Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Melyik ételekből jut a szervezetünk vashoz, cinkhez, kalciumhoz, magnéziumhoz, és egyéb vitaminokhoz.... fórum

Melyik ételekből jut a szervezetünk vashoz, cinkhez, kalciumhoz, magnéziumhoz, és egyéb vitaminokhoz.... (beszélgetős fórum)


1 2
39. 8e8c2f0ee9 (válaszként erre: 25. - Sundance)
2009. jún. 30. 07:09
Vettem Magne B6-ot, mert a görcsök nem akarnak múlni a lábamból. Sztek lehetséges, hogy a sok zöld tea, amit megiszok, kimossa a szervezetemből az ásványi anyagok egy részét, és azért görcsöl a lábam? Vagy a szoptatás miatt lehet kevés? Sok megy a tejbe?
2009. jún. 30. 07:05

Na most néztem utána a cinknek. Cinkben gazdag termékek: hús: marha, borjú, ürühús, halhús, tenger gyümölcsi, tojás, tej, hüvelyesek, és a teljes kiörlésű lisztből készült kenyér.

Kalciumban gazdag termékek: tej, sajt, vaj és margarin, zöldfőzelékek, hüvelyesek, dió, szójabab, és a kemény víz.

Magnézium: Tej, halhús, teljes kiörlésű lisztből készült kenyér, zöldségek, dió, és kemény víz.

Vas: hús(marha-, borjú-, ürühús), szárnyashús, máj, halhús, teljes kiörlésú lisztből készült kenyér.

Forrás: Dr. Ingeborg Cernaj: Szervezetünk önvédelme.

Nekem hiányosnak tűnik, megnézem majd a tápanyagtáblazat c. könyvben is. :D

37. gyöngyszemü (válaszként erre: 36. - Bared)
2009. jún. 25. 23:24
Ez jó majd kipróbálom én is! :-))
36. bared (válaszként erre: 35. - Gyöngyszemü)
2009. jún. 25. 09:23

a sertés a legjobb, de bármelyik jó egyébként...

én szoktam bombát főzni magamnak: megcsináloma spenótfőzeléket, főzök ki pörkölt tésztát, darabolok fel csirkemájat, és megpirítom...aztán az egészet összekeverem

eszméletlen finom, és magas a vastartalma...vagy legalábbis jóval magasabb mint a többinek...

35. gyöngyszemü (válaszként erre: 34. - Bared)
2009. jún. 25. 09:00
Nem vagyok terhes :-) Májat? Azt szeretem csak ritkán jut eszembe enni, mindegy milyet, csirke sertés marha? Ananászt szeretem, de a mangótól hányok nem bírom...
34. bared (válaszként erre: 32. - Gyöngyszemü)
2009. jún. 25. 08:11
egyél májat, az nagyon fontos! feltéve, ha nem vagy terhes, mert akkor nem ajánlják! nagyon jó még a mango, az ananász,eper... de továbbra is azt mondom, amit az orvosom: nem tudsz annyit bevinni ezekkel, mint ami kell a mai rohanó világban...én évek óta halogatom a szedését, és olyan szinten leamortizálódtam, hogy úgy érzem kipurcanok végelgyengülésben((
33. bared (válaszként erre: 29. - Reni79)
2009. jún. 25. 08:07
úgy étkezem...rengeteg zöldséget, gyümölcsöt, és főzeléket, májat eszek, de kevés((
2009. jún. 24. 23:20

Köszönöm a hozzászolásokat, pont ilyenekre vagyok kiváncsi.

Kelene vasat szednem, cinket, meghát minden fontossat, de nem tabletta formában!

Mostanában rengeteg zöldséget eszek, föleg brokkolit karfiolt spenótot, szinte minden nap megeszek egy avokádót, és állandóan ilyeneket ennék, húst csak csírkét, vagy halat. Úgylátszik ezt kivánja a szervezetem???? Milyen husokat egyek még?

A vörösbórt nem szeretem!! :-(((

31. linksys (válaszként erre: 1. - Gyöngyszemü)
2009. jún. 24. 18:18

Az ún. mikrotápanyagoknak, azaz a vitaminoknak, ásványi anyagoknak és nyomelemeknek megfelelő mennyiségben, és egymáshoz képest jól meghatározott, megfelelő arányban kell bejutniuk. Rendkívül fontos a megfelelő arány. Ezek az anyagok az anyag¬csere különböző pontjain játszanak kulcsfontosságú szerepet. Az anyagcsere egy nagyon összetett, bonyolult, finoman összehangolt rendszer. Rendszer, azaz az egyes részei nem függetlenek egymás¬tól.

A vitaminok és a többi mikrotápanyag csak rendszerben fejti ki a hatását. Egyedül nem tudják elvégezni a feladatukat, hiszen sok működésnek kell egymást követően, vagy éppen egy¬szerre zajlania.

Tapasztalat, hogy pl. a B6-vitamin csak B2-vel együtt tudja elvé¬gezni a feladatát.

Szintén tapasztalat, hogy ha egy személy sok B-vitamint és kal¬ciumot szed, C-vitamin hiány alakul ki, a kezdődő skorbut tünetei¬vel, amely enyhe esetben csak annyit jelent, hogy fájni kezdenek a fogai, érzékennyé válik a fogíny. Ennek az oka a következő:

Bármelyik vitamin túladagolása azt okozhatja, hogy fellép vala¬melyik másik vitamin hiányának a tünete. Amit az orvostudomány vitamin-túladagolásnak nevez, az való¬jában valamelyik másik vitaminnak a hiánya. Az egyik mikrotáp¬anyag kivált bizonyos hatásokat a testben, változások történnek, ám ahhoz, hogy a folyamat teljesen végbemenjen, szükség van más vitaminra, vagy egyéb anyagra is. Az egész csak egyben, egy egy¬másra épülő rendszerként tud működni. Ezért kell az egyes mikrotápanyagoknak egymással ará-nyosnak lenniük.

Amennyiben ezek megfelelő arányban vannak jelen, lehetetlen túladagolni. A felesleg egyszerűen kiürül.

Találjunk néhány stabil kapaszkodót, viszonyítási pontot. A mo¬dern tudomány felfedezéseinek ismeretében határozottan javasol¬ható, hogy a napi bevitel pl. E-vitaminból ne legyen kevesebb 400 NE-nél, C-vitaminból az alsó határt, úgy tűnik, az 500 mg-nál ér¬demes meghúzni. Nézzük, mit mond a hivatalos tudo-mány:

"1993 májusában a nagy tekintélyű New England Journal of Medicine két nagy csoporton, 130 ezer egészségügyi dolgozó bevonásával végzett vizsgálat eredményeit publikálta. Kiderült, hogy a nagy E-vitamin dózis fér¬fiaknál is, nőknél is jelentősen csökkenti a szívroham és a szélütés kockáza¬tát. A kutatók rámutattak, hogy szinte lehetetlen volt elegendő E-vitamint ki¬nyerni élelmiszereinkből. "

Ha van két mennyiségi kapaszkodónk: az E és a C-vitamin, már mellé tudjuk rendelni a többi mikrotápanyagot is. Most arról beszé¬lek, milyenek az arányok egészséges emberek számára.

Dr. Rath fantasztikus precizitással kidolgozta a rendszert betegek szükségleteihez. Különféle készítményei vannak pl. szívbetegek, cukorbetegek, daganatos betegek, stb. segítésére.


Én most az egészségeseknek javasolható rendszert mutatom be. Tudjuk azt, hogy fontos a B-vitaminoknak nevezett 11 anyag egymáshoz viszonyított aránya, és van egy jó összeállítás az ásványi anya-gokra is.


A B-vitaminokat együtt "B-komplex"-nek hívjuk. Ezen belül a különféle B-vitaminok szükségesnek tűnő mennyi¬ségei a következők: (Összehasonlítva az RDA-val is)


B-komplex Szükséges volna RDA

B-1 (Thiamin) 50 mg 1,1-1,5 mg

B-2 (Riboflavin) 50 mg 1,3-1,8 mg

B-3 (Niacínamid) 50 mg 15-20 mg

B-5 (Pantoténsav) 50 mg 10 mg

B-6 (Piridoxin) 50 mg 1,5-2 mg

Kolin 50 mg nincs adat

Inozitol 50 mg nincs adat

PABA 50 mg nincs adat ű

B-12 (Cianokobalamin) 50 ug 2 ug

Biotin 50 ug 300 ug

Folsav 100 ug 200 ug (mikrogramm)


A 11 alkotórészből 8-nál 50 mg a java¬solható alapadag. A sor végén lévő 3 B-vitaminból kisebb, mikro-grammnyi mennyiség szükséges. Fontos tudni, hogy a B1-vitaminból nem elég annyi, amennyit a B-komplex tartalmaz. Az az alap, de ki kell egészíteni további napi 250-500 mg-al. Ezeket a mennyiségeket és arányokat érdemes,figyelni egy "mul¬tivitamin" készítmény címkéjén.



Nézzük a további vitaminokat: A-D-E- C

Szükséges volna RDA

A vitamin 5000-10000 NE , 5000 NE

D vitamin 400 NE 400 NE

E vitamin 400 NE 10 NE

C vitamin 500-1000 mg 60 mg


Az RDA megfelelő az A- és D-vitaminnál, az E- és C-vitaminnál nevetségesen alacsony.


Ásványi anyagok


Szükséges volna RDA

Kalcium 500 mg+700 mg 1300 mg

Magnézium 250 mg+350 mg 360-410 mg

Vas 18 mg 12-15 mg

Cink 15 mg 12-15 mg

Mangán 4 mg 2 mg

Réz 2 mg 2 mg

Jód 225 ug 150 ug


A kalcium és a magnézium RDA-ja félrevezető, mert nem "elemi" kalciumra és magnéziumra vonatkozik. Pl. a kalci¬um-glükonátnak csak 9 %-a elemi kalcium, a magnézium-karbo¬nátnak pedig 29%-a elemi magné-zium.


Ma a csontritkulás egyre fiatalabb korban jelentkezik; már sok gyermeknél is észlelhetőek a tünetei. Dr. Colgan is kiemelkedően fontosnak tartja a megfelelő kalci¬um bevitelt: „ A kazein, a laktalbumin (tejfehérjék) és a tojásfehérje, ame¬lyek a tápitalokban általánosan használnak, nagymértékben csökkenthetik kalciumkészletünket, ha ezek képezik étrendünk fő fehérjeforrását. Helyes tehát, ha tudatában vannak: kalciumból is kiugróan nagy mennyiségre van szükségünk."

A megfelelő mennyiségű kalcium és magnézium nem vihető be tabletták formájában. Szükség van kiegészítésre. A kalciumnak el kell érnie a napi 1200 mg-ot, de a kalcium mellé mindig adni kell magnéziumot is. Ezt azonban csak egy speciális, jól felszívódó készítmény tudja biztosítani, amit Kal¬-Mag italnak neveznek. Ez valójában egy forró vízben nagyon jól oldódó por, amelyben biztosították a jó felszívódáshoz szüksége¬s enyhén savas közeget is.

A megfelelő kalciumpótlás elengedhetetlen. A kalcium pótlása azonban önmagában nem hozza létre a kívánt eredményt. Colgan doktor nagyon jól mutat rá, hogyan befolyásolja a kalci¬um beépülését a többi mikrotápanyag: "A C-vitamin például akár 100%-kal is javíthatja a kalciumfel¬szívódást. Gyanítható, hogy a kalcium kölcsönhatásban áll az em¬beri szervezetet alkotó 58 más fontos tápanyag többségével. Újabb tanulmányok azt mutatják, hogy multivitamin-kiegészítők és többfé¬le ásványt tartalmazó anyagok a csont sűrűségének sokkal nagyobb növekedését eredményezik, mint a kalcium akár egymagában, akár a D-vitaminnal együtt."


Nyomelemek

Szilícium, Lantán, Kadmium, Aluminium, Ruténium, Klór, Kén, Ittrium, Fluor, Titanium, Indium, Litium, Gallium, Ólom, Higany, Molibdén, Niobium, Palladium, Germánium, Szkandium, Foszfor, Bróm, Kobalt, Platina, Volfrám, Itterbium, Rodium, Hafnium, Stroncium, Rubidium, Tantalum, Bárium, Ezüst, Cirkónium, Arany, Tellurium, Arzén, Europium, Tulium, Antimon, Neodymium, Ón, Szelén, Cerium, Vanadium, Szamarium, Torium, Diszprozium, Holmium, Uranium, Praseodimium, Terbium, Nikkel, Tallium, Iridium, Berillium, Rénium, Lutécium, Bizmut, Erbium, Króm, Bór.


Ezekből rendkívül kis mennyiség kell. Amire figyelni érdemes, hogy egy igazán jó készítmény legalább 60 félével látja el a szervezetet. Egy valóban kiegyensúlyozott alapkészítmény a következőképp nézne ki:


JAVASOLT ALAPKÉSZÍTMÉNY

A-vitamin 5000-10000 NE

D-vitamin 400 NE .

E-vitamin 400-800 NE

C vitamin 500-1000 mg

B l –vitamin 300-500 mg

B2-vitamin 50 mg

B3-vitamin 50 mg

B5-vitamin 50 mg

B6-vitamin 50 mg

Kolin 50 mg

Inozitol 50 mg

PABA 50 mg

B12-vitamin . 50 ug

Biotin 50 ug

Folsav 100 ug

Kalcium 500 mg+ Kal-Mag ital

Magnézium 250 mg+ Kal-Mag ital

Vas 18 mg

Cink 15 mg

Mangán 4 mg

Réz 2 mg

Jód 225 ug

+ 60-70 féle nyomelem


További kiegészítések is szükségesek lehetnek: ha valaki dohányzik: további C- és E-vitamin, ha valaki fogyaszt alkoholt: további Bl-vitamin. Figyelem: a B1-et és a C-t együtt érdemes növelni. Figyelni kell arra, hogy ha bármelyik vitamin adagját meg¬növeljük, vele együtt a többi vitamin mennyiségét is arányosan nö¬velni kell. Kivételnek tekinthető a C- és az E-vitamin. Ezek mennyisége viszonylag szabadon növelhető anélkül, hogy felborítanák az egyensúlyt.


Ezt a neten találtam!

30. loch ness (válaszként erre: 28. - Bared)
2009. jún. 24. 14:55
Nem a magnéziumhiány? Eddig úgy tudtam.
29. reni79
2009. jún. 24. 12:43

Nem tudsz ugy étkezni hogy minden szükséges vitamint,ásványi anyagot bevigyél a szervezetedbe.

Sok jó multivitamin készítmény kapható.Én a Béres Activalt szedem és mellé Magne B6-ot.

28. bared (válaszként erre: 24. - 8e8c2f0ee9)
2009. jún. 24. 12:41
a görcsöket általában főleg káliumhiány okozza((( az olyna sz@r érzés...kb életemben 3szor ébredtem derékszögben álló, begörcsölt lábra, de míg élek emlékezni fogok rá...az valami iszonyat rossz...
27. bared (válaszként erre: 23. - Sundance)
2009. jún. 24. 12:40
én is..szerintem a rengeteg hormonkészítmény küldött padlóra((
26. 8e8c2f0ee9 (válaszként erre: 25. - Sundance)
2009. jún. 24. 12:37
Terhesség alatt rengeteget szedtem belőle, tényleg nagyon jó volt. A tabletták meg elég drágák ahhoz, hogy állandóan szedjem őket, na meg ha természetes úton is be lehet szerezni az ásványi anyagokat, akkor előbb azokat eszem meg :) A mákot egyébként is nagyon szeretem :)
25. sundance (válaszként erre: 24. - 8e8c2f0ee9)
2009. jún. 24. 12:31
Próbáltad a MagneB6-ot? Izomgörcsök ellen nagyon hatásos.
2009. jún. 24. 12:29
Ca, Mg a mákban, napraforgóban, mandulában nagyon sok van. Hirtelen csak ezek jutnak eszembe. Nekem rendszeresen görcsöl be a lábujjam, a Mg-hiánytól, ezért heti egyszer- kétszer szoktam enni mákkal készült ételt. Napi pár szem mandula is nagyon jót tud tenni, mert nagyon jó benne a Ca, Mg, K aránya.
2009. jún. 24. 12:27
Hát remélem segít valamelyik, hogy ne kelljen szurira járnod! :)
22. bared (válaszként erre: 20. - Sundance)
2009. jún. 24. 12:20
igen, ők is azt mondták, ha a supradyn nem hozza meg a kellő hatást, akkor activálra váltunk..ha az sem, marad a szuri(
21. bared (válaszként erre: 19. - 4ece112af0)
2009. jún. 24. 12:19
azt mondta 3 doki is, hogy próbálkozzam a supradyn-al, az a legbeváltabb ilyenkor... holnap megyek venni, hát kíváncsi leszek rá...
20. sundance (válaszként erre: 18. - Bared)
2009. jún. 24. 12:19
Hát tényleg vitamin és ásványi anyag hiányod lehet, ha ezek a tüneteid! Milyen komplex készítményre gondoltál? Én az Actival-t vagy a Supradin-t tudnám ajánlani.
19. 4ece112af0 (válaszként erre: 18. - Bared)
2009. jún. 24. 12:16
ugyanezek a tüneteim nekem is sajnos.
18. bared (válaszként erre: 17. - Sundance)
2009. jún. 24. 12:12

sok összetevője van..nekem pl most el kell komplexet kezdenem szedni, vashiányos vagyok, magnézium, és cink is kell..

fáradékony, nyűgös vagyok, romlik a fogam, és recés kezd lenni a körmöm is(

17. sundance (válaszként erre: 16. - Bared)
2009. jún. 24. 12:09

Én nem tudom mi befolyásolja ezt! Pár éve olyan rossz volt a vérképem, hogy a házi orvosom már komolyan aggódott. Szednem kellett mindenféle gyógyszert, vitamint. Nem lett jobb.

Most az életem elég stresszes, nem is volt időm a vérképemmel foglalkozni... Anyám unszolására nemrég csináltattam egyet. Azt mondta az orvos, hogy kitűnő, minden érték normális. Pedig nem szedek semmit, ugyanúgy étkezem mint régebben.

16. bared (válaszként erre: 15. - Sundance)
2009. jún. 24. 12:05
én alkalmazom egy ideje, de rajtam nem segített(( pedig 1 év után szerintem már kellett volna, hogy jobb legyen a vérképem(
15. sundance (válaszként erre: 13. - Kriszti1975)
2009. jún. 24. 12:01
Ez egy tök jó ötlet! A vörösbornak (minőségi és nem tablettás) vérképző hatása van.
14. sundance (válaszként erre: 12. - C42aaaac41)
2009. jún. 24. 11:59
:))))))
2009. jún. 24. 11:58
Én a minőségi vörösborra szavazok.napi 1 dl-és 2 hét múlva semmi bajod.Egyébként a vas felszívódása nagyon nehézkes,pláne,ha kapszulák formájában próbálja az ember megoldani a dolgot.A legjobb a jó magyar vörösbor!!!Nagyiék is ezt tették!
12. c42aaaac41 (válaszként erre: 10. - Sundance)
2009. jún. 24. 11:50
ja én is belefutottam pár remekbeszabott hozzászólásába:(
11. bared (válaszként erre: 5. - 17dfdcec7d)
2009. jún. 24. 11:50

na, ezek az általános viszonylagos tévhitek...mind azt szajkózzátok..de pl tudod-e, hoyg a napi szükséglethez a folsavhoz vashoz a spenótból 16 tányérnyi kellene? te megeszel ennyit? mert ha igen, minden tiszteletem a tied!

vagy azzal tisztában vagy-e, hogy a zöldségek gyümölcsök kényszerérleltek nagyrészben amit a hipermarketek, bolttok árulnak, és sok kereskedőé a piacon is? vegyszerekkel érlelik meg...ennek mennyi a vitamintartalma? na? ilyeneket nem tudni? lehet, hogy nem is mi élünk a marson?!

10. sundance (válaszként erre: 5. - 17dfdcec7d)
2009. jún. 24. 11:48
Úgy látom nagyon bal lábbal keltél fel! Több fórumon olvastam a mai hozzászólasaidat. Te mást nem tudsz, mint sértegetni! Ezek a fórumok azért vannak, hogy beszélgessünk és segítsünk egymásnak. Ha nem tudsz normálisan hozzászólni, akkor nem muszáj ezt az oldalt használnod!!!!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook