Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A lányom útlevelének cseréjéhez mindkét szülőre szükség van? fórum

A lányom útlevelének cseréjéhez mindkét szülőre szükség van? (tudásbázis kérdés)

5. bared (válaszként erre: 4. - Mimmo33)
2009. jún. 24. 18:38
köszi szépen))) úgyis megvárom 28-át, akkortól adják az új biometrikusat...
4. mimmo33 (válaszként erre: 3. - Bared)
2009. jún. 24. 16:59

Én voltam a valaki aki a másik fórumban írta;)

Igen akkor is kell.

3. bared (válaszként erre: 2. - B2076ec79b)
2009. jún. 24. 16:07
értem, de már volt kiadva...ez csak csere... akkor is?((
2009. jún. 24. 16:02

Tegnap indult egy ilyen téma más címmel :9

Oda írta ezt valaki:



Kiskorú vagy gondnokság alatt álló személy kérelmét a törvényes képviselő nyújthatja be .


A kérelméhez szükséges


a személyazonosító igazolvány, illetve születési anyakönyvi kivonat,

a lakcímkártya,

a kiskorú előző úti okmánya (ha rendelkezik ilyennel, illetve, ha nem kívánja megtartani az új megérkezéséig),

a kiskorú 2 db igazolványképe, ha a kérelmet a jegyző vagy a külképviselet előtt terjesztették elő,

illeték megfizetése,

a szülő (törvényes képviselő) állandó személyazonosító igazolványa vagy más, a személyazonosságát igazoló érvényes hatósági igazolványa,

a gondnok-, illetőleg gyámkirendelő határozat vagy az intézeti gyám igazolása az intézeti gyámság fennállásáról,

a szülőknek (törvényes képviselőnek) a közjegyző, a gyámhatóság, illetve az útlevélhatóság előtt tett, a magánútlevél kiadásához hozzájáruló nyilatkozata vagy a szülői felügyelet megszűnését, illetőleg szüneteltetését igazoló jogerős bírósági határozat másolata. Az utolsó pont kapcsán fontos kiemelni, hogy mindkét szülő - közjegyző, gyámhatóság, illetve útlevélhatóság előtt tett - hozzájáruló nyilatkozata szükséges a magánútlevél kiadásához. Amennyiben a szülői felügyelet megszűnt, illetve szünetel, az ezt igazoló jogerős bírósági határozat másolatára van szükség.

2009. jún. 24. 15:58
A lányomnak van útlevele, de 12-én lejárt... Az édesapjával ne élünk együtt... anno, mikor csináltattuk, mindkettőnknek oda kellett menni, a cseréhez elég vagyok egyedül?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook