Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A passzív dohányzás milyen hatással lehet egy babára? fórum

A passzív dohányzás milyen hatással lehet egy babára? (tudásbázis kérdés)


2010. jún. 13. 09:57

Gyerekkoromban apám láncdohányos volt. 14 éves voltam, amikor letette. De kiskoromba kiütések, fulladás, állandó középfülgyulladásom volt. Apám testvére és felesége is dohányosok voltak, unokatesóm asztmás lett. Az első 7 évében több időt töltött kórházban, mint otthon.

Őszintén szólva annyira utálom a cigifüstöt, a szagát, hogy azt el se tudom mondani. Nálunk nincs dohányzás. De ha meglátok egy anyukát vagy apukát, aki így tolja a babakocsit, vagy cigivel a kezében-szájában emeli fel a gyerekét, legszívesebben oda mennék és a szájába gyömöszölném az égő bagót és le is nyeletném vele.

2010. jún. 13. 08:03

Hogy lehet egy baba mellett cigizni??? Szegény még el se döntheti, hogy be akarja-e szívni azt a bűzt. :S Ha már a szülő dohányzik legalább ne a gyerek közelébe tegye!

Amíg nem a képembe fújják a füstöt semmi bajom a dohányosokkal, az ő dolguk, hogy mit szívnak, csak az a baj, hogy más is szív (szó szerint is) miatta...

19. drnéni (válaszként erre: 15. - 222ed6c486)
2010. jún. 12. 21:26

Ez természetesen nem igaz, hisz az "aktív" dohányos passzív is egyben, a külső füstöt is ugyanúgy belélegzi.

A passzív dohányzás hatásairól: azok a gyerekek, akiknek mindkét szülője dohányzik (mondegy, hogy lakásban is vagy csak kint) 90%-os eséllyel lesznek maguk is dohányosok. Körükben a légúti allergia és asztma kialakulásának veszélye többszöröse az átlagnak. Ez akkor is igaz, ha a szülők a gyerekek jelenlétében nem dohányoznak! Bőrükön, ruhájukon folyamatosan ott vannak a dohányfüst káros anyagai! Nincs kibúvó, nincs mentség, aki szülő létére dohányzik, az veszélyezteti a gyerekét! Ráadásul azt a havi 10-20 ezer forintot félretéve spórolhatna inkább a számukra, hogy megkönnyítse inkább a jövőjüket. esetlen telne pazar nyaralásra!

18. anyu70
2010. jún. 12. 21:16
Anyum mindkettőnkkel az egész terhességet és szoptatást és az egész gyerekkorunkat végigdohányozta. A nővérem 2,10 én 2,40 kg-val születtem. Mindketten allergiásak vagyunk a tesómmal, az ő 3 mindhárom fia allergiás, nekem még csak a legnagyobb gyanús. Arról nem is beszélve, hogy rettenetes büdös az ilyen gyerek. Ha a mamánál alszanak (még most is bagózik mellettük is) amikor hazajönnek minden cuccuk egy az egyben megy a mosógépbe, nekik fürdés hajmosás. Nálam is tesómnál is az állandó cigifüst olyan fokú undort váltott ki, hogy ki se próbáltuk a cigit a mai napig se (én 40, tesóm 45 éves) és nem tudunk olyan helyen tartózkodni, ahol cigiznek. A mi lakásunkba bárki jöhet, de itt senki nem cigizhet. Még anyum se.
2008. szept. 25. 19:30
Rossz hatással...hisz ha belélegzi rosszul lehet tõle, hányingere lesz, és a pici tüdeje is sérül. Az egyik tanárnõm férje állatorvos. Az egyik kutyus tüdeje olyan volt mint egy olyan emberé, aki évek óta dohánzik. Tehát a babák tüdeje is károsodhat, nem beszélve a légúti megbetegedésekrõl. Írtam egy cikket régebb (a régi felhasználónevemmel - tigirl17-) "Dohányosok gyerekei" címmel. Ha elolvasod több infot tudsz meg...remélem segítettem.
2008. szept. 25. 19:11
Rendkívül rossz hatással lehet a babára, sokkal rossabb, mint az aktív dohányzás, káros lehet a gyermek életére
2008. szept. 7. 16:34
Azt mondják,hogy sokszor a passzív dohányzás sokkal KÁROSABB mint az aktív.
14. maya80
2008. szept. 7. 14:19
Undorító, ha egy szülő dohányzik a babája mellett! Nem tudom, megérteni az ilyen önző embereket. Mert ez önzőség! Fontosabb a saját szenvedélybetegsége, mint a gyermeke egészsége... Szülő egyáltalán az ilyen??!
2008. febr. 12. 14:51

Nagyon sok ilyen témájú cikket lehet olvasni a neten. És mindehgyik ugyanazt mondja. Pl.


[link]

[link]


Részlet az egyik cikkből:

"A dohányzó szülőkkel élő gyermekeknek életük első két évében sokkal gyakrabban van tüdőgyulladásuk, hörghurutjuk és középfülgyulladásuk, mint a dohányfüstmentes környezetben élőknek.

Számos tanulmány bizonyította már az összefüggést a hirtelen csecsemőhalál (bölcsőhalál) és a dohányzás között is. A dohányzó szülők csecsemője kétszer akkora kockázatnak van kitéve, mint a nemdohányzó szülőké.

A dohányfüst a nemdohányzóknál szemviszketést, szemégést, fejfájást, hányingert és szédülést okozhat."

2008. febr. 5. 16:37
Sajnos az én nagyapám, még a kiságyam felett is dohányzott, egy lakásban éltünk vele életem első 5 évében. Ekcémás, allergiás később asztmás lettem, holott előtte ilyen nem fordult elő a családban.
2008. febr. 5. 16:31
veszélyesebb mint az aktív dohányzás
2008. febr. 5. 13:27
Semmiképpen sem jó!!!A passzív dohányzás talán veszélyesebb mint ha cigizne!!
2007. júl. 24. 23:38

Hasznos: Hozzáedződik a cigifüsthöz.

(Nyugi, csak vicceltem.)

2007. máj. 26. 11:20
A napokban voltam a tüdőgondozóban és ki volt rakva egy nagy plakátra a dohányzás hatásai. Egy passzív dohányos is kaphat tüdőrákot ha folyamatosan olyan helyen van ahol cigiznek és nem tudja elkerülni.Ugyanolyan veszélyes mindkettő!!!
2007. máj. 6. 18:50
Az én tudomásom szerint a passzív dohányzás (más által szívott cigaretta füstje)sokkal károsabb, mint amikor az ember saját maga szívja a cigarettát. Én 9 éve nem dohányzom, mert akkor voltam terhes a fiammal.
6. 278c85ecf4 (válaszként erre: 5. - Tinendo)
2007. jan. 13. 14:20
Na, megkérdeztem, és anyum azt mondja, hogy egy volt rokonunk két gyerkőce emiatt lett asztmás(jól írom amúgy?)!
5. tinendo (válaszként erre: 4. - 278c85ecf4)
2007. jan. 13. 13:18
Erre lenék én is kíváncsi, mert én is ilyet hallottam.
2007. jan. 13. 13:12
Én hallottam olyat, hogy asztmás lett a kisgyerek, mert a szülők a lakásban dohányoztak(szellőztettek)! Hogy ez tényleg attól lett-e, vagy más dolog miatt?!
2007. jan. 13. 09:20

Hát nem igazán jó neki sőtt még egy passziv dohányos felnőttnek is ártalmas akkor egy picire.

Elég szomorú aki kisgyermek melett dohányzik.

2007. jan. 13. 09:12

Értem azon, hogy ugye ártalmas, meg köhöghet tőle.

De pl. lehet tőle allergiás?

Pl. lehet tőle náthás? Mármint folyhat az orra a füst miatt?

2007. jan. 13. 09:11
A passzív dohányzás milyen hatással lehet egy babára?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook