Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért lesz jó, ha csak két év lesz a gyes? fórum

Miért lesz jó, ha csak két év lesz a gyes? (beszélgetős fórum)


1 2 3
70. Sylvia81 (válaszként erre: 64. - Fiatal nő)
2009. jún. 23. 17:18
Hát, ahol van a közelben nagyi, aki rá is ér, mert mondjuk nyugdíjas, ott megoldható. Nálunk 1 nagyi van 70 km-re, 2 dédimami és 1 dédipapi, 200 és 500 km-re. :D Kell még mondanom valamit? :D
69. Sylvia81 (válaszként erre: 63. - Agines)
2009. jún. 23. 17:13
Fiktív munkáltatóval az első félévre vagy az oviban/bölcsiben protekcióval. És utána kezet-lábat törni, hogy találj valami munkát... Sajnos, ez van... :(
68. Agines (válaszként erre: 67. - Negedi19)
2009. jún. 22. 15:03
Szerintem nem biztos, hogy annyi bölcsinéni kell, ahány anyuka van. A 16ezer új helyben benne vannak a családi napközik is. Nem mindenkinek passzol a személyiségéhez az, hogy más gyerekére vigyázzon és tanítsa akár a saját otthonában egy egész életen át. :)))) de azért nem rossz az ötlet, bölcsisnénik hazája lehetnénk a giniszkönyvben :)
67. negedi19 (válaszként erre: 62. - Agines)
2009. jún. 22. 12:44
Bölcsis néninek kell tanulni, ilyen egyszerű. Biztosan lesz munkahely.
66. Agines (válaszként erre: 64. - Fiatal nő)
2009. jún. 21. 10:53

A munka nem munka kérdés, szerintem azért kerülhetett terítékre, hogy fizet-e adót és járulékot valaki vagy nem. Lehet, hogy ezért csökkentették le 180 napra.


Sajnos, mivel később születnek a gyerekek, ezért nem mindenhol van közelben nagyszülő, aki rá is ér egész nap vigyázni. :( ezért erre nem szabadna az államnak alapoznia szerintem

65. Fiatal nő (válaszként erre: 63. - Agines)
2009. jún. 21. 10:44

Igen, ördögi kör. :-(

Igazából olyan megoldást találni, ami mindenkinek jó és tökéletes, lehetetlen. :-(

64. Fiatal nő (válaszként erre: 62. - Agines)
2009. jún. 21. 10:44

Igen, ez is igaz. Amikor én voltam kicsi és nem tudtak hová tenni, akkor mindig átjött a nagyi és Ő vigyázott rám. :-)


Szóval jelenleg beleszámít az egész? Juhéjj, akkor viszont van 3 év és 5 hónap munkaviszonyom. Az jóóóó. :-)


A 180 nap sem kevés. De végülis valamennyire jogos, mert hát amíg tanul valaki, az tanulás, az "nem munka". A gyakorlat az munka, de az meg félévente van 1-1 hét, illetve esetleg a végén 1 hónap. :-)

63. Agines
2009. jún. 21. 10:36
Még azt sem tudom, hogy hogyan lehet megoldani azt, hogy akkor kap bölcsis helyett a gyerek ( már ha van hely neki), hogy ha dolgoznak a szülők....de munkát úgy tud vállalni a szülő, ha van hova tenni napközbenre a picit....hogyan lehet ezt jól megoldani, ha valaki munkát keres és nem a régi helyre megy vissza?
62. Agines (válaszként erre: 61. - Fiatal nő)
2009. jún. 21. 10:34

A bölcsivel sajnos az az egyik nagy gond, hogy a gyerekek 10%-ának van csak helye benne....ígérik, hogy 2012-re lesz további 15ezer új hely...de a 15ezerúj hely nem egyenlő a hiányzó 90%kal, így aki nem jut be...az otthon marad egyedül, vagy mi lesz velük? Ez is nagy kérdés.


Asszem, van valami olyasmi, hogy az számít majd csak, ha egy évnél hosszabb ideig jár suliba valaki nappalira és az is csak 180 napot "ér". Jelenleg a nappalis suli teljes időszaka beszámít.

61. Fiatal nő (válaszként erre: 60. - Fiatal nő)
2009. jún. 21. 10:28
2011-re lesz is munkaviszonyom, 2-2,5 év. + a felsőoktatásban eltöltött idő. 3 év nappalin, 2 év levelezőn...
2009. jún. 21. 10:20

Amikor én voltam pici, én bölcsibe jártam, azért, mert anya vissza akart menni dolgozni, hogy legyen pénz.

Sokan beadják a gyereket bölcsibe, mert nem tudják hová tenni, a pénz meg kell - ebből a szempontból tök jó az ötlet.

Az meg megint más dolog, hogy az az egészséges, ha kb. 3 éves koráig az anya a gyerekkel van. Aztán viszont minél előbb közösségbe kell "hajítani" a picúrt, hogy szokja a világot. Az sem jó, ha "csak" a családdal van.

Én 21 és fél éves vagyok, most fejeztem be a fősulit, szeptembertől tanulok még levelezőn, valami mást. Mellette dolgozom. Február óta. Igaz, félállásban, de közel minimálbérért, plusz kaptam ösztöndíjat is. Most meg állítólag teljes munkaidőbe akarnak venni, teljes pénzért - nem volna rossz!

Én úgy tervezem, hogy amint befejezem ezt az új szakot (már ha felvesznek, de szerintem fel fognak), ami 2011-re esedékes, akkor ha továbbra is megvan a megfelelő egzisztencia, jöhet egy gyerkőc. Már én is nagyon szeretnék. Ha minden jól megy, 2011-re lesz is munkaviszonyom, 2-2,5 év.

Ami viszont nehezíti a dolgot, hogy a munkahelyemen csak addig vagyok, amíg az elődöm vissza nem jön a babázásból. Márciusban szült, amíg vissza nem jön, én vagyok helyette. Utána viszont kell nekem új munkahely... Mondjuk lassan azért elkezdek keresgélni mást, ami állandó lenne... Amolyan "fix". És akkor váltok. Addig viszont ez tökéletes...

Ha jól tudom, amíg az ember tanul a felsőoktatásban, az is munkaviszonynak számít. De mi van akkor, ha valaki dolgozik és mellette tanul levelezőn. A levelező is annak számít? És a kettő egybe számítódik, vagy külön?

Ki mit tud? :-)

59. Agines (válaszként erre: 57. - 26c9a8950c)
2009. jún. 21. 10:00
Hát azt nem tudom, hogy a kormányban mennyire szempont a kicsik pszichikai fejlődése. :((( Talán semennyire. De, miért?
58. Agines (válaszként erre: 54. - Emelint)
2009. jún. 21. 09:59
Nemcsak rajtad gondolkodtam el, hanem úgy általánosságban azon, hogy aki már az egyetem alatt akar bébit, az hova teszi? Én is szültem volna talán 30 alatt, de hova? Anyukámékhoz a kisszobába? :(
2009. jún. 19. 13:22

Igen, idáig csak az anyagi vonzatáról beszéltünk a gyed idejének kurtítása okán, de mi van a lelki okokkal. A kisgyermekben 3 éves korára alakul ki az un. érzelmi tárgyállandóság, ami azt jelenti, hogy akkor képes igazán elszakadni az anyától, úgy, hogy tudja, hogy az visszajön érte. Hiába példálóznak a külfölddel, főleg az Egyesült Államokkal, meg lehet nézni, hogy a felnövekvő generációk, hány %-a küzd valamilyen pszichés problémával. A jó anyai gondoskodás nagyon fontos, főleg az első 3 évben. Külföldön is inkább a bébiszitterkedés terjedt el jobban. Mi ugye azt meg végképp nem tudjuk megfizetni.

Én nagyon szerettem a munkahelyemen dolgozni, de nagyon fontosnak tartom, hogy minél tovább maradhasson a gyerek az anyukája mellett.

56. emelint (válaszként erre: 55. - C19f5f79fa)
2009. jún. 18. 19:02
Pontosan :). De ez az, ha mindenféleképpen el akarnak venni vmiből, szabják meg a gyedet.
55. c19f5f79fa (válaszként erre: 54. - Emelint)
2009. jún. 18. 18:25
Hát igen.Na akkor pont a te helyzetedbe gondoltam magamat így hogy nem is ismerlek:-)))
54. emelint (válaszként erre: 53. - C19f5f79fa)
2009. jún. 18. 18:15
Nha igen! Ezt én is tudom tapasztalatból. Én is egyetemista vagyok, bár levelezős (államilag támogatott, nem fizetek). És mellette próbálok munkát találni, én is hamarosan babót akarok. Még az egyetem alatt. Vagy nem tudom hogy lenne a legjobb. Szeretnék már nagyon, fiatal korom ellenére /mielőtt bárki közölné, igen tudom, hogy csak 20 vagyok:)/,de a pénz... Ha egyetem alatt szülök, akkor nem tudom mit szólnak majd később hozzá, hogy gyerekem van(igaz tanárnak készülök - szerintem ez a legideálisabb az érdeklődésemnek és egy családanyának -szünetek, munkaidő miatt); de ha meg megvárom, hogy elvégezzem az egyetemet akkorra már vagy 26-27 leszek és dolgozok egy kicsit akkor már közel 30. És nem bántásnak,de én nem akarok olyan soká szülni...
53. c19f5f79fa (válaszként erre: 52. - Emelint)
2009. jún. 18. 18:06
Hát nem biza, nem lehet mindenkinek kánaán:-D:)Bár pont azok a sulik 5-6 évesek ami mellett elég nehéz munkát vállalni.
52. emelint (válaszként erre: 51. - C19f5f79fa)
2009. jún. 18. 17:59
Hát igen, ez tény... Sajnos ez van, de ha már valamit vonnak, akkor azt vonják, hogy a gyed csak annyi ideig járjon ameddig dolgozott az anya. Ha vki meg tudja már a diákévek alatt, hogy ő babát akar, akkor próbáljon dolgozni az egyetem mellett. Mindenkinek nem lehet happy!!!
51. c19f5f79fa (válaszként erre: 50. - Emelint)
2009. jún. 18. 17:55

Tudom mi mennyi nekem is van egy 5 éves kislányom.

Hát nem tudom...aki csak tanult és nem dolgozott gyest kap ezek szerint.Azért a gyesből hol lehet megélni?.A gyed sem túl sok,de azért elviselhetőbb.

50. emelint (válaszként erre: 48. - C19f5f79fa)
2009. jún. 18. 17:51
A gyed max két éves, tehát ha dolgozik az illető 1-2 évet akkor 1-2 év gyedet kap, a többire meg gyes. Szerintem ez teljesen korrekt lenne!
49. emelint (válaszként erre: 45. - C19f5f79fa)
2009. jún. 18. 17:49
Ha vkinek nincs elég munkaviszonya,az így is úgy is csak gyes-t kap.
48. c19f5f79fa (válaszként erre: 46. - 9461d5d8fe)
2009. jún. 18. 17:31
Mármint,ha már nem tanul.Tehát lediplomázik és nem munkába áll...vagy dolgozik de csak 1-2 évet...Mert azért ugye bizonyos szakmákat csak egyetemmel lehet elsajátítani...és akkor az az ember miért is kerülne ez miatt hátrányos helyzetbe és miért kéne rá kényszeríteni,hogy még évekig dolgozzon és 30 felett szüljön.Csak ezen gondolkodtam.
47. 9461d5d8fe (válaszként erre: 39. - Pocy88)
2009. jún. 18. 17:22

Igazad van és nem értettem félre.Sajnos mi dolgozó adózó magyar állampolgárok a saját MAGYAR országunkban ki vagyunk téve a hátrányos megkülönböztetésnek.Ha dolgozol semmi nem illet meg.Fizetheted a tb-t és más kapja az ellátátst.Nekem sajna nem volt pénzem szüléskor magán dokira és meg is éreztem minden hátrányát.A cigánynő aki előttem szült meg annyira rutinos volt már hogy neki még a szülésznő se nagyon tudott újat mondani!A 6.-at szülte,és lemondott róla!És ezeket támogatja az ország?????????????????

Pfujjj,köpni tudnék ilyenkor csak az intelligenciám nem engedi!

46. 9461d5d8fe (válaszként erre: 45. - C19f5f79fa)
2009. jún. 18. 17:19
Aki tanul az nem Gyed-et kap.De szóljatok ha rosszul tudom!
45. c19f5f79fa (válaszként erre: 40. - Emelint)
2009. jún. 18. 17:03
Hát nem tudom.És aki 26-27 éves korig tanul és már szeretne szülni az iskolai tanulmányai után,mert nem 30 felett tervezné a gyermeket,az miért kapjon kevesebb pénzt a gyed alatt?Szerintem ez sem túl jó elképzelés.Így is egyre később szülnek a nők sőt szerintem egyre több nő van,aki nem is fog.
44. emelint (válaszként erre: 43. - Agines)
2009. jún. 18. 16:47
Persze
43. Agines (válaszként erre: 40. - Emelint)
2009. jún. 18. 16:14
Szerintem is ez jó-bb lenne, feltéve, ha az aki másfél évtized munka után egymás után 2 babát szülne az mindkettővel mehetne 2-2 év gyedre, mivel már ekkor nem mai csírke, hogy a kettő között menjen még 2 évet újra dolgozni... és dolgozott már jócskán.
42. Agines (válaszként erre: 40. - Emelint)
2009. jún. 18. 16:11

Június 29-én lesz az új szavazás.


"A kormányt nem érdekli Sólyom véleménye?

Hiába küldte vissza a köztársasági elnök, sajtóinformációk szerint a kormány változatlan formában fogadtatná el ismét az Országgyűléssel a gyes megkurtításáról szóló törvényjavaslatot."

41. b2076ec79b (válaszként erre: 40. - Emelint)
2009. jún. 18. 16:09

Sajnos ez nem jelent semmit. A közt. elnöknek csak formális hatalma van, ha nem változtatnak rajta semmit, akkor is alá kell írnia. :(

Ez csak egy kis időhúzás, de a lényegen nem változtat.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook