Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Farsangozás fórum

Farsangozás (beszélgetős fórum)


13. LoLiNa
2007. nov. 22. 03:55
nálunk az óvoda találja ki, hogy melyik csoport minek öltözik be. csak a nagyok vannak előnyben, nekik már bármit lehet. kiscsoportba állatok voltak a gyerkőcök, idén majd kiderül.
2007. nov. 21. 21:04
Mi túl hamar "kinőttük".
2007. máj. 11. 18:07
nagyon szeretik a gyerekeim és szerintem is jo dolog
10. tinendo (válaszként erre: 9. - DODICA)
2007. febr. 10. 19:59
Túléled! :))
2007. febr. 10. 19:56

Ma összegyűlt a családi kupaktanács, mert vészesen közeleg a két nagyobb gyerek farsangi bálja. :(( A baj az, hogy az anyjuk nemigen tud varrni. De idén majd megerőltetem magam! Lányomnak sikerült netről leszedni teknőc jelmezt, azt hiszem, bele merek vágni... A fiam nehezebb dió, az istennek se akart gomba lenni, csakis valami harcos. :(( Apjuk egész du. rajzolta a keresztes lovag terveit. :))


Ha túlélem az idei farsangokat, majd írok, jó? :)))

2007. febr. 10. 18:51
Mi a kollégáimmal minden évben szervezünk tanári farsangot, amolyan batyus bulit, a lányok sütiket, a fiúk innivalókat hoznak, és némi közös pénzből finanszírozzuk az elmaradhatatkan libazsíros kenyeret, lilahagymával és savanyúkkal. Páran beöltöznek, van egy kis vetélkedő is, és utána buli, táncolható zenére.
2007. jan. 10. 17:57

Nálunk kiveszetek a farsangi népszokások sajnos. Az óvodában és az iskolában tartanak jelmezbált. A ovis csak a gyerekeknek van, az iskolásra már a szülők is elmehetnek. Nagyon ötletes jelmezek születnek.

Idén februárban tervezünk egy felnőtt jelmezbált. Nagyon kiváncsi vagyok, milyen jelmezeket találnak majd ki a felnőttek. Én Ursula leszek :)

2007. jan. 10. 17:21
Anno az én gyerekeim idejében 10 kislányból 8 királykisasszony és mennyasszony volt. :-))
2007. jan. 10. 15:28

Az én időmben még rakétának, hirdetőtáblának, nyuszinak, hópehelynek, katicának öltöztünk be.

Most meg rohangálnak a hülyébbnél hülyébb "nemtudomhogymi" ruhákba a gyerekek, közben szól a lakodalmas zene, hát sokat változott a világ.

A fiam idén apa után "katona" lesz, a lányom Piroska. Egyszerű, olcsó és klassz.

Ja és sütök fánkot!

2007. jan. 10. 14:56

A népszokásokat nagyítóval is kereshetném, gyanítom, úgy se látnám. :((( Helyette van a "divatmocsok", mert ugye azt tudja mindenki, hogy farsang van, de azt már nem, hogy régen mi volt, mit jelentett...


Suliban-oviban szokott "bál" lenni, ahol a számomra utálatos "püftütü" zenének nem nevezhető ordító valamire ugrál a sok gyerek, meg van zaba, pia, szemetelés, anyagilag meg le lehet, s kell nyúlni a szülőket. Protokoll jelmez, kínálat bőven akad, varrni fölösleges is lenne, mert a jelmezversenyen úgyse az nyerne.:( PFÚJ!


Kontrasztként "csakazértis" farsangolunk mi otthon magunk!! Beszélünk a hagyományokról előtte-alatta-utána. Mindenki beöltözik vicces göncökbe (a gyerekek kedvence a mi ruhatárunkból való válogatás:), igényes zenét teszünk be, nem ritkán magyar népi farsangolókat. Csúfolódunk is! (Na, az farsang nélkül is nagyon megy már a suliban!:) Táncolunk, bulizunk. Persze sütünk szalagos fánkot is. Ja, a lakást előtte fellufizzuk. És, mivel eladó sorban levő lányom nincs még, így a tél elkergetése-tavaszváráson a hangsúly. :)) Mostanság nem is állunk messze tőle időjárásilag. :)

2007. jan. 10. 12:14

Nem szoktam Farsangiozni. Kb. utoljára általános iskolában volt részem ebben az ünnepben.

Pedig tetszik a dolog, olyan mókás, meg buli az egész. Vagyis vidám és szeretem a vidám dolgokat.

2007. jan. 10. 12:12

Szabolcsban sem tudok túl sokat, főleg azon a videéken ahhol én lakok.

- Az iskolákban, óvodákban megünneplik farsangi mulatságokkal ( beöltöznek, műsort adnak a gyerekek)

-A görög katólikusok tudom szoktak minden évben bált rendezni.

Igazán én többről nem is tudok.

Nálunk szeptemberben van egy Szent Mihálynapi vigasság, akkor égetik a "bűdi boszorkányokat". Ilyenkor beöltöznek, a lányok boszorkányoknak, utcabál....

2007. jan. 10. 12:06

Valahol már vízkereszt után (január 6.) elkezdődött a farsangozás, de nálunk csak februárban jön el az ideje. Lassan készülődni is kell hozzá.

Minden vidéken más és más a farsang. Nálatok milyen?

Milyen népszokások vannak felétek?

Ha van(nak) gyereke(i)d, ti hogy készültök a farsangra?


Én Vas megyében élek. Ahol lakok semmilyen szokás nincs. A megyeszékhelyen szokott lenni egy bál, ahova, aki szeretne elmegy.

Néhány Vas megyei településen viszont tudom, hogy vannak még farsangozási népszokások. Ilyen például a farsangi rozmaringolás Nardán és Felsőcsatáron, a farsangi maskarázás Olmódon.


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook