Bolha-harc (beszélgetős fórum)


28. abcdefghijk (válaszként erre: 1. - 73000ceac6)
2009. aug. 1. 16:56
Felmosás mosószappannal, tehát lúggal! A hypo felesleges, csak a színét veszi ki minden drapériának. Macskára Frontline vagy Advantage nyakbacseppentős szer (vigyázat, mert pl. az olcsóbb Frento csepp diazinon-t tartalmaz ami macskákra veszélyes, bele is pusztulhatnak!) Kutyára is van Frontline nyakbacseppentős szer.A szappanos felmosás mellé lehet még neostomosan-os oldattal is felmosni (Neostomosan-t az állatorvosnál kapni) ez az oldat elpusztítja a petéket is, drapériákat/bútorokat is be lehet fújni vele. Az Insecticid 2000 spray is jó, és a Frontline spray is jó. Rozmaring/levendula/eukaliptusz/bergamott/teafa/borsmenta.. illóolaj is jó. Vigyázat: macskáknak mérgező a teafaolaj. És amit lehet kimosni: összes függönyt/ágyneműt, szőnyeget kivinni az udvarra lemosni mosószappannal, locsolócsővel kimosni. És persze mindezt lehetőleg egyszerre, az egész lakást egy nap egyszerre! Ha még marad valami élősködő, akkor addig takarítani így, míg eltűnik minden bolha. Tavasszal pedig megelőzkést a macskákra nyakba cseppentős szer,és szappanos felmosás, így a nyár minden zűr nélkül fog telni. Nyakörvben a Bolfo és a Kiltix a jó.
27. 73000ceac6 (válaszként erre: 26. - Bared)
2009. jún. 26. 17:44
Hát, jóformán semmi sem változott.Annyiból jó h nem idegeskedett annyit, max. csak a vizsgák miatt...de annyi belefér :D
26. bared (válaszként erre: 25. - 73000ceac6)
2009. jún. 26. 07:27

gratulálok a jegyeidhez)) ezek szerint jól érzed magad a papánál))

így van ez nálunk is...óvjuk, védjük a tengerimalackáinkat....)) otthon úgy látom, akkor nem sok minden változott((

25. 73000ceac6 (válaszként erre: 21. - Bared)
2009. jún. 26. 06:53
szia! mikor költöztem papához vittem a kutyákat is. szegények nélkülem szerintem éhen pusztulnánnak annyira nem érdekli szüleimet. a vizsgáimból már csak 3 van hátra. ha minden jól meg 4,2es átlagot össze tudok hozni.
24. bared (válaszként erre: 23. - J.K. Itza)
2009. jún. 25. 08:37
igen, akiknek a közelében van freesnapf, azoknak könnyebb a dolga, árban, és készítményben is nagy a választék...egyébként állatpatika is valóban jó, vagy egy sima állateledel kereskedés...
2009. jún. 25. 08:35
Nekem az Insecticid 2000 nagyon jó volt. 1800 ft 200 ml. Nem hagy nyomot, nincs szaga. Bekell permetezni vele a ruhát, az ágyneműt, az ágyat, az ismerősöm a kutyát is bedörzsölte vele. Garantáltan megöli a bolhát. Állatgyógyszertárban és állatkellékkereskedésben is kapható, mint pl. nálunk a tescoban a fresnapf. Lehet nem jól írtam, bocsi.
22. a106211d56 (válaszként erre: 16. - Danama)
2009. jún. 25. 08:29
Megvan,és igazad lett...bocsi,de magam is meglepődtem.Azt hittem csak a rágcsálók-madarak-emlősök közti különbség létezik ami az élősködőjüket illeti.
21. bared (válaszként erre: 17. - 73000ceac6)
2009. jún. 25. 08:27
látom kutyusozol)) egyébként, hogy alakulnak a dolgaid?))
20. a106211d56 (válaszként erre: 18. - Akác56)
2009. jún. 25. 08:27

Igen van,-csak kevésbé gazdaságos mint a spray.

Igy garantált,hogy a nyár folyamán mész még venni,/ha jól emlékszem 2000ft,X a 2 állat/mert kb.6 hétig nyujt védelmet.A spray is,de mindíg "kéznél van"

2009. jún. 25. 08:24

Utánanéztem:létezik külön-külön,és apró eltérés van a testfelépítésükben-lsd:"WIKIPÉDIA-bolhák"

Akit kíváncsivá tett,nézzen utána.Mindenesetre a FRONTLINE kutyára-macskára Ok!

2009. jún. 25. 08:21
A Frontlinét én nem sprayba veszem, hanem létezik sűrűbb, olajos folyadékba. A cicám nyakának felső részére kenem,- innen nem tudja lenyalni. A bőrébe beivódik. A kullancsra, bolhára idegölő méreg, de a melegvérűekre nem ártalmas. Az állatorvos javasolta. Úgy tudom, van kutyákra is.
2009. jún. 25. 08:20
Tgenap beszórtam a kutyákat bolhairtó porral. Az egyik, amelyiknek sűrűbb volt a szőre, nem vakaródzott, viszont a másik háromnegyed óráig dörzsölte a hátát a betonon. Nyilvánvaló ki a ludas!
16. danama (válaszként erre: 13. - A106211d56)
2009. jún. 25. 08:18

de van, nézz utána :-P


a lényeget te is írtad Frontline spray :-P

15. Bettyg
2009. jún. 25. 08:18

A Frontline-t én is csak ajánlani tudom, nekem 3 cicagyerekem van és most kezeltem le ismét őket...Rendszeresen becsepegtetem őket és se híre-se hamva a bolháknak, pedig bent alszanak....

A bolhaírtó nyakörv abból a szempontból nem hatásos, hogy ha víz éri ( pl. eső ), elveszti hatékonyságát....

2009. jún. 25. 08:18
Más bogárra nem gyanakszom, csak a bolhára. a kutyától szedhettem össze, mert a csípések egy része a lábszáramon, a másik része a derekamon vannak és ezek pont olyan területek, amiket a bolha nagyon szeret. Ha leültem a kerti székbe, megcsíphették a derekam, ha a kutya a lábam közelében volt, akkor meg onnan szedhettem össze.
2009. jún. 25. 08:17

Teljesen mindegy kiből származik az élősködő-de sztem nincs külön kutya-meg macskabolha(?)-lényeg,hogy lakásban NEM TUD MEGÉLNI!!!nincs számára megfelelő táptalaj a fejlődéshez.viszont a napsütötte porban kiválóan szaporodik,onnan kerül az állatra.

FRONTLINE SPRAY!!!!Kizárólagosan spray formájában kérd,mert így gazdaságosabb a két állatra elegendő lesz egész "szzonban"és kullancs ellen is hatásos.A 100ml kb.5000-5500ft,és állatok számára beszerezhető gyógykészítmények "patikájban" szerezheted be,vagy állatorvosnál.

A bolhanyakörv=O!!!mintha nem is lenne...

12. danama (válaszként erre: 11. - Bared)
2009. jún. 25. 08:15
igen, viszont a macskáknak a legjobb, mert a kutyabolha őket nem csípi szóval nekik csak 1 bolha fajta csípi őket , de ők meg megbolháznak mindenkit :-P
11. bared (válaszként erre: 10. - Danama)
2009. jún. 25. 08:12
elhiszem neked, de akkor a bolha mégiscsak lehet a kutyában...így mégiscsak a kutyától szedte össze;-))
10. danama (válaszként erre: 7. - Bared)
2009. jún. 25. 08:06

pedig így van a macska bolha csípi meg az embert, a kutyáé nem, de a macska bolha a kutyát is szereti így szabad út az emberig..


ez így van egy állateüs mondja :-P

2009. jún. 25. 08:05
Vannak a környéken macskák, mindkét szomszédunknak, azokat szokták hajkurászni a kutyák. De lehet mostmár én is ezt fogom tenni...:D
8. danama (válaszként erre: 5. - 73000ceac6)
2009. jún. 25. 08:04
azt vedd meg, nekem is volt már ilyen dolgom, amikor haza hoztam egy cicát, a frontline spray állatos áruházakban vagy állat patikában kaphatsz
7. bared (válaszként erre: 4. - Rozália)
2009. jún. 25. 08:04
hogyhogy nem? dehogynem...míg kutyáink voltak az udvaron, mi is mindig összeszedtük gyerekként, pedig macska a fasorban sem volt...
6. Rozália (válaszként erre: 1. - 73000ceac6)
2009. jún. 25. 08:03
Jah, és bolha nyakörv.
2009. jún. 25. 08:02

MOst ott tartok h minden ruhámat mosom kifele, alapos mosószeres takarítás a lakásban. Csak a gond h nem tudom h a gyógyszertárban melyik bolhairtó szer használ. nem akarom h valami használhatatlan szert rámsózzanak. Más fórumokon láttam h a Frontline sprayt javasolták. Tud vki vmit erről a készítményről? Köszi előre is ha írtok!

Bolhamentes és szép napot kívánok mindenkinek! :D

4. Rozália (válaszként erre: 1. - 73000ceac6)
2009. jún. 25. 08:02

A kutyabolha nem megy bele emberbe...

Nincs a közelben macska? Mert az is elég, ha pl. a lábtörlőn alszik.

3. bared (válaszként erre: 1. - 73000ceac6)
2009. jún. 25. 08:01
bolhairtó samponnal fürdetés, bolhapor, és bolhanyakörv! együtt tuti a hatás! valószínűleg tényleg bolha(( knd fenistillel, vagy még jobb lenne a mentolos rázókeverék...
2. danama (válaszként erre: 1. - 73000ceac6)
2009. jún. 25. 08:01
Frontline spay és minden átmosása, a kutyabolha nem csípi az ember csak a macska bolha, de az átmehet kutyára is.
2009. jún. 25. 07:59
Sziasztok! Szeretném kikérni a tanácsotokat! Kb. egy hete csípésekkel vagyok tele...valószínüleg bolha mert a csípések egy bolyban vannak és nagyon viszketnek.Nem vagyok igénytelen se magamra,se a környezetemre, mindig takarítok, napjában néha 3-szor is fürdök. Van 2 kutyánk, lehet h tőlük szedtem össze. Tudnátok ajánlani valami jó készítményt a kutyák bolhátlanítására? Az egyik kutya, ha nem látjuk, fel szokott ugrani a kinti kerti székre és lehet h mikor kint voltam cigizni párat én is összeszedhettem. Félek, h esetleg a lakásba is beszökhetnek a kis élősködők. Mit tegyek ez ellen??

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook