Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Tudatos vagy? fórum

Tudatos vagy? (beszélgetős fórum)


1 2
2016. febr. 7. 17:32
Nagyon
2013. dec. 21. 21:17
Az vagyok.
53. 40163fd81d (válaszként erre: 35. - Kijózanító)
2010. jan. 19. 12:28

Igen.


nemrég láttam a Nevem ,Sam című filmet,remek példája annak,amiről itt beszélgettünk,vagy amit szerettem volna elmondani.

2010. jan. 19. 11:32
Tudatos vagy?
2010. jan. 18. 16:36
Nagyjából...máskor hagyom hogy sodródjak:) és nem bánom.
50. c4f059c04b (válaszként erre: 49. - Kijózanító)
2009. júl. 25. 11:40
Akinek épp az a feladata ő megfelelő úton jár. Régebben én is úgy gondoltam, ahogy az idézetben van.
2009. júl. 25. 11:33

"Azért mert az ember nagyon iparkodó, még nem jelenti azt, hogy az idejét is jól használja ki. Nincs annál nagyobb balek, mint aki az élete javát, a megélhetéséhez szükséges anyagiak előteremtésére áldozza."

(Henry David THOREAU)

2009. júl. 23. 11:31
azt hiszem,néha túlzottan is!hagynom kéne pár dolgot magától,hogy úgy történjen ahogy történnie kell!
2009. júl. 23. 11:28
igen, teljes mértékben.
46. Kijózanító (válaszként erre: 44. - C19f5f79fa)
2009. júl. 22. 15:42
ne legyél annyira merev!
2009. júl. 22. 15:40

Hányszor történt veled valami olyasmi, amit nem szerettél? És hányszor volt, hogy a kezdeti negatív tapasztalat gazdagabbá tett téged, új lehetőségeket kínált:

- erősebbé tett

- megismertetett új emberekkel

- lehetővé tette, hogy tisztábban lásd az emberi természetet

- képessé tett rá, hogy mélyebben megértsd a saját létedet.

A helyzetek és körülmények nem rosszak. A döntéseid, ahogy azokat kezeled, irányítást biztosítanak a számodra, és lehetővé teszik, hogy megszabadulj minden negatív dologtól. A békéhez vezető úton ne hagyd, hogy látszólag negatív események átvegyék fölötted az irányítást, és uralni kezdjék a gondolkodásodat. Ehelyett inkább arra figyelj, hogyan fejlődhetnél tudatosan a tapasztalat által!

44. c19f5f79fa (válaszként erre: 18. - Kijózanító)
2009. júl. 11. 13:27

"Adjunk lehetőséget arra, hogy ne fejezzük ki a negatív érzelmeket. "


Ezt nem nagyon értem,elmagyarázod?:)

2009. júl. 11. 13:14
Igen.
2009. júl. 11. 13:12
A külső és belső világ bármilyen vizsgálata a tudathoz vezet el. Csak a tudat van állandóan és valóban jelen, ám nem úgy, mint valami anyagi, valami megfogható. A tudatosság olyan, mint a tér, nem változó és időtlen, míg az általa tapasztaltak – a külső jelenségek és a belső állapotok – feltételekhez kötöttek, jönnek és mennek. Egyedül a tapasztaló van mindig és mindenhol jelen.
2009. júl. 11. 13:07

Tudatos választásainkat Értelmünk határozza meg és határolja be.



„Aki nem ismeri Önmagát - nem ismer semmit,

ám az, aki megismerte Önmagát,

már megszerezte az Univerzum

mélységéről szóló tudást”

2009. jún. 29. 00:13

A Tudatos Élet!



Nézzük meg mit jelent ez nekem.


Röviden fogalmazva, tudatosan élni azt jelenti nem kiszolgáltatottként másoktól, a sorstól rángatva élni, hanem vállalva a felelősséget, kezembe veszem életem irányítását és megteremtem azt, ami nekem a legnagyobb örömet okozza az életben.


Nagy a különbség a két élet minőség között, de ez pusztán egy döntés. Egy egyszerű döntés, mely elindít egy folyamatot.

2009. jún. 27. 07:34
"A tudatunkat bármikor elveszíthetjük,de a tudatalattinkat soha".
38. 40163fd81d (válaszként erre: 35. - Kijózanító)
2009. jún. 26. 14:31

Én úgy gondolom ,hogy az intellektualitás nem más,mint megtanult dolgok összessége.

Az intelligencia a szellemiségünk része,ha elég közel merészkedünk hozzá.Csak azok az emberek intelligensek,akik kapcsolatban állnak a szellemiségükkel,függetlenül minden intellektualitásuktól.

37. c4f059c04b (válaszként erre: 35. - Kijózanító)
2009. jún. 26. 14:16
Ha van lélek, akkor annak az agyi tudathoz szerintem nincs sok köze. pl. autóbalesetben valakinek sérül az agya, és gyengébb képességei lesznek. Akkor joggal kérdzehetjük, hogy hová tűnt belőle azn "okos" lélek vagy szellem.
2009. jún. 26. 13:32

A tudatos elme


Elménk kétféle aspektusát különböztetjük meg: a tudatos és tudatalatti részt.

A tudatos rész segítségével érzékelünk, következtetünk, ítéletet alkotunk és elutasítunk; e résznek köszönhető a gondolkodás, a tudás, az akarat és a választás képessége. A tudatos elme jóvoltából tudunk kommunikálni testünk egyes részeivel, valamint reagálni a látás, hallás, szaglás, ízlelés, és tapintás során közvetített érzetekre.

2009. jún. 26. 13:03
Tehát az intellektualitás olyan lehetőség, mely csak akkor valósul meg, ha van normális agyműködés, de az intellektusnak magának mégsincs anyagi, érzéki szerve a szó szoros értelmében. A szellemi megismerést nem az agy, hanem a szellemiség valósítja meg?
34. 40163fd81d (válaszként erre: 33. - Kijózanító)
2009. jún. 26. 12:30

Nem,az emberek ettől még nem tudatosak.

Sőt ,én úgy gondolom,hogy az intellektualitás,amit kevernek az intelligenciával,inkább hátráltatja abban,hogy a valódi énjét megkeresse,vagy öntudatára ébredjen.

A szellemi intelligencia nem függ iskolázottságtól,diplomáktól,mert az valahonnan belülről fakad.

2009. jún. 26. 12:03

Egy nehéz fogalom sok ember számára a tudatosság fogalma.


Az ember attól tudatos, hogy van egy bizonyos IQ-ja? De hát arról számolnak be, hogy fogyatékos embereknek is lehet inkarnálódó lelke. Attól tudatos az ember, hogy felismeri önmagát mint más emberektől különálló? De hát olyan sok ember annyira elmosódott az identitását illetően, hogy akármilyen csoportba belép egy valahova tartozás érzéséért, és összekeveri a saját cselekedeteit a vezetőével. Attól tudatos az ember, hogy emlékezete van, számolni tud, össze tudja tenni A-t a B-vel, hogy előjöjjön C-vel? De hát a csimpánz is használ szerszámokat, egy farkascsorda ki tudja találni, hogy merre fog futni legközelebb a préda, sok állatnak pedig hosszú emlékezete van és ravasz. Mely pontnál kettyen be vagy kettyen ki a tudatosság, ha egyáltalán ezt teszi, és lehetséges-e ily módon, hogy egy kutyának legyen lelke, egy embernek pedig ne?


Az ösztön nem tudatosság. A biológiailag beprogramozott reakciók nem tudatosság.

Először, az ösztön van jelen. Azután a fokozatosan növekvő intelligencia elkezd kiválasztódni a túlélésre, mivel az intelligens faj jobbítani tud az esélyein.

32. 40163fd81d (válaszként erre: 31. - Kijózanító)
2009. jún. 26. 12:01
Én nem programozom az álmaimat,hagyom hagy jöjjenek olyan formában ,amilyenben akarnak ,de amikor álmodom,tudom ,hogy álmodom és azt is mi a válasz,a fel nem tett kérdéseimre.
31. Kijózanító (válaszként erre: 30. - 40163fd81d)
2009. jún. 26. 11:56

Programozhatjuk az álmainkat!

Ezt egyre többen tudják!

Válaszokat kaphatunk kérdéseinkre, álom formájában!

30. 40163fd81d (válaszként erre: 29. - Kijózanító)
2009. jún. 26. 11:47
Hogy az életben tudatos vagyok -e mindig,azt nem hinném,de az álmaimban az vagyok,ezek alapján.
2009. jún. 26. 11:32

A tudatos álmodás módszere


A tudatos álmodás módszereivel öntudatunkra ébredhetünk az álom fázisában is! Az álomidő alatt többnyire öntudatlanul fekszünk és a belső képek, gondolatok a tudatalatti raktárából kuszán kavarognak elő.

Ezek az álmok ritkán üzeneteket is hordozhatnak, amelyeket megfejtve önismeretre tehetünk szert, de létezik az álomtér használatának egy igen tudatos módszere is, és ez a tudatos álmodás.


A tudatos álmodás állapotában:


1. az álmodó benne marad az álom közegben,

2. tudatában van annak, hogy Ő most álmodik,

3. tudja, hogy kicsoda Ő valójában,

4. képes irányítani az álom cselekményét, szereplőit, és önmagát

5. emlékezik arra, hogy hol fekszik az álmodó teste,

6. bármikor fel tud ébredni, ha úgy akarja.


Ezen képességek megléte, használata attól függ, hogy mennyire válik tudatossá az álmodó. A legalacsonyabb tudatosságot mutató tudatos álom állapotában csak a második pontig teljesülnek a feltételek, míg az abszolút tudatossággal bíró tudatos álmodó az összes pontját teljesíti a felsorolásnak, vagyis teljesen ura az álom állapotának!

Tudatos álmodás gyakorlata


A tudatos álom állapotát leggyakrabban spontán érik el az álmodók, egyszer csak felismerik, hogy álmodnak! Ez lehet egy külső zaj, inger hatására, ami kicsit közelebb hozza a felébredéshez, de mégsem ébred fel tőle, vagy az álom cselekménye vált ki olyan stresszt az álmodóban, ami felébreszti az öntudatát.


A spontán ébredés mellett bizonyos gyakorlatokkal is elő lehet idézni a tudatos álmot.


Néhány gyakorlat a tudatos álom eléréséhez


1. Talán a legegyszerűbb módszer, amikor egyszerűen csak akarod, eldöntöd, hogy az álmodban majd tudatodra ébredsz!

Ehhez elalvás előtt érdemes pár percig magadban ezt elképzelni, akarni, vagy utasításokat adni a saját tudatodnak, hogy ébredjen öntudatára az egyik álom közben, de ne ébredj ki az álomból!

Amilyen egyszerű ez a módszer, annyira esetleges, - vagy bejön, vagy nem! Mindenesetre érdemes kipróbálni!

2. Ha biztosabb technikát szeretnél, akkor figyelmeztesd egész nap arra magad, hogy amiben benne vagy, az csupán álom és nem kell komolyan venned! Próbáld meg valóban álomnak látni, hinni az eddig valóságnak hitt életedet. Ettől az agyad megszokja ezt a hozzáállást és leutánozza azt álmodban is, amitől aztán ott felismered, hogy tényleg álmodsz!

3. Ehhez az önszuggesztióhoz használhatsz segítséget is, mégpedig a lakásodban és munkahelyeden papírcetlikre kiírod: Most álmodom, vagy nem? - és ha találkozol egy cetlivel, akkor azt válaszolod magadnak, hogy: Igen, most álmodok!

Erről győzd meg magad és hagyd, hogy a papírcetlik furcsa részévé váljanak a napodnak! Így ezt a megszokást megismétled majd az álmodban is: 1.papírcetli, 2.kérdés, 3.igen, álmodom!

4. Meditációból is be lehet lépni az álom terébe, tudatosságunkat megőrizve. Ehhez merülj mély meditációba és emlékezz vissza mi az álom, milyen az álom tere? Érezd át, tudd, hogy mi a közege az álomnak.

Közben figyelj a testedre, lelkedre és csomagold össze magadat egyetlen ponttá!

Határozz meg egy célt az álmodnak, indíts el egy egyszerű történetet és közben vidd önmagad egy pontját az emlékeidben levő álomtérbe! Ültesd be ezt a pontot az álom terébe, az éppen elképzeld cselekménybe és lazulj el, hagyd, hogy megszülessen az álom!


Néhány fantasztikus film és keleti misztikus történet szerint, a tudatos álmodás képességével rendelkező jógi képes belépni mások álom történetébe, üzenni tud, vagy akár manipulálni is!


A tibetiek titkos tanításaiban leírnak egy olyan jóga gyakorlatot, amellyel fényt vihetünk az álomba és ettől akár meg is világosodhatunk álmunkban!


Carlos Castaneda tudatos álom tanításaival az álomtestünkkel visszatérhetünk a való világba és csodákra lehetünk képesek, de ennek gyakorlatait Ő maga is veszélyesnek tartja.

Önismeret az álomban


De azt hiszem, a legérdekesebb és leghasznosabb felhasználási területe a tudatos álmodásnak mégis önmagunk megismerése!

Ha sikerül elérned a tudatos álmodás tudatállapotát, akkor ott megidézhetsz: feldolgozatlan emlékeket, konfliktusokat, személyeket, vagy saját érzéseket, fájdalmakat, gátlásokat. Ezek sokkalta könnyebben fognak előjönni, mint éber vagy meditatív állapotban és a feldolgozásuk is ezerszer könnyebben megy majd!


Megfelelő önismereti tudással a gyakorló a legintenzívebben fejlődhet, ugyanis a tudattartalmai között szabadon böngészhet, mégsem akadályozza a tudatosításban a saját egoja. A tudatos álmodás állapotában az ego csak alkotóelemeiben van jelen, Ő maga viszont "alszik", nem irányít!


Az ego pont azokból az elemekből áll, amelyek tévedések, hazugságok önmagunkról és az életünkről. Ezeket tudatosítva, felszámolva, rendezettebbek leszünk önmagunkban és így az életünkben sem kavarunk felesleges viharokat.


Tudatos álmodást kívánok!


forrás: [link]

28. Kijózanító (válaszként erre: 27. - Milkamama)
2009. jún. 26. 11:29

mindenki itt van, csak más időben, akkor egyeztetni kellene az időt, vagy valami ilyesmi!



Éljünk tudatosan!

2009. jún. 26. 09:57
ide már nem látogat senki csak én?
26. maya80
2009. jún. 24. 10:25
igen
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook