...stb...:(

Nagyon kedves nyuszi,szobatiszta.Panelba lakunk,ketrecbe tartjuk,de ha otthon vagyunk kiengedjük....

Ha valakit érdekel akkor....heszende@gmail.com

2012. aug. 18. 13:51
Szia, én vagyok:D
2012. aug. 4. 10:20

Sziasztok!

Van valaki?

2012. máj. 4. 14:21
Sziasztok, jár még erre valaki?:D
99. nyuszi.pok (válaszként erre: 98. - Nyuffka)
2011. nov. 12. 20:41

Szia!

Természetes dolog :) nekem egy éves a kisnyuszim , ő is oroszlánfejű... mikor nem jól fogom meg amikor ki akarom venni akkor még mai napig kapálózik :) próbálj meg a pocakja alá benyúlni és vigyázni hogy ne nyomd meg... ha a lábai a levegőbe vannak nem érzi magát biztonságba és ezért kezd el kapálózni :) ha mindennap kicsit kiveszed hozzá fog szokni és nem lesz gond :)

2011. szept. 19. 16:25

Sziasztok!

Nekem lenne egy problémám. Tegnap érkezett meg Anabell egy oroszlánfejű törpenyuszi. Szerdán lesz egy hónapos. Igaz ez még csak a második nap, de már úgy néz ki megszokta a helyét. Egy helyre piszkít, iszik, eszik és az sem zavarja ha itt mászkálunk a ketrece körül. Sőt még azzal sem törődik ha kinyitom a ketrecet és takarítok benne. Egyedül az a baj ha fel akarom venni. Normális, hogy ellenkezik és kapálózik? Nekem eddig még csak macskáim voltak így nincs sok tapasztalatom és nem tudom nyuszinál hogy működik ez. Mennyit kell várnom, míg felvehetem? Hogy szoktassam kézhez?

2009. okt. 9. 23:54

Hello!

Sajnos meg kell válnom a nyuszimtól, ezért szerető, gondos gazdit keresek neki. 1 éves, lógófülű, kosorrú szürkeség, nagyon aranyos. Nem jelöl a lakásban, ketrecen belül is csak a WC-jébe teszi a dolgát. Rendszeresen oltott, egészséges.

Természetesen ingyen adom, komoly érdeklődők privátban üzenjenek.

96. danama
2009. ápr. 23. 06:19
valakinek lenne ajándékba egy nyuszija, nem baj ha nem kölyök
2009. ápr. 22. 22:31

[link]

Nézzetek be ide sziasztok itt láthatok a picik is.

94. danama (válaszként erre: 93. - Morkika)
2009. ápr. 22. 12:05
kattincs a felhasználó lapjára, majd az interaktívitás és ott a naplója, nagyon szép nyuszik
2009. ápr. 22. 12:04
Lehet hogy én vagyok a béna, de nem tudom megtalálni a naplódat és megsasolni a nyuszikat :(
2009. ápr. 22. 09:47

Sziasztok

vannak elöjegyezhető ,fajtiszta oroszlánfejű törpenyusziaim...képek a naplómban ,7kicsi van.

Logófülüből van 4,ök valószinű sötét szinüek lesznek.

ha valakit érdekel esetleg,irjon.:))

91. morkika (válaszként erre: 90. - 6c5f346e46)
2009. ápr. 5. 11:52

Igen, itt lakik a 9. emeleten :D

Majdnem minden nap kiveszem és játszogatok vele, simi meg minden. Bár ezen a héten nem voltam nagyon szabad, nem volt rá sok időm. De oltatni levittem, nehogy valami baja legyen a szúnyog-, és légycsipésektől.

Van egy kutyusunk is, haverok, gyakran ücsörögnek kettecskén az ölemben :)

90. 6c5f346e46 (válaszként erre: 89. - Morkika)
2009. ápr. 4. 19:04
gyönyörűűűűű,nagyon helyeske...a kislányom rá csodálkozott,hogy szobában van????
2009. ápr. 3. 21:16

Istenem,de cukiiiiii... vagyis volt.. :(

Sajnálom...

Feltettem a képet Megáról :D

88. 6c5f346e46 (válaszként erre: 87. - Morkika)
2009. ápr. 3. 20:04

sajna agyon kellett csapni,mert rálépett az anya valószinűleg és megtekeredett a gerince,szenvedett nagyon,meg nem is evett már,le is volt gyengűlve,ugyhogy sajna csak pár kép maradt róla...remélem jól érzi magát a nyuszogó menyországban...:((((


megnézem a tiédet,ha felteszed...jó kis neve van...

87. morkika (válaszként erre: 86. - 6c5f346e46)
2009. ápr. 3. 09:26

De cuki lehet :) Biztosan nagyon szelid lesz és hozzád fog ragaszkodni :)

Tedd csak fel, megkukkantom :)

Én rakok majd fel a nyuszimról, Megatronról :D

86. 6c5f346e46 (válaszként erre: 85. - Morkika)
2009. ápr. 2. 15:51

nekünk van sok nyuszogónk kint,van nekik rendes házikójuk is..van most sok kölök is,de az egyik anyánál van 8 kicsi,de nincs annyi cicije,és ezt az egyet mindig ellökheték a többiek,ugyhogy nagyon kis pindurka maradt,mondhatni,feleakkora,mint a testvérei,ugyhogy most őt kivetem a többi közül és majd én felnevelgetem,mert egyébként a többiek állandóan lépkednek rajta és elesznek előle mindent...most itt van bent egy szalmával teli kosárban és jólérzi magát...szaladgál és minden,eszik,kapott direkt nekik való vitamint a vizébe,élvezi,hogy most nem ő a lábtörlő:DDD...

teszek fel egy képet,ez még kint készült róla..nézd meg ha van kedved....

85. morkika (válaszként erre: 84. - 6c5f346e46)
2009. márc. 31. 20:00
Vettem :)
84. 6c5f346e46 (válaszként erre: 83. - Morkika)
2009. márc. 31. 19:40

:))))))))....


én is hasonló problémákkal küzdök,csak nekem egy nyamvadt kakas keseriti meg az életemet...a páromnak mondtam,hogy én tudom,hol lehet lehalkittani,csak egy kis metszés a kopasz nyakára...csak egy kiiiiicsike,egy ici pici lyukacska....de nem engedte...:DD...ki érti????


ne érts félre,nem akartam a nyulacskád életére törni..én is imádom őket,de nem sütve vagy rántva...csak poén akart lenni..:)))

83. morkika (válaszként erre: 81. - 6c5f346e46)
2009. márc. 30. 23:12

ahha...

Akkor mi volna az ötleted?

2009. márc. 30. 20:04
az én naplómban nyulról nem de gyerekekről a legtöbb kép van...
81. 6c5f346e46 (válaszként erre: 71. - Morkika)
2009. márc. 30. 19:07
neeeeem...én nem...
80. édesmandula (válaszként erre: 79. - Gabca30)
2009. márc. 30. 14:55

köszi :D most aztán akkor szurkolni kell, hogy jó nyulat húzzon az ember a kalapból? :D

Phű, néztem ketreceket, de olyan horror árban osztják az állatkereskedők, picit nyifogtam mikor keresni kezdtem :P Nem akarok extra hiper-űrszuper nyúlálomalmot, de a nagyon egyszerű (ketrec, szénatartó, itató) az nem ismert arrafele, tunningolt mászósházas, játékgörgetősszénásizé, 5felé és féleképpen nyitható ajtóval, ezer színben :D tudtok esetleg egy ketrec-dílert, vagy érdemes aukciós oldalakat nézegetni a neten?

79. gabca30 (válaszként erre: 77. - Édesmandula)
2009. márc. 30. 14:47

Hát jó kérdés.:)

A nyuszi egyéniségétől is nagyon sok minden függ. Vannak türelmetlenebben, agresszívabbak, csöndesek, anyásak stb. pont mint mi.:)

Egyébként ugye a nyuszó éjszakai állat akkor aktív. Legalább is az "ősöktől" ezt hozta. Ez igaz még a nagytestű,(nagy telepen evésre:( tartott nyulakra is). De én amit tapasztaltam az évek során, szerintem ez ezeknél a picúroknál már nagyon elsikkadt. Mivel végül is egy "mutáns" fajról beszélünk.

Egy mutáció okozta ezt a törpeséget a nyusziknál. És ezt megfogták a genetikusok és tovább görgették(mint sok más háziállatnál is. A kutyáknál is van olyan fajta ami hihetetlen agresszív, amiről szegény nem tehet, mert a sok és hosszú tenyészét szövedéske). Így nem elképzelhető hogy lassan majd a kopasz nyulat is árulni fogják. Hisz az is egy genetikai mutáció révén jön létre. És láthatjuk már tengerimalac is van olyan.:)

Szerintem ez már nyuszitól függ. Nekem volt nyuszim a tenyészetben aki tényleg este volt matatós, de volt amelyik teljesen átvette az én életstílusomat. És persze volt példa olyanra is akinek mindegy volt este vagy reggel ő csak lustizott nap mint nap.:)

Egyéne válogatja. De ha rossz szokássá fajulna azért lehet rajta segíteni.:)

78. gabca30 (válaszként erre: 76. - Morkika)
2009. márc. 30. 14:41

:))

Szerintem ki fogja nőni. Néha olyanok mint egy rossz kisgyerek.:)

2009. márc. 30. 14:39
mmm, tényleg, még azt szeretném tudni, hogy éjjel mennyire aktívak? rendesen van ketrecrázás, vagy csak rágcsálnak...vagy?...
76. morkika (válaszként erre: 75. - Gabca30)
2009. márc. 30. 13:33

Most is nyitva a ketrec, ha akar, jöhet-mehet. Kihoztam a másik szobából, igy lát-hall mindent. Most nyugodt. Pihenget békésen. Tele a poci, kapott simogatást is :) A rongy úgy látom tetsik neki, mert ha belóg a ketrecbe, akkor addig játszik vele, amig meg nem kaparintja és jóóóól meg nem rágicsálja :)

Én igykszem tűrni ha kapar és nem adni neki csak akkor valami fincsit, mert tudom hogy akkor ez lesz neki a mérvadó. A kutyát már elkényeztette a barátom, a nyulat nem akartam igy elkapatni.

Azért szeretem, csak próbálom tartani a mértéket.

1 2 3 4

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook