Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ha a tanulás miatt kihagy az agyad...Mit teszel? fórum

Ha a tanulás miatt kihagy az agyad...Mit teszel? (beszélgetős fórum)


17. a6f6bb6c75 (válaszként erre: 16. - Bd3e3613b4)
2010. nov. 16. 08:31
köszönöm a tippet am én is ezt csinálom kb csak gusztusom sincs hozzá :D a képlet már nagyjából emgvan azt tanultam folyamatosan vminek ilyen 34 karakteres képlete van...ebből több is van :/ meg nagyon hasonlítanak egymásra, ha érteném akémiát akkkor az biztos sokat segítene, na mindegy max pótzh-ig még van időm...:D :)
16. bd3e3613b4 (válaszként erre: 15. - A6f6bb6c75)
2010. nov. 16. 00:00
Hát én csak képekkel együtt tudnám megtanulni. Az a baj, hogy már elég kevés az idő szerdáig. Én szétszedném, hogy mondjuk napi 15-20 db és csak azzal foglalkoznék (mármint nem egész nap, csak abban a pár órában, amit szánok rá). Majd minden nap elején átvenném egyszer-kétszer a megtanultakat, utána venném az újakat, utolsó napon pedig az egészet átnézném egyszer. Jobb ötletem nincsen...
2010. nov. 15. 23:12

sziasztok! látom kicsit kihalt a fórum na hátha..:)

Tud vki esetleg vmi jó tippet magolásra? 75 ásványt kellene megtanulnom szerdára... képlet, felismerés minden, próbálom tanulni de egyszerűen nem megy nem tudok rá odafigyelni fáradt vagyok, hihetetlen mennyire nincs kedvem az egészhez, ráadásul közeleg a vizsgaidőszak Az a baj hogy eddig midngi jó jegyeim voltak minimális erőfeszítéssel most meg a 2eshez is akkora követelmény eleve 70%... szóval szívesne fogadnék vmi tanácsot mert attól tartok h én ehhez túl hüyle vagyok v nem tuom :(

2009. jún. 25. 15:45
Lehet egyébként h az idegeskedés sokat nyomott a súlyomon (konkrétan lefele). Mikor jó pár éve érettségiztem 72ről fogytam le 62re. Érettségire bő volt rám az elötte való évben megrendelt kosztüm.
2009. jún. 25. 15:43
Csokit meg müzliszeletet faltam. A cerbona áfonyás müzlije a kedvencem. Meg volt még otthon zabpehely, vettem hozzá szárított gyümit, abból csináltam magamnak müzliszeletet és az alját belemártottam olvasztott fehércsokiba. Próbáltam a finomat összekombinálni az egészségessel.
2009. jún. 25. 15:41
Amikor ezt a témát megjelentettem a fórumon, másnap volt a vizsgám jelentéstanból (azaz tegnap). nagyon ki voltam merülve idegileg és folyamatosan tört rám a fejfájás. De hála istennek jó tételt húztam és sikerült egy 3ast összenyögdécselnem. Csak tényleg a tananyag olyan volt, h szívem szerint a vizsga után elégettem volna az összes jegyzetet. Még van 3 "lightos" vizsgám.
2009. jún. 25. 14:37
Nekem is kéne egy édességkúra a fogyáshoz.. Megadhatnád a receptjét, csak ne úgy kezdődjön, hogy sok idegeskedés,... Mindenesetre sok szerencsét a vizsgádhoz, majd írd meg, hogy hogyan sikerült..!
2009. jún. 25. 07:39
Nyugi Timi én sem vetettem meg az édességeket és meglepő módon nem híztam ezalatt a vizsgaidőszak alatt hanem inkább fogytam....furcsa...
2009. jún. 23. 17:12
Ehhez sajnos nemigen tudok hozzászólni, mert még életemben nem tanultam annyit, hogy fájjon tőle a fejem. :) Nálam ami órán rámragadt, abból éltem, mert egyszerűen nem voltam képes órákat ülni előtte. Egy osztálytársam vizsga előtti héten "agyontanulta magát", és kevesebb maradt meg neki (rosszabb lett a vizsgája), mint nekem. Szerintem eléggé tanulságos,..de a csokit meg a szőlőcukrot sem szabad elvetni, mint élénkítőt.. :D Tapasztalat!!!
8. Bgaby (válaszként erre: 1. - 73000ceac6)
2009. jún. 23. 15:41
Az a legjobb, ha addig tanulsz,amíg friss az agyad. Ez pedig a délelőtti órák, de akkor is fontos 2 óra után a szünetek betartása.Szerintem ez egyéni, fogy ki hány perc alatt tud felfrissült állapotba kerülni. Ezt elérheti sétával, futással, de mindenképpen a szabadban történjen a kikapcsolódás és ne számítógép mellett. Aztán jöhet a tanulás. Ha mégis szükséges a délutáni tanulás, mert közel van a vizsga időpontja, akkor kikapcsolódás mellett fogyasszon kávét, de semmi képen ne agyserkentő gyógyszereket (nem is beszélve a drogokról), mert azok egy idő után agytompulást okoznak.Ezzel nem hogy segítenél magadon,hanem ártasz vele.
2009. jún. 23. 15:37

Nn is vizsgákon megyek keresztül a hetekben...van mikor egyszerüen totálisan kivagyok merülve...olyankor szünetet tartok, megnézek valami jo humoros filmet, vagy sétálni megyek...


Semmi kép se tanulok tovább mikor érzem nem birom már tovább... nem szeretném magam tönkre tenni idegileg..igy is nagy nyomás alatt állok!

2009. jún. 23. 15:27
aludni kell, nincs mese!vagy úszás, ill séta..nem lehet túlerőltetni az agyat sem((
2009. jún. 23. 15:22
muszáj szünetet tartani. nekem is gyakran előfordul, olyankor fel kell állni és csinálni vmi mást. lehetőleg ne játssz a gépen v ilyesmi mert az nem segít.
4. Bexsza (válaszként erre: 1. - 73000ceac6)
2009. jún. 23. 15:16
Én mikor vizsgára készülök, szigorúan minden órában tartok 10-15 perc szünetet.
2009. jún. 23. 15:13
Fizikai megterhelés serkenti az agyat, menj el futni! Annak semmi értelme, hogy feleslegesen olvasgatod, ennyiből rá is fekhetnél!
2. Majome22 (válaszként erre: 1. - 73000ceac6)
2009. jún. 23. 15:12
Én az utóbbi pár hétben naponta szembesülök ezzel. Általában olyankor iszok egy tejeskávét vagy zöldteát és bekapcsolom a rádiót 10 perc szünet és utána ok minden bár van az a fáradsági szint amikor már mindegy mit csinálok nem tudom használni az agyam.
2009. jún. 23. 15:06
Biztos ismerős a vizsgázók és volt-vizsgázók számár a a jelenség mikor eljutsz egy olyan szintre mikor már csak olvasod a szöveget de nem érted, hasgat a fejed, sírógörcs kerülget....MIt szoktál tenni ilyenkor?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook