Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Teherbeesni Pcos-sal fórum

Teherbeesni Pcos-sal (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
456. Panna07 (válaszként erre: 455. - Kestie)
2021. ápr. 28. 10:46
Én napi kettőt szedtem végig a 3 hónap alatt.
455. Kestie
2021. ápr. 28. 10:17

Felnőtteknek napi 2 kapszula javasolt, lehetőleg közvetlenül étkezés előtt, bő folyadékkal. 2 hónapon keresztül napi 2 kapszula javasolt, majd 2 hónapon keresztül napi 1.


Utolsó kérdésem, esküszöm, ne haragudj :D Ez az adagolása a net szerint, de ez már 4 hónap. Napi 1 elég 3 hónapig akkor?

454. Panna07 (válaszként erre: 452. - Kestie)
2021. ápr. 28. 10:04
Igen, a barátcserje segíthet helyretenni a peteérést. Minden nap szedtem.
453. Kestie
2021. ápr. 28. 10:00
Segít csökkenteni a megemelkedett prolaktin-szintet- ezt irják a netamin barátcserjénél...de a prolaktinom nincs megemelkedve.
452. Kestie
2021. ápr. 28. 09:56
Na kozben utana olvastam. A petefeszkem jol mukodik akkor, de nem volt peteeresem, nem termelodik sargatest hormon, emiatt lehet alacsonyabb a progeszteron szintem is. Es magasabb az androszteridon. A nem termelodo,kilokodo petesejtekbol lettek a cisztak. Ez megint stressz alapu is lehet. Hat nem tudom mar mit csinaljak. Meg,hogy tisztan lassak,akkor erre jo a baratcserje? 3 honapig minden nap szedted?
451. Kestie (válaszként erre: 450. - Panna07)
2021. ápr. 27. 22:08
Az már egy nagyon jó. Akkor valószínű tenyleg csak PCO,nem PCOS. Hat kíváncsi leszek,hogy mit mond a doki. Köszönöm!
450. Panna07 (válaszként erre: 449. - Kestie)
2021. ápr. 27. 21:46
Szia! Csak az AMH-hoz tudok hozzászólni, az teljesen jó, azt jelenti, hogy megfelelő a petefészek működés.
449. Kestie
2021. ápr. 27. 20:53

Szia,meglettek ma a laborjaim.

AMH: 2,68 (a tartomany: 0,58-8,13 ng/ml)

DHEAS: 7,02 (tartomany:0,70-12,49 umol/l)

Androszterdion: 16,8 ( <11,5 nmol/l)


Szerinted ebbol mi szurheto ki?

448. Panna07 (válaszként erre: 446. - Kestie)
2021. ápr. 22. 10:54
Nincs mit, sok sikert! 😊
447. Kestie
2021. ápr. 22. 10:36
Addig meg a ginko bilobát abbahagyom...elkezdtem a libidóm miatt..azt írták az jó hatással lehet rá.
446. Kestie (válaszként erre: 445. - Panna07)
2021. ápr. 22. 10:35
Na, akkor elkezdem szerintem. Nyilván azért mondják, hogy ne, mert nem gyógyszer, s nincs belőle pénzük. Köszönöm szépen a segítséged!!!
445. Panna07 (válaszként erre: 444. - Kestie)
2021. ápr. 22. 10:19
Nincs igaza az orvosnak, nekem rendben volt a vérzésem, mégis meddőségis nőgyógyász írta elő a barátcserje szedést. Kapszulát szedtem, Netamin márkájút, 3 hónapon át. Azt már nem tudom, mikor kezdtem, talán jobb ciklus elején kezdeni.
444. Kestie (válaszként erre: 443. - Panna07)
2021. ápr. 22. 08:02

Hmm nekem érdekes módon azt mondta nőgyógy, hogy felesleges barátcserje kúra,mert mensesem van. Kapszulát szedtél? Néztem van valami super femme. Érdemes lenne akkor szerinted? Ártani csak nem ártok vele. Hanyadik naptól kell elkezdeni szedni? Én úgy tudom a 14. naptól, talán.

Igen, a 21.napi..bár most nézem a naptáramban az a ciklusom 26 napos volt, mivel február 1.jén jött meg, 23.án voltam vérvételen és utána szintén 1.jén jött meg márciusban.

443. Panna07 (válaszként erre: 442. - Kestie)
2021. ápr. 21. 21:32

Hát erre nincs konkrét válasz, hogy el fog-e tűnni, és ha igen, mitől. Csak azt tudom mondani, hogy nálam hogy volt, fogamzásgátló után PCO szerkezetű volt a petefészkem, nem volt rendes peteérésem, a bennrekedt tüszők lettek a kis pöttyök a petefészkeimben. Végül barátcserje kúra tette rendbe a peteérést, a PCO szerkezet eltűnt.

Az a 19 nmol progeszteron, amit írtál, az 21. napon volt? Mert ha igen, az kevés a peteéréshez. Bár a 21. napi progeszteron is csak akkor ad információt, ha a ciklus 28 napos, ha hosszabb, akkor annyi nappal később kell menni.

Azt nem tudom, hogy helyreállító kúrát meddig lehet csinálni, normál esetben egy alkalomnak elégnek kell lennie.

442. Kestie (válaszként erre: 441. - Panna07)
2021. ápr. 21. 19:15
És ezzel a PCO szerkezettel csinálnak valamit? Vagy majd magától a stressz elmúlásával, több mozgással, étkezés helyes folytatásával helyre áll? Igen, most megint kaptam valami bórsavas gyöngyöket,mert a doki úgy látta, nem ártana, lehet újra kijött egy kis candida, és utána akkor flóra helyreállítás, majd hagyom pihenni. Ilyen flóra helyreállítót szerinted érdemes lehet még akár havonta csinálnom pár hónapig? 1 hetes kúrát mondjuk? :) Szuper, remélem visszamegy. Azt is megnézetem majd később. Rendben, köszönöm. Igen, most kiírtak AMH, DHEAS és Androszteron hormont. Ezeket jövőhéten meg is csináltatom. :)
441. Panna07 (válaszként erre: 439. - Kestie)
2021. ápr. 21. 15:21

A PCO szerkezet nem okozhatja, sanszos, hogy a sok nyavalya és kúpok meg a stressz miatt van, igen, idő kell, míg helyreáll a rendes flóra. Én tudom ajánlani a Gynophilus restore-t, hüvelyhelyreállító tabletta, vény nélkül lehet kapni, két darabos, 4 naponta kell egyet hüvelybe felhelyezni, nekem segített. A vércukrod tényleg jó, az éhgyomri és a 120 perces inzulinod is jó, csak a 60 perces inzulin ugrott meg, szerintem napi többszöri kevesebb étkezés és mozgás elegendő.

Nem akarlak megijeszteni, de 30 évesen a 10 FSH nem a legjobb, persze lehet, hogy ez csak egyszeri érték, tud ingadozni. Azt tanácsolnám, hogy egy másik ciklus elején is nézesd meg, hogy ez a magasabb érték egyszeri volt-e vagy sem, plusz nézess Anti Müllerian hormont, ez megmutatja a petefészkeid állapotát. Ezek fontos dolgok, ha majd babát szeretnél.

440. Kestie (válaszként erre: 438. - Panna07)
2021. ápr. 21. 11:57

Ebben a cikkben van kép, azon amin szerepel a policyst ovary, nekem olyan volt az 5D-s UH-on:


[link]

439. Kestie (válaszként erre: 438. - Panna07)
2021. ápr. 21. 11:55
Szia! Kicsit megnyugtattál. Utána nézek, hogy mi ez a PCO. Akkor ez nem okozhat nedvesedés hiányát? Azt nem tudom semmihez kötni. Bár akkor lehet a sok nyavaja, stressz miatt tényleg. Lehet ez a sok kúpozás/kenőcsözés mellékhatása a fertőzések legyőzése után? Mindenre ki lettem vizsgálva, nincs se HPV, se semmi, s mégis néha még mindig furi diszkomfort érzésem van, mintha savas lenne odalent vagy hogy fogalmazzak. Lehet, hogy megmarták a hámot? És idő mire visszaépül és akkor visszatér, elmúlnak ezek a furi érzések is? Másfél hónapja még az is nagyon fájt, ha vizsgáltak,mind az UH behelyezéskor,mint fentebb. Ez már enyhült, lehet pszihés fájdalom lehetett, nem tudom. Nem értem Gyógyszerek amúgy inkább lokálisak voltak, kúpok. Bár volt minden. A vércukor adataim: Éhgyomri 4,3 mmol/l, 60 perces: 5,4, 120 perces: 4,5. Ezek teljesen rendben vannak. 30 éves vagyok. A vérvételek egyébként a 21. és a 3.napi ciklus során készültek. Plusz információ, hogy tavaly május óta 18-19 kilót fogytam (amiben étrendváltás, edzések - ami most nem rendszeres- és valószínű pluszban még a stressz is).
438. Panna07 (válaszként erre: 437. - Kestie)
2021. ápr. 21. 09:39
Szia! A PCOS-t a nőgyógyászati ultrahang alapján nem lehet kijelenteni, az egy összetett hormonzavar. Az megint más, ha cisztákat látott a petefészkedben, akkor az PCO szerkezetű petefészek. Az IR-hez kellenének a vércukor adatok is. A libidó csökkenés szerintem a sok nyavalya és gyógyszer miatt van, ilyenkor nem csoda, ha az ember lánya nem kívánja. A női hormonjaid közül az FSH kicsit magas, hány éves vagy?
437. Kestie
2021. ápr. 20. 15:25

Sziasztok!

Segítséget kérek, bár jelenleg nem teherbeesés a gond. Tegnap voltam nőgyógyászaton (a doki endrokrinologus is), ahol az alábbi szerepel a leleten: Mindkét oldali ovariumban a kéreg alatt számos apró (2-9 mm átm.) cystikus képlet látható, kóros áramlás nem észlelhető. A nőgyógyász azt mondta, PCOS. Közben az inzulinun értékeim szerint IR:

Inzulin éhgyomri 5,8 µU/mlI

inzulin 60' 86,0 µU/ml + 5,0 80,0 E00018

Inzulin 120' 23,9 µU/ml

Egyebek:

TSH 2,526 µIU/ml

Free T3 2,60 pg/ml

Free T4 0,98 ng/dl

FSH 10,7 mU/ml

LH 9,0 mU/ml

Ösztradiol 43 pg/ml

Progeszteron: 19,71 nmol/l

Prolaktin 18,1 ng/ml

Tesztoszteron 37,46 ng/dl

Jövő héten megyek AMH, DHEAS, androszteron értéket nézetni.

Júliustól január közepéig fertőzésekkel küzdöttem, teletömtek minden gyógyszerrel, kúppal,stb. most a PH-m picit megint ingadozik, felírt bórsavas golyókat, utána meg flóra helyreállítót. Jelenleg 2 hónapja nem nedvesedem (olyan állapotban), nincs libidóm, jelenleg ez a legnagyobb problémám. Okozhatja ezt a most felfedezett PCOS/IR? Február 25.-én,mikor voltam UH-on, akkor csak 1 cisztát láttak.

Illetve mennyire látjátok rossznak a helyzetet így? Sokan már tapasztaltak vagytok, amíg nem jutok el a további laborokkal vissza a dokihoz, szeretnék informálódni. Diétát már jó ideje csinálok amúgy is, mozgás akkor most több lesz. Olvastam, hogy womens cream krémet nem árthat elkezdeni meg van egy super femme barátcserjés kapszula. Ezeket kezdjem el? Mentruációm rendben van, minden hnapban megjön (bár a múlt havi elég gyér volt), nem hullik a hajam, csak amennyire normális, mindig is pattanásos voltam, tehát azon kívűl, hogy jobban érzem a petefészkem a PCOS-nek más tünetét nagyon nem tapasztalom. Továbbá sputnyik oltást kaptam, korábban, remélem ez se okoz majd gondot. (remélem lesz aki elolvassa végig és tudna tanácsot, segítséget adni)

2017. szept. 15. 14:26
Mielőbb fordulj orvoshoz. A jól beállított gyógyszeres kezelés is fontos. Nekem az segített. Én Dr. Mile Gabriellához jártam még Dunaújvárosban, most már szerencsére Budapesten is van rendelése, a Belváros Orvosi Centrumban. Nekem ez közelebb van.
2016. okt. 10. 14:54
Sziasztok! Még új vagyok itt meg ebben a helyzetben is. Tudtok segíteni mit tegyek? Mindkét petefészkemben ciszták vannak, éhgyomorra az inzulinom magas, menstruációs gondom nincs, 29 naponta rendszeresen megjön hónap közepén még szúrkál is egy oldalon a petefészkem, peteérésem nincs. Tartom az IR diétát, sportolok is. Mit tehetnék, hogy mielőbb összejöjjön a baba? Előre is köszönöm.
434. Froyta
2016. máj. 31. 17:49
Sziasztok!a ciszták okozhatnak fals pozitív terhességitesztet?délutáni vizeletből lett halvány pozitív,reggel lh teszt is pozitív 35.ciklusnapon
2016. máj. 6. 01:06
Annabel, írj magadról. Hogy vagy?
432. snorapszich (válaszként erre: 431. - Tunta)
2016. jan. 19. 12:10

Sziasztok!

Stefanovits Nóra, végzős pszichológia szakos hallgató vagyok a Károli Gáspár Református Egyetemen klinikai és egészségpszichológiai szakirányán. Diplomamunkámban a Policisztás Ovárium Szindróma kialakulásában szerepet játszó pszichés jellegzetességeket vizsgálom Rorschach-, illetve önkitöltős tesztekkel, interjúval. Amennyiben szívesen segítenétek egy végzős szakdolgozat elkészítésében, és ezáltal hozzájárulnátok a szindróma megértéséhez, szeretnétek egy pszichológiai jellegű interjún részt venni, lélektani tesztekkel megismerkedni, vagy érdeklődtök a betegségében szerepet játszó lelki tényezők iránt, várom jelentkezéseteket.

Egyszeri (természetesen ingyenes) találkozásról lenne szó, ami nagyjából 1,5 órát vesz igénybe, rugalmasan megbeszélt helyen és időpontban, Budapesten, házhoz is szívesen megyek. A vizsgálatban 18. életévüket betöltött nők jelentkezését várom 2016 márciusáig.

Jelentkezni a stefanovits.nora@gmail.com e-mail címen keresztül, vagy a +36 20 988 5703-as telefonszámon lehet.

Köszönettel,

Stefanovits Nóra, végzős pszichológus hallgató

431. Tunta
2014. okt. 20. 23:16

Sziasztok!


PCOS-es vagyok, 2004. óta szedek Meforal-t, mely normalizálta a ciklusomat (előtte serdülőkoromtól kezdve teljesen rendszertelen volt), s a többi, külső jegyet is "eltűntette", ezen kívül többé-kevésbé betartott inzulin-diétát folytatok(cukor nagyjából teljesen mellőzve, kiváltva xilittel, fehérliszt helyett teljsen kiőrlésű különféle lisztekkeé sütök-főzök, csak ilyen pékárut veszek).

Azonban a várva-várt babánk megfoganásához nem volt elég, sőt a három havon át szedett Clostylbegit, peteérést serkentő tabletta sem (UH-kísérés mellett), így jutottam el a pécsi Dr. Michelisz László nőgyógyász és egyben természetgyógyászhoz, akinek összetett kezelése hatására, a 10. kezelést követően megfogant első Babánk! A Baba megtartását, beágyazódását segítő (másfajta, de szintén akupunktúrás) kezeléseket hetente egyszer a 12. hétig folytattuk.

Második Gyermekem megfoganását szintén az ő kezeléseinek köszönhetem, előtte szintén végigcsináltam 3 havi peteérést serkentő, UH-kísért hónapot, eredménytelenül.

Most a harmadik Babánkat várom, ő már úgy fogant, hogy bele sem kezdtünk a Clostylbegit kúrába, hanem rögtön Michelisz Doktor Úrhoz mentem, s a 8. kezelés után megfogant a Picikénk. :)

S miből áll nála egy kúra/kezelés - legalábbis számomra? Állapotfelmérést követően egyéni teakeverék és egyéb táplálkozási kiegészítők, vitaminok stb.; böjtölési és diétás tanácsok, majd maga a kezelés: akupunktúra, moxa-gyertya, testgyertya, heti egy alkalommal.

Mindenkinek csak ajánlani tudom, mi innentől csak hozzá fordulunk, ha újabb Kistestvért szeretnénk! :)

430. d501d9a1f8 (válaszként erre: 425. - Annabel0910)
2014. okt. 15. 04:53

Szia!


Azóta sikerült a baba? :)

429. Linduska1982 (válaszként erre: 428. - Lujza86)
2014. szept. 23. 15:07

Sziasztok!


Én is nagy valószínűséggel pcos vagyok, a legelső diagnózis 2009-es. Most várok újabb vizsgálatokra.

Hogyan kedződik ez a "essünk therbe pcos "betegként" "?

428. Lujza86
2014. aug. 25. 07:28

Sziasztok!


Nálam 4 éve derült ki az IR, PCOS. A metformin eleinte segített, de nagyon lefogytam tőle. Másik gyógyszer még rosszabb volt.

Többet emiatt nem vagyok hajlandó gyógyszereket szedni. 2,5 hónapja iszom az Inofolicot, ami mio-inozitolt és folsavat tartalmaz, az inzulin-érzékenységre, peteérésre hat. Máskor mindig 4-5 napon át is barnázni szoktam a menzesz előtt, most először nem volt ilyen, úgy örülök, és remélem, hogy használ nekem!

Olvassatok utána, van külön topik is róla, sokaknak bevált!

Ti próbáltátok már?

427. Ancsi86
2013. nov. 24. 18:28

Sziasztok!


Én is pcos-es vagyok, legalábbis hüvelyi ultrahang után ezt mondták, a többi kivizsgálás függvénye. Tudok már róla egy ideje, de most kezdett igazán érdekelni, hogy babát tervezünk. Elég sokat olvastam a témáról (magyar és külföldi honlapokon egyaránt), és egy biztos, én semmilyen hormon- és gyógyszeres kezelésbe nem szeretnék belemenni - egyelőre. Nagyon sok jót olvastam a barátcserje kapszuláról, bár itthoni fórumokon inkább mintha félnének tőle, külföldi weboldalakon úgy láttam egyértelmű tényként kezelik hogy a nők legjobb barátja termékenységi problémák esetén, PCOS esetén is. Én biztosan ezt fogom kipróbálni.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook