Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jár- e TGYS,GYED,GYES a következő bonyolult esetben: fórum

Jár- e TGYS,GYED,GYES a következő bonyolult esetben: (tudásbázis kérdés)


1 2 3
11. Loni (válaszként erre: 3. - Katalin25)
2007. máj. 30. 15:28
Sajnos, csak azal tudok segíteni, hogy hívjátk fel a tb-t. Ma már elég rugalmasak, és neten is válaszolnak.
2007. máj. 30. 14:38
Sziasztok! Most csatlakoztam hozzátok és lenne egy-két kérdésem. Most lettem munkanélküli és babát szeretnénk. Az lenne a kérdésem hogy a munkanélkülieknek jár e a tgyes, gyes? Vagy ha sikerül passzív tápppénzt fenntartani míg terhes leszek akkor az orvosom veszélyeztetett terhesen tovább kiírhat e, mint a passszív táppénz ideje?
9. 16c01ecc0b (válaszként erre: 2. - Imo)
2007. ápr. 11. 13:32
Csak a GYES jár.
8. enikö (válaszként erre: 3. - Katalin25)
2007. jan. 12. 13:56
én már átjártam e "poklot" ,tudnék informáciokat adni!ha gondolod ,irj és privát üzenetben segitek
2007. jan. 11. 21:24

Kedves Dogiz!


Letelepedési engedélye nincs még, mert azt csak 2vagy 3 év után adják meg, hanem olyanja van, hogy családegyesítő vízum.

6. katalin25 (válaszként erre: 4. - Dogiz)
2007. jan. 11. 16:26

Bejelentett határozatlan idejű munkaviszonya fennállt mikor tp-re került, viszont a letelepedésit nem tudom, de utána nézek és visszajövök.

Előre is köszike a segítséget!

Olyan ez a dolog mintha egy sötét barlangban tapogatóznánk gyertya nélkül kiutat keresve...

5. dogiz (válaszként erre: 2. - Imo)
2007. jan. 11. 11:45
Gyest kaphat, de a munkanélküli ellátás folyósítását megszakítják.
4. dogiz (válaszként erre: 3. - Katalin25)
2007. jan. 11. 11:36

Kérdésem?

- A bejelentett munkaviszonya fennállt amikor táppénzre került?

- Letelepedési engedéllye van - e, vagy csak itt lakik?

2007. jan. 11. 11:27

Szóval a sógornőm Romániai magyar, és 2006 augusztusban volt az esküvőjük a párom testvérével.Azóta itt él velünk, és 3 hónap munkaviszonnyal rendelkezik Magyarországon, viszont előtte otthon Romániában 2-3 év munkaviszonya már megvolt folyamatosan.Most kismama, és táppénzre vették, mert veszélyeztetett terhes.

Magyar állampolgárságot viszont csak 2 vagy 3 év múlva kaphat(pontosan nem tudom).

Ilyenkor mi a helyzet???

Kaphat ő majd TGYS-T, GYEDET, GYEST, egyszeri anyasági juttatást??????????

Számít az hogy mostmár Románia is tagja az Uniónak?? Vagy semmi köze ehhez???


SEGÍTSETEK LÉGYSZI HA TUDTOK!!!!!!!!!!!!

VAGY HA ESETLEG TUDJÁTOK KIHEZ HOVÁ KELL FORDULNI AZ ILYEN KÉRDÉSEKKEL!


ELŐRE IS KÖSZI SZÉPEN MINDENKINEK!!!!

2. Imo
2007. jan. 11. 11:24
Ha valaki munkanélküli?
2007. jan. 11. 11:21
Jár- e TGYS,GYED,GYES a következő bonyolult esetben:
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook