Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Vékonybél gyulladást (Chront) mindig kiséri hasmenés és milyen fájdalmakkal jár? fórum

Vékonybél gyulladást (Chront) mindig kiséri hasmenés és milyen fájdalmakkal jár? (tudásbázis kérdés)


1 2
54. youlcsi (válaszként erre: 53. - CsillagTM)
2011. nov. 3. 21:17

van crohn topic... ott néha van forgalom.


amúgy gyógymód sajnos nincs.

2011. nov. 3. 14:00
rég írtatok ide, de hátha...egyik (fiatal férfi)rokonomnak Chron-betegsége van. tudtok esetleg valami tanácsot, infót, (alternatív) gyógymódot?
52. youlcsi (válaszként erre: 51. - 962d1104a6)
2009. aug. 12. 14:52
ősztől lesz.
2009. jún. 24. 17:19
Molnár Tamásnak Szegeden van magánrendelése?
50. makrai.lilla (válaszként erre: 48. - Youlcsi)
2009. jún. 22. 19:00
a colonix az tuti nem jó, énis hallottam, nekem is mondta a dokim de ö még az oxytarmot sem birja,pedig az azért hatásos.
2009. jún. 22. 16:02

ja, most rákerestem. tudom, hogy elfogult vagyok, mert az orvosomról van szó, de egyszer "orvos válaszol"-ban szóba került. íme:

Kérdés: Tisztelt Doktor Úr! Véletlenül rábukkantam egy elborzasztó oldalra, www. drnatura. hu/képgaléria. A véleményét szertném megkérdezni: tényleg ilyesmi dolgok vannak az ember emésztõrendszrében? Köszönettel: Tünci Tünci

Válasz: Kedves Tünci! Kamu az egész a béltisztítással együtt. Üdv MT

48. youlcsi (válaszként erre: 46. - Elfelejtett jelszó)
2009. jún. 22. 15:59

ezzel a colonix-szel csak egy bajom van: a képek, amiket mutogatnak.

hogy jöhet ki ilyen az emberből, ha egy vizsgálathoz szükséges teljes béltisztítás során sincs még csak hasonlónak se híre, se hamva.


bocsi, de én nagyon szkeptikus vagyok az ilyenekkel kapcsolatban...

47. Medina07 (válaszként erre: 46. - Elfelejtett jelszó)
2009. jún. 22. 15:52

Hűűű, megnéztem. Nagyon drága, de lehet, hogy kipróbálom, csak előbb meg kell néznem a költségvetést. :)

A diétába lehet valami, mert novembertől márciusig 10 kilót adtam le (terhességi plussz kilók), sok mozgással, elhagyva az általad felsorolt ételeket és egészségesebben ettem. A közérzetem jó volt és a székletem is. Most, hogy abba hagytam, nem akarok tovább fogyni, minden kezdődött előlről.

Az a baj, hogy nagyon szeretem a hasamat. Nehezen bírom ezt az "egészséges" életmódot, de muszáj. :S

46. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 44. - Medina07)
2009. jún. 22. 15:29
Ez egy béltisztító, a drnatura.hu-n megtalálod. Candida-diétát csináltam, mivel gyanítom a szénhidrátra (is) érzékeny lehetek. Elhagytam a cukrot, a fehérlisztet és az élesztőt. Teljes kiőrlésű élesztő mentes kenyeret ettem, durum tésztát csiekhússal, szalámival, párolt zöldségeket, barnarizst. Elhagytam a "műanyag" kajákat, és mindent amiben mesterséges adalékok vannak. Mellette használtam a Colonixet, az internetről rendeltem, házhozszállították. Az egyetlen hátránya az ára. Itt a hoxán is van már fórum róla, és a honlapon is sok pozitiv vélemény olvasható. Volt akinek endometriózis okozta meddőségén segített. Van már alternatívája, ha valaki soknak találja az árát. Elvileg 3 hónapos használatot javasolnak, de én csak egy dobozzal rendeltem ez egy havi adag. Még ennek is a fele megvan. Majd most elkezdem megint. Persze folyamatosan kellene használni, nem ilyen kampányszerüen mint én.
45. youlcsi (válaszként erre: 42. - 962d1104a6)
2009. jún. 22. 14:54
szia! adnak előtte egy "próbakapszulát" ...nem tudom máshogy megfogalmazni. az meg elbomlik, szétmálik... vagy valami hasonló, ha megakad (vagy gondolom egy idő után amúgy is). ha az akadálytalanul végigmegy, akkor jöhet az ugyanakkora kamera.
44. Medina07 (válaszként erre: 43. - Elfelejtett jelszó)
2009. jún. 22. 14:47

Colonix: Utánanézek, lehet, hogy kipróbálom. Vényre van? Mennyibe kerül? Mit értel diéta alatt?

Ha leírod, azt megköszönöm.

43. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 31. - Medina07)
2009. jún. 22. 14:29

A székletben csak egyszer nézték, akkor nem volt. Azóta a felületén volt párszor, ha legközelebb is lesz akkor viszek mintát hogy nem képzelődöm. (mert a negativ lelet miatt lehet nem igazán venne komolyan)


Felszívódási zavarok gyakoriak bélbetegségben, a jó bacik is megfogyatkoznak ilyenkor és ők sem tudnak vitamint termelni. Használtam egy időben a Colonixet, csak ajánlani tudom. Mellette diétáztam is, és jól voltam a tünetek elmúltak.

2009. jún. 22. 14:23
Azt irják, hogy a kapszulás endoszkópiát nem lehet elvégezni szűkület esetén. De azt honnan lehet tudni, hogy az van? Esetleg ultrahang?
41. youlcsi (válaszként erre: 36. - 962d1104a6)
2009. jún. 22. 14:20

virtuális colonoscopia: előkészületei ua, mint a rendesnek. levegőbefúvás, aztán kontrasztanyagos beöntés és irány a ct alá.

a tükrözéssel közel egyenértékű képet ad, viszont logikusan nem csinálható biopszia. ami gáz, mert ha látnak valami bibit, akkor úgyis kell a rendes colon, hogy a szövettant is el tudják végezni... dupla macera.


sztem leginkább akkor csinálják/indokolt, ha valami miatt a sima colon nem... tehát pl szűkület esetén, vagy ha oly mértékben nem tolerálja a vizsgálatot a páciens, hogy nem lehet elvégezni, vagy teljesen elzárkózik előle (van ilyen is)

40. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 38. - Youlcsi)
2009. jún. 22. 14:19
Igen, az vastagbéltágulat. Van veleszületett és szerzett formája. Elöbbit műtik, utóbbival nem nagyon kell foglalkozni. Minél elöbb szeretném a tükrözést mert ma is nagyon rosszul voltam, egész nap mozognak a beleim és ráz a hideg. De várnom kell amig elfogy a vas amit a doki írt, utána megyek majd csak vissza hogy vizsgáljon tovább.
39. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 26. - 962d1104a6)
2009. jún. 22. 14:13

A candidával téyleg nem igazán foglalkoznak, talán csak nőgyógyászatilag elfogadott a létezése. Amikor a dokik egyetemre jártak,még nme létezett olyan hogy candida. Ez civilizációs ártalom. Amikor a belgyógyászaton voltam a hasfájásommal akkor felmerült a gyanú hogy a candida okozott petefészekgyulladást. Erre is csak diétát javasoltak, semmilyen gyógyszert nem kaptam. Bár az a doktornő nagyon nemtörődöm volt, szerencsére már nyugdijba ment. Gyógyszer már nem is kérnék, mert úgy tudom csak szívósabbá teszi a gombát. És akkor utána már nehezebb kiirtani még diétával is. Ha gyenge az immunrendszer akkor meg folyton visszatér és nem lehet tőle megszabadulni pár tablettával. Olyankor már kell a diéta is. Én is most megyek biorezonanciára, de a Gyulait sajnos nem ismerem, másfelé lakom.


Nekem amúgy ez a nagy dilemmám, hogy a hasfájás mellé folyásom is van. Ez a kettő igy együtt jár. Az a baj minden doki mást mond.

De a candida általában a bélben kezdődik, és mivel a végbél közel van a hüvelyhez, azt fertőzi meg legelöbb. Ha nem használ a gyógyszer, vagy folyton visszatér akkor valószínű hogy erről van szó. Ilyenkor a bélben kell kezelni.

38. youlcsi (válaszként erre: 37. - Elfelejtett jelszó)
2009. jún. 22. 14:12

ha nem a széklet véres, csak a felületén van, ill. a papíron, akkor vsz a sérülés. én pl teljesen bepánikoltam, amikor először találkoztam a vérrel. azóta hozzászoktam, hogy időnként van egy kicsi, és fáj is piszkosul... diagnosztizáltam magamnak egy végbélrepedést, és azóta nem foglalkozom vele :) majd ha rosszabb lesz, szólok a dokinak, hogy nézze meg.


megacolon: az a vastagbél-tágulat, ha nem tévedek... nem hangzik vaami jól.

mikor mész tükrözésre?

37. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 29. - Youlcsi)
2009. jún. 22. 14:02
Igen, felületi vér és csak időszakosan. A székletvzsgálat nem mutatta ki, de élénkpiros és nyákos. Én is úgy gondolom, hogy a vastagbélből ered. Erőlködni nagyon sokat szoktam sajna. :( Lehet aranyér vagy ilyesmi, a wc papir is véres néha + viszketek gondolom ez meg végbélrepedés. Van hogy alkar bastagságú és hosszú székleteim vannak. Ez már kiskorom óta ilyen, a wc is alig megy le miatta. Majd a tükrözés megmondja . Olvastam olyanról, hogy megacolon ez hosszú székrekedéses időszak után alakul ki.
2009. jún. 22. 12:58
Valahol olvastam,hogy van virtuális kolonoszkópia.Tud valaki erről több infót?
35. f8db0709b8 (válaszként erre: 33. - Medina07)
2009. jún. 22. 07:59
Nekem ez a tünet csak akkor volt,mikor előjött ez a betegség!Azóta nem tapasztalom!
34. youlcsi (válaszként erre: 33. - Medina07)
2009. jún. 21. 19:39

tőlem már a megbeszéléskor kérdezte a doki, hogy lesz-e bódítás. mondtam is, hogy naná. kifejezetten jól jártam vele, mert garatgyulladásom volt. annyira köhögtem, hogy a lidocain spray után meg akartam fulladni. mondták, hogy nem fogok, csak legyek nyugodt, de aztán a leszedálástól megnyugodtam :)


a stresszel kapcsolatban azt viszont helytállónak látom, hogy az aktivizálódásában közre játszik. legalábbis úgy gondolom, hogy ez most nekem bejött :(

igaz, a széklet most már nagyjából rendben, de a hőemelkedés rosszabbodott. péntek óta meg oda van az egész szám, nyelvem, torkom. holnap megyek a gégészetre... remélem, csak a klion mellékhatása...

33. Medina07 (válaszként erre: 28. - Youlcsi)
2009. jún. 21. 16:43

Gyomortükrözés: Ha ezt tudtam volna, hogy ahhoz is lehet érzéstelenítést kérni, akkor tuti kértem volna. Az engem nagyon megviselt.


Amikor nekem előjött ez a betegség, akkor én se voltam stresszes helyzetbe, csak a nagyokosok mondják, hogy esetleg ez is közre játszhat.

2009. jún. 21. 16:40

Még egy kérdés:

Nincs-e esetleg másnak is olyan tünete, hogy száraz, kiütéses a keze. Olyan mint egy égési sérülés. Nekem ha kiújul a betegségem, akkor mindig előjön ez is.

31. Medina07 (válaszként erre: 24. - Elfelejtett jelszó)
2009. jún. 21. 16:39

Érdekes ez a candidás dolog. Én nem tudom, hogy nekem volt-e. Meg amit a vashiányról írsz. Terhesség alatt ügye szedtem a folsav-at. Lehet, hogy most is kéne? Hmmm, megpróbálom.

Nálam mindenféle vitaminhiány fellép. Gyenge az immunrendszerem emiatt. Mikor dolgozni jártam be pestre, tömegközlekedéssel, akkor szinte havonta voltam beteg.

Amúgy a véres székleted nem lehet, hogy megerőltetéstől van? Van megvizsgálták és tényleg a székletben van?

2009. jún. 21. 15:59

egyébként furcsa amit írtok a fájdalommal kapcsolatban. én sosem tudtam étkezéshez kötni. három verzió van:

1. állandóan tompán fáj bárhol

2. naponta többször ismétlődő szúró köldök körüli fájdalom

3. jaobb alhasi piszokerős görcs, aminek a következmény max fél órán belül a porcelán-randi :)


hála az égnek ezek nem egyszerre vannak, hanem néhány hetente/havonta váltakoznak.

29. youlcsi (válaszként erre: 17. - Elfelejtett jelszó)
2009. jún. 21. 15:55

nem akarlak elkeseríteni, de ha van vérzés, akkor nem lehet ibs! (kivétel talán, ha vmi felületi vérzésed van, pl aranyér vagy fissura).

a colon tuti eredményt fog hozni, ha "friss"-véres a széklet, mert akkor a vastagbélben vérzik valami.

28. youlcsi (válaszként erre: 16. - Medina07)
2009. jún. 21. 15:53

szia Melinda :)


csak annyit fűznék hozzá, hogy még a gyomortükrözéshez is lehet kérni bódítást. nekem úgy csinálták itthon a helyi kórházban.

ha meg már orvosoknál tartunk, szintén nagyon jó Nagy Ferenc tanár úr, és Molnár Tamás szegeden... csak hogy ne legyünk annyira főváros-központúak :)


stressz: nálam nem játszott közre. felébredtem egy reggel, és azóta ilyen. semmi előzménye nem volt.

2009. jún. 21. 15:13

Sziasztok!

Nekem csináltak tükrözést,vastagbél és gyomor,meg röntgent is csináltak kontraszt anyaggal,ami 2 óra alatt kiürült a szervezetemből!Én is chron beteg vagyok már lassan 10 éve :(

Meg kell gondolnom mit eszek és mit nem,pl tejes dolgoktól nagyon rosszul tudok lenni,a tojás sem tartozik a kedvenceim közé!Le kellett mondanom a bundás kenyérről és még sok kedvencröl!

Nálam is görcs az étkezések után,aztán hasmars nem gyengén!:(

26. 962d1104a6 (válaszként erre: 24. - Elfelejtett jelszó)
2009. jún. 21. 15:12
Candida??Ez tényleg érdekes, mert nekem tavaly még mielőtt ez az egész rémálom elkezdődött akkor elmentem egy biorezonanciás vizsgálatra.Ott azt mondták,hogy candida albicans. Úgy rá fél évre vért vett az egyik doki, és elküldték kifejezetten candida vizsgálatra. Kiküldték az eredményt, de én egy kukkot nem értettem belőle.A gasztros azt mondta, vegyek be 2db tablettát (a nevére nem emlékszem és kész)Kérdeztem tőle, hogy ennyi?Diéta nem is kell?Erre ő csak legyintett.Irtam egy candida szakértőnek is, ő meg azt mondta ez bizony candida fertőzésre utal, hogy legalább is az volt a szervezetben. Totál összezavarodtam. Szerintem a hagyományos orvoslásban ezzel nem igazán foglalkoznak.Vagy csak rossz dokinál voltam?Mellesleg Gyulán voltam...
2009. jún. 21. 15:10
Nekem ilyen wc-s gondjaim szerencsére nem nagyon voltak. Egészen tavalyig csakis itthon tudtam elvégezni a nagydolgom. Most viszont már simán rámjön a városban is :S Főleg amikor egész nap "dolgoznak" a beleim. Ez viszont szerintem nem a táplálkozástól függ hanem a pajzsmirigy müködésemtől. Hol alul-hol túlmüködik.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook