Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fogászati segítséget szeretnék kérni/kapni! fórum

Fogászati segítséget szeretnék kérni/kapni! (tudásbázis kérdés)


5. some1likeU (válaszként erre: 4. - Roni24)
2016. júl. 21. 13:07
Szia! En egyszer a strandon a csuszdan mikor lecsusztam a parom utan csusztam, es amikor leerkeztunk a vizbe, o szepen hatrafejelt bele a szamba, illetve az elso fogamba. besotetedett nekem is az a fog. a Doktor azt mondta, belso verzes a fogban, de egy ido utan "kiurul". igy is tortent. Egy ido utan visszatert az eredeti szine.
2009. szept. 21. 11:27

Sziasztok!


Ha esetleg más is - aki hasonló cipőben jár - rábukkan erre a topikra, ami azóta történt:


Egy doktornő azt mondta túl sok mindent nem lehet kezdeni ezzel a foggal, vigyázzunk rá, és "próbáljuk a gyerek szájában tartani" amíg csak lehet!

Szerencsések voltunk, úgy tűnik, hogy csak egy kis bevérzés volt a fogában, ez okozta az elszíneződést, mert szép lassan visszanyerte az eredeti fehér színét! :))))

Nagyon örülök ennek, remélem soha nagyobb baj nem fog történni!

3. oberthmaria (válaszként erre: 2. - Roni24)
2009. jún. 22. 23:29

Szia!

Szerencsére még csak tejfog..mindenképp nézesd meg fogorvossal szerintem, bár ha nem fáj neki nem hiszem hogy csinálnak vele bármit is.

Elszineződni akkor szokott egy fog, ha elhal, ezért ha bármi gond lenne vele, irány a fogászat.

2009. jún. 22. 23:14

Sziasztok!


Tapasztalatokat és segítséget szeretnék kapni mindenkitől, akivel vagy csemetéjével történt már ilyen!


Két és fél hete a 4 éves kisfiam akkorát zakózott a kismotorjával, hogy elharapta a száját! Nem az első eset volt, de ez volt a legrosszabb eddig! A jobb felső metszőfogát is beütötte! Nem tört el, de akkor úgy tűnt kilazult! Nem volt szembetűnő, mert csak akkor látszott egy hajszálnyi - tényleg csak hajszálnyi - mozgás, ha két cm-ről kémleltem a száját! Vérzett a foga, és be is lilult az ínye fölötte! Harapni nem bírt vele néhány napig, de szerencsére nagyon hamar rendbe jött, ahhoz képest milyen csúnya volt a sérülés! A foga is megmaradt, már nem mozog, rendesen tud vele rágni, harapni.

DE!

Tegnap észrevettem, hogy a beütött foga mintha egy árnyalattal sötétebb lenne, mint a többi! Ma jobban megnéztem, és tényleg sötétebb!

Holnap felhívok egy fogorvost és megkérdezem, de addig is örülnék, ha írnátok tapasztalatokat, akikkel történt már ilyen, vagy esetleg ha van közöttünk fogorvos és tudna tanácsot adni azt is megköszönném!

2009. jún. 22. 23:14
Fogászati segítséget szeretnék kérni/kapni!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook