Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egy vagy két gyereket vállalnál a mai világban? Vagy többet? fórum

Egy vagy két gyereket vállalnál a mai világban? Vagy többet? (beszélgetős fórum)


2009. jún. 26. 15:47
Én régen anyuéknál kikönyörögtem a hugom, ök nem akartak nagy korkülönbséget köztünk de mivel én is késön jöttem már úgy voltak vele nem baj, ha nem lesz második. Hála istennek nem hagytam annyiban és éjjel-nappal kistestvérért sirtam, és megszületett, közel 9év korkülönbség van közöttünk de nagyon örülök, hogy van, szerintem egy testvér minimum kell. A fiam 10 éves lesz én fiatalon szültem mindenképp szeretnék legalább még egyet de ahhoz apuka is kellene mivel elváltunk de a gyerköc is egyre sürübben mondogatja, hogy szeretne kistestvért. Akármilyen a világ szerintem nem jó egyedül, testvér nélkül.
2009. jún. 25. 22:06
A mai világban csak egyet vállalnék /bár nekem is egy van :))/,sajnálom a mai fiatalokat:(
15. MMea
2009. jún. 25. 19:50
Én is legalább kettőt szeretnék, de azt is kell nézni, hogy mennyit tudnék felnevelni. Amikor ennyire bizonytalanok a munkahelyek, egy gyereket sem szeretnek nagyon nemhogy többet és munka pedig kell, hogy az ember el tudja tartani a gyermekét. Nekem is van egy tesóm és tényleg nagyon jó, de az anyagiak közbeszólhatnak.
14. MMea (válaszként erre: 13. - Db27d3dcb9)
2009. jún. 25. 19:47
Hogyhogy nincs? De még lehet brámikor nem?
2009. jún. 25. 18:47
Nekünk sajnos egy sincs, de eredetileg hármat szerettünk volna. Most már egynek is örülnék.
12. a6d5a14c21 (válaszként erre: 10. - Vargaanya)
2009. jún. 25. 18:25

Én is egyke vagyok.Rég rossz ha valaki csak akkor tanulja meg a toleranciát és,hogy amim van abból adok a másiknak is,és segítek,stb,ha van tesó.

Ezek a dolgok testvér nélkül is ki tudnak alakulni egy emberben,ha megfelelő nevelést kap és ha már kiskorától tudatosan sokat van gyerekek között.

11. Nagyir
2009. jún. 25. 14:56
Tuti nem szeretnék csak egyetlen gyereket. Mi négyen vagyunk tesók, minden jó és rossz oldalát ismerem a nagy családnak. Legalább kettőt szeretnék, lányt és fiút is, a harmadik csak hab lenne a tortán. :) Majd, valamikor a nem túl távoli jövőben. Egyetértek vargaanyával, igen is jó, ha ismerik a testvéries osztozkodást, és hamarabb kifejlődik az alkalmazkodóképességük.
10. vargaanya (válaszként erre: 9. - A6d5a14c21)
2009. jún. 25. 14:50
Szerintem meg kell legalább 1 tesó! Ismerek egyke gyerekeket, nem tudják mi a "testvériesen elosztom", nem tudnak más gyerekhez alkalmazkodni. Tisztelet a kivételnek, az én tapasztalatom ez. Arról nem is beszélve, hogy egyedül marad egyszer, (remélendő minél később), és ha a rokonság többi tagja is így gondolkodik, nem lesz(nek) unokatestvérei, stb. Nekünk két gyerekünk van, lassan időszerű lesz a harmadik is, amiben egyetértünk a férjemmel. Csak ahhoz manapság egy nagyon jó munkahely is kellene, annak ugye meg híján van Magyarország...
2009. jún. 25. 11:15
Kizárólag egyet.Inkább legyen 1,de annak mindent megtudjak adni,mint több,de mindig osztani szorozni kelljen,hogy kinek mit tudok megadni,kinek miről kell lemondani,stb...
2009. jún. 25. 08:03
Én 28 vagyok és 4 gyerkőc van,egyáltalán nem bánom.Nem éppen a legjobb a helyzet manapság,nehéz boldogulni,de régen sem volt könnyű
2009. jún. 25. 07:29

Elsőt 20 évesen, másodikat 28 évesen szültem. Akartam harmadikat is, de most 37 vagyok. Elrohantak az évek a fejem felett. :-(

Tudom, még most is szülhetnék, de belegondoltam....ez most önzően hangzik, de neveljek gyereket 20-55 éves koromig? Inkább nem. Elszútram, 28 évesen kellett volna a harmadikat szülni.

2009. jún. 25. 07:25

Most jön az első aug.-ban

1 kistestvére biztos, hogy lesz. :)

2009. jún. 25. 07:14
3-at szültem...nem bánom. :-))))))
2009. jún. 25. 07:08
Mindennek ellenére - anyagiak, meg, hogy nehéz 3 gyerekkel - ma is ennyit vállalnék. :)
3. f8db0709b8 (válaszként erre: 1. - MMea)
2009. jún. 25. 07:08

Sziasztok!Mi kettőt vállaltunk.Rejtély hogy lesz e 3.

Koromnál fogva azért meggondolandó lesz,akarok e szülni mondjuk 35 évesen.....mert azért 50 évesen nem szeretnék már gyereket nevelni!:)

Addigra már a kicsi is 21 lesz:)

2. Mézyke (válaszként erre: 1. - MMea)
2009. jún. 25. 06:45
Most várom a kislányunkat elvileg vasárnapra.Elég nehéz anyagilag, mert a munkám pont emiatt vesztettem el, de nem érdekelt.Ennek ellenére még szeretnénk egy kistesót.Majd meglátjuk mit hoz a jövő:-))
1. MMea
2009. jún. 25. 06:42
Egy vagy két gyereket vállalnál a mai világban? Vagy többet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook