Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tapasztalt utazók! Last minute utazás fórum

Tapasztalt utazók! Last minute utazás (beszélgetős fórum)


2022. ápr. 11. 22:37

Felszabadult két hely a Magyar Kaland-Sport Egyesület által vezetett, 2022.04.23-05.02-ig tartó Hawaii rejtett kincsei túrára.

További információ: [link]

17. viva70 (válaszként erre: 16. - Tixtina)
2009. jún. 26. 16:16
Való igaz, az ilyen gyors elutazásnál bármi előfordulhat. Az emberben felmerül a kérdés, hogy miért nem kelt el. De az előre lefoglalt utak sem biztos, hogy jobbak. Mi 2 éve voltunk last minute-os tengerparti nyaraláson, amit indulás előtt 6 nappal foglaltunk le. Nagyon szuper volt minden, és még abban is szerencsénk volt, hogy az utazási iroda honlapján volt a szállodáról egy magyar nyelvű bemutató. Jobb hírű utazási irodát célszerű választani szerintem, akkor talán nem ér csalódás. Bár van olyan ismerős, aki interneten foglalta le olcsón az utat, úgy ült be a buszba, hogy fogalma sem volt, hogy az adott helyen mi vár rá, de Ő sem csalódott.
16. tixtina (válaszként erre: 15. - 3b41f6053f)
2009. jún. 23. 13:08

Ez igen,ez aztán a gyors utazás:)

Főleg nekem,aki mindenhova egy hónapig készülődik.

Viszont izgalmas is-ennek is megvan a varázsa.

Nem zsákbamacska kicsit?

Úy értem,az embernek nincs ideje lecsekkolni a hely körülményeit,stb. ,stb.:()

15. 3b41f6053f (válaszként erre: 14. - Tixtina)
2009. jún. 23. 13:05
Azt jeleni ,hogy ma bemész az irodába holnap csomagolsz,és holnapután reggel már itt se vagy:)
2009. jún. 23. 12:56

Sziasztok!Segítene valaki elmagyarázni-mit takar a last minute utazás,és ha mondjuk szeptemberben mennénk tengerpartra-mikor érdemes nézelődni?

Az az igazság,hogy nem ismerem ezt az utazási módot.

Köszi mindenkinek:))

2009. jún. 22. 12:35
Sziasztok!Mi tavaly szereztünk last minute-be hajójegyet egy tengerjáró hajóra, itt az ellátás kitünő, napi 5szöri étkezést kaptunk, jóval olcsóbban szereztük meg, mint a rendes ár.
12. 3b41f6053f (válaszként erre: 11. - 3b41f6053f)
2009. jún. 22. 12:26

Folyt:A reggelit megoldottuk,egyszer főztem pörköltet tésztával.


Kétszer béreltünk motort és felfedeztük a környéket.

11. 3b41f6053f (válaszként erre: 1. - Marmar)
2009. jún. 22. 12:24

Szia!


Mi is így mentünk egyszer Görögbe egyszer Spanyolba


Előnye:4 személyes apartmanba votunk 2-en:)


Mi önellátásban voltunk minden este gyrost ettünk Sasos-nál:)


A

10. Marmar (válaszként erre: 9. - Fdc262694a)
2009. jún. 21. 21:43
Igen, akkor talán már nincs annyi túrista. Bár attól függ szerintem, hova mész. VAn ahol akkor kezdődik a szezon. Ti hova tervezitek és milyen ellátással?
9. fdc262694a (válaszként erre: 8. - Marmar)
2009. jún. 21. 19:30
ti is szept elején akartok menni?
2009. jún. 21. 17:39
én már most figyelem, hogy alakulnak az árak a közeljövőben. Gondolom, augusztus végén pár nappal elég lesz lefoglalni, akkor lesz a legolcsóbb.
2009. jún. 21. 17:25

Sziasztok


és a lastminute utaknál mennyivel korábban kell elkezdeni nézelődni? 2 hét?

mi is azt tervezzük, de fogalmam sincs, mikor álljunk neki nézelődni.

mi valszeg all inclusive ellátást veszünk igénybe, pont az italok miatt. én elég sokat iszom és mindenhol drága a víz.

2009. jún. 21. 17:13

Mi sem punnyadtunk a hotelben.:)


Ezeken a helyeken nem voltam, de egy biztos, hogy utóljára all inclusive ellátást kértünk és jóval olcsóbb volt, mintha mi mindenért külön füzetnénk.

Csak a vízből kiindulok amit az előző kirándulásoknál vettünk, amiből a napi min 2 litert én ittam meg a másikat a párom..... hozzá teszem itthon nem iszok sok vízet.... 1 üveg vízet kb 4-4,5 euróért vettünk az üdölő környékén.

Ezeken a helyeken a turizmusból élnek. Hatalmas árak vannak. Azaz ahol én voltam ez a tapasztalat.

Szóval, ha magatok mennétek ott kirándulgatni a környéken és nem akarjátok, hogy nagyon időhöz legyetek kötve én a félpanziót választanám. Ez ugye a reggelit és a vacsorát tartalmazza.

Ezek általában svédasztalosak... mindenki annyit eszik, amennyit csak akar......... és ha későnkelők vagytok bőven elég a két étkezés.:)

5. Marmar (válaszként erre: 4. - Viva70)
2009. jún. 21. 17:10
Igen, köszönöm, minden információ igen hasznos.
2009. jún. 21. 17:07
Félpanziós ellátást minimum érdemes igénybe venni szerintem. Bár az is függ attól, hogy a félpanzió milyen jellegű. Svédasztalos, vagy kontinentális a reggeli és menüválasztásos a vacsora. A legjobb a svédasztalos félpanzió, mert ott kedvedre ehetsz amennyi beléd fér, és választék is van. Persze ez is változó szállodánként. Egy hátránya van, hogy a vacsorához általában nincs italfogyasztás, azt külön kell megvenni, ami nem olcsó. Az all inclusive ellátásban elvileg bent van a korlátlan italfogyasztás, meg nassolni valók is, bár olyanban én még nem voltam. Ez az ellátás drágább, mint a félpanziós, elsősorban annak érdemes igénybe vanni, aki az ideje nagy részét a szállodában, vagy a közelében tölti. Aki viszont sokat kirándul napközben, annak elég egy jó svédasztalos félpanzió, legfelejebb eszik valamit menet közben, ha nem bírja ki vacsoráig. Remélem tudtam segíteni.
2009. jún. 21. 17:03
Nem tudom, majd ami a legolcsóbb lesz. Az a lap, ahol nézem a last minute utakat, főként Törökországba,Tuniéziába, Máltára hirdet nyaralásokat. MInd hoteles az önellátástól egészen az all inclusive variációkig.Hét éjszakára mennénk. Nem szeretnénk a hotelban punnyadni, tengerpartra mennénk minden nap, meg persze barangolnánk a környéket. Erre mit javasolsz?
2009. jún. 21. 16:54

Szia!

Én már sokszor voltam külföldön. Ha jól beszélítek a nyelvet és saját magatok akartok kirándulgatni, akkor elég a reggeli, de ha fakultatív kirándulást terveztek mondjuk a 7 napból kettőre vagy 3-ra szerintem kell a félpanzió, ill. ha kevesebbre, akkor a teljes ellátás a nyerő. Nem érdemes sokat kirándulgatni. Erre már rájöttünk. elég a 7 napból max 3-at. pihenni is kell. Hová mentek?

2009. jún. 21. 16:44
Sziasztok! Sosem jártam még tengerparton, last minute utat tervezek augusztus végére. A probléma az, hogy nem tudom, (mivel még nem nyaraltam így), mit érdemes igénybe venni? Teljes ellátást, ami magába foglalja az összes étkezést és nassolást, valamit italfogyasztást a nap bármely szakában, vagy úgysincs egész nap az ember a hotelban, elég csak egy reggeli? Az önellátásos variációt kizártam. De fogalmam sincs, mi a half board és a full board? Tudjátok, mit foglal magába? Tapasztalt utazók, mit javasoltok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook