Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Otthon sütöd a kenyered? Te hogyan csinálod, beszéljük meg! fórum

Otthon sütöd a kenyered? Te hogyan csinálod, beszéljük meg! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
2016. dec. 15. 20:51

Igen, mi itthon sütjük a kenyeret, mióta belelendültünk, azóta alig ettünk boltit.


Körülbelül fele fehér finomliszt, fele valamilyen teljes kiőrlésű liszt keverékéből készítem, csak élesztő, víz, só és olívaolaj megy bele. A robotgép megdagasztja, hagyom kelni 1-2 órát vagy egy éjszakát, aztán sütöm. Az fontos, hogy a sütőbe egy gőzzel teli kistepsit vagy lábast teszek mellé, mert gőzben kell megsülnie, miután kiveszem, gyorsan átkenem vízzel a tetejét, ettől szép cserepes lesz.


Az állaga természetesen nem olyan, mint a bolti kenyérnek, egy picit sűrűbb, tömörebb, de azért nem túlságosan, viszont van valami isteni finom plusz íze, gondolom a teljeskiőrlésű miatt. Néha magokat is keverek bele, zabot, napraforgót és hasonlókat.


Egyszerre kb. 1 kiló kenyeret sütök, mivel ketten vagyunk és nem eszünk mindenhez kenyeret, ezért simán elég 4 napra. Nagyon sokáig megőrzi az állagát egyébként, a 3-4. napon még ugyanolyan, mint sütés után, tovább sosem tartogattuk.


Szerintem családok esetén még a sütéshez elhasznált gázzal/villannyal is jobban megéri anyagilag megsütni 3-4 naponta egy nagy, házi kenyeret, mint naponta venni a boltban.

2015. máj. 17. 02:04
nem,mert nem sok kenyeret eszek,s igy a boltba szoktam venni.
280. Nyáriné Kovács Tímea (válaszként erre: 279. - Rozsazsa)
2010. ápr. 7. 11:13

Nekem is van olyan tupp... főzőm,de nem sűrűn használom.

Most kifliket csinálok ami a naplóban is van.

279. rozsazsa (válaszként erre: 278. - Nyáriné Kovács Tímea)
2010. ápr. 6. 16:11

Oké, köszi.... azért gondoltam a főzésre mert a tupperware-nek van egy olyan edénye amibe ha leforrázod a tésztát /benne/nem kell főzni, csak állni hagyni.

Csináltam rozslisztel kenyeret és finom lett....

278. Nyáriné Kovács Tímea (válaszként erre: 277. - Rozsazsa)
2010. ápr. 6. 09:15
Sajna megfőzni nem tudja :),de gyúrni igen.Nem nekem kell ez már jó.
277. rozsazsa (válaszként erre: 276. - Nyáriné Kovács Tímea)
2010. ápr. 5. 13:23
Szia.. ez izgalmasnak hangzik, mit is csinál a tésztával?Kifőzi? Ird le ha kipróbáltad. Remélem az én gépem még sokáig jó lesz de mindig érdekelnek az újdonságok....Szép napot mindenkinek....
276. Nyáriné Kovács Tímea (válaszként erre: 272. - Rozsazsa)
2010. ápr. 4. 22:32

Szia! Válaszolok is gyorsan.

Sajna meghalt a második gépem is valószínű valami fogaskerék baja lehetett de még nem volt ideje a páromnak megnézni.Viszont vettünk a L...-be akciósan és magyar nyelvű telesen abban írták,hogy az utolsó kavarás után vegyük ki a lapátot ha azt szeretnénk,hogy szép legyen a kenyerünk,úgyhogy én is ezt csinálom most már.Viszont olyan jó kis gép,hogy nem csak kelt tésztát,kenyeret,lekvárt kavar,hanem kifőzni való tésztát is.Igaz nem tudtam kipróbálni,mert sz ünnepre több kalácsot sütöttem és folyamatosan kellett,de a következő tésztánál megteszem.

2010. ápr. 3. 18:31

Ha valakit érdekel? Vannak még máshol is kenyérsütő hölgyek itt a Hoxá-n

Süssünk kenyeret otthon

Otthoni kenyérsütés géppel-tapasztalatok

Kenyérsütő géphez Bevált receptek

274. rozsazsa (válaszként erre: 194. - Erika691230)
2010. ápr. 3. 18:08
Köszi a receptet ez jól hangzik, én is variálom a programokat.
273. rozsazsa (válaszként erre: 115. - Cand Ida)
2010. ápr. 3. 18:06

Én csak most olvasom a fórumot, de ez valami olyan kenyér amilyet talán keresel. Nálunk ez a nyerő. Gépben összedolgozva ez a sorrend.

1 dl tej +2 dl viz langyosan

2 nagy evőkanál olaj

2 púpozott mokkáskanál só

10 dk teljeskiőrlésű búzaliszt

45 dk sima liszt átszitálva

1 teáskanál sikér

2 evőkanál korpa

10 ml 10%-os ecet nem kell több

3 dkg élesztő a tetjére morzsolva

2 csapott evőkanál cukorral megszórva.

Nekem van sütés programom a gépen ami azonnal elkezd kavarni és nem kell várni. Figyelem a tésztát az elején mert általában még fél dl vizet felvesz. Az a lényeg, hogy ne darabos legyen hanem sima összeállt ujjal benyomható és vissza rugozó. Ez mindjárt az első 5 percben kiderül. Ezen a progin kb 25 perc alatt összedagasztja a kenyerem, akkor leállitom a gépet kb 15 percre. Hagy pihenjen kicsit. Ezután kapcsolom a gyors sütési programra ahol jól összedolgozódik ujra, majd megint kikapcsolom és hagyom kelni addig mig majdnem eléri az üvegtetejét. A teljeskiörlésű liszt és a korpa miatt nem elég a kelési idő a tésztának amit a gép biztosit, sűrű lett a tésztám. Amikor megkelt rákapcsolom a sütési programra ez 1 óra itt csak sül a kenyér a közepes szinen. Nekem a világos nagyon világos volt. Az én gépem kétlapátos Hauser és kb 14-15 cm magas kenyeret sütök vele ami lukacsos. Én magot is szoktam, napraforgót, lenmagot szezámmagot tenni bele.Csak igy elsőre halattszik bonyolultnak de nem az. A konyhai órát használom az időzitéshez. Pl. beállitom 15 percre stb.

Remélem sikerül és izleni fog nektek is.

272. rozsazsa (válaszként erre: 177. - Nyáriné Kovács Tímea)
2010. ápr. 3. 17:42

Olvasgatom a fórumot, én másikakat ismerek itt a hoxán 2-őt is. Ott is jó ri

eceptek vannak. A lapátokról akartam irni, én akkor szedem ki a lapátokat amikor a gép már nem kavar. Keleszteni fog. Nem kell kinlódni a kiszedéssel. Félretolom a tésztát és kiemelem. Van egy bevált kenyér receptem, hetek óta sütöm és mindenkinek izlik nem csak a családnak.

271. Nyáriné Kovács Tímea (válaszként erre: 270. - Gabilive)
2009. szept. 25. 10:55
Akkor nem tudom. :(
270. gabilive (válaszként erre: 269. - Nyáriné Kovács Tímea)
2009. szept. 25. 09:04
Mindenféle liszttel ilyen:(
269. Nyáriné Kovács Tímea (válaszként erre: 268. - Gabilive)
2009. szept. 24. 11:23
Lehet a liszt fajtája miatt?
2009. szept. 23. 23:09

Sziasztok!

Szerintetek az normális,hogy a legsötétebb szinfokozatra van állitva a gép,és mégis alig van szine a kenyérnek?

Gyönyörűen megnő,át is van sülve,még soha nem horpadt be a teteje,csak nagyon fakó.

267. pumukli75 (válaszként erre: 265. - Gabilive)
2009. szept. 16. 19:36
köszi:)
266. pumukli75 (válaszként erre: 264. - Gabilive)
2009. szept. 16. 19:36
köszi szépen erre nem is gondoltam:)egyébként már én is probálkoztam burgonyás kenyeret sütöttem többször is de vmi miatt a közepe nem sült meg teljesen..
265. gabilive (válaszként erre: 262. - Pumukli75)
2009. szept. 16. 18:53
Ja,nagyon aranyosak a babáid!
264. gabilive (válaszként erre: 262. - Pumukli75)
2009. szept. 16. 18:51

Szia!Én még nem vagyok nagyon tapasztalt a gépi sütésben,de úgy gondolom,hogy 1 kg-s kenyér hozzávalóiból 1 negyedet le kell vonni,és akkor 75 dkg-s lesz.Pl.:40 dkg-ból 10 dkg-t,10 dkg-ból 2,5-t,4 deciből 1 decit,stb.Mondjuk,ahol tojás is van benne(kalács),ott egy kicsit nehezebb,mert ugye a tojást nem lehet negyedelni:)Azt hiszem,én úgy csinálnám,hogy beleütném a tojást egy mérőpohárba,ráönteném a többi folyadékot,ami 1 kg-hoz van irva,igy látni lehet,hogy összesen mennyi(deciben),és akkor már ki lehet számolni,mennyivel kell kevesebb folyadék.

Ha nem igy van,vagy van jobb ötlete valakinek,majd biztos megirja:)

2009. szept. 15. 14:03
750gramm bocsánat:)
262. pumukli75 (válaszként erre: 256. - Gabilive)
2009. szept. 15. 14:02

szia!

Én is néztem a naplód szupik a receptek ki is probálnám csak nekem 75grammos kenyeret süt a gépem..hozzávalókat milyen arányba rakjam bele?

2009. szept. 15. 13:19

Hú,lányok! Hogy milyen gyönyörűen megkelt a gépben a kakaós csiga!

Már meg is sütöttem,nem a gépben,sütőben.Igy első nekifutásra lehet,nem a legszebb,mert kelt tésztákban egyáltalán nem vagyok jártas,de egész tűrhető lett.Izre meg valami isteni!Én már 2-t be is vágtam belőle azon melegében(halál a fogyókúrára!).

Majd délután teszek fel képet,hogy milyen lett,csak most mennem kell a lányomért.

260. Nyáriné Kovács Tímea (válaszként erre: 256. - Gabilive)
2009. szept. 15. 11:15
Szia megnéztem a naplód és találtam néhány jó receptet benne.Nekem is van néhány,de még nem volt időm ilyen szépen kidolgozni,de ami késik nem múlik.
259. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 256. - Gabilive)
2009. szept. 15. 11:07
A kakaós csigát benne is sütöd?
258. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 256. - Gabilive)
2009. szept. 15. 11:07
A kalácstésztát és a pizzatésztát is a gépben kelesztem én is.:)
2009. szept. 15. 11:06
Most annyira jó kenyereket süt a gépem, hogy teljesen el vagyok ájulva tőle.:) Dícsérgetem.:)
256. gabilive (válaszként erre: 255. - Nyáriné Kovács Tímea)
2009. szept. 15. 10:37

Szia! Én mindennap sütök,mióta megvettem a gépet.3-4-féle kenyeret próbáltam eddig,és 1 kalácsreceptet.Eddig mindegyik sikerült,szerintem nagyon jók lettek.Képeket tettem a naplómba.

Most kakaós csigát próbálok csinálni,most keleszti a gép.

2009. szept. 15. 10:29
Kenyér sütők hova lettetek?
254. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 253. - Azmatics)
2009. szept. 5. 14:44
Hagyományos élesztőt még soha nem mertem használni a gépbe.
253. azmatics (válaszként erre: 245. - 95a0f7ade3)
2009. szept. 4. 18:44
Én is inkább instantot használok, mert a sima élesztőnél nagyon nem lehet tudni, milyen állapotban van éppen (néha akkor sem működik, ha közvetlenül előtte veszed ->kuka, máskor meg ugyanannyitól kimászik a kenyér, majd visszahull önmagába ->kuka), párszor megjártam vele. Szóval az instant megbízhatóbb. De úgy látszik, még az is le tud járni :-)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook