Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Atkins diéta alatt lehet-e bacon-t enni? Ma megnéztem a csomagolást, és van benne glükóz szirup. fórum

Atkins diéta alatt lehet-e bacon-t enni? Ma megnéztem a csomagolást, és van benne glükóz szirup. (tudásbázis kérdés)


25. zitabeata (válaszként erre: 24. - Fe9e12ede0)
2009. jún. 29. 13:06
Ismételten köszi a segítséget! Nem szeretném életem végéig csinálni (nem is bírnám). Le szeretnék vele fogyni, és utána visszaállni egy normális étkezésre, amivel természetesen nem hízok el. A gondom az, hogy nem fogytam olyan túl sokat a bevezető szakaszban, ezért gondoltam, még csinálom egy darabig. Nem tudom, hogy elkezdjem-e a Lipo 6 szedését a futáshoz. Talán megdobná a fogyást.
24. fe9e12ede0 (válaszként erre: 23. - Zitabeata)
2009. jún. 29. 07:40

Futópadon még soha nem futottam :) Hidd el, van teljesítménybeli különbség zsír és szénhidrát égetése között. Bringán szoktam megtapasztalni leginkább. Sebességmérő nem hazudik, ilyenkor már alig kezdődik 3-ra az érték amit mutat :P Mikor elfogy az izmok glikogén tartaléka, utána már csak zsírt használhatsz üzemanyagként. Zsírt pedig nem lehet oxigén adóssággal égetni (csak aerob módon, nincs anaerob tartomány) (nem keletkezhet tejsav). Ebből következik, hogy több oxigénre van szükség a zsír felhasználáskor. Vagyis elvileg ugyanolyan teljesítmény eléréséhez magasabb puzlusszámra lenne szükség. Másik dolog meg a gyors izomrostok csak a helyi glikogén raktáraikból képesek dolgozni.... Ezért szimpatikusabb a ciklikus ketogén diéta, ahol vannak szénhidrát feltöltő napok, így biztosítva a magasabb teljesítmény szintet az edzéshez.

[link]

(Progresszív túlterhelés eléréséhez teljesítmény kell, erre a túlterhelésre a szervezet válaszreakciója a fejlődés.)

Az, hogy nem vagy éhes annak köszönhető, hogy szénhidrát bevitel nélkül nincs inzulintermelés. Érdekes módon a szervezet az édességekre épp bespajzolási ösztönnel reagál, nyilván az ősember a szezonális gyümölcsöktől elhízott, télen meg felélte a zsírraktárakat. Az ember (ideiglenesen) "kihúzta" magát a természet törvényei alól, (egyelőre) télen nyáron bőségesen van szénhidrátdús kaja, így kialakult a tartós kóros elhízás, hozta magával a civilizációs betegségeket. Szervezetünk nem fog az épp aktuális diétás trendhez alkalmazkodni, az étrendünket kell a szervezetünk igényeihez alakítaunk.

[link]

Idézek:

"Leegyszerusítve mindez azt jelenti, hogy a napi két bô étkezés – melybôl a reggelinek kell, ha mennyiségileg nem is többnek, de hatékonyabbnak lenni – elegendô az emberi szervezet számára, s a vacsora már luxus, amit a túlsúlyosak nem nagyon engedhetnek meg maguknak. Ez persze nem jelenti azt, hogy vacsorázni tilos, csupán a rendszeres nagy esti evések nem ajánlhatók. De mivel a hétköznapokban a családok fehér asztal melletti együttlétére csak este jut elegendô idô, s azon változtatni nemigen nyílik lehetôség, így a vacsora tartalmát, az asztalra kerülô étkeket kell átalakítani, a hét folyamán minél gyakrabban. "

Teljes cikk: [link]

Ezt csak azért linkeltem be, mert hasznosnak találom. Hosszú távon nem lehet Atkinsen élni, olyan étrendet kell kialakítani, ami fenntartható. Ha majd visszaállsz a szénhidrátos étrendre, lehetőleg az alacsony glikémiás szénhidrátokat részesítsd előnybe, és meglátod ugyanúgy nem leszel farkaséhes mint most. Zsírra mindenképp szükség van (lehetőleg reggel legjobb elfogyasztani a jelentős részét), erre kimerítő választ találsz a fent idézett könyvben. (dióhéjban csak annyi, hogy zsír nélkül nem ürül rendszeresen az epe, előbb utóbb epekő lehet belőle. Másrészt meg az epe és a hasnyálmirigy emésztőváladéka közös záróizmon keresztül ürül, tehát zsiradék nélkül az egész emésztőrendszer nem működhet hatékonyan. Lekváros kenyér cukros teával a legnagyobb hülyeség reggelire, garantáltan éhes leszel tőle egész nap, jól meglódítja a vércukor szintet, aztán visszaesik, a maradék meg elkezd erjedni a belekben....)

23. zitabeata (válaszként erre: 22. - Fe9e12ede0)
2009. jún. 25. 16:23
Szia, köszönöm a segítséged! Csak a tükörtojáshoz szoktam bacont enni, imádom!!! Ja, és tényleg rendesen eltelít. Már 2 hete csinálom az Atkinst, és bírok mellette futni. Heti 3 alkalommal futópadon szoktam. Én is meglepődtem, mert mindenhol azt olvastam, hogy a diéta mellett csak vonszolni bírja magát az ember. És éhes sem vagyok. Sőt, sokszor elég volna csak napi 2x ennem. Szerinted az rossz, ha kevesebbet eszek? Azt is olvastam, hogy KELL zsírt használni, hogy ne álljon le a fogyás.
22. fe9e12ede0 (válaszként erre: 17. - Zitabeata)
2009. jún. 22. 09:19

Miért ne lehetne vele fogyni? Csak a mennyiségre kell figyelni, hisz 10 dkg tartalmaz 600-800 kcalt, így 30 dkg kiteszi a teljes napi energiaszükségletet. Másik probléma pedig az, hogy ha sok szénhidrátot is fogyasztasz hozzá, akkor megemelt inzulin szint mellett a disznó szalonna előbb utóbb a Te szalonnád lesz. Ezért inkább nem túl intenzív, de hosszan tartó fizikai terheléshez ideális üzemanyag. (túra, kirándulás, kertészkedés, ásás, kaszálás stb.) A teljesítménysport nem ilyen, ehhez izomglikogén (szénhidrát) kell. Reggelire sült tojással tökéletes, jó hosszú időre kiüti az étvágyat.

Atkins diétánál pedig azért fogyasztható, mert ott előbb utóbb a teljes szervezet zsírsavakra, vagy a zsírok lebontásakor keletkező ketonokra fog működni. Ez a szervezet egy "túlélési" üzemmódja, szénhidrát megvonáskor áll be ez az állapot. Mindennek ellenére mégsem ajánlom az Atkinst, ha ettől kevésbé drasztikus módszerekkel sikerül elérned a célt. Atkins alatt képtelenség sportolni... 10 kg nem olyan sok, pár hónap alatt leadható.... Szerintem kár annyi energiát elpazarolni, inkább jobb ötlet "befektetni a tőzsdén" és inkább kondi, állóképesség, egészség megedzésébe fektetni, koplalni meg ráérünk majd a gazdasági válság következtében.

21. zitabeata (válaszként erre: 19. - Pirosalma)
2009. jún. 21. 17:01
Van Neked is ilyen tapasztalatod?
20. zitabeata (válaszként erre: 19. - Pirosalma)
2009. jún. 21. 16:54
Nem, a gyakorikerdesek.hu oldalán vannak ilyen "kedves" emberek. Ahogy olvasgattam, a többi kérdéshez is ilyen segítőkész hozzászólásokat olvastam.
19. Pirosalma (válaszként erre: 17. - Zitabeata)
2009. jún. 21. 14:51

Szia!


Csak kíváncsiság: testépítős fórum volt?

18. zitabeata (válaszként erre: 16. - Gyöngyszemü)
2009. jún. 21. 14:39
Az a doki tuti, hogy sarlatán volt. Összekeverhette az Atkinst valami másik diétával. Ez elég jól tartható, bár múlt héten 2 nap (épp megjött) majd' meghaltam egy kis csokiért. :-))) De túljutottam rajta. Most éppen főzőcskézek, találtam ezen az oldalon egy csomó jó receptet.
17. zitabeata (válaszként erre: 15. - 2d5a00656a)
2009. jún. 21. 14:35
Képzeld, voltam fent egy másik oldalon, de ott olyan bunkók voltak. Teljesen ki volt kelve az egyik csaj magából, hogy én baconnal akarok diétázni. Meg azt írta, hogy bizos kövér vagyok, ha diétázok, és ha bacont eszek, akkor kövér is maradok. Ez volt a segítség!!! Mire megkérdeztem, hogy olvasott-e már egyáltalán az Atkinsről. Egyébként 65 kg vagyok, nem mondom, hogy kevés (10 kg szeretnék leadni), de azért talán annyira kövér nem vagyok.
16. gyöngyszemü (válaszként erre: 15. - 2d5a00656a)
2009. jún. 20. 21:57
Akkor én valami sarlatánnál voltam ezekszerint!! :-(( Még jó hogy otthagytam!
15. 2d5a00656a (válaszként erre: 3. - Gyöngyszemü)
2009. jún. 20. 20:50
Az atkins diétaszinte csak húsevésről ,és egyéb fehérjékről szól,mint tojás ,tejszin ,tejföl.Amit nem lehet benne enni az a kenyérfélék,krumpli,rizs,gyümölcs/az első szakaszban/és semmi cukros dolog.A bacont nyugodtan eheted:)
14. zitabeata (válaszként erre: 13. - Pirosalma)
2009. jún. 20. 10:44
Köszönöm szépen a segítséged!
13. Pirosalma (válaszként erre: 11. - Zitabeata)
2009. jún. 20. 09:30

Akkor megnyugodhatsz, ehetsz:-)


Nem, én nem fogyókúrázom, csak mint tudománykedvelő foglalkozom ilyen kérdésekkel.

12. gyöngyszemü (válaszként erre: 10. - Zitabeata)
2009. jún. 19. 22:02
Sikerűlt de nem az ő "segítségével" Adipex és szétválasztó diéta. Szép lassan 4hó alatt 22kg minusz.
11. zitabeata (válaszként erre: 8. - Pirosalma)
2009. jún. 19. 21:59
Akkor jó, mert nagyon szeretem a bacon szalonnát, de megijedtem, hogy nem ehetek ilyen finomságot.Te már végigcsináltad ezt a kúrát?
10. zitabeata (válaszként erre: 9. - Gyöngyszemü)
2009. jún. 19. 21:58
És sikerült? Neked melyik vált be?
9. gyöngyszemü (válaszként erre: 6. - Zitabeata)
2009. jún. 19. 21:56
Igen. Akupunktör.. meg mindenféle természetgyógyász... én fogyni mentem hozzá nem kevés pénzért!
8. Pirosalma (válaszként erre: 5. - Zitabeata)
2009. jún. 19. 21:55
Amennyi cukor a húskészítményekben van, nem érdemes foglalkozni.
7. gyöngyszemü (válaszként erre: 4. - Pirosalma)
2009. jún. 19. 21:53
Akkor nemértem hogy nekem miért nem engedte! :-( Azt mondta ez az Atkins lényege. Csupa gyümölcs, zöldség, meg citromos víz volt, amiket leírt.... Ésmikor megkérdeztem hogy melyik nap ehetek húst, aztmondta egyiken sem!!! :-( Ciki, de olyan sírógörcsöt kaptam mintmég soha, és nem mentem hozzá többé!
6. zitabeata (válaszként erre: 3. - Gyöngyszemü)
2009. jún. 19. 21:49
Egyébként a doktornő tájékozott volt az Atkinssel kapcsolatban? Mielőtt elkezdtem, rengeteget olvastam róla, de olyat sehol nem hallottam, hogy húsmentesen kelljen étkezni. Pont ez a lényege. És azóta sem csináltad meg?
2009. jún. 19. 21:47
Rengeteg virslit, tojást, húst, és felvágottat eszek, de mindig megnézem az élelmiszerek összetételét. Például találtam olyan kolbászt (nagy nehezen), amiben nincs cukor. De többségükben van egy kevés. Viszont olyan bacont nem találtam, amibe ne lett volna glükóz.
4. Pirosalma (válaszként erre: 3. - Gyöngyszemü)
2009. jún. 19. 21:17
De, lehet. A húsevés különösen megengedett az Atkins-diéta alatt (a húsban gyakorlatilag nincs szénhidrát).
2009. jún. 19. 20:52
Nekem amikor Atkinsz diétára akart fogni egy doktornő, leírta, már nemis tudom pontossan hogy hány napig mit ehetek (azthiszem 42napot) abban nem volt egy borsónyi hús sem, semmilyen formában!! Na itt beis fejeztem vele! Ezt én nem vállaltam!!!! Szerintem nem szabad enni bacont!
2009. jún. 19. 20:50

Szia, Zita!


Lehet, a cukor nagyon kevés (kb. 1 g/100 g termék) benne.

2009. jún. 19. 20:46
Atkins diéta alatt lehet-e bacon-t enni? Ma megnéztem a csomagolást, és van benne glükóz szirup.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook