Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pozitiv lett a tesztem, készitgetjük a fészkünket mit csinálhatok?Mi az amit én is birok emelni? fórum

Pozitiv lett a tesztem, készitgetjük a fészkünket mit csinálhatok?Mi az amit én is birok emelni? (beszélgetős fórum)


1 2
37. naiv (válaszként erre: 36. - Sylvia81)
2009. jún. 26. 07:37
igen köszönöm jól vagyok
2009. jún. 25. 23:01

Egy másik fórumon már írtam, hogy azt tartják, az az ideális távolság, ha anyós nem tud papucsban átmenni a fiacskájához. :D

Anyóspajtit kicsit tényleg le kéne állítanod valami okos módon, mert ha meglesz a kicsi, még jobban a nakadra fog járni. Merthátugye ő már felnevelt 1-2-X gyereket és ő mindent jobban tud... Az én anyósom nem ilyen, de van helyette egy nagymamám, aki a menyek rémálma... Anyu nem is bírta cérnával anno.:(

És a stresszt leszámítva hogy érzed magad? Remélem, minden csodás! :D

35. KLMárti (válaszként erre: 34. - KLMárti)
2009. jún. 25. 14:00
De azért térjünk vissza az eredeti témára. Kicsit messzire mentünk.
34. KLMárti (válaszként erre: 32. - C62e5b7d24)
2009. jún. 25. 13:59
Többé-kevésbé le tudom őt állítani, de minden alkalommal erősen megsértődik ilyenkor, és tényleg képes évekkel később is felhozni azt. Van olyan dolog, amit már 8-9 éve emleget.
33. j357
2009. jún. 25. 13:57
amit nem érzel megterhelőnek, azt szerintem nyugodtan csinálhatod, most 5 hónapos várandósan simán emelgetem a 12,5 kilós kislányomat...Persze ha kifáradsz, vagy nagyon meleged van, akkor azonnal pihenj le egy picit.
32. c62e5b7d24 (válaszként erre: 31. - KLMárti)
2009. jún. 25. 13:54
Hú, az sem egyszerű, de gondolom le tudod állítani, ha muszály. Enyém anyám nem szól bele a dolgainkba szerencsére, néha elmondja a véleményét, de csak ennyi.
2009. jún. 25. 13:48

Nálunk az anyósom már nem él. Néhány évvel ezelőtt halt meg. De ő egy szent volt. Nála angyalibb türelmű emberrel nem nagyon találkoztam. Ő mindenben segített, de ugyanakkor meghagyta a teret nekünk, hogy dönthessünk. Semmit nem akart ránk erőltetni.

Édesanyám is rengeteget segít nekünk, de neki már egészen más mentalitása. Ha valami nem úgy történik, ahogyan azt ő elgondolja, akkor éveken át képes felemlegetni, hogy ilyen meg olyan hülyék vagyunk, hogy nem úgy csináljuk, ahogy azt ő elképzeli.

Ennek ellenére természetesen nagyon szeretem őt, de néha nagyon nehéz őt elviselni az ilyen nünükéi miatt.

30. c62e5b7d24 (válaszként erre: 29. - Naiv)
2009. jún. 25. 13:13
:( enyém mindent jobban tud, még a védőnőnél is, mert a kora és a tapasztalata. Azóta nem szól bele a gyerekek ellátásába, amióta közöltem vele, hogy mivel a másodikat várom, nekem ebben több a tapasztalatom. Alapjában jóindulatú, de az ember agyára megy fél perc alatt.
29. naiv (válaszként erre: 28. - C62e5b7d24)
2009. jún. 25. 13:07

amikor talákoztunk az elején olyan aranyosnak tünt amióta meg rendezgetjük a lakást egyre többet megy az agyamra

igaz rengeteg segit ami most tényleg jól jön,de a parancsolás kezd kikésziteni

28. c62e5b7d24 (válaszként erre: 27. - Naiv)
2009. jún. 25. 12:59

nem irigyellek, hogy még egy telken is fogtok lakni. Az a baj az én anyósommal is, hogy még mindig irányítani akarja az egy szem fiacskáját, aki már 40 éves. Szerencsére nem hagyja magát, de neked majd a sarkadra kell állnod a késöbbiekben, hogy ne nőjön a fejetekre, ha meglesz a baba. Biztos meg lehet beszélni a pároddal majd ezeket a dolgokat.

Nem baj, ha nincs étvágyad, azért picikét erőltesd magadba:) Először nyáron estem teherbe, állandóan gyümölcsjoghurtot ette, az esett jól.

27. naiv (válaszként erre: 26. - C62e5b7d24)
2009. jún. 25. 12:45

nincs étvágyam ami nállam ritkaság,csak a kedves anyós futkos az agyamba

hogy tudnám elmagyarázni a páromnak,h anyós akar bennünket irányitani

tegnap is azt magyarázta a fiacskájának,h smirglizzék le a fürdőszobát,h lehessen lapozni

minden napra talál ki valamit,ma is reggel megkérdezte,h hova megyek kora reggel mintha nem tudná,h megyek haza minden reggel a lagziig

mért sietek??

26. c62e5b7d24 (válaszként erre: 25. - Naiv)
2009. jún. 25. 11:21

próbálj nyugogt maradni. Mondom ezt én, aki, ha csak eszébe jut az anyós, 200 lesz a vérnyomásom:)

Igyál sok ásványvizet, egyél többször keveset.

25. naiv
2009. jún. 25. 11:16
rezgek pedig már ettem,vagy lehet attol is,h fel..tam magam anyóson
24. Ici-pici (válaszként erre: 19. - Garamond)
2009. jún. 25. 11:07

Miért vetted magadra?! Ha rád értem, akkor neked címzem, nem gondolod? Megértem a helyzeted, hiszen aki épp gyereket vállal annak el is kell tartania, nem "dobálózhat" kénye-kedve szerint az állásával kockáztatva, hogy kirúgják. Jogszabály ide vagy oda nem mindig úgy mennek a dolgok ahogy az meg van írva, mindig van kiskapu. Utána a pereskedésre is pénz kell! Miből tartja el az ember a gyermekét?!



"szándékos" mézgezés = sokan vannak akik drogoznak, isznak, cigarettáznak terhességük alatt és mégis egészséges a gyermekük. Van aki mindenre figyel és mégis meghal.

23. naiv (válaszként erre: 22. - Heni86)
2009. jún. 25. 10:39
mink anyósékkal fogunk lakni,ők a földszinten mink az emeleten,külön konyha,fürdőszoba,szoba csak az előszoba közös
22. Heni86 (válaszként erre: 21. - Garamond)
2009. jún. 25. 10:29
Én is lakhattam volna inkább anyóspajtinál a 3 négyzetméteren minthogy dolgozzak terhesen a saját házunkon... :) Mert ugyebár a másik felem pénzt keresett napi 15 órában és a család is csak hétvégén volt riasztható.
21. garamond (válaszként erre: 20. - Sylvia81)
2009. jún. 24. 21:36
Igen, ez akkor is úgy volt, de mást csak betanított munkát tudtak volna ajánlani. Végül persze kisírtam, hogy engedjenek el, de akkor sem értem egyesek hogy tudnak rögtön követ hányni a másikra, a dolgok ismerete nélkül?
20. Sylvia81 (válaszként erre: 19. - Garamond)
2009. jún. 24. 21:32
Ez nem úgy van, hogy aki terhes, és olyan vegyszerekkel dolgozik, ami árthat, akkor a terheség megállapítását követően a munkáltató köteles másik, szakmájába vágó és nem lealacsonyító munkakörbe áthelyezni a dolgozót, amennyiben pedig ez nem lehetséges, táppénzre vagy fizetett szabira (erre már nem emlékszem) küldeni a dolgozót? Én valami ilyesmire emlékszem... De lehet, hogy nem így van/volt, vagy épp már elmúlt azóta, mióta én néztem...
19. garamond (válaszként erre: 17. - Ici-pici)
2009. jún. 24. 21:23
A szándékos mérgezést úgy gondolom az H.orvosomra értetted aki nem értette meg, hogy milyen helyen dolgozom és nem írt ki tp-re, meg persze a főnökeimre, akik szartak a terhességemre. TE mit tettél volna? Felpofozod őket?
18. naiv
2009. jún. 24. 21:08

köszi lányok a gratulációkat és a tanácsokat is

szép estét és jó éjt

2009. jún. 24. 20:24

Én semmi ilyesmit nem csináltam és mégis elhalt az első terhességem.


Naiv, igazából mint olvashatod van akinek még a "szándékos" mérgezés sem jön be, és van aki semmit se csinál és mégis beüt a krak :)

1 biztos, ha fájdalmat érzel a pocakodban, ne adj isten vérzel (egy fél csepp is számít!)azonnal menj el az orvoshoz.

Az életed meg éld nyugodtan, sportolj, takaríts csak ne erőltesd meg magad. Ha mély levegő kell a húgod emelgetéséhez, akkor inkább ne! Ha a takarító eszközre rá van írva valami negatív akkor ne! Szóval csinálj minden bármivel nyugodtan, csak "nézd" meg előtte, gondold végig. Figyelj kicsit jobban oda és minden rendben lesz.

És nem felejts el többet pihenni :D

2009. jún. 24. 19:26

Kedves Naiv!

Azért azt ne felejtsd el, hogy a terhesség nem betegség. Én olyan vegyszerekkel dolgoztam még hetekig, miután megtudtam az állapotomat, hogy lemarja a kézről a bőrt, aztán jégen bicikliztem és egy nappal a szülés előtt még gyorsan végig kapáltam a kertet. Ma már persze óvatosabb lennék, de azért nem kell 9 hónapig feküdni. Élj úgy mint eddig, ne dohányozz, egyél amit megkívánsz és nem kell nagy ügyet csinálni a dologból. Sok boldogságot nektek!

15. Heni86
2009. jún. 24. 19:18

Szia!

Én is pont ilyen helyzetben voltam annyi különbséggel, hogy építkeztünk éppen. Még nem tudtam, hogy babás vagyok és a sittet talicskáztam, emeltem a konténerbe stb.

Aztán mikor kiderült persze óvatosabb voltam de mindent csináltam akkor is. Szülés előtti nap pl. nagytakarítottam. A most 4 hós kisfiam pedig egy vasgyúró lett! :)

De így utólag nagyon merész voltam. Szerintem inkább kíméld magad amennyire csak tudod és csak annyit csinálj amennyit még élvezel és tudsz! :)

2009. jún. 24. 16:52
Ja, és még valami: mindig legyen nálad innivaló, lehetőleg víz. Nagyon intenzíven rá tud jönni az emberre ilyenkor a szomjúság...
13. Sylvia81 (válaszként erre: 10. - Naiv)
2009. jún. 24. 16:49

Szerintem azt a Prontot azért lecserélhetnéd valami olyanra, ami nem hajtógázas. Jobb félni...

Mondom ezt én, aki 1 hónapos terhesen (igaz, akkor még nem tudtam, mert azt hittem, csak késik, mint máskor is) a 3 m2-es ablaktalan fürdőben sósavazta a fürdőkádat és a csempét. Nna, mikor kiderült, hogy jön a pocaklakó, mondtam is az orvosnak, hogy alaposan nézze meg! Paráztam is ezerrel...

Egyébként én is gratulálok, élvezd ki minden pillanatát a várakozásnak! Élvezd, hogy kényeztetnek, mert ha a pici megszületik, nem azt kérdezik majd, hogy hogy vagy, hanem azt, hogy mi újság a kicsivel. :D De ez így van rendjén.

12. KLMárti (válaszként erre: 10. - Naiv)
2009. jún. 24. 14:27

Szerintem sem kell túlaggódni a dolgokat. Természetes, hogy sokkal jobban figyelj oda minden mozdulatodra, de a húgodat nyugodtan leveheted, ha nem érzel közben semmi (de tényleg semmi) fájdalmat. Az olyan anyukák, akik a második, harmadik, sokadik gyermeküket várják, ők nem tehetik meg azt, hogy az X kilós gyermeküket onnantól kezdve fel sem emelik, és mégsem lesz semmi bajuk tőle.

Szóval szerintem annyit emeljél, amennyit tényleg kényelmesen megtehetsz. Viszont az első jelre, hogy valami nem esik jól, azonnal abbahagyni és menni lefeküdni.

11. c62e5b7d24 (válaszként erre: 10. - Naiv)
2009. jún. 24. 12:25
Ugyan nem engem kérdeztél:) Én a pólóm nyakát felhúztam az orromra, és igyekeztem nem levegőt venni ilyenkor. És szellőztetés közben csináltam. Szerintem nem lesz semmi baj, kerekezzetek nyugodtan, nagyon jó sport a bicajozás. Mondom én, aki nem is tud:S
10. naiv (válaszként erre: 9. - Ici-pici)
2009. jún. 24. 12:14
prontot használtam a butorok portalanitására,az mennyire ártalmas?Meg a hugommal szoktam kerékpározni aki 4-éves azt emelgetem be a kerékpárba ki a kerékpárból,igy könnyebb kerekezni mint ha a salyátját hajtaná!Ez mennyire árt??
2009. jún. 24. 10:34

Szerintem csak ücsörögj! :D Nézelődj, igazgass! Bizonyos időközönként állj fel sétálj körbe :D ebből baj nem lehet ;) Ja! És tényleg ne most kezdj el szipózni ;)

Egyébként emelni csak pár kilóig! Annyit amennyit könnyűszerrel "dobálgatni" is tudsz, az biztos nem lesz nehéz :) Amint jön valami poros, vegyszeres dolog húzd el a csíkot, tárd ki az ablakokat.

2009. jún. 24. 09:54

Szia, először is gratula!

Vegyszerekkel vigyázz, de minden olyat csinálhatsz, emelhetsz, amit a terhesség elött is emeltél, csináltál, de azért módjával, sokat pihenve. Én fizikai munkát végeztem az elsőnél a 28-ik hétig, mondjuk edzésben is voltam, de azért úgy álltam a munkához, hogy más is hozzáférjen:) Ha görcsölnél, ne adj isten vérezgetnél, mindent abbahagyni, pihenni.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook