Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A fényvédőkről fórum

A fényvédőkről (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A fényvédőkről

2010. febr. 25. 13:16
ezt a cikket találam a napfényokozta aknékról:)))..
2010. febr. 25. 13:15

A Mallorca-akné esetében a bőr nem csupán az ultraviola sugarakra reagál allergiás módon, hanem az UV-A sugarak, illetve a napozókrémekben és más bőrápoló szerekben megtalálható zsírok és emulgátorok kombinációjára is. A bőr érzékenysége csak azután csökken, miután az - bizonyos idő elteltével - saját fényvédő mechanizmusokat épített ki.

Aki rendszeresen szed gyógyszert, figyelmesen tanulmányozza a mellékelt tájékoztatót is, mert néhány szer fokozza a bőr fényérzékenységét. Az illóolajok is, mint például a bergamott (Earl-grey teákban), vagy az olyan édesítőszerek, mint a szaharin és a ciklamát, sőt az orbáncfű is fokozhatják a bőr napfényre adott reakcióit.

2009. aug. 23. 14:41

Sziasztok!


Én maradok a fokozatosság elvénél.

Ha mindenképpen szép barna bőrt szeretnék, akkor kakaóvaj, vagy olívaolaj.

És persze I...néni napozója,ha tengerre megyek nyár elején.

Biztos nem fogok se magamra, se a gyerekre valami sz..t rákenni.

17. eb673dfdcb (válaszként erre: 16. - Levente21)
2009. aug. 15. 15:20
Köszi Levi, igyekeztem
2009. aug. 12. 15:21
Sok érdekes infó van a cikkben. Nagyon tetszik. Bár magam a natur motyókat pártolom. :)
15. Pirosalma (válaszként erre: 11. - Eb673dfdcb)
2009. jún. 26. 10:01

Jaj, ezeket sosem tudtam megérteni kémiából (mondjuk, a könyv is felületes volt).

Hogy melyik csoport hogy befolyásolja a molekula elektroneloszlását és ez által kémiai tulajdonaságait...

14. Pirosalma (válaszként erre: 13. - Pirosalma)
2009. jún. 26. 09:59

Itt említem meg érdekességképp, hogy a sugárterápia sokkal hatásosabb, ha a daganatos szövetekben relatíve magas az oxigénnyomás, ugyanis az oxigén itt a szabadgyök-képzésben játszik szerepet.


(Ebből persze a táplálékkiegészítő- és csodavízgyártók azt hozták ki, hogy oxigén jelenlétében a daganatos sejtek nem vagy jóval kevésbé szaporodnak...)

13. Pirosalma (válaszként erre: 10. - Eb673dfdcb)
2009. jún. 26. 09:56

Ja, hogy most mint fényvédő érdekes a PABA?


Tulképp azon múlik a fényvédő hatás minősége és károssága-nem károssága, hogy mennyire nyeli el részecske az energiát, és hogy az energiától hogy szabadul meg.


Példa (bár most ez inkább a nagyenergiájú, tehát röntgen- vagy gamma-sugarakra igaz, csak példának szánom): pont az a gond, hogy a víz is elnyeli a fotonokat, de szabad gyökök keletkezésével (indirekt sugárhatás, vagyis nem pl. a DNS-t éri a sugárzás közvetlenül, de a gyökök eljuthatnak hozzá, és károsíthatják).


Optimális esetben az elnyelt energia hővé alakul vagy kémiai reakcióban használódik el (és a keletkezett termékek sem károsak).


Hogy ez hol mennyire teljesül, annak a szakirodalomban (nem Google meg ilyesmi!) kell utánanézni.

2009. jún. 26. 09:38

Sziasztok!

Tudna nekem valaki privátban ajánlani valami fényvédő krémet, ami nem annyira veszélyes? Konkrét termékre gondoltam, esetleg beszerzési hellyel és árral. Olyan kéne, ami 20hónapos gyereket is jól megvéd. Előre is köszi!

2009. jún. 26. 07:12
Para helyzetű COOH-csoport és egy amin csoport...Hmmm...
2009. jún. 26. 07:11
Amilyen erélyes fényvédő, bizony bőrszerkezeti ártalmakta is okoz, mint minden fényvédő..Kivéve az E-vitamint, mivel az a legjobb és legtermészetesebb.
2009. jún. 26. 06:47
sokkfehérjét akartam írni :D
2009. jún. 26. 06:46
Jó reggelt.....Pirosalma írtam Neked:)))...Kökke az észrevételt, de mivel tankönyvből volt a hőstresszfehérje(amit én is sokfehérjeként tartok számon), nem akartam magamnak hinni:))...PABA-észterek hmmmmm....megnézem mi van még róla a jegyzeteimben:))
7. Pirosalma (válaszként erre: 5. - Enrosadira)
2009. jún. 25. 22:40
Kis mennyiségben biztosan nem, mert táplálékkiegészítőkben szokott lenni.
6. enrosadira (válaszként erre: 3. - Pirosalma)
2009. jún. 25. 22:34
p-Aminobenzoesäure (PABA) ist eine organische Carbonsäure, ein Baustein der Folsäure und wird oftmals den B-Vitaminen zugeordnet, ist jedoch kein Vitamin.
5. enrosadira (válaszként erre: 3. - Pirosalma)
2009. jún. 25. 22:29
Köszi,tudom,hogy a folsav része,csak azt nem tudom,hogy mérgező-e?
2009. jún. 25. 22:20

Era!


Csak a pontosság kedvéért, látom, érdekel a téma:-): hősokkfehérjék, nem hőstresszfehérjék.


(A hősokkfehérjék a stresszfehérjék közé tartoznak.)

3. Pirosalma (válaszként erre: 2. - Enrosadira)
2009. jún. 25. 22:19
A PABA a folsav része, de a szervezet nem tud belőle folsavat előállítani.
2009. jún. 25. 20:08

Sziaa!

Ezt most szuper,hogy megírtad-a cikk szuper-de engem a PABA érdekel nagyon!

Szóval a PABA-para-amino-benzoésav 1 szerves anyag.Vitaminként is emlegetik-B10vitamin a neve,én még így tanultam-de most a nagy kémikusok kiráncigálták a reflektorfényre és valaki mérgezőnek,valaki szépség vitaminnak titulálta.

Na ezt adjuk össze!

az tuti,hogy kémiai szerves fényvédő-de csak az uvB ellen véd.

Mint említettem,vitamin és a bélben fejti ki hatását.

megtalálható a májban,magvakban.

Az az igaszság,hogy ebben a témában totál tanácstalan vagyok,melyik oldalra is álljak-a tudósok véleménye nagyon megoszlik!

2009. jún. 25. 16:03
Csak egy kis bemutató jellegű írás a fényvédőszerekről, akár fizikai, akár kémiai hatásúakról lőn szó. Szeretném ismertetni, mi is az, ami megvéd minket a nap káros sugaraitól. Olyan nanométeres kis hatóanyag komplexek, amik meggátolják a bőrrákot, illetve az UVB-A sugararak káros hatásait.

Ugrás a teljes írásra: A fényvédőkről

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook