Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogyan tudok leszokni az orrsray vagy orr csepp használatáról? fórum

Hogyan tudok leszokni az orrsray vagy orr csepp használatáról? (tudásbázis kérdés)


1 2
2013. júl. 26. 06:44
Én kb. 25 évig éltem orrcseppel. Aztán egyszer csak elmúlt az "ok". Hogy mi volt az, fogalmam sincs:))
41. mnemk (válaszként erre: 40. - Judyt640)
2009. jún. 25. 21:16
Ez nagyon szerencsés helyzet mármint az hogy kiderülthogy a fogtömésre allergiás vagy.Nekem is elkéne mennem egy allargia tesztre.Rá fogom most már szedni magam.Idióta eü.-s vagyok hogy idáig is halogattam.
2009. jún. 24. 15:20
nekem megmütötték borzaszto volt 2napig tampon az orrodba felnyomva ami irritalta a könnycsatornat levegöt csak a szádon tudsz venni éjszaka ebböl kifolyolag nemtudsz aludni .Ugyanugy bevolt durranva az orrnyalkahartyam utánnais.Aztán megoldottam a rejtéjt a szemfogam amalgannalvolt gyökértömve még gyerekkoromban és alergiás lettem az amalgánra idöközbe ez mindig gyulladásba tartotta az arcüregemet a tömest kiszedték nem 100%de mar csak ha megfazom akkor kell az orrspray
2009. jún. 24. 00:12
Nekem orrsövényferdülésem van,csak nem merem megműttetni.Két éve rhinospray-n élek...
2009. jún. 23. 19:31
euphorbium homeopatias orrspray ha jol irtam a nevét helyreallitja az orrnyalkahartyat amit mar szetmart a sok orrcsepp folyamatosan lehet hasznalni meg gyerekeknek is
37. nagyreni (válaszként erre: 36. - Northstar)
2009. jún. 23. 12:39

Nekem szakorvos mondta, hogy levették. Szinte le is szidott, hogy minek mentem egyáltalán oda, mikor úgysem kapom meg olcsóbban, csak az időt veszem el ezzel a többi betegtől, nekem ezt ugyanis tudnom kellett volna, hiszen tele volt vele a tévé meg az újság. Ajánlást sem adott a gyerekorvosnak, hogy felírhassa, éppen ezért. Lehet, hogy keresnem kellene másikat...

Nekem is Nasonex a legjobb, most ugyan nem használom rendszeresen, de ha érzem hajnalban, hogy eldugult az orrom, este fújok és akkor jóideig megint rendben vagyok.

A kisfiam Aeriust szedett, igaz, ő szirupban, de az is nagyon jó volt, pár nap alatt hatott. Neki mondjuk nem dugult, hanem folyamatosan folyt az orra.

2009. jún. 23. 09:06

Sziasztok!

Én is Rhinospray-függő voltam. Por-allergiám van, sajnos.(meg asztmás is vagyok) Egy megfázás után hónapokig fújtam a Rhinosprayt, naponta sokszor (ugye csak 2x szabadna). Elmentem a fül-orr-gégére, felírtak Telfast tablettát és Nasonex orrsprayt. Kb. 2 nap alatt megszűnt az orrdugulásom, pedig elvileg a Nasonex csak 4-5 nap múlva hat. Igen, az első éjszaka kicsit rossz volt, de ki kell bírni. Akaraterő kérdése az egész. Utána jobb lesz.

Egyébként jó szokott még lenni a Loratadin és az Aerius. Mindkettő tabletta, az orrspray mellé.

És nem igaz, hogy levették a támogatást az allergia elleni szerekről. Ha szakorvos írja fel, akkor van rá, igaz nem sok : Telfast+Nasonex volt 4300 Ft. :(

És mindenképpen érdemes egy allergia-tesztet csináltatni sztem.

35. nagyreni (válaszként erre: 33. - Mnemk)
2009. jún. 17. 22:37
De igen, voltam természetgyógyásznál is. Amit adott, egy darabig jó is volt, egyik novemberben kellett abbahagynom, de januárra megint nem kaptam levegőt, és mikor újra elkezdtem, már nem múlt el az orrdugulás. Akkor mentem vissza az első orr-fül-gégészhez.
34. mnemk
2009. jún. 17. 22:36
Köszönöm szépen az ötleteket!Jó éjszakát!
33. mnemk (válaszként erre: 32. - Nagyreni)
2009. jún. 17. 22:28
Homeos szert nem próbáltál?
32. nagyreni (válaszként erre: 31. - Mnemk)
2009. jún. 17. 22:23
Én többször vettem recept nélkül is, csak drágább.
31. mnemk
2009. jún. 17. 22:22
utána néztem és recept köteles
30. nagyreni (válaszként erre: 28. - Mnemk)
2009. jún. 17. 22:19

Amikor én utoljára vettem, akkor orr-fül-gégész ajánlására írta fel a körzeti doki, úgy olcsóbb volt valamivel. De lusta voltam elmenni a szakorvoshoz, így drágább volt, de így is meg tudtam venni.

A kisfiam is szedett antihisztamint és mikor neki akartam feliratni pár hónapja, az ő orr-fül-gégésze azt mondta, hogy az összes allergia elleni gyógyszerről levették a támogatást, már nem kell hozzá ajánlás sem a szakorvostól.

Úgyhogy szerintem most már biztos megkapod recept nélkül is.

2009. jún. 17. 22:17

Ez a Coldastopot nekem is ajánlotta az unokatesóm. Őt orrsövény-ferdüléssel műtötték és regenerálásra kapta utána, mert mielőtt kivizsgálatta az orrdugulását, ő is ész nélkül orrcseppezett.

Viszont - szerintem - ha regenerál is, az alapvető problémát, ami bármi lehet, allergia, orrsövény-ferdülés, stb., nem fogja megszüntetni, tehát magára az orrdugulásra szerintem nem jó.

28. mnemk (válaszként erre: 27. - Nagyreni)
2009. jún. 17. 22:15
Ez recept nélkül is beszerezhető?
27. nagyreni (válaszként erre: 24. - 41e36cdb38)
2009. jún. 17. 22:14
Nasonexet
26. zebracsikó (válaszként erre: 23. - 41e36cdb38)
2009. jún. 17. 22:09

csak utánanéztem, személyesen (szerencsére) nem ismerem.

regenerálásra jó, azt írják.

Szerintem a próba mutatja meg, jó-e a dugulás oldására.

A dugulás az orrnyálkahártya megduzzadása miatt van. Ha regenerálódik a nyálkahártya, gondolom, szűnik a gyulladás.

25. mnemk (válaszként erre: 23. - 41e36cdb38)
2009. jún. 17. 22:06
Ez engem is érdekelne
24. 41e36cdb38 (válaszként erre: 22. - Nagyreni)
2009. jún. 17. 22:02
És mi az amit használhatsz?
23. 41e36cdb38 (válaszként erre: 17. - Zebracsikó)
2009. jún. 17. 22:00

Én is ezzel bajlódok, kipróbáltam több tengeri sóoldatos cuccot, nem haszlált.

Az álltalad írt orrcsepp orrduguládósra is jó? Nem írja a betegtájékoztató, csak hogy sérült nyálkahártyára, sebesedésre való. Valaki már használta?

22. nagyreni (válaszként erre: 5. - Mnemk)
2009. jún. 17. 21:58

Én pontosan így jártam 7 éve kezdődött, az első terhességem idején. Akkor nem is foglalkoztam vele, mert olvastam, hogy terhesség alatt produkálhatók ilyen tünetek, viszont a végefelé a patikában már a sógornőmnek sem szívesen adtak orrcseppet, mert tudták, hogy nekem hozza. Aztán mikor 1 éves volt a kislányom, akkor kezdtem el utánajárni, először allergia, de nem tudni mire, mentem tovább, másik orvos, aki orrsövényferdüléssel megműtött volna (szerencsére hivatalosan gyerekorvos, magánban fogad felnőtteket is), továbbküldött, a következő feltételezés a reflux, de itt már a második gyerekemmel terhes lettem. Végül vissza az elsőhöz, aki adott orrsprayt allergiára. Elmúlt az orrdugulás, tehát valószínűleg tényleg allergiás vagyok, azóta is rejtély, hogy mire. Viszont már odáig eljutottam, hogy nem rendszeresen használom az orrsprayt, csak ha hajnalban érzem, hogy eldugult az orrom, akkor este fújok pár napig. Abbahagyom, aztán így próbálkozom. Nem tudok mit csinálni, amíg nem tudom, mire vagyok allergiás.

Szerintem menj el egy orr-fül-gégészhez, én ugyan háromnál is jártam, az alapvető probléma mégsem derült ki, de legalább tudom, hogy mi az, amit használhatok úgy, hogy ne tegyem tönkre a szervezetem. Mert minden orvos szerint a orr-nyálkahártyám szinte teljesen tönkrement:-( és nagyon lassan regenerálódik. A mai napig nagyon fáj, ha pl. nátha alatt rendes orrcseppet használok:-(

21. mnemk
2009. jún. 17. 21:53
ok!ok!
20. zebracsikó (válaszként erre: 19. - Mnemk)
2009. jún. 17. 21:51
szívesen, de orvost feltétlen fel kell keresned!
19. mnemk (válaszként erre: 17. - Zebracsikó)
2009. jún. 17. 21:50
megnéztem és megpróbálom remélem segít.Nagyon köszönöm!
2009. jún. 17. 21:44
Erről nem leszokni kell,hanem kivizsgálni,mi okozza az állandó orrdugulást,tehát arra törekedni,hogy megszűnjön a probléma.Mert amíg nem szűnik meg,nem fogod tudni az orrcseppet letenni......
2009. jún. 17. 21:43

[link]


ezt olvastam a nlc-n , javasolják "függőknek"

16. mnemk (válaszként erre: 15. - Zebracsikó)
2009. jún. 17. 21:41
Szerencsés vagy hogy csak 1-2 náthád van évente brutál kellemetlen a dolog.Köszi megpróbálom
15. zebracsikó (válaszként erre: 14. - Mnemk)
2009. jún. 17. 21:39

nincs tapasztalatom, mert az évi 1-2 náthámnál orrsprayt használok pár napig.


De többektől hallottam jót a szerről.

14. mnemk (válaszként erre: 11. - Zebracsikó)
2009. jún. 17. 21:37
és az kidugítja? van valami tapasztalatod?
2009. jún. 17. 21:37

én azért meglátogatnék egy jó orvost!

ez már egészségre veszélyes függőség

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook