Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jónás módszer: fiú vagy lány? fórum

Jónás módszer: fiú vagy lány? (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
2014. aug. 7. 23:20
Már van két lányunk, nem számoltunk, nem kalkuláltunk stb. Mostanában felmerült a 3. baba lehetősége, de szeretnénk, ha fiú lenne. E témában keresgéltem és így jutottam el a Jónás naptárig. És ha már kiszámoltam, persze megnéztem a lányok fogantatáskori adatait is. Stimmel. Brutál pontosan!!! Meglátjuk bejön-e a következőnél! :)
289. wewe
2014. febr. 2. 20:23

Ez egy nagy marhaság!

Amikorra a Jónás-napomat teszi a naptár, aznap, de még a közelében sem vagyok termékeny időszakomban... Ilyenekre nem gondoltak az okosok? Hogy nem csak úgy random van peteérése egy nőnek, a Hold alapján, hanem ez biológia?

2013. nov. 24. 11:54

Ez egy nagy hülyeség, azt kell mondjam! Hányan írják itt, hogy bizony nem jött be nekik! :(((

Nekem minden vacak (Jónás naptár, kínai horoszkóp) lányt jósolt annak idején: fiú lett, szerencsére!

Ilyenkor mi van?

287. Tünci 72 (válaszként erre: 282. - Bartokheni)
2013. nov. 12. 20:57

Na és ha valaki nem tudja a pontos órát mikor született????

Akkor is működik ??

2013. márc. 27. 12:49

Sziasztok!

Él még ez a fórum? Én is megcsináltam a jónás naptáramat.

De valahogy nem jövök rá, hogy kell azt megcsinálni, amit másik fórumon is láttam: kiírja, hogy G (girl:lány) vagy B (boy:fiú) és mellé írja a rizikófaktort.

Ebben tudna esetleg valaki segíteni?

Előre is köszönöm szépen.

2013. jan. 26. 10:27

JÓNÁS-NAPTÁR - lényege


A Jónás-naptár a nevét a megalkotójáról, dr. Jónás Jenőről kapta. A szlovák orvos egy több ezer éves babiloni kőtábla töredéken olvasott mondat alapján kezdte meg kutatásait, mely szerint „a nő termékenységét a Hold egyes fázisai irányítják”.


1956-ban felfedezte, hogy a szövegrész a nők születési idejével és helyével kapcsolatos holdfázisokra utal. Elmélete szerint a nők akkor a legtermékenyebbek, amikor a Hold pont ugyanúgy áll, mint a születésük perceiben. Vizsgálatai során arra megállapításra jutott, hogy ezeken a napokon a nők 85 %-a esik teherbe, míg a menstruációs ciklusból kiindulva számított ovulációs napokon csak a nők 15 %-a.


Leegyszerűsítve: ha a születésed időpontjában épp újhold volt, akkor Te is újholdkor leszel a legtermékenyebb. Érdekesség a módszerrel kapcsolatban, hogy állítólag akkor is beválik, ha a Jónás-nap éppen a menstruáció idejére esik, amire nincs tudományos magyarázat. Bár Jónás dr. a világ elé tárta felfedezéseit és bizonyítékait, amelyekre mintegy 40 ezer párt vizsgálva tett szert, az orvostársadalom nem ismerte és nem ismeri el a módszert, így ezt a nőgyógyászodnak nem ajánlatos említeni.


Mikor van az alkalmas időpont?


A Jónás-napkor már elkéstetek, ezért az együttléteket a Jónás-nap előtti 3 napra kell időzíteni.


Alkalmazásának korlátai


A módszer csak akkor alkalmazható, ha mindketten egészségesek vagytok a pároddal, és mindketten képesek vagytok a megfelelő ivarsejtek termelésére.


A szervezetedben nem lehet olyan betegség, elzáródás, gyulladás, amely akadályozná a petesejt és a spermiumok találkozását, illetve a testednek alkalmasnak kell lennie a megtermékenyült petesejt befogadására.


Amennyiben nem vagytok teljesen egészségesek, az orvosi vizsgálatot, esetleg kezelést követően érdemes próbálkozni a fenti módszer alkalmazásával.


A születendő baba neme


Úgy tűnik, hogy jelenleg alkalmazott savas-lúgos kémhatással történő variálást kivéve a Jónás-módszer az egyetlen, amely némi támpontot adhat abban, hogy milyen legyen a születendő babátok neme. A Jónás-módszerrel állítólag pontosan meghatározható, hogy az adott hónapban megfogant gyermek milyen nemű lesz. Persze vannak hónapok, amikor ez nem egyértelműen eldönthető, mert a baba neme a Hold aktuális állatövi jegyével áll kapcsolatban, de ezeket a hónapokat a Jónás-naptár alapján ki lehet számítani, mint ahogy azt is, mikor érdemes próbálkoznotok, ha kisfiút, vagy kislányt szeretnétek.

284. bartokheni (válaszként erre: 283. - Andi2008)
2013. jan. 26. 09:00
Tényleg az. Nem pénzért van. Alul írtam milyen adat kell.
283. andi2008 (válaszként erre: 282. - Bartokheni)
2013. jan. 25. 18:17
Szia!lehet hü...e kérdés de ez pénzért van?
282. bartokheni (válaszként erre: 281. - Bartokheni)
2013. jan. 24. 11:25
Aki jónás naptárat szeretne küldjön e-mail címet is
281. bartokheni (válaszként erre: 280. - Andi2008)
2013. jan. 22. 13:32
Kérésre küldök 1 évre szóló jónás naptárat. Szül. hely, idő kell hozzá. pl . Budapest 1985.05.05 16óra 23 perc, csak e-mail ben fényképként tudom. Két fiú után most várom a kislányunkat, 38. hét
2013. jan. 7. 21:48
Szia!Hát igen,nem tudom én se hogy higyek e neki,ugyan annyi pozitívat hallottam róla mint negatívat.Tegnap részletesesebben utánna néztem és és hát megoszlanak a vélemények!
2013. jan. 7. 12:44

Szia!

Hát nekem a Jónás szerinti kislány fiú lett, mire

megszületett!

2013. jan. 5. 22:54
Sziasztok!Igaz hogy régen nem járt itt senki de bízok benne hogy valaki fog,ha igen kérlek hogy segítsetek!!!!!A jónás naptárat kitudná valaki számolni nekem?Kislányt szeretnénk,és persze hogy mikor lenne esedékes!Kérlek segítsetek!!!1987.08.05.-én születtem!Előre is köszönöm!
277. seniko8
2011. dec. 1. 16:48

Sziasztok, már rég nem járt itt senki... :(

Ha esetleg valaki mégis idetévedne, tudna nekem segíteni? Már van egy kisfiúnk, de most szeretnénk egy kislányt a Jónás módszer segítségével. Látom, sokaknak bejött a nem és a nap is, de én visszamenőleg kiszámoltam a kicsi fiamra, és lányt mutat. Nem tudom jól számoltam-e, az astro.com oldalon csináltam. 2010. január 10-én fogant, és október 6-án született 14:15-kor Budapesten. Én szintén Bp-en születtem 1989. április 30-án 04:15-kor. Légyszi segítsen valaki! :) Előre is köszönöm!!

276. df1077de8f (válaszként erre: 275. - ÉÉÉVVVAAA)
2011. ápr. 21. 17:08
Köszönjük!!! :D
2011. ápr. 18. 10:10
:)))))))))))Nagy nagy grat!!!!!!!!!!!!!
274. df1077de8f (válaszként erre: 273. - ÉÉÉVVVAAA)
2011. ápr. 14. 15:31
Sziasztok!Kedden voltam genetikai ultrahangon,egészséges és KISLÁNY!Már nagyon vártuk a 3 fiú után.:D
273. ÉÉÉVVVAAA (válaszként erre: 272. - Df1077de8f)
2011. ápr. 14. 12:22

Akkor hátha!Vagy mit szeretnétek?Mert egyáltalán nem törvényszerű, hogy nem egyneműeket?:)))

Vagy most rózsaszínben képzeled el?

Sok sikert, jó egészséget, majd írd meg mi lesz!

2011. ápr. 10. 13:34
Nekem 3 fiam van,utólag megnéztem a Jónás naptárt.Kettőre lányt mutatott.Most megint állapotos vagyok erre meg fiút mutat.
2010. nov. 23. 13:53

Az az oldal fizetős lett, ahol a kockázatot is meg lehetett nézni.Sajnos.Én is nagyon bántam, hogy nem néztem meg vagy 10 évre előre, amikor még lehetett.(Akinek kiszámoltam, mindenkinek bejött)

Így lutrira mentünk neki a dolognak-igazság szerint nem is a jónás napon fogant, de kisfiút várunk a kislány után.(Inkább a peteérést figyeltem)

Mindenkinek kívánok minden jót!

270. LedZsi
2010. okt. 13. 12:03

Sziasztok!

Ki tudom számolni a jónás napjaimat, azt is mutatja, fiú vagy lány, csak a kockázatot nem!

Azt hogy kell????

Légyszi segítsetek!

Nagyon köszönöm!

269. jecsim
2010. máj. 6. 09:13

a teszt szerint lányom lesz, ahogy azt már sokan megjósolták. Mennyire lehet egy ilyen tesztben bízni vajon?

De nem lesz baj ha kislány.Örülnék lánynak is, fiúnak is.

268. Mágika (válaszként erre: 266. - Schnetzi)
2010. ápr. 29. 07:13

Szia!

A piros vonal, ahol nem mutat jelet, az azt jelenti, hogy 50-50% a fiú, ill a lány gyermek fogantatásának az esélye.

Tudomásom szerint.

267. Mágika
2010. ápr. 29. 07:07

Valaki számoljon már nekem a Jónás naptár segítségével! Légyszi!

Egy valakitől már kértem segítséget, ő számolt egyet, én is számoltam egy internetes portál segítségével ugyanazon adatokkal, de más eredményeket kaptam.

Adatok: Mezőkövesd, 1982. 06. 01. éjfél és hajnal 1 között születtem.

Köszi előre is.

2010. febr. 21. 14:37

Sziasztok!

Én kiszámoltam az astro.com-on a jónás napjaimat. De van egy pár kérdésem: Mit jelent a piros vonal? És ha hónapokig nem mutatja meg a gyermek nemét?

Mi is szeretnénk harmadik csemetét. Van már két fiunk és ha lehet lányt szeretnénk.

Mi ez az ovulációs mikroszkóp?

Köszi a válaszokat!

265. vakrepulo (válaszként erre: 263. - D5a399070b)
2010. jan. 11. 15:04

szia

asszem dm-ben vettük hülya nagy kocka alakú cikláman vagy rózsaszín papír dobozban van

vakrep

264. d5a399070b (válaszként erre: 261. - E-vike)
2010. jan. 8. 12:36
Az ovulációs minimikroszkóp az ovuláció kezdetét is mutatja vagy pont a közepét?
263. d5a399070b (válaszként erre: 262. - Vakrepulo)
2010. jan. 8. 12:35
Hello vakrepulo nekünk van egy fiúnk egy lányt szeretnénk milyen ovulációs tesztet vettél?
2009. dec. 9. 11:06

Hali

Nekünk 2 kölykünk van

Mindkettőnél próbáltuk úgy csinálni, hogy olyan nemű legyen amilyet akarunk.

Én nem hiszek ezekben a jónás, kinai naptár, németlinkes módszerekben és utólag kiszámolva több mint 50%-uk rosszul is mutatja mindkét gyerek nemét.

Én abban hiszek, hogy a fiú spermák gyorsak a lányok kitartóbbak.

2x 5 rugót rászántuk ovulációs tesztre

1.-nél fiút akartunk ezért a várható ovuláció előtt (érdekes az asszonynak a szokásos 14. helyett a 19-20. napon van) 3-4 nappal már nem töcsköltünk, majd mikor bejelzett a teszt, akkor azonnal

2.-nál lányt akartunk ezért a várható ovuláció előtt nekiáltunk 3-4 nappal és minden nap mint a nyulak

Nálunk 2ből 2szer bejött, ezért én ezt ajánlanám, ha valaki kérdezi.

Csövi

vakrep

261. e-vike
2009. dec. 2. 22:12
Sziasztok! Ha valakit érdekelne egy Új Ovulációs minimikroszkóp akkor irjon. Most vettem egy újat,de közben meglett a régi!
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook