Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Golden retriever fórum

Golden retriever (beszélgetős fórum)


1 2
2016. máj. 29. 07:37

Meghalt ez a fórum...


Valakinek valami újdonság?

39. sariya (válaszként erre: 38. - Agis)
2009. dec. 16. 17:55
még megszeretheti:)
38. agis (válaszként erre: 37. - Sariya)
2009. dec. 16. 15:52
Az enyémnek nem tetszet....:(((
37. sariya
2009. dec. 16. 15:49

Tesóméknak a 12 hetes goldija most húnyt el..baj volt a kis szívével..úgy volt,hogy megműtik,de szegénykém már az altatást se bírta ki..:(szomorkodunk..

A mi goldink meg élvezi az első havát:)Nagyokat hempereg kint:)

36. éva83
2009. dec. 15. 09:47

Hahooo!

Senki nincs már ezen a fórumon?

Kár...:(

35. éva83
2009. dec. 10. 12:18

Üdv mindenkinek!

Most csatlakoztam.Az én goldim 6hónapos és imád rosszalkodni.Még most tanulja a dolgokat, a fogait is nemrég vesztette el. Nagyon könnyen-gyorsan tanul. Imádnivalók:)

34. sariya (válaszként erre: 32. - Agis)
2009. nov. 5. 11:45
Gratula:D
33. sariya (válaszként erre: 31. - Garkinga)
2009. nov. 5. 11:45
Nálunk nyáron a dinnye volt menő..Most potyognak,meg nőnek a fogai,nehezebben rág,ezért reszelve kap almát meg répát keverve néha egy pici mézzel.imádja..tegnap megkostólta a sütőtököt is:DAzt is befalta..szóval sztem nincs amit nem eszik meg.
32. agis
2009. nov. 5. 08:56

örömmel jelentem, hogy 2 hete teljesen szobatiszta lett Rozi. Jelez, ha mennie kell, egész éjjel nyugodtan alszik, reggel hétkor ébreszt, hogy pisilnie kell:)

Napi 3 alkalommal elég levinni....annyira örülök, mert még nincs 3 hónapos:)

31. garkinga (válaszként erre: 30. - Sariya)
2009. nov. 4. 21:39
Kösz a választ. A zacsira írt adagot adom neki 4-fele osztva, de mindig hagy belőle. Lehet, hogy kipróbálom a 3 adag plusz 2 gyümölcsöt is, jól hangzik, és úgy látom érdeklődik új ízek után. Hétfőn megyünk a 2. oltásra, akkor majd a dokiját is megkérdezem.
30. sariya (válaszként erre: 29. - Garkinga)
2009. nov. 4. 16:15
Mikor a miénk kicsi volt,3x kapott rendes kaját,és tízóraira és uzsira mindig egy kis gyümölcsöt.és bevágta,bár ő bélpoklos..de rá kell lennie írva a zacsira,h mennyi az adag,amit adhatsz neki.de ha nem eszi meg mindet,nem baj,majd eszik ha éhes lesz.
2009. nov. 4. 15:40

Sziasztok,

7 és fél hetes goldim van, jelenleg Purina dog chow bárány+rizst eszik, mert a szülőhelyén is ezt kapta. De nem tűnik nagyon falánknak, sőt a tányárkájában is mindig hagy maradékot. Négyszer kap naponta. Egy ekkora kutyának mennyit kell ennie naponta? A zacskóra egy tól-ig van megadva, elég nagy intervallummal, és szerintem az enyém a minimumot se, vagy max annyit eszik meg. Egyébként kakil, pisil, alszik, játszik. És persze nagyon jó fej.

28. agis
2009. okt. 1. 09:38
Ok, köszönöm a biztató szavakat. Nálam a kaki nem sikerül be, azt jelzi, akár az éjszaka közepén is, de akkor aztán menni kell :) A pisivel vannak godnok, bár éjszaka most már kibírja, addig, amíg fel nem öltözön és nem nyitom az ajtót. No, akkor mindig az előszobába sikerül... :)
27. sariya
2009. szept. 30. 09:48
Amíg ilyen kicsi,addig még nem tudja szabályozni és visszatartani a pisit..eleinte nálunk midnehova odapisilt,kakilt..mondtuk neki hogy fújj:)de nem sokat ért..letettünk pelust neki a földre,és egy idő után elkezdett oda menni..de még így is sokszor ment máshova is..szóval állandóan felmosó volt a kezünkben..most már h nagyobb,és elkezdtük kivinni az oltások után,jelzi ha wcnie kell,megy az ajtóhoz..naponta így is 4x-5x van most kint.de már visszatartja legtöbbször a sétáig..néha meg becsurog még:)SZóval nyugi,kinövi:)
26. agis
2009. szept. 29. 16:52

Egy hete van itt a kutyus, de nagyon otthonosan mozog a lakásban..jutalom falatok nem nagyon érdeklik, inkább a Jó kutya és a simogatás ami úgy tűnik egyelőre célravezető.


Egy dolog nagyon érdekel, nem hajlandó szövetre pisilni, se kanapé, se szőnyeg, se semmi.....de a parketta meg a hidegburkolat az nagyon vonzó számára:) Próbálom mindig nagyon megdícsérni ha lent az udvaron pisil, és mindig megszidom ha a lakásban sikerül...egyelőre nem nagyon érdekli. Ma is kétszer besikerült. Egyszerűen nem tudom normális-e 2 óránként levinni...nem akarom, hogy megszokja.

25. sariya (válaszként erre: 24. - Agis)
2009. szept. 29. 12:07
Mi 8 hetesen hoztuk el..,megszokta nálunk és onnan már kezdtük tanítgatni,sok sok jutalom falatkával..de van még mit tanulni,most 4 hónapos:D
24. agis
2009. szept. 28. 16:31

Hallo


én egy hete kaptam egy szuka golden retrievert, 6 hetesen hoztuk el. Azóta hallgat a nevére, tudja mi az, hogy "nem" de arra nehezen tudom rávenni, hogy bírja ki míg kiviszem. Éjjel már "csak" egyszer pisil be, de volt, hogy kibírta reggelig, csupán az ajtóban sikerült bepiszkítania. A kakival semmi baj, az első perctől az udvaron sikerült, és jelzi is ha mennie kell. Arra hogy marad, ül, és a többi fontos parancsra mikortól lehet oktatni? Még csak 7 hetes....

23. sariya
2009. júl. 29. 10:45
hazahoztuk..nagyon pici,non édes.8 hetes kislány.non jó étvágya van.kis dagi:D
22. sariya
2009. júl. 27. 14:19
Mi holnap megyünk a kis apróságért,egy kislány lesz,és már nagyon várom:)Mire kell odafigyelni különösen az iylen pici kutyiknál?
2009. júl. 5. 21:47

sziasztok!

nem tudjátok, h egy hat hetes goldi ebnek hány kilónak kell lennie? az én gyönyörűm 1 hét alatt másfél kilót hízott:) remélem, h nem etettük túl:)

előre is köszi!!

2009. jún. 24. 16:14
megnyugtattál:) egyszerűen muszáj dögönyözni:D olyan gyönyörű és édes eb! nagyon viccesen ugrál, pedig még a négy lábon járás is nehézkesen megy, olykor még elbillen:) imádnivaló, és nehezen bírom ki, h ne menjek oda hozzá. eddig egyszer hagytam sírni...bár akkor meg párom ment hozzá:D
19. Cepheus (válaszként erre: 18. - Moncsa1985)
2009. jún. 24. 16:10

Igen, kiviheted, mert ha rendesen kapja az oltásokat, mire végeztek, már mindnek ismétlője is volt. De mivel többféle rendben olthatják, majd a dokid megmondja a tutit.


Ha sír, megnyugtatnám, de játszani nem játszanék vele éjjel. De ne aggódj, nem egy nehéz fajta, "will to please" alapján szelektálják őket, tehát ha most egy hétig kényezteted is, helyre lehet tenni később a szabályokat.

2009. jún. 24. 15:45

oké, köszi:)

abban tudnál segíteni, hogy az oltásokat követően már rögtön mehet kivihetem az utcára vagy vmennyit még várni kell vele?

és mit tegyen szegény Kincsemmel, ha éjfélkor, hajnali kettőkor, négykor és hatkor játszani akar???? :D

tudom, nem szabad elkényeztetni, meg hozzászoktatni ahhoz, h vakkant egyet, és ugrunk ki az ágyból, ugyanakkor nem szeretnénk, ha azt érezné, hogy egyedül van. elvégre még csak most volt a szüleitől távol töltött második éjszakája... szóval mit tegyünk: keljünk fel vagy hagyjuk ,és bízzunk abban, hogy hamarosan az egész éjszakát átalussza?

(amúgy a korábban írt konzekvens gyermeknevelést visszavonom, az előbb hívott párom, aki most "gyesen" van vele, h adott neki egy zoknit. leteremtettem, ezt nem szabad!! :)))

17. Cepheus (válaszként erre: 16. - Moncsa1985)
2009. jún. 24. 15:28
Hát ne 5-kor adjatok neki valóban, kicsi még a gyomruk. Majd előbbre veszed, ha már csak kétszer eszik!
2009. jún. 24. 15:18

oké, ez jó ötlet, mindenképpen megpróbálom:D

a kaját nem hagyjuk előtte, csak éjjel felkelt és szopni akart, ezért egy keveset adtam neki. azt hiszem, ezentúl nem 5kor kap vacsit, hanem utána is egy keveset. amúgy az evések azonos időpontban történnek mindig. erre odafigyelünk.

15. Cepheus (válaszként erre: 14. - Moncsa1985)
2009. jún. 24. 14:51

Parvo ellen (is) kapja majd az oltásokat.


Ne maradjon előtte a kaja, és akkor nem eszik éjjel, hamar megszokja. Igen, amikor etetitek, akkor mondjuk marad parancsszó, és leteszed a tálját. Párod fogja, vagy akár Te a másik kezeddel, és valami "etetős" parancsra engeded el, ezt nem is baj, ha nem sokan ismerik. Pár nap alatt megtanulja, persze később elengeded a kutyát, de ha bemozdul, elveszed a tálat.

2009. jún. 24. 14:16

remélem, hogy tetszeni fog neki a fürdés:) igazából nem koszos, csak a kis tappancsait kéne megmosni, de lehet, hogy végül csak vizes ruhával töröljük át.

parancsszóra egyen? megpróbáljuk! tényleg, szerintetek az gáz, ha éjszaka eszik? mert nekem annyira nem tetszik, de ma éjjel pl. nagyon éhes volt.

első napon maradtunk a napi 3xi étkezésnél, mivel a tenyésztő ezt ajánlotta, azonban szerintem a négy kajaidő jobb lenne. elvégre már nincs anyatej, ami eddig táplálta (már amennyire még etette az anya).

parvo ellen van bármi módszer?

13. Cepheus (válaszként erre: 12. - Moncsa1985)
2009. jún. 24. 13:59

2-3 hónaposan már több parancsot megtanult a miénk is, kézjelre is, tényleg nagyon okos fajta. Az ül volt az első. Azt szokasd meg vele még jó hamar, hogy parancsszóra egyen, ez pár nap alatt menni fog, és ebből azt is megtanulja, hogy Te felette vagy a rangsorban.


Az udvar nem annyira veszélyes, mint az utca, ha nincs másik kutya. A parvot tudják benyalni, az sajna sokszor halálos végű fertőzés.


Fürdetést nem kell túlzásba vinni, öntisztulós szőrük van, csakis kutyasamponnal vagy tiszta vízzel. Ebben a melegben megfázni nem fog, egyébként ha nagyobb lesz, szívesen úszik is ez a fajta.

2009. jún. 24. 12:35

igen, tudom, mindenképpen kap jutalmat, játékot, falatot, szép szót. (ez utóbbit egész nap).

de szerinted lehetséges, hogy azért ült le?? mert párommal még nem tanítottuk ilyenekre.

hehe, igen, nagyon kicsike. azért mertük elhozni, mert az anyjuk nem akarta őket már szoptatni. de annyira okos, édes!

oké, lehet, h ma kivisszük kicsit...remélem, h felszárad a föld, mert vizes földre nem merem kiengedni. pedig biztos élvezné az udvart! persze nem sokáig, tényleg csak 10-15 percre szeretném.

11. sundance (válaszként erre: 9. - Moncsa1985)
2009. jún. 24. 12:24

Jajjjj Istenem, hát még valóban nagyon pinduri!!! Az enyém 6 hetes volt mikor elhoztuk a tenyésztőtől.

Attól nem lesz baja, ha leviszitek az udvarra. Más kutyusokkal nem kéne addig érintkeznie, míg nem kapja meg az oltásait.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook