Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit lehet tenni az ellen, hogy a gyerek ne tudja eltekergetni a gáztűzhely gombjait? fórum

Mit lehet tenni az ellen, hogy a gyerek ne tudja eltekergetni a gáztűzhely gombjait? (tudásbázis kérdés)


13. a9986bef96 (válaszként erre: 1. - 416b7aa963)
2010. jún. 12. 23:56

El kell zárni a "főcsapot",ő meg majd leszokik róla...

Nálam bevált,és azóta is,ha nem főzök,a kis kékség merőleges a nagy fehérre...:D

(csak közvetlen gyújtás előtt nyitom meg,nem nagy "wasistdas")

2009. nov. 19. 08:45
Folyamatosan "nemezek" a lányoknak,ha valamit nem szabad, a nagy 7 lesz nem nyúl hozzá, a kicsi 16 hós,ö sem piszkálja és a kukázásról is leszokott!:)
11. ipi
2009. jún. 22. 11:48

Egyébként elvileg nem volna mitől félni, mert a gáztűzhelyek, köztük a mi 30 évesünk el van látva azzal a biztonsági hőszeleppel belül (azt mondja a párom bimetál vagy mi), ami éppen a gázömlést akadályozza meg, vagyis, ha nem ég a láng elzárja gáz áramlását. Ha észrevetted, szokott kattanni, amikor lekapcsolod, utána...

A fiamnak egyszer mutattam meg, hogy mennyire forró a sütőajtó, hozzáértünk a kezével és azóta nem piszkálja. Ő is kb. ennyi idős lehetett, mert mászott ki utánam a konyhába, mikor főztem és már kipakolta a konyhaszekrényből a fedőket :) Ő azóta nem piszkálja.

10. M_Marcsa (válaszként erre: 8. - 416b7aa963)
2009. jún. 18. 21:10
Akkor mondod mindig, mikor csinálja, hogy nem szabad, ne csináld.
2009. jún. 18. 21:00
nagyonmegijedtem mikor barátnőm mesélte mert az én lányom is ha kint vagyok a konyhában kijön és imád kukázni meg az a k... gázt piszkálni
8. 416b7aa963 (válaszként erre: 6. - Ipi)
2009. jún. 18. 20:59
11 hónapos , hiába magyarázom nem érti ccsak azt látja hogy én is szoktam fogni meg tekerni és ő is csinálja.
2009. jún. 18. 20:58
Elmagyaráztam, hogy veszélyes, a kályha éget stb. Soha nem nyúlt hozza, most 3 éves.
6. ipi
2009. jún. 18. 20:51

Az én gyermekem egyszer elfújta a lángot, még jó, hogy észrevettem. Ha nagyon félsz tőle, (bár én úgy vélem alaposan elmagyaráztam gyermekemnek ennek a veszélyeit mikor még kisebb volt, hogy nem piszkálja a veszélyes holmikat) szóval, az én 30 éves gázkészülékemről le lehet húzni a gombokat. Ha a tiéd is olyan, akkor csak akkor használd, ha főzől, illetve elzárod mindig a tűzhely feletti gázcsapot.

Ha nem olyan, sztem csak a magyarázat marad, meg az árgus szemek.

2009. jún. 18. 20:50
Mi "kisrácsot" szereltünk az ajtóra, így a tűzhelyet sem tudta megközelíteni, nem volt gond. Így sem főzéskor, sem máskor nem volt problémám ezzel. Nálatok nem lehet megoldani?
2009. jún. 18. 20:47

én figyelek rá és az ismerős is figyel a sajátjára,a gázuk a mosogató mellett van, ő mosogatott a gyerek meg matatott, állitólag fogta bevitte a szobába majd később vették észre agázszag

ot

2009. jún. 18. 20:46
Ha a gyerek ott van.le kell venni a gombokat.Kicsit macerás, de ha nincs aki kellő figyelemmel kísérje amit csinál ez az egyetlen megoldás szerintem.
2009. jún. 18. 20:45

Egy ismerős ,esélte, hogy a gyerekük tekergette és tök gázszag lett a lakásban és kishiján felrobbantak.

Az én gyerekem is szokta hiába szólok rá, ugyhgy tök begyulladtam.

2009. jún. 18. 20:44
Mit lehet tenni az ellen, hogy a gyerek ne tudja eltekergetni a gáztűzhely gombjait?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook