Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Töltött cukkinit hogyan készíted? fórum

Töltött cukkinit hogyan készíted? (tudásbázis kérdés)


6. mh07
2009. jún. 21. 19:38
Nálunk a csirkemájas a sláger. Vereskati receptjét szoktam csirkemájjal turbózni. A hagymát megdinsztelem erre teszem a nagyobb darabokra vágott csirke/pulyka májat és erre jön a fehéredésig hevített darált hús, ebbe keverem az előre megfőzött rizst ezeket sózom, borsozom. A tejfölben elkeverek 1 tojást, amit sóval, majorannával vagy petrezselyemmel ízesítek (a párom kedvéért egy kevés juhtúrót is szoktam belekeverni). Ezzel a keverékkel megtöltöm a megtisztított cukkínit, amit reszelt (füstölt) sajttal megszórok és sütőben megsütöm.
2009. jún. 21. 19:24
a receptjeim között megtalálod :D, mi nagyon szeretjük. Jó étvágyat! :)
2009. jún. 21. 19:24
Szia.Sokféle módja van.Először is kettévágod,kiszeded a belsejét,/ha fiatal,nem kell meghámozni/zsömlét,vagy kiflit beáztatsz kicsit vízbe,kicsavarod hozzáteszed a cukkini húsához.Adsz hozzá tojást,ízesíted,/só,petrezselyem zöld,bors,stb.../Rakhatsz hozzá:joghurtot,reszelhetsz bele sajtot,szóval ízesítheted ahogy tetszik.A tölteléket visszarakod a cukkinibe,tepsibe rakod,és be a sütőbe.Kész van,ha villát szúrsz a cukkinibe és jó puha.Remélem ízleni fog.Jó étvágyat.
2009. jún. 21. 19:22
darált husi, 1 tojás, 1 hagyma, petrezselyem, rizs - ez a töltelék, a cukkinit meghámozod, kiszeded a magját, megtöltöd, 1 tejfölben elkeversz egy toj. sárgáját,megkened a tölteléket, reszelt sajtot szórsz a tetejére, megsütöd. Kész:) Finom, jó étvágyat:)
2009. jún. 21. 19:04
Valami bevált,egyszerű finom recit szeretnék! Még nem csináltam!
2009. jún. 21. 19:03
Töltött cukkinit hogyan készíted?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook