Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Segítsetek!Hogyan tudom a páromat kihozni a pszichiátriáról? fórum

Segítsetek!Hogyan tudom a páromat kihozni a pszichiátriáról? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2009. dec. 9. 14:24

Szioasztok!

Sajnsos a zárt osztályról nehéz szabadúlni.....de valaki ok nélkül nem kerül pszihiátriára......sajnos....bekerülni is nehéz de kikerülni annál nehezebb!

Jobbulást nektek!

Üdv

81. Vercsaszy (válaszként erre: 80. - 683d9c2863)
2009. júl. 10. 08:26

Szia!

És hogy hívják a debreceni doktor nénit???

(csak a kíváncsiság)


Amúgy sajnos még mindig nincs jól a párom,rossz nézni,ahogy fél,meg ideges!Amennyi időt tudok,vele töltök,mert velem-nálam nem fél.Beszéltem az "én doktor nénimmel,aki semmi jót nem tudott mondani!

Azt mondta,nagyon súlyos az állapota,nagyon valósnak éli meg a dolgokat,és ez nagyon mélyről jön...Sejtettem....:(

Még mindig nem ment le róla ez a "sub",és még biztosan eltart egy ideig.

2-3 alkalom után újra megcsinálja neki a pszichológiai tesztet.Kérdeztem,azért nem most,mert most beszéltetni akarja,hogy beszéljen róla.Az most jobb neki.A teszt után többet tud mondani!Majd írok néha,most mennem kell dolgozni!

Szia!(sztok)

2009. júl. 9. 19:53
Szia!- Vercsaszy! nyaraltam, én Bp, dr pstality Péterhez és Seregi Krisztihez, de isteni a pszichológusom, Debrecenben tanult, és ott van egy hozzá hasonló psz.nő (ismerem . Ma is voltam a Kútvölgyi Kh-ban, minden héten kétszer megyek, de sokáig nem voltam, meg is zakkantam. Csoportos terápiát tart Dénes (mandala festés, beszélgetés), és imádom, mert az ember sokat tanul ebből, főleg, ha nem lusta festeni, mint én. Nagyon érdekes,és holnap kezdem a pszich.asszistensi tanfolyamot. Szia
79. Vercsaszy (válaszként erre: 78. - 683d9c2863)
2009. júl. 1. 07:34

Köszönöm,hogy írtál,egyáltalán nem vettem kioktatásnak.Inkább tanultam belőle kicsit.

De a központi gondozóban nem hiszek,azt a leendő dokinőt ismerem,és jó szívvel ajánlani tudom bárkinek.Te kihez jársz?

2009. jún. 30. 21:16
Nem kell örökké odajárni, fölösleges pénzt kidobni azért amit a gondozóban is elvégez a pszichológus. Meg egyébbként én pajzsmirígy műtét miatt (debrecenben) Psz beteg vagyok. Az főváros egyik nagy pszichológusának vagyok a betege (10éve), Sok meditáció, hipnózis, stb..., de mégis visszatér. Pedig sokmindentől megszabadultam. Hosszú az út, ha mély kiváltó ok, sőt mint olvastam, a Párod kívülálló az esetben, de? ott kísért a félelem. Tudatában kell leni, hogy beteg vagyok, így könnyebb kordában tartani a félelmet. Persze kell a hipnózis, meg az állandó meditáció, és lekötni ,magát. 34 éve minden május 27..-elött dilis vagyok, hiába éltem át a strumma műtétet, az újra élesztéssel együtt. Tehát azt gondolom nem szabad könnyen venni a betegséget. A cukorbeteg is, a rákos is, stb.. visszajáró beteg. Csak a betegségeket úgy kell kezelni, mintha egészséges lenne. Nem sajnálni.., enm sajnáltatni..., midig ezt a hibát követjük el. Nem akatalak kioktattni. Bocsánat ha az tűnik ki a h.szólásomból, de ennél sokkal bonyolultabbak a dolgok. Persze ott a megbélyegzés, tudom. A férjem azt találta ki erre, mondjam azt:"ÉN intelligens, és modern vagyok, és számítok valamit az emberek számára, mert Nyugaton, főleg az USÁbna, akinek nicsncs pszicsiátere, ill. pszichológusa az nem képvisel értéket a társadalom számára" Ezzel a kijelentésemmel, utána mindenki békén hagyott. Hosszú, és összefogott mondatot csak épelméjű tud elmondani.
2009. jún. 30. 20:57
Szia! Az OPNIban dolgoztam, Hallgassatok rám! A Párod minnél idegesebben reagál mindenre (ebbe a betegtársak is beletartoznak) magyarul nyugtalan, nem akar maradni, annál jobban le nyugtatják, mert a gyógyszer amit kap nem tud hatni, no meg nemtudnak naddig neki gyengébb gyógyszereket adni!!!! Otthon majd könnyeb. Egyébként is a "gyógyulás" útján van, mert Eltávra csak jól reagáló beteg mehet, lehet utána jön az Adaptáció, hogy bírja otthon a gyógyszert, milyen állapotban van. EZ NEM BIZTOS. Lehet, hogy nincs semmi mellékhatás, és a Gondozóba küldik további terápiára. Hidd el sok "Tótum-faktum" megfordult ott, nehezebb betegséggel.
76. Vercsaszy (válaszként erre: 75. - 683d9c2863)
2009. jún. 30. 08:04

Igen,tudom hogy ezt kellett volna tennem.

Csak nagyon nehéz úgy biztatni-maradásra bírni valakit,hogy te magad sem hiszel igazán a kezelés eredményességében...

Hazaengedték hétvégére,jó volt,nem nagyon akart vissza menni!De állítólag csütörtökön reggel hazaengedik!VÉGLEG!!!

Az biztos,amíg velem van,oda többet soha be nem tesszük a lábunkat!!!!


Nem hiszek ebben az egészben.Majd ha kint lesz a párom,leírom miért is nem!!!

De a lényege a dolognak:Egy példával illusztrálva:

-ha fáj a fogad,és beveszel egy csomó fájdalom csillapítót,elmúlik.

Egy darabig...Utána visszatér a fájdalom,ha nem kezelteted a fogadat!

Nem így van???Sajnos de.

Tehát ha az alap problémát nem kezelik,beszélgetéssel,terápiával,akkor visszajáró vendég lesz a pszichiátrián a párom is,és én ezt nem akarom.

(mert az ott lévő betegek 90%-a visszatérő beteg,és egyre nagyobb adag gyógyszereket szednek)

Úgyhogy várom egyenlőre,hogy méltóztassák kiengedni,és megyünk egyből az én ismerős doktor nénimhez,aki majd visszamegy egészen a gyerekkorig,és helyre raknak mindent szépen-lassan!Na most mennem kell!Majd jelentkezem valamikor!

2009. jún. 25. 20:22

Ha aktuális , én is hozzászólok az esethez.

Zárt osztályra nem csak az ön,- és másokra veszélyes beteget rkják.A gyógyszer beállítás miatt !!! Ott ugyan is több ápoló van éjjel-nappal. Ha jó a gyógyszer és olyan állapotban van kirakják Nyílt részre! Ami megbotránkoztat egy kissé, hogy változik a kezelő orvos osztályon belül!!! Ilyet még nem hallottam. Nem kényszeríthető senki arra, hogy bent maradjon, de egy gyogyszer beállítás min. 2-3 hét. Ahhoz, hogy "sűrgős" felvétel lett az orvos dönti el. Ehhez viszont (szakszó) bírósági szemle is van hozzárendelve. Azaz: egy hivatalból kirendelt ig.ügyi orvosszakértő, egy bíró jelenlétében kérdezi ki a beteget. Nem kell megijedni!!!

A tanácsom a következő: Orvossal, ápolóval, pszichológussal nem ellenkezni, a beteget dícsérni, hogy milyen jó, betartja az utasításokat, a betetg TÉNYLEG beteg, és az is marad, mindig visszajön. Rendesen szedni a gyógyszert!NA a legfontosabb:bizonygatni, hogy a gyógyszertől rosszul van főleg ha Rivotril, Leponex(nyálfolyás)és hasonszőrű szkizofrén gyógyszerek, mert ezeket lehet adni depr.-re, bipol.-ra, szorongásra, de jobb "kedvesen", "érdeklődően" az orvossal megbeszélni. Nem leereszkedni!!! Ő is csak egy ember ez a szakmája, nem pék. Hát ennyi. Üdv. és okosan!!!!

74. cikicakk (válaszként erre: 71. - Vercsaszy)
2009. jún. 22. 17:47
Gratulálok!Látod még is csak volt értelme a párodnak ott lenni,mert legalább kizárták a legsúlyosabb bajt, a skizofréniát.Nem sokáig kell hidd el benn maradnia, csak ameddig beállítják a gyógyszereit.Most már fennjáró osztályon van, itt szabadabban közlekedhet,több mindent megtehet mint a zárt részen.Ezt a Doktornőt is megfogod szerintem kedvelni, csak ne úgy állj hozzá, hogy gyűlölöd őket.Azért vannak, hogy segítsenek a párodon.Most már célegyenesben vagytok.Légy kitartó, és főleg ne beszélj neki az orvos ellen,mert ha ő nem bízik az orvosában,akkor nehezebb belátni a " fejébe" az az nehezebben tudja az orvos diagnosztizálni a betegségét.Valami biztos kiváltotta belőle, és arra rá kell jönni az orvosoknak.A gyógyszer magában csak tüneti kezelés, a kiváltó okot kell megszüntetni.
2009. jún. 22. 17:44
Akkor megjelent az első reménysugár.Ha kiürül a szervezetből a sok gyógyszer, akkor talán a régi lesz. Neki is megrázó "élmény" lehetett. Talán a júliusi jó idő jobb kedvre deríti.Az orvosok meg tapogatóznak, próbálkoznak-hiszen minden ember más, más problémákkal. A látszólagos tanácstalanság mögött nagyon is céltudatosság lehet. De maguktól nem beszélnek, kérdezni kell őket. Azért csak azt mondom: addig jó, míg el tudjuk kerülni a kórházakat. Majd írj!
72. cikicakk (válaszként erre: 70. - 00346cf747)
2009. jún. 22. 17:41
Tardylt soha nem szedtem, de a Frontint tavaly előtt, a Sanaxot tavaly, a Rivotrilt idén kapom.Most szeptemberben fekszem be megint, és akkor a Rivotrilt is lecserélik.Szedem még a Spytomint, és a Mirtazapin Oriont.Nem tudok hozzá szokni,mert ahhoz nem szedem elég sokáig, hogy a szervezetem ráálljon.
2009. jún. 22. 17:34

Sziasztok!

Na!Az első,és egyben a legfontosabb,megvan a teszt eredménye:NINCS SKIZOFRÉNIÁRA UTALÓ JEL!!!!

Szuper!!!Már csak reggel,és este kap 1-1 szem gyógyszert,és semmi több!De még ez is sok,mert olyan lassú és bamba hogy...

Meg néha a nyelve sem úgy forog...De már nem alszik egész nap,és néha egészen "emberi".

Ma lekerült osztályra.Hm...Az egyetlen pozitívum az a telefon,és a csavargás kórházon belül bárhová.El sem hiszem,de tényleg igazuk volt azoknak,akik azt mondogatták,hogy jobb hely a zárt osztály!

A doki nénit pedig megszerettem.Nagyon.Végig korrekt volt,de ezt a korrekt szót,szó szerint lehet érteni!És most sajnálom,hogy új helyre került,és új doktor nénit kap!Aki megint nem szimpatikus,ha lehet,még jobban nem,mint az első volt ez elején...De Őt is ajánlják,és nem is akarok rá rosszat mondani,mert mint kiderült,mostanában becsapnak az első benyomások!

Jajj csak menjünk már onnan hazafele!!!!!!

70. 00346cf747 (válaszként erre: 69. - Cikicakk)
2009. jún. 21. 19:33

Sziasztok!

Régen a Tardyl is menő volt, mostanában a fejfájásra használatos Kefalgint receptmásolattal adják ki a patikában, egyébként Rivotril, Xanax, Frontin megy első körben, s a beteg nem kerül szakorvoshoz, többnyire véglegesen marad is.

69. cikicakk (válaszként erre: 68. - Fbb53e1d99)
2009. jún. 20. 23:17
Az andaxint ennyire hosszú távon szedni, ahogy az Édesanyád szedte nagyon felelőtlen dolog.Andaxin, eunoctin,noxyron, bár ez utóbbit talán már megszüntették,mert mostanában nem is hallottam róla, ezek függőséget okoznak.Nem kell évekig szedni, elég ha csak 1 évig szedi folyamatosan.Nagyon nehéz, hosszadalmas folyamat leállítani ennyi idő után. Drasztikusan,azonnali megvonással nem lehet,mert az elvonási tünetek bizony elég durvák.Akár ön és közveszélyessé is válhat.Nagyon sok gyógyszer van amelyek kiválthatják az Andaxint, és fokozatosan leállítják a szervezetet róla, de mint mondtam, ez elég hosszú folyamat, ennyire sok évi szedés után.Azt viszont nem értem, hogy miért pont az Eunoctinra álltak rá,mivel az még az Andaxinnál is erősebb, gyorsabban függővé teszi a szervezetet.Ha nem tud aludni az édesanyád több olyan altató is van, amit hozzászokás nélkül lehet szedni.Én például minden évben befekszem egy csongrád megyei pszichiátriára, és ott átállítják a gyógyszereimet.Depressziós, pánikbeteg, és epilepsziás vagyok.Egy gyógyszer fajtát sem szedek tovább egy évnél.Én főleg antidepresszánsokat, kedélyjavítókat kapok, és az epilepsziámra két féle gyógyszert, de ezt nem változtatják,mert ehhez nem lehet hozzá szokni, sőt itt épp az a lényeg, hogy ha bevált, akkor már nem variálják.Természetesen ha sűrűsödnek a rohamok, emelik az adagom, vagy kapok mellé másikat.Szóval nem értem a kezelő orvost, miért szinte már narkotikumnak számító gyógyszert adott Édesanyádnak az Andaxin helyett.Azt nagyon jól tették, hogy ilyen hosszú évek után végre megvonták tőle,mert nem irígylem a mája jelenlegi állapotát,ám ezzel a gyógyszerváltással,még rosszabbat tettek neki.Javasolnám, hogy keresettek egy lelkiismeretesebb, alaposabb orvost.Ez csak az én véleményem,és nem kritika akart lenni, hisz te itt semmiről nem tehetsz, csak nézheted hogyan teszi tönkre Édesanyádat ez az erős gyógyszer, főleg ha már nappal is azt szedi,pedig biztos nem úgy van eredetileg felírva.Az antidepresszánsokra, ha figyelemmel kísérik, és bizonyos időnként mást gyógyszert adnak helyette, arra nem tud rászokni.Itt egyedül az eunoctin ami narkotikus állapotot hozhat létre nála.
2009. jún. 20. 07:32

Sziasztok!

Elmesélek egy történetet!

Anyukám 40 évig szedte az Andaxint!. Most 65 éves. A háziorvosa kitalálta, hogy leszoktatja róla, és beutalta a pszihiátriára.

Be is vonult szegény.

Na, de mikor kijött, hát azt ne tudjátok meg. 3 hónapi volt benn, lehozták ugyan az Andaxinról, de rákattintották 2 antidepire, egy nyugtatóra, meg a világ legrégibb altatójára, az Eunoctinra. Most ott tartunk, hogy már napplara is szedi az altatót, tehát, én drogosnak mondanám. Nem beszélve arról, hogy 10 szem 1300 ft-ba kerül. Könnyen ki lehet számolni, hogy mennyi megy egy hónapban el csak az altatójára. Lassan már csak arra keresek, mert követeli.

Szóval, nehéz dolgok ezek. Én azt mondom, jobb lett volna, ha marad a napi 6 andaxinnál, akkor most nem kellene nappalra is bódítania magát! Xar ügy!!

Ennyit a benntfekvéses pszihiátriáról.

40 évig jó volt a bevált módszere, ám egyszer csak gondolt egyet a háziorvos, és beteget kreált a pszihiátriára, ahonnan igen rossz állapotban hoztam ki.

67. gerna (válaszként erre: 66. - Vercsaszy)
2009. jún. 20. 07:15
Csak így tovább! hidd el, senkinek sem érdeke, hogy minél tovább ott tartsa őt, vagy "megbetegítse a gyógyszerekkel". Minél tovább uralkodik a tünet (a párod esetében a szorongás, a gyanakvás, esetleg a téveszme), annál nehezebb megszabadulni tőle. A zárt osztály pedig leggyakrabban a beteget védi, saját magától.
2009. jún. 19. 23:30

Sziasztok!

Ma már jobban volt,lényegesen kevesebb gyógyszert kapott,és a tesztet is sikerült megírnia!Holnap lesz megbeszélés a doktornénivel az ügyében.

De amúgy ma is beszéltünk.Aranyos,korrekten tájékoztat,szakmailag agyondícsérik,de....


Nem tudom.Lehet,hogy két hét múlva,vagy pár nap múlva szégyellni fogom magam azért,amiket mondtam,és írtam Nektek.Biztos,hogy sokszor túllőttem a célon.Ááá mindegy,mára ennyi,mert nagyon fáradt vagyok!Jó éjt Nektek!!!!

65. gerna (válaszként erre: 63. - Cikicakk)
2009. jún. 19. 21:51

Tömve van, kb. én is ezt láttam ma is. Mondjuk amióta a Lipótot sikerült likvidálni, itt Pest megyében főleg tömve :( A zavart, beteg, idős embereknek pedig megfelelő hely (szociális otthon) igen kevés, több éves várólista vagy méregdrága belépési díj van.


Zárt osztály: amikor pszichiátrián dolgoztam, sok beteg önként visszakérte magát oda, és segítettek az idősek, súlyos betegek ápolásában. Ők persze bármikor kijárhattak. Amúgy az ajtó zárva volt ugyan, de mivel az osztály a földszinten volt, az ablakon át a mászóképesek könnyen távozhattak. Volt is néha keresgélés a parkban ;-)

64. cikicakk (válaszként erre: 49. - Vercsaszy)
2009. jún. 19. 21:43
Nem akarlak bántani, de szerintem gondolom az aggodalom miatt, kicsit bepánikoltál, és olyan dolgokat is bemagyarázol,ami egész biztos, hogy nem úgy van.Nem fizetős magánkórházban van a párod, hogy mindenáron ott akarják tartani.Hidd el, ha őt kiengedik onnan nem sokáig lesz üres az ágya.
63. cikicakk (válaszként erre: 61. - Gerna)
2009. jún. 19. 21:40
Teljesen igazad van.Ez egy butaság, hogy direkt benn tartják,csak, hogy pénzt kapjon érte a kórház.Sajnos annyi a zavart,beteg, főleg idős ember, hogy egy fiatalt egész biztos nem tartanának benn, csak passzióból.Én is dolgoztam Pszichiátrián, sőt mint beteg a rokkant nyugdíjazásom óta feküdtem is benn, de sosem kongott az ürességtől.Én legtöbbször előjegyzésre fekszem be, 3 hétre gyógyszerátállításra, és bizony látom, hogy úgy mint a zárt rész, úgy a fennjáró rész is mindíg tömve van
62. gerna
2009. jún. 19. 20:30
Sőt ha jól visszagondolok, sokkal több volt az olyan beteg, akiket minél tovább szerettek volna a hozzátartozók "odabent" tudni. E cél érdekében még anyagi áldozatokra is hajlandók voltak ;-)
61. gerna (válaszként erre: 60. - 00346cf747)
2009. jún. 19. 19:47

Konganak? épp ma voltam egyben látogatni, az nem kongott, sőt.


Amikor én dolgoztam pszichiátrián, nem kellett lasszóval fogni a betegeket. Sőt hosszú adaptációs szabadságra kellett küldeni jónéhányat, hogy a helyükre jöhessenek az újak. Akik már hazaküldhetők voltak, 2-3 hétig voltak otthon, aztán újra visszajöttek a családtagjukkal együtt ellenőrzésre. Ha nem volt baj otthon, akkor megkapták a zárójelentést. Ha meg zűr volt, akkor újból lehúztak bent egy pár hetet.

Zárt osztály? azt kizárólag a zavart öregekkel meg lehetett tölteni, és a hozzátartozók inkább azt szerették volna, ha minél tovább maradnak.

60. 00346cf747 (válaszként erre: 58. - Gerna)
2009. jún. 19. 19:18

Szerintem lasszóval :)

Errefelé is vannak zsíros betegbiztosítások, nyilván ezért. Vagy szimplán azért, mert annyira konganak a kórházak, muszáj szerezni beteget.

59. 274c9996b8 (válaszként erre: 58. - Gerna)
2009. jún. 19. 18:58

Hat nezz utanna ? Nem lehetetlen hogy , a Magyar ujsagok is megirtak ezt a botranyt !

Egyebkent az "összefogdosas" egyszeru pl elmesz fejfajassal,migrengyötrelmekkel stb a körzeti orvoshoz es ö "megallapitja!" hogy komoly pszichikai serulesed van , tehat menj az idegosztalyra ! Az emberek 1-ilyen felelötlen kijelentestöl alltalaban berezelnek es elkezdenek gondolkodni azon hogy , "tenyleg!"? van valami abban amit az orvos mondott :)

58. gerna (válaszként erre: 56. - 274c9996b8)
2009. jún. 19. 17:34
Érdekelne, hogy fogdosták össze őket?
57. supin (válaszként erre: 55. - Vercsaszy)
2009. jún. 19. 17:22
Várjuk..
56. 274c9996b8 (válaszként erre: 42. - Vercsaszy)
2009. jún. 19. 16:52

Nem tudom irtak-e a Magyar ujsagok ? Nehany evvel ezelött , hatalmas botrany lepleztek le Valamelyik allamaban az USA-nak ! pszichologusok,pszichiaterek összefogdostak 1-csomo egeszseges embert,akikröl elöször kulönbözö nyilvantartasokbol kinyomoztak hogy , nagyon jol fizetö betegbiztositasaik vannak ! Ezeket a szerencsetleneket gyogyszerrel tömtek kulönbözö urugyekkel , mindaddig amig tartott a biztositasi penz ! Aztan mar tenyleg felig megbolondulva a sok gyogyszertöl kidobtak öket az utcara ! Nagy port vert fel a dolog , de ez mar nem sokat segitett.....

Nagyon vigyazni kell ,mert az orvosok,apolok az idegosztalyokon nem ritkan munkaugyi "artalomban" szenvednek es a legfantasztikussabb hulyesegeket fedezhetik fel teljessen normalis esetleg kicsit felstresszelt embertarsainknal.

Barhogy is van , remelem 1-normalis,emberseges orvos kerul az utadba es hazaviheted a parodat.

2009. jún. 19. 12:30

Köszi mindenkinek a hozzászólást!

Majd írok még,ha van valami fejlemény!

2009. jún. 19. 12:29

Beszéltem a dokinővel,folyamatosan csökkenteni fogják a gyógyszerét,mert még ma sem biztos,hogy megfogja tudni írni a tesztet...

De a hétfőt megígérte,hogy leteszi osztályra!!!

Hááát ha mégsem,akkor arról értesülni fogtok ,pl a Híradóban!!!:)

53. spinneli (válaszként erre: 50. - Vercsaszy)
2009. jún. 19. 11:49
azért a helyedben megpróbálnám, veszteni nem veszthetsz vele.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook