Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Volt-e már nektek, vagy ismerősötöknek olyan, hogy zsibbadt keze-lába, esetleg arca is!? Mitől lehet ez? fórum

Volt-e már nektek, vagy ismerősötöknek olyan, hogy zsibbadt keze-lába, esetleg arca is!? Mitől lehet ez? (tudásbázis kérdés)


1 2
2012. febr. 26. 08:05

Most volt a fiamnál ilyen tünet.Kivizsgáláson volt a neurológián, de ott nem találták meg a bajt. Fizetéses uton csináltatott egy nyaki MRI-t és azon derült ki, hogy nyaki érelzárodása van.

Nálad kiderült a baj ?

2011. aug. 1. 10:08

Nekem nagyon durván ropog a nyakam,és a gerincem!Baromira fájlalom mindkettőt!

Szoktam zsibbadni!

30. varga ágica (válaszként erre: 2. - Tavasi)
2011. aug. 1. 10:02
OLVASD EL A JÓINDULATU NAGYI-t ITT!
2011. aug. 1. 09:59

Sos! azonnal menj orvoshoz!ez inkább valamilyen érelzáródás tünete lehet.(nyaki verőér)ha nem kezelteted lehet belőle infarktus is,ne húzd -halaszd,fordulj orvoshoz azonnal!

Jóindulatú nagyi.INDULJ!

28. f64f0d9a69 (válaszként erre: 26. - Judyt640)
2009. jún. 28. 20:48

Én is jártam már csontkovácsnál és azt mondta általában 3 kezelés kell ahhoz, hogy az izom ne húzza vissza az ízületet. Ilyen soxori kezelésről még nem hallottam. Ha szükségem lenne rá én is megint mennék. Mióta járok banyatornára szerencsére fogynak a lerakódások.

A B5 vitaminról olvastam éppen, hogy jó a zsibbadásra, de a B-ket komplexen kell szedni, mert ha egyfélét sokáig szedünk, a többi kiürül.

27. vereskati (válaszként erre: 25. - 1e8f358d6a)
2009. jún. 26. 21:40
jaja, a b12 hiánya.
2009. jún. 26. 19:29
Azért recsegett ropogott a gerinced mert az elmozdult csigolyák a helyükre mentek (az öreg csontok) amik már kitudja miota nincsenek a helyükön .de azok vissza is mennek az elsö pár alkalom után mert az izületek izmok visszahuzzak az eredeti állapotba.már megbolondultam volna a fájdalomtól ha nemtaláltam volna rá.az elsö drasztikus volt erövel neki de olyan szinten fájt a fejem a nyaki sérvtöl hogy lehagytam volna vágatni anyakamról .az orvos aztmondta ezzel eggyütt kell élni voltam 32éves most 45Akihez most járok manualterapeuta is végigtapogatja a csigolyákat fellazitja az izmokat es addig teker csak ameddig megy ,az elején 10 alkalommal elkellett menni az elsö héten 3* amasodik héten 2* utánna 5hétig 1*,azota havonta amikor érzem 1*elmegyek és nem szedek fájdalomcsillapitót .NEkem jó
2009. jún. 26. 13:35

Nekem a fogyókúrám idején sokszor zsibbadtak a kezemen az ujjaim. Nagyon félelmetes volt.

Elkezdtem multivitamint szedni, jobban odafigyelni arra, mit eszek, és elmúlt a zsibbadás.

szerintem nálam sima vitaminhiány okozta.

2009. jún. 26. 13:06
Voltam érszűkület vizsgálaton, szerencsére az nincs, a csontkováccsal szemben pedig szkeptikus vagyok, az említett intézetben elküldtek oda is, össze vissza tekergetett, recsegett mindenem, akkor megfogadtam, ha én innen egyszer elszabadulok, soha többet nem veszek igénybe ilyen szolgáltatást, inkább megtanulok együttélni a bajommal, mint hogy öregségemre még nagyobbat szedjek össze.
2009. jún. 25. 04:08
Nekem így kezdődtek a pánikrohamaim..
2009. jún. 23. 19:36
lehet hogy elvan mozdulva egy csigolyad es nyomja az idegeket keress egy csontkovacsot a környezetedben olyat aki nem kokler ert hozza. manualterapeuta csontkovacs a legjobb
21. cikicakk (válaszként erre: 18. - Radica947)
2009. jún. 23. 16:05
Nem küldtek el az erek átjárhatóságára? ultrahanggal csinálják, hogy kizárhassák az érszűkületet.
20. _kleo_
2009. jún. 23. 14:39
Anyukámnak a fél arca zsibbadt, aztán elveszítette fél fülére a hallását, mire észbekaptak és kiderült, hogy egy lúdtojásnyi daganat van a hallóidegén. Szerencsére nem rosszindulatú. Érdemes utánajárni, kérni egy CT-t.
2009. jún. 23. 14:01
Nekem az arcom bal fele zsibbadt. A háziorvosom a Magnebé6-ot javasolta azóta nincs panaszom.
2009. jún. 23. 12:54
Nekem kb. 8 évvel ezelőtt elzsibbadt mind két lábam nagyújja, egy év múlva már bokánál tartottam, most fél lábszárig nem nagyon érzem a lábaimat. Voltam orvosnál, elküldött CT-re azt mondta, nincs porckorong sérvem. Ebben maradtunk. Másik azt modta, biztosan be van csípődve egy ideg, de hogy mit lehet tenni, senki nem mondta. Voltam az Ormos intézetben, irisz diagnosztikán, azt mondták hasi daganatom van, ennek 5 éve, azóta sincs semmi. Akupunktúrát ajánlottak, nekem nagyon fájt mikor beszúrták a tűket, pedig állítólag nem érezni, mikor kiszedték, folyt a vér a hátamon, a harmadik kezelés után otthon sírógörcsöt kaptam, ezután úgy döntöttem, megtanulok ezzel együtt élni, és amíg a mentő el nem visz nem megyek se orvoshoz, se kóklerhez.
2009. jún. 20. 23:34
Szia! Nem megijeszteni akarlak, de nekem tavaly volt olyan, hogy éppen internetezés közben elkezdett zsibbadni az arcom baloldala.Először nem törődtem vele, de mivel nem múlt, inkább csak egyre kiterjedtebbé vált nem sokáig vártunk bementünk a kórházba( ez hétvégén, vasárnap délután volt).Mivel én ápolónő voltam tudtam, hogy az arcfél egyik oldalán a zsibbadás valami agyi történésre utalhat.Itt most ne ijedj meg, kihangsúlyozom,UTALHAT! Mivel hála az ágyszámleépítésnek, sem hely, sem orvos nem volt a neurológián, így a belgyógyászatra fektettek be, és azonnal kaptam 2 üveg agyértágító infúziót.Másnap reggel CT-re vittek, amely kimutatta, hogy egy 3mm-es és egy 5 mm-es agyi infarktuson estem át,de oda volt írva az is, hogy az idő rövidsége miatt.Tehát szerencsém volt, hogy nem sokáig vártunk, hanem azonnal bementünk.Azóta szednem kell az Aspirin -protect véralvadásgátlót, és egy agyértágítót,aminek most hirtelen nem jut eszembe a neve, ahhoz meg lusta vagyok,hogy most neki álljak keresgélni.Ezért tudom javasolni, hogy ne várj vele, sürgősen menj orvoshoz.Bár milyen eredetű is a zsibbadás jót biztos nem jelent.Jó egészséget, és vigyázz magadra.
2009. jún. 20. 21:07
Nekem a nyaki érelmeszesedéstől van.
15. szimba (válaszként erre: 6. - Zebracsikó)
2009. jún. 20. 20:51

nálunk is. :(


de lehet simán stessz-eredetű is.

14. lamoni
2009. jún. 20. 20:36
Régebben nekem is többször zsibbadt a bal karom, és mikor már kicsit úgy éreztem a szívem is szúr a munkahelyi orvosnak elmondtam, és egyből elküldött EKG-re, de ott azt mondták, hogy semmi rendeleneset nem találtak, és szerintük a sok stressztől van. Magne B6-ot kellett rá szednem, és végülis elmúlt.
2009. jún. 20. 20:12

Nálam a törött csigolyámtól van, hogy elzsibbad a kezem, lábam. Valamilyen ideget nyom aztán tök jó, mert akkorákat zúgok, mint a ház! Főleg az autóvezetésnél szuper, amikor nem érzem, hogy a féket nyomom, vagy a gázt! :)

(nyugi, azt előre lehet érezni, ha rosszul leszek, akkor természetesen nem vezetek és ha lehet, akkor a lakást sem hagyom el)

12. vereskati (válaszként erre: 8. - E87e4cce43)
2009. jún. 20. 19:39

Nem viccelem:) A jó orvos ehhez is ért:)

De nem kóklerre gondoltam!

2009. jún. 20. 16:47
Nagyon sok mindentől lehet, de ezt egy kivizsgálás meg is oldhatná. A vashiány is lehet oka.
2009. jún. 20. 16:36

szia! Nekem egyszer volt,hogy lappangott bennem egy vírusfertőzés,de még nem volt lázam ccsak gyenge voltam.Aztán elkezdett hevesen verni a szívem.kb 130-at percenként.Utána ahogy felkeltem összeestem.Na ilyen velem még nem fordult elő,soha.A szívem egyre jobban vert,tökre beparáztam,erre lezsibbadt a fejem,meg a fél szám..nagyon megilyedtem,ügyeletet hívtunk.Kiderült h.a hirtelen emelkedő láztól vert a szívem gyorsan,a zsibbadás meg PÁNIKROHAM!!!!volt.

Szóval ilyen is van,lehet,csak bepánikoltál vmitől,nem???

9. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 2. - Tavasi)
2009. jún. 20. 16:11

Nem megijeszteni akarlak azzal, amit írok.

8 éve egyik délután lezsibbadt a bal karom, és a fél arcom, de a karomat legalább 20 percig nem is éreztem. A férjem azonnal orvoshoz vitt és 1 éjszakára a kórházban tartottak megfigyelésre. Igazából a mai napig nem tudom, mi volt a zsibbadás kiváltó oka. Másnap különböző terheléses vizsgálatokat csináltak, majd az idegsebészetre irányítottak Pestre. Ott az agyvízmintavétel és az izotópos vizsgálatok után kiderült, hogy nem megfelelő az agyvízelvezetésem és műtétet javasoltak. (Hozzáteszem, hogy 3 éves koromtól kb. 16 éves koromig hetente többször is fájt a fejem.)

A műtétet nem vállaltam, láttam műtött beteget és hallottam is, milyenek a túlélési esélyek. Akkor azt mondták max. 5 évem lehet hátra és időzített bombán ülök...azóta eltelt 8 év. Ezalatt született két lányom, és max. 2x fájt a fejem, zsibbadás azóta sem volt és nagyon jól érzem magam.:)

Egy kivizsgálás azért nem árt!

8. e87e4cce43 (válaszként erre: 5. - Vereskati)
2009. jún. 20. 16:03

Remélem a csontkováccsal tényleg csak vicceltél.


IRÁNY AZ ORVOS!!!!!!!!

2009. jún. 20. 10:46
Nekem a bal karom zsibbadt sokat, amíg fogamzásgátlót szedtem, abba is hagytam gyorsan. Azóta egyszer sem fordult elő.
2009. jún. 20. 09:54
sajnos a családban így kezdődött egy sclerosis multiplex. Én kivizsgáltatnám
5. vereskati (válaszként erre: 4. - Tavasi)
2009. jún. 20. 06:22
Hát, akkor fel kéne keresni egy jó csontkovácsot:)
4. tavasi (válaszként erre: 3. - Vereskati)
2009. jún. 20. 05:45
Nekem szokott fájni a gerincem!!
3. vereskati (válaszként erre: 2. - Tavasi)
2009. jún. 20. 05:43
gerinc eredetû is lehet:(
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook