Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » MBT vagy RYN? Érvek, hogy jól tudjon dönteni. fórum

MBT vagy RYN? Érvek, hogy jól tudjon dönteni. (beszélgetős fórum)


2016. aug. 4. 11:49

Üdvözlök Mindenkit!

Nekem van egy teljesen új Joya 39 és 2/3 méretű bőr cipőm, Ha érdekel valakit a 60eft-s bolti ár töredékéért odaadom.

2016. jan. 8. 10:03
Nekem van egy 38-as vadi új eladó :) Kettőt vettem anno, a másikat szeretem.
26. bekecs
2016. jan. 5. 21:11
Mi van ezzel a gördülő cipő dologgal? Kacérkodok itt a gondolattal, hogy beruházok egy ilyen gördülő cipőre és ezért elkezdtem utána járni a dolgoknak. Megpróbáltam minden ezzel kapcsolatos témát elolvasni, de azt vettem észre, hogy nem nagyon pörög egyik fórum sem. Végig néztem egy csomó márkát, MBT, RYN, Joya, Walkmaxx, Batz, Scholl, Enquist, stb. Úgy vettem észre a RYN-ről írtak a legtöbb jót, és az MBT-ről pedig sok a garanciális probléma, hamar tönkre megy. De bármelyik ezzel a témával kapcsolatos fórumot, ha megnézek, talán egy-két hozzászólás van ami idei vagy tavalyi, aztán utána a legutóbbi hozzászólások több évesek 4-5-6 éves, vagy régebbi. Lecsengett ez az egész vagy mi? Senki nem vesz ilyen cipőt mostanában? Lehet, hogy ennyi volt? Rájöttek az emberek, hogy az egész gördülő cipő dolog csak egy nagy kábítás? Nem tudom, miért van ez, de szerintem, ha egy témával kapcsolatos dologról nem lehet aktív fórumot találni, akkor az talán elárul valamit. Hiszen bármilyen hobbi vagy érdeklődési kör vagy egyszerűen akárminek lehet aktív fórumot találni a neten. De ezeken a gördülőcipő fórumokon már hosszú évek óta csend van. Hmm...érdekes... Lehet, hogy még se adok ki 40-50ezret egy ilyen cipőért.
25. Minos
2012. ápr. 7. 17:54
Sziasztok, érdekel-e még valakit mbt cipő? Mérete 35-ös, szürke, alig használt.
2011. jún. 16. 14:38
tegnap bementem a mammut mbt-be és kellemes meglepetés ért: nemcsak , hogy az eladó rögtön hozzám jött, de türelmesen állta a sarat, amikor rengeteg kérdést tettem fel ráadásul ő is kérdezgetett, mennyit járkálok naponta, van-e testtartási problémáim,stb, aztán „átestem” számítógépes talpvizsgálaton is (meg is lepődtem, hogy manapság van még ilyen, szakszerű kiszolgálás). elmagyarázta, hogy nem mindegy hogyan hordja az ember, ennek is van technikája ezt nem is tudtam, de amint felpróbáltam rögtön éreztem, hogy miért mondja, kicsit fura érzés volt, de hamar „ráéreztem”. Csak ajánlani tudom mindenkinek.
23. abri
2011. febr. 22. 14:41
Én is vettem egyelőre kínait, mert most csak arra tellett. 3500 volt, és nagyon jó. Fájnak a forgóim és a térdeim meg a jobb sarkam. Nagyon jól esik benne menni, szinte nincs kedvem a régi cipőimet felvenni csak ezt. Otthon házimunkához is felhúzom, úgyhogy elhatároztam hogy papucsot vagy szandált is kell vennem sürgősen!
2011. febr. 2. 17:39

A Dr. Batz rollstepje ár/érték arányban a legjobb a piacon! Nem vagyok reklámozó, csupán olvastam sokat a dologról, s nagyon dícsérik. Természetesen a másik kettő vezető cipőt is dícsérik, de sokan nem tudják megfizetni... 25 ezret még le lehet csengetni egy összegben, s ne feledjük, a Dr. Batz magyar termék, így legalább a hazait támogatjuk :)

Ha veszek, én is Dr. Batz-ot fogok.

21. Zoli74 (válaszként erre: 20. - Vad angyal)
2010. okt. 21. 20:14

Szia vad angyal.


Melyik kínai piacon vásároltad azt az 5500ft-os gördülőtalpas cipőt? Mert én is vennék egy olyat próbára, mivel írtad, hogy neked bevált.

Köszi, ha válaszolsz.

2010. aug. 29. 22:15

Sziasztok!


Nekem csak Ryn-ről van tapasztalatom ezek közül. Egy barátomnak Ryn-je van, nem a keményebben megdolgoztatós fajta, hanem a sima utcai áltozat. Amikor ő vette, akkor még csak két fajta keménységű volt, az övé puhább. Később odaadta, hogy használjam én, mert egy hónapig próbált beleszokni (sokat volt benne), de nem volt neki kényelmes a közepén lévő csík miatt, ami nagyon nyomta a lábát. Azt leszámítva a gerincnek, lábnak és a többi izomnak is jó érzés volt benne állni, viszont ez a nyomó rész nagyon rossz volt, így nem tudta hordani. Nekem ugyanez volt vele a tapasztalatom.


Így én vettem egy sima kínai 5500 Ft-os gördülőtalpasat, hogy kipróbáljam, hátha az jobb lesz, és mégsem kerül több tízezerbe. Nekem ez a kínai nagyon bevált. Isteni kényelmes benne állni és járni. Nem tudom, milyen az MBT, mert nincs rá pénzem, de nekem ez a kínai is nagyon bevált és kényelmes, pedig problémás egy lábam van, 3 talpbajom volt már életemben, ebből 2 még mindig fennáll. Ebben nagyon hosszan tudok állni például támaszkodás nélkül. múltkor 2,5 órát álltam így folyamatosan benne. És akkor is csak kicsit voltam elfáradva az állás után. Egyébként ebben is nagyon jó érzés járni, a gerincem szépen kiegyenesedik, a combom, hátam, hasam érzi a változást. Fogyni nem fogytam tőle, de az lehet, hogy csak azért van, mert kis hájam van, és állítólag csak a nagy hájból indul meg könnyen a fogyás.


Ezt csak azért írtam, hogyha valakinek nincs rá annyija, akkor egy kínai gördülő is lehet jó. Nekem legalábbis ez is tökéletes. Ennyit tudtam írni a tapasztalataimról.

19. Gordonka (válaszként erre: 18. - Manyi01)
2009. dec. 7. 13:53
Áh, így azért már más, köszi a válaszod :)
18. Manyi01 (válaszként erre: 17. - Gordonka)
2009. dec. 3. 15:28
Jó lett volna! Bocsi, rosszul fogalmaztam, nem 8000Ft-ért, hanem -8000Ft kedvezményt kaptam a cípő árából, így vettem egy zárt bőr Ryn-t 44000-ért, amúgy Fehérváron.
17. Gordonka (válaszként erre: 16. - Manyi01)
2009. dec. 2. 16:00
Hol vettél 8ezerért RYN-t? Engem is érdekelne...
2009. dec. 1. 14:53
Most 8000Ft-os akcióval vásároltam egy RYN-t. Nagy reményeket fűzök hozzá,mert megszeretném úszni a gerincsérv műtétet. De az biztos, hogy kiképzésében és anyagösszetételében is túlszárnyalja az MBT-t.
2009. nov. 28. 18:09
Sziasztok! Nekem van mindkettő, az MBT jobban bevált!
14. 123307f073 (válaszként erre: 13. - Mandria)
2009. nov. 25. 00:56

Én most vettem akciósan egy bézs színü RYN szandált a debreceni üzletükben !

Szuper!! Korrekt kiszolgálás, akciós árak!!

Korábban vki panaszkodott a RYN keménységére..

Ez valóban nem a puhányoknak való !! Fogyni és izmosodni nem lehet a mezítlábas reklám szövegtől,sem a talpvizsgálótól.

Ha valóban megoldást akarsz a lúdtalpra és a gerincproblémádra,akkor a RYN segíteni fog.

2009. nov. 23. 08:51
Nekem van egy fehér Ryn szandálom.Nagyon meg vagyok elégedve vele.Keményebb a rugózása mint az MBT új vékonyabb talpú modelljének,de kiváncsi voltam mi a különbség.
12. p.g.zsuzsa (válaszként erre: 11. - Gaba23)
2009. okt. 10. 16:41
Köszönöm a válaszodat. Nekem is az a furcsa az Enquist-nél, hogy nincs gördülése, nem inog az ember lába benne úgy, mint mondjuk az MBT-be. De azt mondják (meg olvastam is), hogy ugyanaz a technológia az alapja. Sőt ebben legalább nem kell megtanulni "újra"járni.
11. Gaba23 (válaszként erre: 9. - P.g.zsuzsa)
2009. okt. 9. 18:22

Mindenképpen próbáld ki mindegyiket, aztán utána dönts.


Én a nyáron, amikor a szandimat vettem, próbáltam egy Enquist-et, én semmi gördülést nem éreztem benne. (csak egy picit fel volt görbítve a talpának ez eleje, meg a sarka, ennyi.) De lehet, hogy ez csak az én véleményem. Cipőik akkor még gyártás alatt voltak, azt nem tudtam még próbálni.


Egyébként RYN-en belül is van háromféle talprugózás keménység, tehát attól is függ, hogy milyen típust választ az ember.

Aminek nyitott (úgymond átlátni rajta) a talpa, az puhább járást / rugózást biztosít, aminek van a talpán a rugózó résznél műanyag borítás, az keményebb rugózású, de jobban megdolgoztatja a lábat.


Nekem a szandálom is nyitott, meg a cipőm is, mégis van különbség, a cipőm sokkal jobban rugózik...


Remélem tudtam segíteni...

10. Gaba23
2009. okt. 9. 18:15

Az Enquist nem új márka, Softy néven futott már, csak beszállítói gondjaik voltak vagy valami hasonló, ha jól emlékszem.

Tehát ha a neten rákeresel a Softy-ra, találsz véleményeket. Hátha az is segít....

2009. okt. 7. 14:17

Én pont ma hallottam egy újabb változatról, az enquist-ről. A net-en ez is megtalálható, és az ára is jóval biztatóbb. 25-27ezer a felnőtt méret, sőt gyerek cipők is vannak.

Valamikor mostanában szeretnék venni én is, de még nem döntöttem el, hogy melyik márka a jobb.

Mondjuk nálunk a Ryn-t nem lehet kapni, de van egy ismerősöm, akinek mindkettő (MBT, Ryn) van, és nagyon meg van elégedve mindkettővel. A Ryn kicsit keményebb, mivel nem tud annyira összenyomódni, mondja Ő.

Szóval én még vacilálok.

2009. szept. 30. 21:15
Nekem mind a kettő van. Az MBT puhább, kényelmesebb, a Ryn-nél jobban érzem, hogy "dolgozik" a lábam. Olyan cipője, amiben dolgzni tudok járni (legalább nadrágkosztümhöz felvehető), csak az MBT-nek van.
2009. szept. 30. 20:39

Nehéz úgy hozzászólni, hogy csak az egyiket használtam (használom).

Én a nyáron vettem RYN szandált, elég sokat hordtam, és nekem nagyon bevált. (térd és derékfájásom a használatok alkalmával megszűnt, és sokkal többet bírtam gyalogolni)

Megjött az ősz, a szandi zoknival már ciki

:-)) úgyhogy most vettem egy cipőt. Nagyon jó, kényelmes, de hosszútávú tapasztalatom még nincs velük.

A döntésemhez, hogy a RYN-re szavaztam nagymértékben hozzájárult a netes fórumokon olvasott sok negatív tapasztalat az MBT minőségi problémáival kapcsolatosan.

(mert hát valljuk be hősiesen, hogy azért az MBT cipői esztétikusabbak, és nagyobb is a választék).

Szóval őrlődtem én is, de a RYN nekem masszívabbnak tűnt.

Szóval mindenkinek javaslom, hogy próbáljon mindkettőből, aztán majd úgyis meglátja (érzi), hogy melyik a számára megfelelő.

De bármelyik mellett is dönt az ember, a teste hálás lesz érte :-)))

6. mica cica (válaszként erre: 4. - Kenza23)
2009. szept. 28. 22:28

Mi volt előbb a nissan vagy az infiniti, tolyota vagy a lexus ? Ezek európai, amerikai, illetve belpiacos autók !

Az MBT és a RYN nem tyúk és tojás, hanem mindkettő koreai találmány az 1990-es évek végéről.Csak az egyik letagadja a származását !

Míg az MBT ügyes marketing fogással "svejci"doktor neve alatt lett védjegyezve és reklámozva maláj dumával, gyártva pedig KÍNÁBAN !!!

Addig a RYN gyenge szortimenttel, de hazai gyártás mellett ELSŐ OSZTÁLYÚ minőségben belpiacos termék maradt 2008-ig.Ekkor jelent meg Amerikában,Európában és Magyarországon is.

2009. szept. 7. 20:13
Mesélte valaki, akinek ilyen cipője van, hogy nagyon meg van vele elégedve, sőt még fogyott is, amióta használja. Alátámasztani nem tudom.
2009. jún. 20. 12:08

mi volt előbb?A tyúk vagy a tojás? MBT. Ott gyártották anno ahol most az Ryn-t,csak az MBT volt előbb. Az ötletet csak tovább kell fejleszteni..

A Daewoo is elötte GM Motors volt..A Cannon nem gyárt nyomtatót, mégis veszik..pedig HP van benne.

Aki útálja a Garniert L'orealt is vesz, pedig ugyanaz gyártja..sorolhatnám.

Ha valami beválik a piacon mindig jön 10 cég aki lemásolja és úgy adja el, mintha mindig az övék lett volna az ötlet. Klasszikus MLM dolog..Mennyi hálózat épült az Aloe Verára ? Mindenkinek a sajátja jobb mint a másiké. Tők mindegy mit vesz az ember, úgy sem lesz olyan termék amire valaki ne mondaná azt, hogy a másiké jobb..Mindenkinek az a jobb amije van..

2009. jún. 18. 13:07
MBT
2. mint
2009. jún. 18. 11:12

Szia!

Teljesen egyformanak neznek ki.Lehet,hogy ugyanaz,csak magyar ceg gyartja nem?

2009. jún. 18. 11:07

2008-ban megjelent egy újabb termék - a RYN -, a fiziológiás lábbelik piacán amelyről eddig semmit nem tudtunk.

Az MBT egyeduralma a terápiás lábbelik piacán ezzel megszűnt. A termék forgalmazói folyamatosan azt kommunikálják, hogy az MBT- technológia az egyetlen amelynek az emberi mozgatórendszerre gyakorolt pozitív hatása független nemzetközi vizsgálatokkal bizonyított. A RYN HUNGARY Kft. gyakorlatilag nem kommunikál semmit, az amatőr szintű web-lapján szinte semmi információ nincs a termékről. A fórumokban azonban már lehet olvasni néhány hozzószólást a konkurens termék eredetéről, aktívabb terápiás hatásairól, és a külföldi honlapokon olyan is olvasható, hogy ez a termék az MBT továbbfejlesztett változata.

Mindkét termék ára elég magas ahhoz, hogy elhamarkodott döntést hozzunk vásárláskor.

Ezen fórumba csak olyan építő jellegű objektív hozzászólásokat várunk, amelyek segítenek a helyes vásárlási döntés meghozatalában. Nem cél a két termék megversenyeztetése, a hiteles tájékoztatás lényeg.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook