Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szerető lettem.. fórum

Szerető lettem.. (beszélgetős fórum)


1 2 3
87. mese
2010. febr. 6. 13:46
én is voltam már töb ízben szerető, és nem érdekelt, hogy a pasinak volt feleség, meg családja, vagy épp komoly párkapcsolata. Azt hiszem, ez nem az én problémám. hanem az övéké.
2010. febr. 6. 13:35

Lehet én vagyok vmi extra szabad vagy teljesen elferdült felfogású, de azt gondolom, hogy a házassági problémák abból erednek alapvetően, hogy mindenkinek egy élete van, és senki semmilyen lehetséges élvezetről nem szívesen mond le. A társadalom meghatároz bizonyos konvenciókat a családra vonatkozólag, amit ha valaki áthág, akkor mindjárt szemét meg elitélendő, holott mint egyén, keresi a boldogság forrásait csupán. Bizony ebben a dologban ott vannak a korábbi döntéseink következményei, pl. gyerek, feleség amik szintén a boldogság egy részét adják ugyanúgy. Mert akkor meg azt akartuk. Azokról sem mondunk le, meg az új élményekről sem. Jó nagy dilemma lesz az egészből egyéni szinten, mert ugyan ki mondja meg mit érezzünk, mikor, hogyan és ki iránt, és hogy ez helyes-e vagy sem? Talán a társadalom? A barátok? A házasság szabályrendszere? És elindul az örlődés, a bűntudat érzete, pedig csak a társadalmi szabályok keltik ezt bennünk.

Most biztosan meggyilkolnának páran, de eleve nem tartom a házasságot egy jó "intézménynek". Ezért van ennyi boldogtalan ember, meg gyermek mert ragaszkodunk ehhez a felálláshoz össznépi szinten. Mintha mindenkit ki lehetne sajátítani és birtokolni egy életre. Mintha nem változnánk folyamatosan és jönnének új döntési helyzetek, mintha nem lenne sok-sok szerethető ember, akik iránt érzünk testi-lelki vonzalmat akár ad-hoc, akár hosszab időn keresztül is. Nem lenne egyszerűbb elfogadni, hogy sokféle érzés fűz, sok emberhez mindenkit? És nem lehetne megoldás az, hogy a felnövekvő gyermekek teljességének érdekében akár házasság, meg mindenféle köteleződés nélkül is megvolna egymás iránt a felelősség, a gondoskodás? Globálisan képzeljétek azt el, hogy igenis gondoskodik mindenki, mindenkiről akik valaha kötődtek egymáshoz, vagy együtt hoztak meg döntéseket az életben. Mert az élet mindannyiunk számára ugyanazt jelenti, csak meg kellene tanulnunk úgy egymás iránt felelősséggel lenni, hogy nem kényszerülünk bele semmilyen előre ígérgetésbe. Szerintem túl van minden bonyolítva, realizálva, kimagyarázva, elítélve, Isten tudja még mit csinálva. A fene nagy büszkeségünkből kellene leadni, és akkor megértenénk, hogy mindenki, még a sz*ros férjünk is csak boldog akar lenni, azért bolondul meg a szomszéd Manci láttán. Ettől még lehet velünk is boldog 10 év után is, ha mi meg másban boldogítjuk őt, mint a Manci. Tudom, hogy képtelenségnek tűnik amit írok, pedig ha megtanulnánk így felfogni az életet, szerintem mindenki sokkal boldogabb lenne! Nem félnénk mások itéletétől egyhuzamban.

2009. jún. 27. 13:18
Hát ilyen ügy már volt az én családomban is a tesom csalta a feleségét egy munkatársnőjével és ő is lehordta mindennek a feleségét a nőnek pedig fele se volt igaz csak igy érte el hogy a nő jobban megértse őt és sajnálkozzon rajta milyen rosszul is élnek otthon.És persze mint szokott kiderült az ügy egy év után és nagy volt a szenvedés mindenki részéről hol ő hol a felesége pakolt el nem beszélve arrol hogy van egy gyerekük is aki csak nézett mint a moziba hogy hol van apa meg miért sir anya naphosszakat.A vége az lett hogy a gyerek meg a ház miatt csak együtt maradtak.De nem felhőtlen a kapcsolat mert megbocsájtani valakinek valamit lehet de elfeledni nem fogják soha.Szoval nehéz okos lenni ilyen helyzetben pláne ha az ember részese a dolognak mert kivülálloként könnyü másnak tanácsokat osztogatni de ha érintettek vagyunk a dologban az már egész más.Szoval nem kivánom senkinek azt a fájdalmat amit én átéltem látva a keresztgyerekemet aki azt se tudta miért lakik egy nap itt másik nap ott meg miért nincs apa napokig meg stb.Tudom hogy a szivnek parancsolni nehéz de ha egy mód van rá nem érdemes családos emberrel kikezdeni szerintem.ha tényleg olyan rossz a viszony a feleségével mint ahogyan mondja valaki akkor hagyja ott és akkor keressen mást ne pedig mellette.Ha meg nem hagyja el akkor annak oka van és érdemes rajta elgondolkodni miért is nem.
84. genlips (válaszként erre: 82. - Tildus31)
2009. jún. 26. 17:09

nem fújod fel, mert ha már rosszul érzed magad (lelkileg) bármi miatt, az létezik.

legfeljebb más mondja erre, hogy bolhából nagy ügyet csinálsz, de nincs igaza, mert ő nem érzi ugyanazt át, valószínűleg pont a súlyát nem érzi a dolognak.

annak viszont nagyon örülök, hogy tisztán látsz és nem akarsz a pároddal maradni ilyen esetben.

legjobbakat neked!

83. Christine1979 (válaszként erre: 82. - Tildus31)
2009. jún. 23. 14:32

:( Sajnos igen, a férfiakban benne van a kalandvágy,- bár, azért merem remélni, hogy nem mindegyik ilyen...


Nagyon szomorú, hogy ilyen a párod... Nem értem a férfiakat...illetve az ilyeneket... Már csak azért sem, mert ha tudja magáról (és bizonyára tudja), hogy ő ilyen beállítottságú, akkor például miért vállalta veled fel a babát?... :(

82. Tildus31 (válaszként erre: 1. - 7ab7ad3446)
2009. jún. 23. 14:25

Szia,

az én esetem dettó ugyanez. karácsonyi bulin ismerkedtünk meg, de mi barátok lettünk, és megismertem a családját. ő rendszeresen félrelépett, és ezt csak nekem mondta el. aztán barátságból szerelem lett. rosszul viseltük, de nem akart válni. aztán jöttek a gondok, hónapokig nem beszéltünk, egyszer csak beállított, és mondta, hogy engem akar.és miért??? mert a feleségéhez megpróbált közeledni, de elutasította. így én jöttem a képbe. Én kimentem külföldre fél évre, és várt rám. így együtt maradtunk. de miután megszületett a baba, azután pedig szexhirdetéseket adott fel. ha nem lenne kölcsönünk, akkor kidobtam volna. mondjuk így is majdnem kidobtam. pedig szex területén minden rendben, még szülés után is. de a férfiak agya a kalandokra van beállítva.

Le kell vágni a farkukat, és akkor majd az agyuk veszi át az irányítást.

Inkább szállj ki ebből a kapcsolatból, mielőtt még jobban megégetnéd magad. Ez az én tanácsom.

Boldog vagyok vele, de a múltja mindig ott lebeg a fejünk felett. és ez mérgez engem. Lehet, hogy csak én fújom fel, de ha rám hallgatsz, akkor kilépsz ebből a kapcsolatból. Találsz mást, aki facér.

81. d3bb59819c (válaszként erre: 29. - Gitta76)
2009. jún. 23. 07:02
Igen, pont ez a helyzet az, hogy nem lehet mit tenni, ha van baba, és ez egy olyan szörnyű helyzet. :(
80. mrsa4 (válaszként erre: 2. - Mrsa4)
2009. jún. 22. 21:01
Jah, elfelejtettem mondani, hogy nem voltak házasok. Házas emberrel én sem kezdenék, főleg gyerekes férfival.
79. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 1. - 7ab7ad3446)
2009. jún. 22. 18:49

Szia!

Bármi is történjen a házasságukban, ne érzed magad kellemetlenül! Csak rajtuk, kettőjükön múlik, akár tönkremegy, akár nem. De ahogy már többen is nagyon jól leírták...nem valószínű, hogy elhagyja a feleségét. Nagyon kényelmes neki ez a helyzet, miért változtatna. Téged hiteget, közben megkapja tőled a kapcsolat testi részét, (ha érzel is iránta valamit, nem nehéz, évekig is teheti), a felesége vacsorával várja, tiszta ruhával, meleg otthonnal. Mi kell ennél több? Őszintén?

Szex miatt még egy házasság sem ment tönkre, nem is tartozik a válóokok közé. Ha te nem lennél neki, keresne mást. A férfiak egy titkos kapcsolatban ritkán kötődnek egy személyhez, inkább csak arra vágynak, hogy megkapják, ami otthon hiányzik (és ezért képesek a csillagot is lehazudni az égről).

100-ból 1-2, aki szerelmes is lesz (ezek a férfiak el is vállnak, viszont mi a biztosíték, hogy az új párjukat nem ugyanígy fogják majd elhagyni), míg a nők többsége szerelem, érzések nélkül nem marad hosszú távon egy kapcsolatban. Nem egyformán jár az agyunk!:)

Élvezd a kapcsolatot, amíg neked jó. Viszont, ha komoly kapcsolatban gondolkodsz, akkor szállj ki minél előbb! Minél tovább halasztod, annál nehezebb lesz és csak magadnak okozol fájdalmat.

78. df3fc187b2 (válaszként erre: 77. - Erikpipi)
2009. jún. 22. 18:36

Nem vakít, íg is az vagyok.:)


Miért kár?:O

77. erikpipi (válaszként erre: 55. - Df3fc187b2)
2009. jún. 22. 18:32
Azt tudtad, hogy az előítélet elvakítja az embert? Kár érted:)
2009. jún. 22. 18:30
Na pipa ki! Örülök, hogy építő hozzászólásaimmal segíthettem, minden jót!:)
2009. jún. 22. 18:27
megnyugodtam teljesen.
74. féknyom (válaszként erre: 70. - Spinneli)
2009. jún. 22. 18:23
Én komolyan csak egy dolgot veszek, szóval relax, megszeppenésre semmi ok.
73. Christine1979 (válaszként erre: 72. - Df3fc187b2)
2009. jún. 22. 18:18
Merem remélni... ;)
72. df3fc187b2 (válaszként erre: 71. - Christine1979)
2009. jún. 22. 18:17
Vagy lehet, hogy te nem tartozol az agyatlan nők közé.:)
71. Christine1979 (válaszként erre: 69. - Df3fc187b2)
2009. jún. 22. 18:16

Semmi. Csak úgy elcsodálkoztam, hogy ha képet nem teszel fel, vajon a számod miért írnád ki... :)

Bár, lehet, "csak" nő vagyok, és nem fogom fel... :)

70. spinneli (válaszként erre: 68. - Féknyom)
2009. jún. 22. 18:16

mindig megilletődöm ha vki komolyan veszi amit írok.

most is.

:)

69. df3fc187b2 (válaszként erre: 67. - Christine1979)
2009. jún. 22. 18:15
Mi az?
68. féknyom (válaszként erre: 59. - Spinneli)
2009. jún. 22. 18:15
Csak Te nem mernél, én mernék, kedvem nincs... Na ne lihegjük túl a semmit.:)
67. Christine1979 (válaszként erre: 66. - Df3fc187b2)
2009. jún. 22. 18:14
Hát persze, persze... :)))
66. df3fc187b2 (válaszként erre: 65. - Christine1979)
2009. jún. 22. 18:13
Az, ha valkinek kell, akkor a számom: 0630/4589584
65. Christine1979 (válaszként erre: 64. - Df3fc187b2)
2009. jún. 22. 18:12
Akkor tényleg főnyeremény vagy. :)))))))))
64. df3fc187b2 (válaszként erre: 62. - Christine1979)
2009. jún. 22. 18:11
A szerénység a másik erényem, a himsovinisztaság mellett.:D
63. df3fc187b2 (válaszként erre: 58. - 33806fb4db)
2009. jún. 22. 18:11
Nem a legjobb, de 2. :D
62. Christine1979 (válaszként erre: 61. - Df3fc187b2)
2009. jún. 22. 18:10
És még szerény is! Hihetetlen... :D
61. df3fc187b2 (válaszként erre: 54. - 7ab7ad3446)
2009. jún. 22. 18:09

Nem oltogatás, volt egy másik regem, ott is erősköztek, hogy tegyek fel képet, aztán feltettem...


Nem jó senkinek ha mindenki szerelmes belém.:)

60. a6d5a14c21 (válaszként erre: 1. - 7ab7ad3446)
2009. jún. 22. 18:09

Szia!


Nem akarlak elkeseríteni,de sosem fogja elhagyni a feleségét.Ha boldogok és minden tekintetben rendben vannak,"csak" a szex nem működik,akkor sosem fog elválni.Miért tenné?Amíg talál valakit,aki megadja neki azt az egy hiányzó részletet vagyis a szexet,akkor nem fog kilépni valamiből ami egyébként működő képes,biztonságos és stabil.

Ha szerelem is van köztetek akkor más a dolog,de ahogy a leírásodból kiderült azért ez inkább szól szexről-főleg a ő részéről-mintsem közös élményekről,szerelemről,kötődésről.

Arra meg ne is számíts,hogy az érzéseid kontrolálni tudod:)Eleinte én is megpróbálkoztam ezzel,teljesen felesleges.Bele szeretsz ha valóban tetszik,mert a szívedet nem fogja érdekelni,hogy házas,max az eszedet...Még nagyon fiatal vagy az adatlapod alapján,hozzám hasonlóan.Én azt ajánlom neked,hogy ha jól érzed magad vele,akkor élvezd,hogy jó vele a szex,stb...ha olyan típusú nő vagy aki viszont már most vágyik stabilitásra,korán szeretne anyuka lenni,stb...akkor viszont keress hamar mást,mert ilyen tekintetben csak vesztegeted mellette az idődet,rámehetnek éveid feleslegesen...

59. spinneli (válaszként erre: 57. - Féknyom)
2009. jún. 22. 18:09

hál isten-vitatkozni én sem mernék.

:)

58. 33806fb4db (válaszként erre: 54. - 7ab7ad3446)
2009. jún. 22. 18:08
nincs esélyed nála:)Ő a világ legjobb pasija:)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook