Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Csecsemőmasszázs fórum

Csecsemőmasszázs (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

10. c0dca5d594 (válaszként erre: 6. - KIRA7)
2008. dec. 12. 15:52
Szia .szeretném ha elmondanád,hogy masziroztad a gyerekeidet.Nekem egy kicsit hasfájós a lányom és a masszást ajánlották.De nem tudom a tecnikát és félek,hogy rosszúl csinálnám.Segítségedet előre is köszönöm.
2008. márc. 19. 18:59

Üdvözlet Mindenkinek!

Gazdóf Réka vagyok,első éves pszichológia szakos hallgató.Az egyik dolgoztomat babamasszázs témában kell megírnom,ehhez szeretnék beszámolókat,tapasztalatokat gyűjteni.Nagyon nagyon hálás lennék ha valaki vagy valakik e-mailben leírnák a tapasztalataikat!Arra lennék kíváncsi,hogy a baba mennyiidős volt amikor kezdték,miért kezdték el,a papa v a mama csinálja e,milyen gyakran szokták masszírozni a babát,milyen időközönként,a nap melyik szakában,és hogy ez miylen érzést(lelki és fizikai is)vált ki mind a babából mind a mamából/papából?!

Nagyon hálás lennék érte!

Az e-mail címem:

Thirst@freestart.hu

Előre is köszönöm!

Réka

2008. febr. 19. 20:51
Sajnos, amikor az enyémek kicsik voltak, még nem volt ilyen. Mi csak tornáztunk. Mivel a menyem nemsokat mesél arról, hogy miket csinál az unokáimmal, de nem hiszem, hogy maszírozza őket. Bármit olvasok itt a fórumokon, mondom neki, meg sem hallgat. Ha nekem most lenne kisbabám, én biztosan minden jót, ami a babának használna, kipróbálnám. Mindenkinek jó egészséget, boldog babázást kívánok.
2007. jún. 24. 08:50
mi is fürdés elött tartunk maxxírt:-) miwel krémmel fürdünk úgyis, én azzal maxxírolom :-) azóta eltünt a bőr kixáradása is :-) egy hónapos :-)
2007. ápr. 27. 19:13
Én is rendszeresen masszírozom/tam a gyerekeket.Nagyon jó.Este főként.Olyan nyugodtan alszik.Főleg ha nem jön a foga.
2006. máj. 7. 22:49

Hoxa, olyan gyakran amilyen gyakran neked es neki is jolesik. Ha a megerzeseidre hallgatsz akkor nagy hibat nem vethetsz. : )


A mandulaolaj tokeletes, bar a gyogyszertari napraforgoolaj olcsobb es hasonloan tuti.

4. Hoxa
2006. máj. 7. 20:16

Milyen gyakran masszírozzam?

És ti mit használtatok masszírhoz?

Mandulaolaj jó, ugye?


Tanfolyamot nem végeztem, de olvastam róla a neten, és hallgatok a megérzéseimre is.

Nálunk nem a fürdés után, hanem a fürdés előtti masszír jött be. Mert fürdés után már a kaján jár az esze és türelmetlen.

2006. febr. 8. 10:57

SZiasztok!


Mi 2 honaposan kezdtunk el egy babamasszazs tanfolyamot a vedononel, es nagyon bevalt, foleg pocakfajas ellen. Voltak olyan testreszek amit kifejezetten szeretett a gyerkoc ha massziroztuk, masokat viszont egyaltalan nem engedte. A labat/talpat meg most 13 honaposan is szivesen massziroztatja, a pocakjat viszont nem engedi, miota kinotte a hasfajast. :)


Minden gyerek mas, egy probat meger, es jo kimozdulasi lehetoseg is picibabaval egy babamasszazs tanfolyam. :)


Kleo

2006. jan. 29. 12:44

Hali!

Persze engem is magával ragadott a csecsemőmasszázzsal kapcsolatos info. El is határoztam,hogy én bezzeg maszírozni fogom a kispasit.

Ezt akkor erősítettem meg magamban, amikor a gyermeknek elkezdett fájni a hasa, illetve nagyon sokszor felsírt éjjelente.

Gondoltuk az apjával, hogy akkor jól megmasszuk a gyereket és aztán mindenki megelégedésére jót alszunk az éccaka.

Aha, ahogy azt Móricka elképzelte....

A gyermeknek kifejezetten nem tetszett a masszázs, és igyekezett ennek hangot is adni :(


Szóval nekünk nem jött be, pedig még a talpacskáit is igyekeztem így stimulálni, de semmi.


Viszont hallottam másoktól, hogy hipp-hopp elmúlik a könny, a bánat a kisbabájukról amikor megmaszírozzák őket.., hát nekem még ebben sincs szerencsém!


Csók

1. Hoxa
2005. dec. 2. 13:57
Azok a csecsemők, akiket gyakran megérintenek, simogatnak, jobban fejlődnek.

A rendszeres masszírozás egészséges - növeli a baba rugalmasságát, erősíti immunrendszerét, és szorosabbá fűzi kapcsolatát a szülőkkel.

Ha ideges vagy sír a gyerek, ne akarja levetkőzetni, mert attól csak ingerlékenyebb lesz. Inkább masszírozza meg!

A cikk, amihez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook