Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hétköznapi történet fórum

Hétköznapi történet (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Hétköznapi történet

2009. nov. 8. 18:08

KEDVESEIM!:)

meghatódtam, hogy ennyien hozzászóltatok az irományomhoz, komolyan. Nem is gondoltam erre, csak most véletlenül idekattintottam, és látom.Hát, ne haragudjatok, hogy csak most köszönöm meg Nektek.Köszönöm.

2009. jún. 29. 14:35
Meghato kis történet. Az én kislányom is egy tündér a boltba. Ha kap egy valamit már boldog és nem ordit hogy ez meg az kell. Bolt elött mondom neki hogy mit kap azt megkeresheti és már boldog is. Megtehetném hogy ilyen csokit olyan cukrot veszek neki de nem teszem,mert arra szoktattam hogy elég neki egy csoki,vagy ropi,vagy rudi.Nevelés kérdése,bárhova el megyek vele és megérti a nemet.
2009. jún. 21. 21:33

Aranyos kis történet!

Az én gyerekeim soha semmiért nem követelőztek(nek). Soha nem jutott eszükbe boltban csokiért, nyalókáért hisztizni. Itthon mindig jut nekik, de csak KIS csoki, és nem azért mert nem jutna rá, hanem tanuljanak mértéket. ÉS mindig elég, ami jut. Ha sokat kapnak, nekem adják, tegyem el, osszam ki nekik apránként.

Játékboltba pedig bejárunk rendszeresen körülnézni, és ha jön a szülinap, karácsony, névnap, előre megtervezzük mit lenne jó kapni. Tökéletesen elégedettek, boldogok, nincs szükségük az ész nélküli játékvásárlásra. SOHA nem hoztak még kellemetlen helyzetbe. Állítom, szoktatás, nevelés, szeretet kérdése az egész.

5. egypt (válaszként erre: 2. - E28ddc7c9b)
2009. jún. 21. 12:59
Ez nálunk is így volt! Tudtuk, vagy egy kis csoki, vagy egy süti, és soha eszünkbe sem jutott követelőzni. Olyat meg, hogy fizetés előtt megegyük...! Nem értem meg azt sem, mikor a kiflit megeszi a gyerek fizetés előtt. Miért kell ilyesmire rászoktatni? Nem hinném, hogy annyira nagyon éhezne egy mai gyerek, hogy ne bírjon ki tíz percet! Így nem tanulja meg azt sem, hogy az iskolában 45 percen keresztül nem eszik, nem iszik, nem pisil...
4. 486341e386 (válaszként erre: 3. - 95a0f7ade3)
2009. jún. 21. 11:05
ez így igaz!
2009. jún. 20. 15:28

Én azon szerencsések közé tartozom, akinek a gyerekei nem hisztiznek bevásárlás közben, hogy ez vagy az kell. Türelmesen megvárják, amíg bevásárolunk, nem nyúkálnak a polcokra.

Sok ellenpéldát látok (anyagi helyzettől függetlenül), hogy a gyerekek szinte önkívületben hisztiznek...eldönteni sem tudják mit vetessenek meg. A szülő pedig, hogy ne kerüljön kellemetlen helyzetbe, inkább enged az "erőszaknak".

Ha ezt a viselkedést nem fékezik meg még idjekorán, milyen felnőtt válhat egy ilyen kisgyerekből? Milyenek lesznek az ő gyerekei?

A legtöbb szülőnél a szeretet is egyet jelent az anyagiakkal. Úgy gondolja, hogy azzal neveli helyesen a gyermekét, ha mindent megvesz neki, bár így a csemete nem tud semmit sem értékelni.

2009. jún. 20. 13:56

Anno amikor az én gyerkőceim is kicsik voltak mi is máról "tegnapra" éltünk. Ha boltba mentünk a gyerekekkel megegyeztünk, hogy csak egy kicsi csoki, és az is csak azután ha a pénztárnál kifizettük.

Nagybáttyám aki hozzánk képest "tehetős" volt, vett a gyerekek névnapjára (febr. 13 Linda, febr. 14 Bálint, amúgy ő is Bálint volt) egy-egy óriástábla Boci csoki. A két gyerek szinte egyszerre kérdezte meg "Öcsi bácsi nem lehetne sok kicsire kicserélni", akkor sok napig lenne csoki.

Ma már nagyok (28-24 évesek), de a kicsi csokit szeretik. Ha valakitől kapnak táblás csokit akkor tördelik el, hogy mindenkinek jusson.

Pedig ma már megengedhetnénk magunknak fejenként egy tábla csokit.

2009. jún. 20. 10:03
A gyermeknevelés iskolája.
Gyakran halljuk manapság azt, hogy a gyermekvállalás milyen sok áldozattal jár. Ez valószínűleg így is van, ám sokan ilyenkor csak az anyagiakra gondolnak.
Pedig lehet szerény anyagi körülmények között is szeretetben nevelni gyermekeket, és ez az igazi kihívás.
Erre láttam én egy szösszenetnyi ideig egy nagyon megható példát.

Ugrás a teljes írásra: Hétköznapi történet

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook