Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Óvónőképzés fórum

Óvónőképzés (beszélgetős fórum)

20. tunderszem (válaszként erre: 19. - Ebó91)
2011. jan. 28. 14:27

Szia!


Kétféleképpen lehet a pontokat számolni. Ha az év végi jegyeid nem olyan jók, akkor érdemes az érettségi pontokat duplázni. Itt minden le van írva:

[link]


Szabad tudni, hogy hova jelentkezel? :) Én Pestre, vagy Pest környékére szeretnék, én is óvónőképzőbe. Talán csoporttársak leszünk... :)

19. Ebó91
2010. aug. 30. 00:56
látom már nem nagyon irtok ide... de hátha.. lenne egy elég furcsa kérdésem... h a 11. évemet kicsit elszurtam családi okok miatt :( mennyi esélyem van h ezek után még felvesznek? mik a követelmények igy átlag ügyben? nagyon szeretnék óvónéni lenni :)
18. klarici (válaszként erre: 17. - Virág3)
2009. szept. 12. 20:40

Szia,


nekem még nem kezdődött el, és már idegesít is a dolog, mert még nem tudják, hogy mikor lesz egyáltalán az első konzultáció! Pedig már én is nagyon várom, egy másik sulit halasztok emiatt, és elég rossz, hogy még nem történik semmi, mikor már úgy tanulnék.

2009. szept. 12. 13:43

Sziasztok!


Na mik az eredmények? Kezdte valaki idén az egyetemet?

Én az ELTE-n igen. Eddig nagyon tetszik. Azt hiszem csodaszép hivatást választottam és már most alig várom, hogy gyakorolhassam is.

16. csefi77 (válaszként erre: 15. - Klarici)
2009. júl. 2. 12:38
igen megkaptam,csak beteg a csemetém ,és teljesen oda vagyok.el is felejtettem,hogy válaszolni is illett volna! bocsi.
15. klarici (válaszként erre: 12. - Csefi77)
2009. júl. 2. 07:51

Szia,

megkaptad az üzenetemet?

14. Nebosszancs (válaszként erre: 12. - Csefi77)
2009. jún. 29. 18:23

Nem ismerlek, de örülnék ha megpróbálnád mégegyszer :)))

Én szívből drukkolok neked! :)))

13. Nebosszancs (válaszként erre: 11. - Klarici)
2009. jún. 29. 18:22
Persze, hogy érdekel, hogy felvettek-e? Írd majd meg akár priviben, akár itt.
12. csefi77 (válaszként erre: 9. - Klarici)
2009. jún. 28. 11:05

Szia!Én iss épp így voltam az első felvételivel,ahogyan te.Most fontolgatom,hogy megpróbáljam-e mégegyszer.Én Sopronba nyertem felvételt elsőre,németnyelvű óvodapedagógusnak.

Most mi volt a felvételi????Megírnád priviben?

11. klarici (válaszként erre: 10. - Nebosszancs)
2009. jún. 28. 10:29

Naná, hogy megnéztem a képeiteket!


Igen, én is nagyon szeretném, ha felvennének, igazából nem is tudok másban gondolkodni.

Én is sok sikert kívánok neked majd az államvizsgádhoz, ha lesz kedved, majd írd meg, hogy végül is mikor fogod megcsinálni és azt, hogy hogy sikerült, és ha érdekel, megírom én is, hogy felvettek-e?!

Üdv,

Klári

10. Nebosszancs (válaszként erre: 9. - Klarici)
2009. jún. 26. 23:36

Köszönöm, hogy megnézted a képeket, aranyos vagy! Nagyon boldogok vagyunk és még annál is büszkébbek Vercsi babára!


Nagyon nagyon drukkolok, hogy felvegyenek még egyszer. És előre is jó tanulást kitartást! Szerintem a világon a legszebb hivatást választottad!

9. klarici (válaszként erre: 8. - Nebosszancs)
2009. jún. 25. 09:25

Köszi a bátorítást, aranyos vagy!

Egyszer már felvettek Szekszárdra, de mivel terhes lettem a suli előtt, rögtön halasztással kezdtem, aztán meg mégsem kezdtem el. Most újra megpróbáltam, majd július végén kiderül, felvettek-e? Azt hiszem, a távolság miatt Szekszárd és Kaposvár lesz a nyerő nekem, csak sikerüljön valamelyik!!

Megnéztem a képeidet, gratulálok a gyönyörű kislányhoz!!

8. Nebosszancs (válaszként erre: 5. - Klarici)
2009. jún. 25. 09:09

Szia!


Igen, óvónőnek tanulok, már csak egy félévem van. A szakdolgozat és az államvizsga. De még nem tudom mikor fejezem be, mert itthon vagyok 4 hónapos babámmal.


Matek és tesi mindenhol van. A matek nem nehéz, én nagyon hülye vagyok matekból, de itt ment. Leginkább olyanokat tanultok majd, hogy hogy lehet rávezetni játékosan megtanítani nekik különböző fogalmakat és a köztük lévő különbséget: kisebb-nagyobb, több-kevesebb, magasabb-alacsonyabb, hosszabb-rövidebb stb, stb stb...

A tesi: általában csak olyan gyakorlatokat csináltok, amiket majd a gyerekeknek is meg kell tanítani, illetve hogy megnézzétek egymáson, hogy melyik gyakorlatnál mije fejlődik, erősödik a gyereknek. Vannak tiltott gyakorlatok, amiket óvodás korú gyerekek nem csinálhatnak, ilyen pl hanyatt fekvésből páros láb emelés. Lesz testnevelés elmélet, itt a csontrendszerről tanultok majd, meg rengeteg rengeteg játékot, és játékos módszert a tanításra. Bár nekünk milliószor hangsúlyozták, hogy óvodában nem tanítunk, hanem játszunk, játszunk, játszunk!!!!


Egy óvodai tesi foglalkozásom közben egyszer odajött egy kislány és megkérdezte, hogy mikor fogunk tornázni? Észre sem vette a nagy "játék" hevében, fél órája tornáznak, hihi :)))))

7. klarici (válaszként erre: 6. - C19f5f79fa)
2009. jún. 24. 20:04

Szia,


és a tesi milyen volt, miket kellett csinálni?

6. c19f5f79fa (válaszként erre: 5. - Klarici)
2009. jún. 24. 19:50
Sopronban volt matek,de ne aggódj én kész analfabéta vagyok belőle:S
2009. jún. 24. 16:07

Köszi szépen, én mindháromba jelentkeztem, de még variálok a sorrenden, ezért kérdeztem.

A honlap alapján nekem is tetszik Sopron.

Nem tudjátok, matek mindenhol van? Mert csak a szekszárdi említi meg, mint tantárgyat!

És még a tesi érdekelne, hogy milyen szinten kell tornázni, eléggé hadilábon állok vele:)

Nebosszancs, te is óvónőnek tanulsz?

4. c19f5f79fa (válaszként erre: 1. - Klarici)
2009. jún. 24. 14:36
Sopron:)))
2009. jún. 24. 14:30
Szia! Én egyiket sem ismerem "személyesen", de egy barátnőm a Kaposváriba jár, szereti. Én Pesten tanulok, már csak egy félévem van hátra, meg az államvizsga... baba miatt halasztottam.
2009. jún. 24. 14:24
Szerintem Sopron barátnőm oda jár és több ismerősöm is végzett ott, mindenki meg van elégedve vele!:)
2009. jún. 24. 14:20
Melyik óvónőképző jobb, Szekszárd, Sopron vagy Kaposvár?

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook