Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Debreceni Kaáli-ról tapasztalatok fórum

Debreceni Kaáli-ról tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... ❯❯
11988. Mancika_76 (válaszként erre: 11979. - Agi426)
2016. okt. 16. 14:13
És te például az aszpirin protectet szedted? Progesteron pótlás volt? ilyeneket meg lehet a dokitól kérdezni?
11987. Mancika_76 (válaszként erre: 11981. - Agi426)
2016. okt. 16. 14:10

Köszönöm szépen ,hogy megosztottam velem/velünk a történetedet, Igen, így gondoltam én is, beültetés után két hét "szanatórium" amikor csak azt csinálom,amivel nem terhelem magam, s utána szintén.:)

Van egy kis kutyám és őt azért napi szinten szeretném sétáltatni. és igen, erre gondoltam, hogy ha egész nap fekszik az ember, miközben előtte aktívan mozgott, akkor a megvonás sem biztos h jó. De egy kis sétával lehet kompenzálni.

És a terhesség alatt akkor neked a veszélyeztetettség okán sem volt semmilyen mozgás? Én elég aktívan élek, s mellette imádok enni, szóval nem vagyok vékony, de a mozgást a várandósság idején a baba miatt gondolnom fontosnak, persze mértékkel és csak ha megengedett. S a mozgás alatt a kismama jógát meg a terhes tornát értem nem a hosszú táv futást. :)

11986. Mancika_76 (válaszként erre: 11983. - Adelus)
2016. okt. 16. 14:06
Velem is mindig kedves, noha a várakozási idő valóban ilyen sok. Én először kb. a telefonáláshoz képest fél evre kaptam időpontot, de utána már nem ilyen nyögve nyelős a dolog.
11985. Nyna82 (válaszként erre: 11984. - P_pancsi)
2016. okt. 16. 14:00
Szia! Nem vagy egyedül hamarosan megszületik életünk értelme és addigvan munkahelyem! De egyáltalán nem zavar megérte küzdeni! Bármikor ujrakezdeném!! Kitartás mindenkinek!!!
11984. p_pancsi (válaszként erre: 11981. - Agi426)
2016. okt. 16. 13:25
Örömmel olvasom hogy vannak olyan főnökök akik nem reptetik meg a dolgozót azonnal mikor kiderül hogy lombik programban vesz rèszt.Sajnos nekem gàtlàstalan volt a főnököm mindent megtett mikor kiderült miben is veszek rèszt.DE tündèrke lànyom mindent kàrpótól!!!Gratulàlok nektek,ès jó ilyen törtèneteket olvasni hogy segítenek az emberen ès nem azon vannak hogy a nehèz mèg nehezebb legyen.
11983. Adelus (válaszként erre: 11982. - Bbwinlondon)
2016. okt. 15. 10:53

Szia!

Én ilyet még soha nem tapasztaltam,mindegy,hogy milyen ügyben hívtam őket.

Szerintem a házassági kivonatot nem fogják elfogadni,mert váltok és a papírokat mindkét félnek alá kell írnia,sőt még az iratokat is lefénymásolják első alkalommal.De meg kell őket kérdezni.

2016. okt. 14. 00:07

Sziasztok,

Jo ideje olvasgatom a forumot, most irok eloszor.

4 eve kezdtem el gondolkodni bebivallalason, 1 evig probalkoztunk a ferjemmel aztan mas okok miatt szetvaltunk es most valunk hivatalosan is.


Ugy dontottem szingli anyuka leszek, nem varok uj parra most, majd esetleg kesobb. Hiszem, hogy talalok majd olyan part, aki elfogad 1 babaval egyutt, de nem akarok belefutni egy kapcsolatba csak a gyerekert.

Olvasgattam magyar es angol forumokat egyarant, es mar megkerestem az Atheni Serum klinikat, viszont meg nem kaptam idopontot toluk, varjak, hogy kuldjek menzesz vermintat, mar varom hogy megjojjon 60 napja! maskor bezzeg 16-18 nap! na mindegy, most varok.

Rajtuk kivul megkerestem a Budapesti Kaalit, ma hivtam is oket, jovo heten osztanak idopontokat decemberre. A no a telefonban nagyon kedves volt.

Viszont. Hivtam utana a debreceni Kaalit ma delutan, debreceni vagyok, nekem ok lennenek legkozelebb. A no olyan bunko paraszt volt a telefonban, hogy azt hittem rosszul hallok.

Ezt akartam megosztani veletek, oda se megyek, az biztos.

Mondom neki, szeretnek idopontot kerni konzultaciora, erre a no "Aztan mire?" hat no komment, semmire. Ja, es legkozelebb marciusra van idopont! micsoda?!

Lenne egy olyan kerdesem, tudja-e valaki, hogy be lehet-e adni meg a hazassagi kivonatot TB-tamogatashoz? Meg nincs meg a valasi dokumentumunk. A tamogatast a gyogyszerekhez szeretnem felvenni, Clomidra mindenkepp szuksegem lesz, nincs peteeresem, illetve elakad feluton a folyamat PCOS miatt.


A masik, esetleg tudja-e valaki kozuletek, Major Tamasnal a Nap rendeloben vegeznek-e donor spermas inszemet?

11981. agi426 (válaszként erre: 11977. - Mancika_76)
2016. okt. 13. 22:30

Első alkalommal úgy mentünk a vérvételre,h nem csináltunk előtte tesztet! Így a rossz hírt -amit amúgy el sem tudtunk képzelni- a doktor úr közölte velünk,ami borzasztó kelletlen volt!

Így második alkalommal megbeszéltük,hogy a vérvétel előtt egy nappal (nem hamarabb) otthon,kettesben csinálunk egy tesztet!

Pünkösd második napján készült az a bizonyos teszt <3

A pozitív eredmény tudatában mégis izgatottan vártuk,hogy mit mutat a véreredményem...

Oh,végtelen boldogság:magas hcg-szint!!

Következő lépés:egy hét múlva uh,hogy HOL TAPADT MEG az embrió... Hoppá! Tényleg! (A munkabeosztásom szerint 3nap meló,3nap pihi... így dolgoztam! A program miatt tartalékoltam szabit!)

Megbeszéltem a férjemmel,illetve a főnökömmel,hogy egyenlőre otthon maradnék!

Első uh:minden oké,méhen belül van a pici! Következő lépés:egy hét múlva újabb uh.: van-e szívhang!!

Ekkor viszont megkérdeztem a doktort,hogy szerinte mehetek-e dolgozni!

Doki-bácsi a szemembe nézett,s megkérdezte,h fel tudnám-e dolgozni,ha véletlenül történik vmi baj (bár sajnos benne van a pakliban,de ha pont a melóhelyen történik vmi???) Ér-e nekem annyit?? Gondoljam végig,hogy mennyit megtettünk már érte!!

Lehajtottam a fejem:hiszen igaza volt... vette a papírt,s írta is az igazolást (a táppénzhez).


Második uh: várakozunk a vizsgálatra... érzem mennem kell a mosdóba... enyhe "szívinfarktus": élénkpiros vér!! ISTENEM!!

Doki-bácsi óvatosan megvizsgált: PICUR jól van,dobog a szive <3

viszont vérömleny van a méhembem,vetélés-veszély! SZIGORÚ FEKVÉS! Innentől már sajnos oka is volt a táppénznek! De megérte ;)

11980. agi426 (válaszként erre: 11977. - Mancika_76)
2016. okt. 13. 21:35

Az első beülti után egy hetig tényleg végig feküdtem!! Kisebb "kirándulásaim" voltak csak: a fürdőszobáig illetve a konyháig! Ez idő alatt mindent bevetettem: meditációs zene, baba-mama videók,poci-simogatás stb-stb. Én voltam a két lábon járó (túlzott!) pozitív gondolkodás! Minden apró történésben a 'sikeres terhességemre' való utalást véltem felfedezni!

A beültetéshez képest pont egy hétre volt Mindenszentek,halottak napja! Páromnak és nekem sem élnek már a nagyszülők,s megbeszéltük párommal,h kilátogatunk a sírokhoz (autóval,ill. minimális sétával). Azt követően (a vérvétel napjáig) minden nap sétáltam egy ici-pici kört az utcánkban,utána viszont egyből visszafeküdtem!


A második beülti után 3-4napig feküdtem! Utána viszont óvatosan,de napról napra csinálgattam apróbb dolgokat! Aztán jött is a megnyugtatás több helyről is,hogy a teljes mozgáshiány sem jó a vérkeringés miatt!! Mintha nyaraltam volna a saját otthonunkban :D pihengettem,olvasgattam,TV-ztem,délután napoztam! Sőt! A reggeli utáni minimális mosatlant én mostam el!


A kajcsi! Jól hangzik a banánturmix is :) Ha kívánod,és jól esik,nem okoz kellemetlenséget (nekem szokott fájni tőle a hasam,így ritkán eszek),akkor hajrá!!

(Emlékszem az első beült. után rámordultam a férjemre,ha vmi 'egészségtelen' kajára akart csábítani!

A második alkalommal,már a leszívás után egy giga-hambit faltam fel! Azt kívántam és kész :D

11979. agi426 (válaszként erre: 11976. - Mancika_76)
2016. okt. 13. 20:22

Nagyon szépen köszönjük,nagyon kedves vagy :)

Ma visszaolvastam párszor az írásaimat... párszor kikerekedett a szemem :D

Itt-ott elég kacifántosan fogalmaztam! De remélem vmelyest érthető voltam,s őszintén bízom benne,hogy tudok Neked (Nektek,akik olvassátok) egy ici-picit segíteni!

11978. Mancika_76 (válaszként erre: 11974. - Agi426)
2016. okt. 13. 18:03
azért kérdezek ilyeneket, mert nyilván ha kell, fekszem végig, de nem szeretném "túlsterilizálni" sem a dolgokat.
11977. Mancika_76 (válaszként erre: 11974. - Agi426)
2016. okt. 13. 18:01

Nagyon köszönöm a választ. Te akkor végig feküdted a második beülteténél is a két hetet? Vagy sétálgattál, mozogtál? itt nem a futásra gondolok, hanem arra, hogy napközben fent voltál e vagy feküdtél? A fehérje turmixot már hallottam, köszönöm az infót. És hallottam azt is h banán turmix? Az is oké? A kálium miatt?

És a pozitív csikot követően mennyire voltál "óvatos"? táppénz végig vagy dolgoztál valamennyit?

11976. Mancika_76 (válaszként erre: 11973. - Agi426)
2016. okt. 13. 17:57
Gratulálok a babához, és köszönöm a választ. Mindenképpen várom a folytatást. :)
11975. edina980 (válaszként erre: 11970. - Nemirof)
2016. okt. 13. 14:47
Szia! Én is csak ajánlani tudom Gál János főorvost. :) Lelkiismeretes és megbízható. Én hozzá járok magánrendelésre, igaz nekem csak egy pocaklakóm van... :)
11974. agi426 (válaszként erre: 11968. - Mancika_76)
2016. okt. 13. 00:26

De hogy válaszoljak is a kérdéseidre :)

Vitaminok: részemről csak azokat szedtem,amiket a dokim javasolt. Ilyen pl. az Inofolic,a Femibion és a Magnerot... illetve a program beindulásakor ehhez jött: E-vitamin,B-komlpex.

Én ezt nem akartam túlspirázni! Bíztam benne,h olyanokat írnak fel,tanácsolnak,amire szükség van! Egy dolog volt még... az egyik asszisztenstől vettem capuccino ízesítésű fehérjeport! A leszívás után főleg fehérjedúsan kell táplálkozni... ráadásul az első alkalommal kicsit túl lettem stimulálva,így főleg kellett a szervezetnek a 'tuningolás'!

No,de a fent említett vitaminokon kívül mást én a kajákból próbáltam pótolni! Változatos,rendszeres kajcsi,naponta többször 'keveset'... :) most nem látod/látjátok az arcom,de nevetek saját magamon :D

S összekötve a következő kérdés(ek)kel... az első beülti után két hétig én maga voltam a megtestesült Szűz Mária lánya! Olyan szabályos és precíz voltam,h csak na! Az ágyban is úgy feküdtem,hogy alig mozdultam az élére vasalt pizsimben :D

Volt,h tükörtojást sütöttem,és két sárgája volt az egyik tojásnak! Isteni sugallatnak vettem!

(Tudom,h mindez nevetséges,de akkor úgy gondoltam,h nekem ezeket kell tennem,csakis így volt nyugodt a lelkem,h én igenis mindent megtettem! Szerintem ha újra kezdhetném,akkor is ugyanígy cselekednék!)


A második lombik... no,ekkor már mérföldekkel lazább volt minden! A doki is mondta,h igazából az első pár nap,ami nagyon fontos! A nagy dolgok,elvileg akkor történnek! Persze utána is vigyázni kell,de azért szélsőségesnek se szabad lenni (mint ugye én első alkalommal).

De viszont az sem elhagyagolható,h ugye már a második programunk volt,tehát tudtam a pontos "felvonást",mi miután következik!


A második beülti utáni második hétben már minden nap kiültem a diófa alá,levegőztem, keresztrejtvényt fejtettem stb.


Összegezve: tuti nincs bevált recept! Helyette inkább hallgass néha a szívedre,néha az eszedre ;)


TISZTA SZÍVBŐL SZORÍTOK MINDENKINEK!!

11973. agi426 (válaszként erre: 11968. - Mancika_76)
2016. okt. 12. 23:42

Szia! Nem néztem szét alaposan,h milyen hasonló fórumok vannak,de a feltett kérdéseiddel szerintem itt is jó helyen jársz :)

Szívem rajta,h csakis a maximális segíteni-, támogatni akarás vezérel! Senkit sem szeretnék semmire rábeszélni!

A magunk részéről pontosan két éve volt az első lombikunk,ami abszolut sikertelen volt! Tavaly április végén volt a második nekifutás... amelynek egy hamarosan 10hós kislány lett az "eredménye" <3


Nagyon sokat gondolkodtam,h valóban mi lehetett az oka,h egyszer nem sikerült,másszor pedig igen!

Bármit is teszel,biztos vagyok benne,h jól fogod tenni! Egy borzasztó komplex dolog ez az egész,szerintem mindenki teljesen máshogy éli meg!

Egyet tudok:én akkoriban úgy gondoltam,h ha vki mégegyszer azt meri mondani,hogy "nem szabad rásztesszelni","nem szabad nagyon akarni"... lecsapom,mint egy taxiórát!!

Eleve a naponta bekapkodott maréknyi színes "bogyó",illetve a fürdőszoba szekrény legalsó polcán egyre nagyobb halmot alkotó mindenféle fecskendők -mint egy igazi drogos-... szóval nő legyen a talpán,aki fülig érő szájjal és kedvtelésből csinál lombikbébi-programot!

(folyt.köv.)

11972. nemirof (válaszként erre: 11971. - Adelus)
2016. okt. 12. 19:44
Nagyon szepen koszonom!!!! :-)
11971. Adelus (válaszként erre: 11970. - Nemirof)
2016. okt. 12. 19:07

Szia!

Nyíregyházán van az ország egyik legjobb koraszülött osztálya.

Gál János főorvosnak már volt dolga 3-as ikrekkel.Én szívből tudom ajánlani.

A legjobbakat kívánom :)!

11970. nemirof
2016. okt. 12. 18:19
Sziasztok.Mar jo reg voltam itt,nemsok idom volt de ugy latszik megerte raforditani.14 evi varakozas utan 3pocaklakonk van :-) Azt szeretnem kerdezni h tudja e valaki h a nyiregyi szuleszeten fel e vannak keszulve a koraszulott babak fogadasara????!Es melyik orvost valasszuk? Tud e valaki ajanlani 1jo szulesz nogyogyaszt?! Sok sikert kivanok mindenkinek!!! Es kitartas!!!!!
11969. Mancika_76 (válaszként erre: 11961. - Ani0630)
2016. okt. 12. 17:40
azt tudom hogy pesten fogadnak el ebből kifolyólag vélhetően debrecenben is. A formáját és a tartalmi megfelelőségét a közjegyző fogja tudni
11968. Mancika_76
2016. okt. 12. 17:38

Sziasztok, nem tudom, hogy megfelelő fórumon teszem e fel a kérdéseimet, ha nem,kérlek irányítsatok tovább. Lombik beültetés előtt állok, s annyi mindent olvasok, hogy hogyan készüljek fel rá, mármint hogy mit szedjek, mire figyeljek, hogy nem tudok benne eligazodni. Tapasztalatokat tudtok megosztani?

Mit szedtek, milyen vitaminokat, egyéb gyógy dolgokat a beültetés előtt alatt után? feküdtetek mármint teljes ágynyugalom volt a két hét vagy szokásos életvezetés odafigyeléssel? Mit tartottatok szem előtt? Ilyenekre szeretném ha válaszolna az akinek sikeres volt a beültetés. Köszi

11967. Ancsika15 (válaszként erre: 11963. - Adelus)
2016. okt. 12. 15:55
Köszi szépen!
11966. Ancsika15 (válaszként erre: 11965. - Lettike78)
2016. okt. 12. 15:55
Nagyon szépen köszönöm!
11965. lettike78 (válaszként erre: 11962. - Ancsika15)
2016. okt. 12. 14:47
Szia.Nekem azt javasolták,hogy lehet.De az antibiotikumokat kerüljem,ha lehet,mert gyengítik a szervezetet.Inkább gargalizáljak stb.
11964. lettike78 (válaszként erre: 11959. - Rhehina)
2016. okt. 12. 14:46
Szia.Az a baj ez sok mindentől függ. Örülök,hogy te ilyen hamar kaptál.Sőt ha jól tudom Tándorhoz és Bodnárhoz is ilyen "hamar" be lehet jutni. Aki hosszú várólistáról beszél az valószínű Leskós beteg.Pl mint mi is. De nincs mit tenni.Miskolcon egyedül ő foglalkozik evvel.És azért mi sem akarunk minden uh-ért és vv-ért Debrecenbe járni. :/
11963. Adelus (válaszként erre: 11962. - Ancsika15)
2016. okt. 11. 19:37

Szia!

Én is jártam így valamikor,felhívtam a lányokat és azt mondták nekem,hogy ilyenkor még nem olyan vészes a megfázás.Transzfer után kell nagyon vigyázni,hogy ne legyünk betegek.

Szerintem szedhetsz gyógyszert,mert ezek a szurik főleg hormont tartalmaznak,a tüszőérésre hatnak.Én annak idején a Neo Citran-t használtam.Megkérdeztem a lányokat.

Sok sikert :)!

11962. Ancsika15
2016. okt. 11. 17:22

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem!Megkaptam a szurikat,( gonapeptyl és gonal f),amit a menzesz második napjától kell szúrnom.( Kb. szombattól)Egy kicsit viszont meg vagyok fázva.Ha komolyabbra fordul a megfázásom,szedhetem-e az injekciókat egyéb gyógyszerekkel? Illetve, menzeszkor fájdalomcsillapítóval enyhítem a görcsöket, szedhető-e ilyenkor gyógyszer?

11961. ani0630
2016. okt. 10. 15:44

Sziasztok

Valaki nem tudja,hogy a Kaáliban közjegyző által aláírt éllettársi nyilatkozatos papírt fogadnak el?Milyen a formátuma?


Köszi

11960. Calluna84 (válaszként erre: 11957. - Maria326)
2016. okt. 10. 15:23
Maria326, köszönöm szépen a válaszod.
11959. Rhehina
2016. okt. 9. 13:31

Az utóbbi időben csak olvasgatlak itt benneteket és totál elképedtem, hogy micsoda változások vannak az intézetben. Sokat gondolkodtam is, hogy érdemes-e egyáltalán belevágni. A múlt hétre összeszedtem magamat és bementem időpontot kérni tb-s támogatottra. A recepciónál ülő hölgy nagyon kedves volt, simán adott jövő év elejére (amikorra különbenis akartam), megbeszéltük, hogy milyen vizsgálatokat kell elvégeztetni és még azt is elmondta, hogy pl. az alaphormon vizsgálatot az otiban csináltassam mert náluk fizetős.

Úgyhogy én nyomát nem láttam annak, amikről itt ti beszélgettek. Van pár hónapon belül tb-s időpont, semmiért nem kell külön fizetni, csak majd a programban a gyógyszerekért. Az általuk kért összes vizsgálatot meg lehet tb-re csináltatni, nem kell fizetni semmiért külön, persze sokat kell utána menni, de megéri, szerintem. Úgyhogy hajrá mindenkinek!

❮❮ ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook