Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi mindenért felelős a tamponhasználat? fórum

Mi mindenért felelős a tamponhasználat? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
65. simple
2010. jan. 16. 10:41
15 éve használok tampont, soha semmi bajom nem volt, sem fertőzés, sem gyulladás.
2009. szept. 5. 21:30
Én nőgyógyásztól hallottam, hogy akinek gyenge a menstruációja, vagy erős, darabos, vagy endometriózisa van, az lehetőleg ne használjon tampont, mert megakadályozza a vér normális kiürülését. Ha nem higiénikusan használják a tampont (kézmosás, gyakori csere) akkor előfordulhat, amit a használati útmutatóban is leírnak - fertőzés, láz, stb.
2008. szept. 10. 18:16
Én kb. 30 éve használom és semmi bajom.
2008. szept. 10. 17:46
Engem azért akartak kipakolni, a tampon használatától. Pedig mindent úgy tettem ahogy kell. Rendszeresen cseréltem , tisztálkodtam stb.És állítólag utólag kiderült utolsó pillanatban mentünk.Voltam 30 éves.
61. 8a5d74d8da (válaszként erre: 40. - Esztella100)
2008. júl. 13. 23:28
Nincsen még gyerekem. De megtaláltam a megfelelő gyógyszert.
60. 9854c8384b (válaszként erre: 59. - 1a50c86bb0)
2008. júl. 10. 17:45
Gombát még az uszodában is elkaphatsz nem hogy akkor amikor "nedves környezetben" vagy. A tampontól valóban lehet folyása az embernek, ha nem cseréli de szerintem különösebb gondot nem okoz. Éjszakára a betétet ajánlják az is biztos, de attól meg aludni nemtudok, hogy egy pelenka van rajtam. Mindenki azt használ, ami neki kényelmes.
59. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 57. - 9854c8384b)
2008. júl. 10. 17:40

A betethasznalattol nem kapsz el gombat :))

Az orvosok pedig a fejuket fogjak a tamponhasznalattol, ennyit arrol, hogy higienikusabb, de szerintem ha valaki a betettol elkapna, annak a tamponnal is gondjai lehetnek.

2008. júl. 10. 17:25

Sziasztok,


Én is tampont használok, de ha tehetem itthon és nyugi van, akkor betétet.


A tampont nem érzem, és nem ülök a vérben. :)

A betét meg hát jajjjj utálom.


:-) Kinek mi tetszik.

57. 9854c8384b (válaszként erre: 55. - 70feba11fd)
2008. júl. 10. 17:09
A gomba az egy olyan dolog, hogyha elkapod a betét használattól mire "kiirtanád" újra megjön, szóval inkább ezt kihagynám. Tök mindegy hány napig menstruálsz vagy hogy havi egyszer jön meg, havonta kínlódni se jó! Lehet, hogy nem feltétlen lenne gombás fertőzésem a betéttől, de igazából kipróbálni se akarom, nekem valahogy nem jön be, szerintem higénikusabb a tampon, ennyi!
56. 9854c8384b (válaszként erre: 55. - 70feba11fd)
2008. júl. 10. 17:06
Miért ha szerinted gombás fertőzésed lesz akkor 28 naponta jelentkezik? :)
55. 70feba11fd (válaszként erre: 53. - 9854c8384b)
2008. júl. 8. 12:20
Te hetente menstruálsz?
2008. júl. 7. 21:13

Korábban én is maximálisan tamponpárti voltam de mostanában nagyon átszoktam a betétre.

Többször volt esély a babóra mert nagyon gyenge volt a mensim..és nem mertem tampont használni.

És kiderült h vastagabb a méhnyálkahártyám mint normálisan és nehezebben is válik le és a doki azt mondta jobb lenne hagyni tisztulni rendesen.

2008. júl. 7. 19:58
én meg gombás fertőzést nem akarok hetente, ugyhogy marad a tampon.
2008. júl. 7. 19:40
Nem Nekem hanem egy volt kolléganőmnek mondta egy orvos ismerőse, hogy mennyire felháborítja mikor a tamponokat reklámozzák, hogy nem is tudják mennyi mindent okoz a tampon használat! Pl: amiért Én egyből abbahagytam a használatát az az volt hogy petevezeték elzáródást okozhat és nem lehet gyereked! Azóta Nekem már három gyönyörű gyermekem van, de nem tértem vissza rá! Azt a pár napot kilehet bírni betéttel is, és ha rendesen cseréled nincs gond! Persze vannak kivételek amikor nem lehet elkerülni a tampon használatot pl: sport, vagy kivételes alkalmak!
51. lufi
2008. júl. 7. 18:18
Sokkal tisztább és kényelmessebb a tampon. 15 éven keresztül használtam és semmi bajom sem volt. Aztán nem is olyan régen hirtelen lett. Fejfájás, hányinger, ritkán hasmenés. Az orvos javaslatára letettem és most betétes vagyok. Igaz ezek a tünetek megszüntek, de most itt van ez a kellemetlen érzés, hogy érzed magadon és kifolyik és stb. Undorító! De hát ez van.
2008. júl. 7. 13:28

Én a tamponra szavazok, cserélni kell 3-5 óránként. Folyást elvileg okozhat, és nem szabad sokat bent hagyni de ha valaki megfelelően használja nem lehet gond, és legalább nem lehet hallani és nem is látszik, ellentétben a betéttel ami zörög. Én talán abban a hónapban használtam betétet, amikor megjött, az volt az utolsó alkalom. A tampon sokkal diszkrétebb a kezedbe is foghatod senki nem látja h tampont cserélni mész a wc-re, míg egy betétnél meg viszed a kis neszeszert... a másik meg hogy ezerszer higénikusabb szerintem a tampon, mert abban "tocsogni" egész nap, ami kijön belőled nekem valahogy nagyon taszító, a szagról meg ne is beszéljünk :)))

szóval tampon forever!

2008. júl. 7. 10:50

Részemről teljesen egyetértek MelisUK hozzászólásaival, és távoli mosolyával a butaságokon. Minek nem létező dolgokból problémát csinálni? Valaki írta, hogy a tamponnal "fertőzésveszélynek van kitéve". Igen, talán ha a szemetesből előhalászott, használtat használ.

Ha már választani kell, inkább a láthatatlan, érezhetetlen tampon, mint a bepelenkázás.

48. MelisUK (válaszként erre: 45. - Cukilany)
2008. jún. 5. 13:12

Nem felháborodva vagyok, csak nevetek a sok butaságon.

Egyébként előfordulhat válasz az írásaimra, mégpedig azért, mert most előre került újra ez a téma a fórumok között, tehát ki tudja? Lehet h épp jelen vannak azok is, akik írtak ezekre a fórumokra régebben. És mások is leírhatják a véleményüket.

47. MelisUK (válaszként erre: 39. - 8a5d74d8da)
2008. jún. 5. 13:03
Nekem is voltak görcseim, elmentem az orvoshoz. Azóta voltak görcseim, mióta legelőször megjött, azaz 11 éves korom óta. 19 évesen elmentem a nőgyógyászhoz, mire kiderült, h petefészek cisztám van. Ezt megműtötte, majd elmúlt a fájdalom. Viszont akinek volt cisztája, annak bármikor újra lehet és sajnos kezdenek megint pici fájásaim lenni mensi idején, így lehet h megint cisztám van...
46. MelisUK (válaszként erre: 38. - Evinover)
2008. jún. 5. 13:00
Én is úgy tudom, h csak ezt az egy betegséget hozták kapcsolatba a tamponhasználattal, de ez le is van írva egy normális tampon tájékoztatótába. Viszont az is benne van, h aki életében nem használt tampont, az is elkaphatja ezt a betegséget. Pusztán több olyan nőnek volt ilyen betegsége tamponhasználók köréből, mint betéthasználóból. De ez valószínűleg azért van így, mert többen használnak tampont.
2008. jún. 5. 12:58
hu de fel vagy háboróda, remélem azért választ nem vársz ezekre, ugyanis több mint 1 évesek már a hozzászólások.
44. MelisUK (válaszként erre: 34. - Picilány1)
2008. jún. 5. 12:57

A szűzhártyát ne úgy képzeld el, h az egy totál fedett valami. Azon van egy lyuk, amin fel lehet rakni a tampont. Tehát a szüzességnek nem árt. Viszont annak, aki szűz, annak a mini tampont kell hasznia.

Hol maradnak a felvilágosítások manapság?

Épp a fogamzásgátlási módszerekről kezdtem el írni cikkeket pont ilyen problémák végett, de valahog nem akar kikerülni a cikkek közé...

43. MelisUK (válaszként erre: 29. - Lamoni)
2008. jún. 5. 12:53

Elolvastad a tájékoztatót, h hogyan kell fölrakni a tampont? Nem csak épp bedugaszolni kell magad vele, hanem legalább egy ujjpercnyit föl kell tolni.

Ha megfelelően fölrakod, akkor totál semmit nem lehet érezni a tapmonból.

42. MelisUK (válaszként erre: 28. - 1a50c86bb0)
2008. jún. 5. 12:51

Kíváncsi lennék, h a szőrtelenítésnek mi köze van ahhoz, h milyen szaga van azoknak, akik betétet használnak... :) Egyébként teljesen szőrtelenítek, de ilyenről még életemben nem hallottam. :)

Nincs semmi gond a tampon cseréjével munkahelyen sem, mivel ha megmosod a kezed, akkor elzárhatod a csapot a másik kezeddel, de akár ugyanazzal is, mivel én pl egy ujjamat nyomok csak föl, nem az egész kezem. :)

Én is használtam betétet még a kezdetek kezdetén, de hiába cserétem én gyakran, annak mindig gusztustalan szaga volt és nem szellőznek megfelelően, tehát gombásodáshoz vezethetnek. Aki hajlamos a hüvelygombára, az igen könnyen elkaphatja betéthasználattal.

41. MelisUK (válaszként erre: 4. - Cskata)
2008. jún. 5. 12:40
Arról nem hallottatok még, h a tampon felveszi a formátokat? Az olyan puha, h az semmit sem egyenesít szerintem.
40. esztella100 (válaszként erre: 39. - 8a5d74d8da)
2008. ápr. 25. 05:51
Van már gyereked,nekem szülés után elmúltak a rosszullétek és a görcsök?
2008. ápr. 24. 23:32
Én 9 éve használok tampont és nagyon beválik. Habár görcseim vannak ezerrel de nem a tampontól de nem is tudom. Majd nem sokára megyek nőgyógyászatra kiváncsi leszek mit mond. Miért vagyok mindig rosszul.
2007. szept. 2. 09:00

én ugy tudom csupán a TSS-Toxiuxus Sokk Szindromát hozzák vele párhuzamba.Ez a betegség egy emberui szervezetben általánosan előfordulo baktérium toxinja okozza.A megbetegedések közel fele menstruáció idején fordult elő,amit a tamponhasználat idézett elő!!!!

De szerintem ez csak ezerből max.1 emberre igaz vagy még egyre sem!!!

Iszonyuan ritka eset!Nyugodtan használj csak tampont!!!!

2007. aug. 11. 18:43
Én csak most kezdek tampont használni mert a fogamzásgátló abbahagyása után ezerrel vérzek! mit ne mondjak még gyakorolni kell mert sok csalódás van mögöttem! tudom hogy fertőzés veszélynek vagyok kitéve de a betétek nem megfelelő védelmet nyujtanak!Esetleg tiz percig!!
2007. máj. 14. 21:17
25 éve használok tampont,még soha semmi bajom nem volt tőle. A betét (egyébként szülés után kellet használnom) számomra maga volt a borzalom!!! A saját véremben ücsörögni, ugye? Plusz össze-vissza ragad, oda is ahova végkép nem kéne...
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook