Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Méhnyálkahártya vastagsága menstruáció előtt és korai terhesség esetén fórum

Méhnyálkahártya vastagsága menstruáció előtt és korai terhesség esetén (beszélgetős fórum)


25. 2ddcf05062 (válaszként erre: 4. - Tüncica83)
2014. jún. 29. 20:46

Szia!

Szeretnék rákérdezni egy évekkel ezelőtti hozzászólásodra, beillesztem ide neked:

Tüncica83 2009-06-18 12:12

Sziasztok, ma voltam hüvelyi uh-n, mert hormongondjaim voltak és figyelik még a tüszőérést, repedést, minden héten megyek. Szóval a 27. napon vagyok, kb egy hete volt tüszőrepim, a méhnyálkahártya 14mm vastag, de még azt mondja bármi lehet, lehet h megjön, és lehet, h terhesség. Ez eddig jól is hangzana, csak látott apró pöttyöket a méhnyálkahártyámon, és azt mondta, h ebből jobb lenne, ha csak egy lenne, mert az valszeg terhességet jelentene, de az , h több van, inkább készülődő mensit jelez, de azt mondta várjuk ki , h megjön-e, múlt hónapban is 36 napra jött meg, szóval még van egy hetem, a tüszőrepitől 14 nappal számolva. Van valakinek tapasztalata azzal kapcsolatban, h milyen vastag mensi előtt a méhnyálkahártya, és milyen vastag korai terhességnél, meg a pöttyökről is írhatnátok. Jah és múlt hónapban a 32. napon csak 9mm volt a méhnyálkahártyám, most jóval vastagabb, ebben a ciklusban clostit is szedtem. Előre is köszi!



Babád volt, mi derült ki ez a vizsgálat után? Emlékszel még erre?


Nekem most nem igazán rendes a menzeszem, vagyis inkább csak fél napos és utána volt még egy kicsi és utána pecsételés. De menzesz után 12 mm-es volt.

24. CsillagTM (válaszként erre: 2. - Pirosalma)
2011. nov. 17. 21:50

nekem most (menstr. előtt 2 nappal elvileg, ha okés volt a peteérés-teszt) 6,8 mm vastag.


ez hogy lehet?

2010. nov. 6. 12:41
Sziasztok. Tud nekem valaki segíteni abban,hogy a 9mm-es nyálkahártya az jó a beágyazódásra vagy sem ugyanis az utolsó mensim szept. 19-én volt. Azóta nem jött meg.Szerintetek reménykedhetünk babába már végre????
22. Tüncica83 (válaszként erre: 21. - Lyana)
2009. jún. 21. 17:46
augusztus óta próbálkozunk, két hónapja van még csak peteérésem, itt tarunk.
21. Lyana
2009. jún. 21. 14:09

oké köszi. már 2,5 éve minden hónapban új hónap új esély. szóval valahogy nem igazán van meg, hol egy kicsit vér a tamponom hol meg semmi.

ha megjön rendesen akkor a 3. nap kell mennem nagy kivizsgálásra a klinikára. hormonprofil, inzulin vizsgálat, petefészek vizsgálat, apának spermatogramm, 21. nap megint hormonvizsgálat.

majd a következő ciklusban petevezeték átjárhatósági.

ennyi. majd inszem vagy lombik.


te hol tartasz?

20. Tüncica83 (válaszként erre: 18. - Lyana)
2009. jún. 21. 11:42
uh, nagyon sajnálom Lyana! De tudod, az elcsépelt szöveg, új hónap, új esély. Írjál azért majd, hogy mikor hogy állsz!
19. dj.cica (válaszként erre: 18. - Lyana)
2009. jún. 21. 10:51
:(
18. Lyana (válaszként erre: 17. - Tüncica83)
2009. jún. 21. 09:47

Szia!

Megjött reggel hasfájás nélkül:-S

Úgyhogy nem teszteltem.

17. Tüncica83 (válaszként erre: 15. - Lyana)
2009. jún. 20. 23:10
Mindenképpen írjál!
16. Tüncica83 (válaszként erre: 15. - Lyana)
2009. jún. 20. 23:08
Nagyon szorítok, hogy kétcsíkos legyen!!!
15. Lyana
2009. jún. 20. 20:36

holnap reggel tesztelek.

a mai tesztem nem volt jó, mert az egész felület lila lett:-(

de néha jelentkezik minimális piros pecsételés.

szeretném tudni hogy baba van -e mert ha igen akkor irány a doki. ha pedig negatív akkor meg majd megjön és mehetek a kivizsgálásra.

14. Tüncica83 (válaszként erre: 12. - Lyana)
2009. jún. 20. 20:30
mikor tesztelsz?
13. dj.cica (válaszként erre: 12. - Lyana)
2009. jún. 19. 18:25
szia szerintem babagyanus lehetsz,bár teszt után vagy doki után tudod csak meg tényleg az vagy e.
12. Lyana (válaszként erre: 2. - Pirosalma)
2009. jún. 19. 17:13

A mensi előtti napon 4-6 mm vastag?

Nekem 25. napon ( 28 napos ciklus mellett ) volt 6 mm. a mensim peiódig 5. napja késik.

Volt két napja minimális pecsétem, de ennyi.

Most semmilyen folyásom sincs, igaz száraz sem vagyok.

szerinted??

11. dj.cica (válaszként erre: 9. - Tüncica83)
2009. jún. 19. 15:25

nem nem mondta sajna.

nekem már van egy 2,5 éves kisfiam.A 4-5 hetes babucim most március végén ment el.

ugyhogy azota nincs ,és nem is lesz az éven.Talán jövöre,amit nagyon szeretnék.

10. 41bf192202 (válaszként erre: 1. - Tüncica83)
2009. jún. 18. 23:06
Szia:)sajnos én sem tudok többet írni,mint Pirosalma,mert én is csak azt írnám,mint ő.A pöttyökről nem tudok:(te már így is többet tudsz,mint én,mert a pöttyökről még nem hallottam!!Nem is mondott nekem a doki erről semmit,csak annyit,hogy a babám jó helyen van bent:))
9. Tüncica83 (válaszként erre: 8. - Dj.cica)
2009. jún. 18. 21:59
Nagyon köszi a választ, arra nem emlékszel, hogy mondta-e, hogy kis pöttyök vannak rajta, vagy egy kis pötty? Sajnálom a babádat! Van azóta másik?
2009. jún. 18. 16:55
szia korai terhességnél nekem is mondta hogy megvastagodott,de bármi lehet belöle,én terhes voltam sajna elment 4-5 hetesen,de a méretet nem tudom sajna.remélem nálad baba lesz belöle,ha mégse ne keseredj el a closti sokaknak segített:)
7. Pirosalma (válaszként erre: 6. - Tüncica83)
2009. jún. 18. 12:20

Szívesen!

Azért furcsa ilyen nagy eltérés...Lehet, máshogy számítják/mérik (én egy egyetemi szövettantankönyvből írtam az adatokat, lehet, az UH máshogy méri).

6. Tüncica83 (válaszként erre: 2. - Pirosalma)
2009. jún. 18. 12:12
Köszi a választ.
5. Tüncica83 (válaszként erre: 3. - HLivia)
2009. jún. 18. 12:12
Köszönöm a választ, nagyon sajnálom ami történt veled.
2009. jún. 18. 12:12
Sziasztok, ma voltam hüvelyi uh-n, mert hormongondjaim voltak és figyelik még a tüszőérést, repedést, minden héten megyek. Szóval a 27. napon vagyok, kb egy hete volt tüszőrepim, a méhnyálkahártya 14mm vastag, de még azt mondja bármi lehet, lehet h megjön, és lehet, h terhesség. Ez eddig jól is hangzana, csak látott apró pöttyöket a méhnyálkahártyámon, és azt mondta, h ebből jobb lenne, ha csak egy lenne, mert az valszeg terhességet jelentene, de az , h több van, inkább készülődő mensit jelez, de azt mondta várjuk ki , h megjön-e, múlt hónapban is 36 napra jött meg, szóval még van egy hetem, a tüszőrepitől 14 nappal számolva. Van valakinek tapasztalata azzal kapcsolatban, h milyen vastag mensi előtt a méhnyálkahártya, és milyen vastag korai terhességnél, meg a pöttyökről is írhatnátok. Jah és múlt hónapban a 32. napon csak 9mm volt a méhnyálkahártyám, most jóval vastagabb, ebben a ciklusban clostit is szedtem. Előre is köszi!
2009. jún. 18. 12:11
Nekem 11 mm volt akkor mikor kimaradt és másnap elvetéltem. akkor voltam 4+5 hetes
2. Pirosalma (válaszként erre: 1. - Tüncica83)
2009. jún. 18. 12:03

Szia, Tünci!


A vastagságáról tudok írni (tankönyvi adat): ha a "menstruáció előtti"-n a legnagyobb vastagságot érted (ugyanis a menstruáció kezdetet előtt nem sokkal elkezd vékonyodni), akkor az 4-6 mm.

A terhesség alatt is kb. ilyen vastag marad, esetleg nő még egy picit, ezt nem tudom.

De jelentős átalakulásokat szenved azon a helyen, ahol a pete beágyazódik.


A mintázatról sajnos nem tudok mit írni.

2009. jún. 18. 11:50
Ha van valakinek ultrahangos adata a méhnyálkahártya menstruáció előtti átlag vastagságáról, vagy a korai terhesség esetén lévő vastagságról, és a méhnyálkahártya mintázatáról (apró pötty- baba, tööbb pötty-készülődő mensi)az írjon légyszi!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook