Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Milyen homeopátiás szereket ismertek/ ajánlotok erős fejfájásra/ migrénre? fórum

Milyen homeopátiás szereket ismertek/ ajánlotok erős fejfájásra/ migrénre? (tudásbázis kérdés)


1 2
2009. nov. 11. 11:02
Homeopátiásat nem tudok, gyógyszerek közül csak egy a Béres Trinell Pro segített. Koffeint tartalmaz, ami összehúzza a kórosan kitágult agyi ereket, ezért lehet hogy pl kávé hatására is múlik némelyeknél a fejfájás. De tényleg összefügg a savasodással és hiányokkal.
47. G.kati
2009. jan. 2. 15:48
Szia! Húsz éve tartó migrénem múlt el a "zöld löttytől"
2008. jún. 7. 23:13
NAGYOBB GYÓGYSZERTÁRAKBAN MEGMONDJÁK, MELYIK JÓ RÁ!
45. zsuzso58 (válaszként erre: 44. - Esztella100)
2008. febr. 26. 20:32

Természetesen konzultáltunk mi is orvossal, többel is. Ezért mertem leírni.

Az említett könyveket is - egy kivételével - orvosok írták.

2008. febr. 25. 06:57
Én még orvossal is konzultálnék.
2008. febr. 24. 22:33
Mi CALCIUM PHOSPHORICUM-ot kaptunk migrénreC30-as potenciában.Öt perc alatt elmúlasztja.Viszont a fejfájásoknál az is lényeges,hogy ki mennyi vizet iszik,mert a kevés folyadék is vezet fejfájáshoz:-)
42. eva86
2008. febr. 23. 14:58
sziasztok. én is migrénes vagyok. ráadásul most már lassan 2 hete össze vissza fáj a fejem. most olvastam végig a tanácsokat kiprobálom már őket. kisgyerekkorom óta beteg vagyok ezzel, de nem igazán tudok vele mit kezdeni. de hajrá, remélem bejönnek a tippek :D köszi mindenkinek!!!
41. zsuzso58 (válaszként erre: 40. - Szkata78)
2008. febr. 13. 01:19

A citromban van a titok. A citromban C vitamin található, azonkívül a leglúgosítóbb gyümölcs.


A migrén egyik fő oka a vitaminhiány és az elsavasodás, da nem csak a migrén, az idegrendszeri problémák fő oka is erre vezethető vissza.

Forrás: Dr. Robert Young - A pH Csoda

Dr. Lenkei Gábor - Cenzúrázott egészség

Kurt Tepperwein - Savtalanítás


Megoldás: Lúgosítás, vitaminpótlás.

40. szkata78 (válaszként erre: 39. - 54ec386d0c)
2007. dec. 3. 11:50
hu..:) kávé citrommal...lehet, hoyg a fejfájást is elmulasztja, de nekem biztos utam lenne tőle a mellékheyliségre is :D méregtelenítésnek sem rossz :D:D
2007. dec. 3. 08:15
Nem tudom homeopapátiás szernek minősül-e, de nálam a citromos kévá vált be. 1 adag kévá, 1 citrom leve, 1 teás kanál méz. Szörnyű az ize, de segít.
2007. dec. 2. 23:14
Imigran Sprint tabletta . Garantáltan szuper.Kiüt egy kicsit, de mintha elfújták volna a migréned. Nekem napokig tartó migrénjeim voltak, ezért kivizsgáltattam, természetesen semmi szervi okot nem találtak. Mióta felírták ezt a tablettát, nincs gondom.Lekopogjam.
37. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 36. - Szkata78)
2007. nov. 29. 14:12
Köszi,utánna nézek...minden ötlere vevő vagyok,hátha bevállik valamelyk
36. szkata78 (válaszként erre: 35. - Ccd9bb7d17)
2007. nov. 29. 13:55
Nekem még az aconitum golyócska jön be..igazából akkor, ha mondjuk feszült vagyok, ideges, nyugtalan vagy nincs időm délelőtt enni..na ilyenkor jön a nagy nyomás a fejembe, és legszivesebben lefeküdnék..ekkor jó az aconitum..nekem :)
35. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 31. - Emagdi)
2007. nov. 20. 14:51
gyilkolnom még nem sikerült vele,de migrénre jó,persze a jellegétöl föggően,szóval nem mindíg jön be
2007. nov. 20. 14:24

Sziasztok! Köszi a tippeket, lassan 10 éve vagyok migrénes, de mindig van valami új. Leírom nálam mi a helyzet hátha valakinek segít. Kezdetben több dolog is kiváltotta a jobboldali erős migrénemet: stressz, alkohol, peteérés, menszesz, front stb. Szép lassan leszámoltam velük az évek alatt, csak a hormonális maradt meg. Amit ajánlani tudok:

- hideg zuhany, de ennél is tutibb ha este fáj a fejed a jégzselé (gyóggyászati segédeszköz bolt), amit műtétek után használnak, ezen tudsz aludni is mert puha és nem kell felkelni

- az esti migrénnél a meleg, mozgás, masszázs nekem csak rosszabít, és feküdni sem tudok sehogy, de ha úgy fekszem, hogy a fejtetőmet nekinyomom valaminek (ágytámla, párna stb.), akkor elviselhető

- hányingeres is vagyok, nemrégiben felírtak egy olyan por alakú gyógyszert, amivel a legalább ez is múlik, akit érdekel annak megírom

- erős kávé vagy fekete tea valami édes dologgal

- rohamosan lecsökkent a migréneim száma amióta egy homeo klinikán jártam, akinek kell megadom az elérhetőséget

- akinek menszeszes migrénje van próbálja meg a Lachesist, kezdje előtte 1 héttel szedni, napi 1x5

Nekem is van kérdésem: tudjátok hol lehet őszi margitvirágot kapni?

33. DODICA (válaszként erre: 31. - Emagdi)
2007. jún. 20. 13:20
Hát én gyilkolom is vele a fejem fájását! :DDD
2007. jún. 20. 10:53
Úgy szoktam csinálni,hogy a fejfájós ül előttem,mögé állok és határozottan a szemődök felett elosztva 4 pontot többször megnyomok,majd a szem alatt lévő csontot 1 helyen középen.Rövid gyakorlás után és a visszajelzések nyomán ki lehet tapasztalni a pontokat.Vigyázat sokan kedvüket vesztik,mert több mint 100 féle kiváltó oka lehet a fejfájásnak és könnyen jöhet a kudarc.A fájdalom jelzés,de ha már jelzett akkor értelmetlenűl kínoz tovább.
31. emagdi (válaszként erre: 17. - DODICA)
2007. máj. 21. 15:14
belladonna? de furi, nemrégiben láttam egy filmet, abban gyilkosságra használták.
2007. máj. 21. 14:56

Sziasztok!


Régóta szenvedek a migréntől, és nyáron nagyon erősen előjön (heti 3-4 alkalommal is, és mindig iszonytos fejgörcs és hányás a vége). Semmilyen gyógyszer nem használ, nem múlik el semmitől. Tavaly egy masszőr ajánlotta a cickafarkfű teát. Napi 1-1,5 liter elfogyasztásával tünetmentessé vált a migrénem. Azóta napi egy bögrét iszok, semmi több.

És nincs semmilyen íze, tehát nyugodtan elfogyasztható.

Hátha van még valaki, akinek ez segít.

29. mongi
2007. ápr. 26. 22:48
Szex:-D
2007. febr. 27. 13:07
Ma nekem is fájt a fejem, de biztos csak az időjárás miatt! Azt hallottam h zöldalmát kell enni!
2007. febr. 26. 17:25
Napi 2 liter tiszta víz fogyasztását ajánlom mindenkinek, ha fáj a feje,illetve méresse be az ágyát ahol alszik/ hartmann, és vízér /,illetve végezzen el egy teljes testtisztítást.
26. DODICA (válaszként erre: 33. - Juniperus)
2007. jan. 24. 15:37

:))))))))


Hát valahogy így...:))

25. ezvagyoken (válaszként erre: 27. - Juniperus)
2007. jan. 24. 08:18

Igen, normálisnak mondhatók egy-egy kivétellel ezért is lehet tanácstalan az orvos is.Köszi az újabb támpontokat,a kevés víz fogyasztása is fennáll.Az em.gond az talán nem.Mennyi lehetne az ideális folyadékbevitel? Elsőre tuti jobb vagy mint az orvos.

Köszi

24. DODICA
2007. jan. 23. 19:59

Gyakorlatilag a Boiron füzetet hasunálom leginkább. Szegény már nagyon rongyos, lassan lapjaira esik. :) Ott mindent megtalálok jó gyorsan, ráadásul úgyis csak azokat lehet beszerezni nálunk. Meg kicsi, könnyen előkapom, stb...

Egyébként jó mindegyik, egyik ebben, másik abban.:)

23. DODICA (válaszként erre: 22. - Juniperus)
2007. jan. 23. 14:50

Na nézzük csak!:)) Képes voltam a kedvedért előtúrni az összeset.:)


M. Augustin-V.Schmiedel: Természetgyógyászati kézikönyv (ez a leggyengébbb, de persze nem kizárólagosan a homeopátiáról szól)


Robin Hayfield: HOMEOPÁTIA - Útmutató a mindennapi egészségmegőrzéshez


Rima Handley: Homeopátia nőknek


Dana Ullman: Hogyan gyógyítsuk gyermekeinket homeopátiával


Homeopátia mindenkinek (füzetecske)


Homeopátia mindenkinek mindenkorra (az un. Boiron-füzet)


Ennyi. Ezen kívül már csak gyógyfüves könyveim vannak.:)

22. ezvagyoken (válaszként erre: 6. - Juniperus)
2007. jan. 23. 12:14

Kedves juniperus

Én hosszú évek óta Quarelint veszek be fejfájásra mert csak ez segít.Üzenetedben olvastam ,talán vérszegénység is okozhatja a fejfájást. Sajna nekem ez is fennáll.Általános vérvételen a napokban voltam ,a doki ezzel kapcsolatosan nem mondott semmi újat.

2007. jan. 23. 11:24
Ezeket a szereket orvos és recept nélkül is lehet kapni?
20. tinendo (válaszként erre: 19. - Mandala77)
2007. jan. 23. 11:23
Nincs mit. :))
19. mandala77 (válaszként erre: 18. - Tinendo)
2007. jan. 23. 11:23
Köszi az infot tinendo! :)) Meg vagyok mentve! ;))
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook