Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Rosszul elalvó, nyugtalanul alvó babátokat hogyan altatjátok el? fórum

Rosszul elalvó, nyugtalanul alvó babátokat hogyan altatjátok el? (tudásbázis kérdés)


18. Ekka
2009. jún. 26. 17:55
És akinek nem rácsos ágyban alszik a gyerkőc, az mit csinál? "Rázárja" a szoba ajtaját?????
17. Pöttyi (válaszként erre: 15. - _kleo_)
2009. jún. 26. 17:54
Mennyit sírt a fiad elalvás előtt. Mert én 5 percig tudom hallgatni, hogy szinte levegő vétel nélkül ordít.
16. OlíviaAnna (válaszként erre: 9. - Nyuce)
2009. jún. 26. 13:32
Nagyon tetszik a módszered! THNX :-)
15. _kleo_
2009. jún. 25. 21:43

Nekem a kisebbik fiam volt épp ilyen 8.5 hósan. Én 11 hós koráig bírtam alvás nélkül, akkor megelégeltem hogy este fél 11-kor még mindig a fenekét ráztam, és nappal sem aludt fél óráknál többet egy huzamban. Egyszerűen leraktam az ágyába mikor láttam, hogy álmos és hagytam sírni. Pár nap alatt beállt, onnantól működik az önállóan elalvás. Cserébe az éjszakai ébredések szaporodtak meg. Azt 16 hós koráig bírtam, akkor már rendszeresen 5x ébredt éjjel, teljes zombi voltam. Egyszerűen kiköltöztem mellőle és hagytam sírni. 3 éjszaka ment a rapli, azóta átalussza az éjszakát. Márciusban volt 2 éves.


A bátyja ahogy elmúlt egy éves és saját szobát kapott, varázsütésre átaludta az éjszakát. Minden elvemet fel kellett adnom, hogy sírni hagyjam a kicsit, de így utólag azt sajnálom, hogy nem tettem korábban. A nyugodt éjszakai alvás mindannyiónknak jót tett. Korábban nem hittem volna, hogy valaha sírni hagyom az egy évesemet, de a tartalékaim sajnos felörlődtek.

14. becseiagi (válaszként erre: 13. - Nyuce)
2009. jún. 24. 21:38
Igen az, elválaszthatatlanok! ;-)
13. nyuce (válaszként erre: 10. - Becseiagi)
2009. jún. 24. 16:08

Hát, igen.... Az Apuci és picilánya nagy szerelem. :))

Ez ismerős.

12. dzsigg
2009. jún. 24. 16:05

Nàlam is gond volt az altatàs,de ràszoktattam,hogy minden este fürdetem,az elfàrasztja,aztàn hajszàritotval melegitem ,és baba olajjal àtmasszirozom a kis testét,mikor elkezd àsitozni,akkor egy kicsit(10 perc)ringatom,majd magam mellé fektetem egy besötéttett szobàba,cumit adok neki,fogom a kis kezét,és ahogy néz,ugy el is alszik.

Ja és elötte jollakatom:)

11. diorissimo88 (válaszként erre: 7. - Pöttyi)
2009. jún. 24. 15:29
Megmondom őszintén, mi is sokat kínlódtunk a fiammal. 2 éves koráig minden éjjel felkelt 3-szor 4-szer is, és alig lehetett visszaaltatni.Aztán ahogy betöltötte a 2 évet, varázsütésre, egyik napról a másikra abbamaradtak a felkelések.Igazából én se tudom, mi volt az oka.Mi is simogattuk a hátát,sokszor órákig. Volt egy homeopátiás kúp is, amit használtunk, de már nem emlékszem a nevére. Az se szüntette meg sajna.Még talán a dúdolgatás volt rá a legjobb hatással.
10. becseiagi (válaszként erre: 9. - Nyuce)
2009. jún. 24. 10:05
Nálunk is 3 gyerkőc van, de nálunk nagyobb "bajom" a másodikkal volt, akisebbik lányommal. Ő volt ilyen, hogy csak akkor aludt el, ha mellette voltam. Mikor terhes lettem a 3.-kal, akkor váltottunk, Apa ült mellé, és csak 3 éves korára sikerült onnan "elrángatnom", mert anniyr amegszokták egymást. Sokszor Apa is elaludt mellette, aztán csak ült, nem feküdt. Utána egyre messzebb ült, és aztán már kijött. Ha kijött a lányom utána, akkor szó nélkül visszfektette, és aztán úgy megszokta, hogy most már 2 perc alatt elalszik. De Apa annyira hozzánőtt, hogy ő neki kell, hogy lefektesse, és néha még kéri, hgy bújjon oda egy kicsit hozzá. :)
9. nyuce (válaszként erre: 3. - Pöttyi)
2009. jún. 24. 09:56

Ja, most már látom, 8 hónapos. :)

Hát, ennyi idősen már nehéz lesz egyedüli alvásra szoktatni. 3 gyerkőcöm van, szóval szereztem némi tapasztalatot altatásban. :)

A nagylányom volt olyan, hogy nem igazán akart aludni. De szépen lassan, fokozatosan menni fog.Én lekapcsoltam nála a nagy villanyt, csak egy kis éjjeli fény égett a szobájában,betettem őt a kiságyába, leültem mellé a földre, lefektettem, megsimogattam, betakartam és becsuktam a szemem, mintha aludnék. Persze ő próbálta felhívni magára a figyelmet, de én csak ott ültem szótlanul és "aludtam", fontos, hogy ne reagálj semmire, se sírásra, se nevetésre, csak legyél ott.Nagyon nehéz megállni, hogy ne szólj hozzá, de ez fontos, látnia kell, hogy ott vagy vele, de alvás idő van, anya is alszik. Eleinte sokáig próbálkozott, de kb. 45 perc múlva elaludt, aztán egyre rövidebb és rövidebb lett az az idő, amit ott kellett töltenem az ágya mellett és egyre messzebb és messzebb ültem le az ágyától. Amikor felébredt, miután kimentem tőle, visszamenten, leültem mellé, megsimogattam és szótlanul ültem, amíg vissza nem aludt. Fontos tudnia, hogy ha szükség van anyára, akkor anya ott terem és akkor nyugodtabban alszik. Szóval eleinte természetes, hogy sír utánad, de ha látja, hogy ott vagy, amikor kell,akkor egy idő után megnyugszik és leszokik arról, hogy tesztelgessen, hogy vajon tényleg jössz -e.

A végén már csak annyi volt, hogy lefektettem, megsimogattam, betakartam és eljöttem. De ez beletellett egy kis időbe, amíg eddig eljutottunk, kb. 3-4 hét

2009. jún. 24. 09:49

Nálunk egy gyenge fény mindig ég Olíviánál (9 hónapos kislányom). Észrevettük, hogy ha éjjel felsír a sötétben nagyon megijed és egyből felpattan. Ilyenkor tényleg nehéz visszaaltatni.

Esténként, ha nem aludt délután túl sokat és nagyot játszottunk, néha elalszik miközben magát cumiztatja. Ha még ébren marad, zene vagy rajzfilm be + mellette maradunk míg el nem alszik. Szerintem megnyugtatja, hogy hallja a hangunkat, érzi, hogy nincs egyedül. Ja és a hálózsák is segít, mert abban nehezebben áll fel a kisasszony.

7. Pöttyi (válaszként erre: 5. - Diorissimo88)
2009. jún. 24. 09:48

8,5 hónapos. Sosem síri csendben aludt. Általában az esti fürdés, evés alvás nagyjából ugyanabban az időben történik. 7 körül fürdünk, aztán vacsi, majd 8 körül az ágyban alvás. Kb. 15-20 perc alatt elalszik, azzal már nincs is gond, de az éjszakai első felkelés után, ami 10-11 között van, alig bírom visszaalatatni.

Nappal meg 40 percnyi alvás után üvöltve fel kell és csak akkor alszik tovább ha én is mellé fekszek.

2009. jún. 24. 09:45
Ilyen gondom nekem is volt a kislányommal. Én 1 éves koráig ölben ringatva altattam el, aztán beteg lett, majd 1 egész hónapig kínlódtunk, mire kikecmeregtünk a betegségből. Közben jó erős antibiotikumot kapott, meg lázcsillapítót, amitől nagyon hamar elaludt este. Akkor szokta meg, hogy eldúdolok egy rövid dalt, addig a kezemben van, és utána megy az ágyba, és elalszik egyedül. Előtte én is próbálkoztam mindennel, de semmi nem jött be.
2009. jún. 24. 09:42

Nekem a 3 közül a középsőm volt rosszul alvó baba.

Szerintem bevált recept nem igazán van, de az a fontos, hogy próbálj rendszert kialakítani az alvás körül. PL.mindig ugyanabban az időben próbáld lefektetni, és szoktasd hozzá az apró zajokhoz, hogy ezek ne legyenek később zavaróak számára.

Mennyi idős a pici? Veletek alszik egy szobában?

2009. jún. 24. 09:40
Mennyi idős a babád?
2009. jún. 24. 09:40

A lurkóm sose volt az az igazi jó alvó baba. Nehezen aludt el, azt is csak kézben elrázva és 1,2-2 óránként felkell. Most már 8,5 hónapos és beelégeltem a fenék elázástól. Egy hete próbálom hogy az ágyában aludjon el énekkel, hát simogatással és fenék ütögetéssel. Kisebb - nagyobb sikerekkel el is alszik, de így is felkell és utána néha alig lehet visszaaltatni, meg mikor már azt hiszem hogy alszik és amint kiteszem a lábam a szobájából, már üvölt is. Egyszerűen képtelen magát visszaaltatni, hiába hagyom sírni. Tanácsokat és tapasztalatokat szeretnék kérni tőletek mert már kezd a türelmem elfogyni az alvás hiány miatt.

Előre is köszönöm!

2009. jún. 24. 09:37
Újzélandi báránybőr!!:)
2009. jún. 24. 09:34
Rosszul elalvó, nyugtalanul alvó babátokat hogyan altatjátok el?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook