Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szeretném megtudni, hol adhatnám ki a verseimet és ki illetékes eldönteni hogy alkalmasak e a publikálásra. fórum

Szeretném megtudni, hol adhatnám ki a verseimet és ki illetékes eldönteni hogy alkalmasak e a publikálásra. (tudásbázis kérdés)


2009. jún. 17. 23:41
Ha van pénzed rá, akkor bármit kinyomtatnak. Ha nincs, akkor a kiadó eldönti, hogy finanszírozza e. Lesz e akkora sikere, hogy behozza a nyomtatás árát és még esetleg nyerjenek is rajta egy kicsit. Kétfajta honorárium közül választhatsz: fix összeg bármely esetre. ha megbukik, akkor ez a jó döntés, ha nem és sikeres lesz(verskötet nem szokott sikeres lenni), akkor a másikat választ, a jutalékot. Minden eladott példányszám után egy bizonyos százalék. ha nem adnak el belőle, akkor bukta, nem kerestél semmit.
2009. jún. 17. 22:57

keress olyan kiadókat, amik verseket jelentetnek meg (google-ba beírod, hogy "vers kiadó", és kijön pár dolog), minél több helyre küldd el, de ne várj most azonnal választ, általában heteken, hónapokon át ülnek rajtuk... meg vannak pályázatok is direkt, olyanokra is érdemes benevezni - bár ilyenkor általában egy többszerzős kötetben jelentetik meg a legjobbakat. sok út van, és nem mindegyiknek feltétele a sok pénz...

ez így első ránézésre jónak tűnik: [link]

2009. jún. 17. 22:33
Állítólag nem a kiadókat kell megkeresni, hanem a terjesztőket. Ezt hallottam, hogy így van-e, nem tudom.
2009. jún. 17. 22:33

Pénz kérdése az egész. Vagy ha találsz támogatót.

Van egyébkánt olyan nyomda, ahol 20 db-ot is kinyomtatnak.

2009. jún. 17. 22:31
Azt én is :)))
2009. jún. 17. 22:27
Szeretném metudni hol adhatnám ki a verseimet és ki illetékes eldönteni hogy alkalmasak e a publikálásra.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook