Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Debreceni Kaáli-ról tapasztalatok fórum

Debreceni Kaáli-ról tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... ❯❯
12018. Picilányka25 (válaszként erre: 12016. - Rhehina)
2016. okt. 20. 08:36
Bár én még csak egyszer voltam nála, nekem nagyon szimpatikus volt, annak ellenére h este 10-kor volt hozzá időpontom. Remélem h segíteni is fog tudni a bajomon...
12017. Nyna82 (válaszként erre: 12015. - Rhehina)
2016. okt. 19. 19:22
Kószönöm igy már nyugodt vagyok! Aláirom a közös megegyezéssel hogy felmindjon mert udegileg kicsinál és anbyit nem ér az egész! Ugyse akarok vissza menni oda dolgozni!
12016. Rhehina (válaszként erre: 11989. - Mancika_76)
2016. okt. 19. 19:09
Deli Tamás? Ő endokrinológus is és szülést is vállal.
12015. Rhehina (válaszként erre: 11985. - Nyna82)
2016. okt. 19. 19:07
Ha a szülés napján még biztosítva vagy akkor sima ügy mert jár a Csed, meg majd a Gyed. Viszont ezek alatt az ellátások alatt nem mondhatnak fel neked, te meg nem vagy köteles aláírni a közös megegyezést.
12014. Rhehina (válaszként erre: 11982. - Bbwinlondon)
2016. okt. 19. 19:01

Lehet egyedülállóként is gyereket vállalni van rá törvény már vagy 10 éve. Tb támogatott, ugyanúgy jár az 5 alkalom mint azoknak, akik párkapcsolatban élnek. A Kaáliban az inszemért fizetni kell, a lombik finanszírozott. Annyi a különbség, hogy egyedülállóként csak donoros inszem vagy lombik lehet. A donor mintáért nem kell külön fizetni viszont külső jegyek alapján választhatsz pasit, de semmi többet nem fogsz róla megtudni.


Magánrendelőben tuti nem inszeminálnak, donorral meg főleg nem. Még a klinikán se csinálják meg egyedülállóknak, csak pároknak. Úgyhogy ha ilyen jellegű terved van akkor mindenképpen a Kaáliba kell menned, de nem mindegy, hogy melyikbe mert nem mindenhol foglalkoznak egyedülállókkal, Győrben pl. biztos, hogy nem. Debrecenbe igen, Pesten nem tudom.

12013. Picilányka25 (válaszként erre: 12010. - Mancika_76)
2016. okt. 19. 16:10

Már kb 5 nőgyógyásznál/endokrinológusnál voltam...jó pár vérvételen vagyok túl, 2 cukorterhelésen is.

Nincs ciklusom egyáltalán, de úgy érzem h a nőgyógyászok csak lövöldöznek a Closti-val, már a 2. hatástalan kúrán vagyok túl...31 éves vagyok, már egy éve járom a dokikat, de mégcsak diagnózis sem született. :( Emiatt gondolkoztam el ezen a lehetőségen is...

12012. Mancika_76 (válaszként erre: 11996. - Agi426)
2016. okt. 18. 20:10
Koszonom a megerositeseket. Remelem erezni fogom a hatarokat😌 S h mi a legjobb a babanak😊
12011. Mancika_76 (válaszként erre: 11997. - Agi426)
2016. okt. 18. 20:08
Koszonom a valaszt. Nekem Tandor doktor az orvosom s meg nem tartok a szuriknal de hamarosan😌
12010. Mancika_76 (válaszként erre: 12002. - Picilányka25)
2016. okt. 18. 20:06
Szerintem idopontot minel hamarabb kerj s kozben kezdd el beszerezni a leleteket , indulj neki a vizsgalatoknak (nogyogyaszat, endokrinologia stb) te es a parod is . Az ido igy is telik s hamar nem nagyon van idopont
12009. Ancsika15 (válaszként erre: 12007. - Agi426)
2016. okt. 18. 16:09

Már túl a harmadik adagon! Most döftem be a mai adagot! Hát, na, könnyebben megy, mint gondoltam! Bár, én, aki azt se bírta nézni mikor másnak szúrnak, én meg most nyomkodom magamba a tűket! Remélem, nem hiába! Köszönöm a biztató szavakat!

Én is minden jót kívánok Neked, Nektek! :-)

12008. agi426 (válaszként erre: 12002. - Picilányka25)
2016. okt. 18. 00:15

Szia! Amikor én anno beleástam magam a témába,akkor azt olvastam,hogy ha egy párnak,egy év aktív szexuális élet mellett nem fogan gyermeke,akkor meddőnek számít! Innentől kezdve tudják végigjárni a "mellékutakat",ami felderíti,esetleg megoldja a (felmerülő) problémá(ka)t.

A magunk részéről igyekeztünk mindent megtenni,hogy elkerüljük a lombik-programot (bő 3 év)! De végül be kellett látnunk,h csak ez az egy esélyünk van!

Nem tudom,hogy Ti milyen "cipőben" jártok,de ha úgy néz ki,h erre van/lesz szükség,akkor merj/etek belevágni!

Mi anno 2014.márc-ában jelentkeztünk... akkor azt mondták nem tudnak időpontot adni,várólistára kerülünk! Erre egy hónap múlva hívtak,h van egy szabad helyük májusra (vki visszamondta)! Szerencsénk volt! De ki tudja... lehet,h esetleg Ti is így jártok :)

Nem tudom,h aki a fizetős módot választja... vele kedvesebbek-e! Mi két TB-st csináltunk,de ha visszagondolunk,csakis pozitív emlékek vannak mindenkiről! A férjem elég kritikus tud lenni az orvosokkal (egészségüggyel) kapcsolatban! De a Kaáli nála tuti dobogós helyen van!

A mi kezelő-orvosunk Bodnár doktor volt! Nagyon szerettük! Érdekes a stílusa,de nekünk szimpatikus volt! A többi dokiról nem tudok nyilatkozni!

12007. agi426 (válaszként erre: 12006. - Ancsika15)
2016. okt. 17. 23:52

Túl vagy a második szurin is?? Hogy sikerült?? Biztos ügyes voltál,nem lesz ott gond :)

Nem egy hétköznapi,laza dolog egy programot végigcsinálni! Akarva-akaratlanul rá tud stresszelni az ember! Nem csoda,hogy megzavarja a szervezet bioritmusát! De hátha ezután rendeződik minden,s szépen fejlődnek majd a kis petesejtjeid ;)

Sok sikert Neked! És természetesem Mindenkinek!!

12006. Ancsika15 (válaszként erre: 12004. - Agi426)
2016. okt. 17. 17:23
Szia Ági! Igen, hívtam őket! Ők is a szuri folytatását javasolták. Egyébként én is a stresszre gondoltam, hogy ez kavart be, legalábbis, remélem.
12005. agi426 (válaszként erre: 12000. - P_pancsi)
2016. okt. 17. 13:37

Szia! Mi is hasonló cipőben vagyunk :) ha nem gond figyelném,h milyen válaszokat kapsz,mert a fagyasztott embriós dolgokban én sem vagyok tisztában!

Szabad kérdeznem,h Ti mikor terveztek menni? Akkor most 2éves a picid?

12004. agi426 (válaszként erre: 11999. - Ancsika15)
2016. okt. 17. 13:32
Szia! Nem tudom,h esetleg azóta nem hívtad-e fel az intézetet... de véleményem szerint a stressz kicsit bekavart a menszidnek,kicsit leblokkolta a szervezeted! Ha elkezdted a szurizást,akkor szerintem folytasd tovább!
12003. agi426 (válaszként erre: 11990. - Vitavitamin)
2016. okt. 17. 13:17

Szia!

Nem tudom,h mennyire ismered a szülész-nőgyógyászati klinika épületét? Ha esetleg mond vmit az,h ultrahangos ambulanciák előtti váróterem... (van ott egy büfé is)... illetve van egy kijárat! Ha ott kimész,pont az intézet 'elé' fogsz érkezni!

Vagy esetleg ha úgy mondom,h az épület főbejáratához képest,az épületet megkerülve a hátsó oldalhoz kell menni,a Kaáli az ALAGSORban van (fizikailag pont az utrahangos rendelők alatt van)!

Az első konzi alkalmával mi vittük magunkkal az addigi leleteink fénymásolatait,időrendbe szedve! Bodnár dokivak végigbeszéltük az addigi dolgainkat,Ő pedig kiszedegette,amire neki(k) szükségük van,s belerakta az asszisztensek által előzőleg megnyitott fehér kartonba!

Ezután elsorolta,h hogyan tovább!

2016. okt. 17. 12:05

Sziasztok!

Új vagyok. Érdekelne, hogy ide csak akkor lehet menni, ha már bizonyítottan, orvosi papírral alátámasztva ki van vizsgálva h más módon nem lehet baba?

Tudom, hogy a támogatott várólista több hónapos vagy akár éves is lehet...Érdemes belevágni? Vagy azzal normálisabban bánnak, aki fizet? Mennyire korrektek a dokik? Köszönöm a válaszokat!

12001. p_pancsi (válaszként erre: 11998. - Nyna82)
2016. okt. 17. 12:05
Na èn vagyok mèg így sajnos 25000ft nem sok amit kapok,de a kicsi lànyom mosolya minden reggel egy ègi csoda.Feledteti a sok rosszat.
12000. p_pancsi
2016. okt. 17. 12:02
Sziasztok!Van mèg fagyasztva embriónk ès igaz nem most de tervezünk kistesót.Èrdekelne ilyenkor milyen vizsgàlatokat kèrnek mennyire kell előre gondolkozni gyógyszerek stb...
11999. Ancsika15
2016. okt. 17. 08:25

Sziasztok Lányok!

Azt gondoltam, miután megkaptam az injekciókat, megy majd minden a maga útján. Hát egy fenét! Elérkezett a menzesz napja pénteken. Hasfájás ezerrel, előbb semmi, majd egy kis pecsételés. A nap végéig ugyan ez. Szombaton, még jó, hogy munkanap volt, felhívtam a Kaálit, hogy melyik napot számoljam elsőnek, a pénteki, pecsételőset, vagy a szombatit, ugyanis akkor már kicsit menzesz-szerűbbnek tűnt. A hölgy mondta, hogy szombattól számoljak. Még egy nap haladék a szuri-ig, amitől már baromira stresszeltem, hogy is fogom megszúrni magam. Eljött a vasárnap, de a menzeszem lassan kezdett eltűnni. Délután, ugyan csak beszúrtam az első gonapeptylt, ami nagyon jól ment, de menzeszem továbbra sincs. Ha, most hamarabb adom a szurit, azt gondoltam volna attól, de semmi köze hozzá. Máskor, 4-5 nap, amiből kettő erősebb vérzéssel jár, a többi gyengébb. Most tiszta para vagyok, ma folytatnom kell a gonal f-el. Mit tegyek? Mi lehet a probléma? Előzetes vizsgálatok, mindig jók voltak, velem egyébként minden oké, nem velem van a probléma. Tanácstalan vagyok!

11998. Nyna82 (válaszként erre: 11993. - Agi426)
2016. okt. 17. 05:58
Szia igen addig de nem bánom mert ilyen főnökségre nincs szükségemaki nem gyerekpárti! Lesko dokihoz jártam és elsőre sikerült nagyon hálás is vagyok érte! Mindenkinek kitartást Jo egészséget kivánok!!!
11997. agi426 (válaszként erre: 11988. - Mancika_76)
2016. okt. 16. 22:35

Mi Bodnár doktorhoz jártunk! Többmindenkitől hallottunk többféle véleményt! De leginkább ez a mondat kering róla: "van egy érdekes stílusa". Nos,ez valóban így van! De pl nekünk bejött ez a stílus! Sosem beszélt mellé! Ha kérdeztem,mindig válaszolt,tanácsot adott! Ha látta,h össze vagyok zavarodva,mert nem értek vmit,újra elmagyarázta!


Ha elindítja a programot,akkor főleg nyugodtan felír,elmagyaráz mindent! Igen,kellett szedni az Aspirin Protectet (külön szól,amikor szüneteltetni kell!).

A progeszteron utánpótlás pedig ment felülről,középről,alulról!! Untrogestan szájon át,aztán volt progis szuri hasfalba! Illetve Crinone hüvelygél!

11996. agi426 (válaszként erre: 11987. - Mancika_76)
2016. okt. 16. 21:10

A kutyasétáltatás nagyon jól hangzik :) szerintem szupi jó a felfogásod,a hozzáállásod!! Erre akartam célozni még vmikor a legelején,h -esetlegesen az első néhány nap kivételével- olyan tevékenységeket folytass,amitől jól érzed magad,ami kikapcsol,amitől kellemes érzéseid lesznek! Érezd a picit a pocidban <3 de NE GÖRCSÖSEN!!! Nyugodtan,természetesen! Azt érezze a kis csöppség,h A VILÁG LEGJOBB HELYÉN VAN <3


Jól összehozott bennünket itt a sors ;) én is elég aktív életet éltem a terhesség előtt,de a vékonyság szobrát biztos nem rólam fogják mintázni :D

A veszélyeztetettséget a méhen belüli hematoma (vérömleny) okozta! Így míg az fel nem szívódott,ki nem ürült,addig szorongva, imádkozva az ágyat nyomtam! A méhlepény a 12.hét körülre alakul ki... addig egy esetleges nagyobb vérzés végzetes lett volna! Ezért kellett feküdnöm! Azután viszont nagyon lassan,óvatosan visszatértem a hétköznapi életemhez! Kicsi városunkban nincs sok közösségi program,így itthon,Internetről terhes-tornázgattam! A kajcsira próbáltam figyelni (+7kg-mal mentem koraszülni).

11995. agi426 (válaszként erre: 11994. - Anita105)
2016. okt. 16. 20:25
Köszi szépen Anita! Ezt nem tudtam pontosan! :)
11994. anita105 (válaszként erre: 11992. - Agi426)
2016. okt. 16. 20:05
sziasztok, én csak annyit szólnék az útiköltség-térítéshez, hogy ezt akkor is igénybe lehet venni ha nem Tb-s a programotok, akkortól lehet kérni amikor felírja a dokid az első szurikat.
11993. agi426 (válaszként erre: 11985. - Nyna82)
2016. okt. 16. 18:43

Valóban addig van melóhelyed,míg meg nem születik a kisbabád???

Ez nagyon szomorú dolog :(

De gratula Nektek,jó egészséget!!

Debrecenbe jártatok Ti is? Ki volt az orvosotok? Elsőre sikerült?

11992. agi426
2016. okt. 16. 18:38

S ha már hivatalos dolgoknál járunk! (Mielőtt elfelejtem,leírom... ha vkit érdekelnek a részletek,akkor írjatok,s előkeresem a papírokat!)

Tehát: ha TB-támogatott programot csináltok,és miután a dokid elindítja a programot,akkor onnantól lehet kérni Útiköltség-térítést! Az asszisztensek kitöltik a fejlécet,utána alkalmanként pecsételtetsz a dokiddal,majd beküldöd a TB-hez,akkor kaphatsz vmennyi pénzt! Lehet,h nem nagy összeg! De ami jár,az jár ;)

11991. agi426 (válaszként erre: 11984. - P_pancsi)
2016. okt. 16. 18:27

Ne haragudj/atok kedves fórumozók/... mert tényleg nem felvágásképpen,de valóban nagyon jó főnököm van! (Most ugye GYED-en vagyok,de májusban jubiláltam: 10éve dolgozom a melóhelyemen és 10éve ő a főnököm!) Sőt! Ő hívta fel a figyelmem,h aznap -amikor az intézetben vagyok- igazolást lehet kérni,és a bérosztályon kötelesek igazolt távollétnek venni (fizetés nélkül).

Illetve ha vki vállalja,hogy a nyílvánosság elé tárja a programban való részvételét (mert ha 'hivatalos' lépésekre szánja el magát az ember lánya,akkor sztem nem sokáig marad titokban a dolog),és épp létszámleépítés van,akkor (elvileg?) nem bocsáthatják el!

De kérlek ne vedd/vegyétek 'szentírásnak' minden szavam,mert nem tudom,h mennyire aktuálisak még ezek a dolgok!!

S szeretnék még szót ejteni a 'második család' szerepét betöltő kollégáimról,akik sokszor helyettem is 'húzták az igát' a melóhelyen!!

ÖRÖK HÁLA NEKIK :)

2016. okt. 16. 16:27

Sziasztok,

Hosszas várakozás és sikertelen próbálkozás után október 27-re kaptunk időpontot a Debreceni Kaáliba a főorvoshoz. Azt mondták az első alkalom csak elbeszélgetés.Aki már tapasztaltabb esetleg el tudná mondani pontosan hova kell menni (gondolom a nőgyógyászati klinikán lehet valahol) és mire is számíthatunk első alkalommal, valamint mi a tapasztalat Bodnár doktorral kapcsolatban? Köszönöm mindenkinek!

11989. Mancika_76
2016. okt. 16. 14:16
És ha már itt tartunk, a sikeres beültetés után Debrecenben ki hová ment nőorvoshoz? Kit tudtok ajánlani? nekem leginkább amiatt volna fontos, mert az IR miatt a cukor és inzulin értékekre oda kell figyelni, s olyan orvos kellene aki az első pillanattól komolyan veszi ezt. Mellette pajzsmirigyre gyulladásra szedek gyógyszert, s ezt is figyelni kell. nem vagyok benne biztos h mindenki komplexen kezeli, de ne legyen igazam.
❮❮ ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook