Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Cseréptálban szeretnék finomat sütni. Tudtok ajánlani jó receptet? fórum

Cseréptálban szeretnék finomat sütni. Tudtok ajánlani jó receptet? (tudásbázis kérdés)


2012. jan. 28. 05:34

Szervusztok.

cseréptálban sütött-e valaki kenyeret?

2012. jan. 27. 22:19
cserépedényt előző este e kell áztatni vizbe hogy jol megszivja magát 1cs vecsési savanyukáposzta tetejére bőrősmalachus persze füszerezve sütőbe megsütni jofogyokurás kaja
7. caravell (válaszként erre: 4. - 94e6ec2939)
2009. jún. 23. 09:55
Szerintem víz nem kell alá, mert a zöldségek engednek elég levet, olaj sem kell, a kolbásznak van zsírja, a paprikát is húst is zsírban(olajban) átsütöd... főleg,ha bacont is teszel bele...
6. 94e6ec2939 (válaszként erre: 5. - Bared)
2009. jún. 23. 09:53
Koszi, varom...
5. bared (válaszként erre: 4. - 94e6ec2939)
2009. jún. 23. 09:47
nekem is van még pár receptem, csak most nincs időm leírni, de este igyekszem pótolni...igen, és icipici vizet szoktam a zománcosba rakni...de nem kell sok, mert a hús is kiengedi, meg a krumpli is!
4. 94e6ec2939 (válaszként erre: 3. - Caravell)
2009. jún. 23. 09:43

Ha zomancos a talam akkor kell ala olaj vagy viz, gondolom...

Koszi az otleteket mindkettotoknek, remelem meg irnak...:)

2009. jún. 23. 09:31

Görög jellegű "rakott hús-zöldséges tál" Nem tudom,h mi a neve, de nagyon egyszerű és kiadós és mi imádjuk:


Hússzeleteket (lehet csirke, sertés, soványabb, szaftosabb ízlés szerint) kicsit fűszerezve liszbe forgatva egy serpenyőben átsütjük oldalanként egy perc kb.

Felkarikázunk kolbászt, cukkínit, padlizsánt, gombát, paradicsomot stb. (aki amit akar és szeret), darabokra vágunk sárga paprikát és az olajon azt is megsütjük, barnásra megkapatjuk.

Cseréptálat beáztatjuk. Alulra nyers krumpli karikák, rá szépen sorban minden, lehet több rétegben is. A tetejére megint krumpli kerüljön(a zöldségsorokat ne felejtsd el kicsit megsózni). Tehetsz rá paradicsom karikákat, sajtot stb. Tehetsz bele bacon szalonnát is, mi aszaltszilvával szoktuk megbolondítani.


Mivel jól meg van pakolva a tál, 2-3 óra kell amíg átmelegszik (soha ne forró sütőbe rakd!) és megsül, akkor a tetejét levéve szép aranyszínüre kell pirítani.

Lehet diétásabban is. Vendégvárónak is nagyon kiadós: 6-7 személynek bőven elég ami egy tálban elfér.

2009. jún. 23. 09:15

töltöttpaprika, töltöttkáposzta isteni benne...


én szoktam ilyet is: alulra szalonna,rá sertésszeletek fűszerezve, megint szalonna, fölé vegetázott krumpli,, rá egy üveg lecsó, vagy paradicsom és paprika...amikor 90%ig megpárolódott a kaja, akkor leveszem a tetejét, és pirosra sütöm úgy, hogy átforgatom párszor az egészet, hogy összekeveredjen... nagyon finom!

2009. jún. 23. 09:08
Csereptalban szeretnek finomat sutni. Tudtok ajanlani jo receptet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook