Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 1 éves babának hogyan lehet tortát csinálni tejtermék és tojás nélkül? fórum

1 éves babának hogyan lehet tortát csinálni tejtermék és tojás nélkül? (tudásbázis kérdés)


2016. szept. 13. 20:14
pl baba kekszből lehet csinálni
2009. jún. 17. 22:02
egyébként betegsémem miatt kell nekem is teljes mértékben növényi eredetű táplálákot fogyasztanom,,,hát nem könnyű,de tele van izgalmakkal és felfedezéssel amikor megprobálok mondjuk egy jo kis rakottkrumlit,pizzat,szalonnába tekert sajtal töltött husit reprodukálni,,,,,;D
2009. jún. 17. 21:54

szia! a tejet felválthatod bármijen növényivel,pl,ha 1cs kesudiot pici vizzel turmixolsz aztán folyamatosan felengeded további vizzel,tehetsz hozzá édesítésként mézet v banánt is.a tojást pedig vagy krumplival( nyersen leturmixolod picit felfőzöd h összébb álljon,ne legyen olyan vizes,ettől picit ragacsos lesz és így gyurod bele a tésztába)v pedig ,ha nincs időd v nem v biztos magadban akkor elmehetsz egy gyogynövény boltba ahol megtalálod a növényi tejeket is(készen és por alakban is) meg tojás helyettesítő porokat-töbekközött:agar-agar-

és még sok más növényi eredetű -tejtermék,hús,,,,helyettesítő-táplálékot találsz majd,remélem segítettem vmit,ha még tudok,csak írj(priviben),am,vega vagyok-van egy blog oldalam is(az adatlapomon fel van tüntetve)pár érdekességgel és annál több segítséggel(böjtök,tisztitókúrák,sport,nyiroködéma,psziché,,,)

6. 228bb89282 (válaszként erre: 3. - Ee50b7c391)
2009. jún. 17. 21:31

Megkérdezem anyukámat (ha kell a recept), ő sütötte. Nálunk tojásallergia nem volt, csak tej, de szerenécsre kinőtte. Gesztenyetorta volt és most mondja, hogy tojás volt benne.


A cukrászdákban érdemes utánakérdezni, mert én is meglepődtem, mennyire nem okoz gondot nekik.

2009. jún. 17. 20:13

[link]


[link]


[link]


Ezt a hármat tudom hogy nagyon finom,ha gondolod próbáld ki:))

További szép napot!

4. Pné Veronika (válaszként erre: 3. - Ee50b7c391)
2009. jún. 17. 20:02
Nézz szét a naplómban, ott vannak babának első torta receptek...
3. ee50b7c391 (válaszként erre: 2. - 228bb89282)
2009. jún. 17. 20:01

és a cukisban nincs tojás sem?

A háziban amit ti csináltatok mi volt? Hogy csináltad?

igen tejallergia miatt:-(

2009. jún. 17. 20:00
Liga margarinnal pl. A legtöbb margarin tejmentes, gondolom tejallergia miatt kellene így készíteni. Mi csináltunk a kislányomnak anno ugyanígy és sütöttek cukrászdában is nem túl drágábban.
2009. jún. 17. 19:56
1 éves babának hogyan lehet tortát csinálni tejtermék és tojás nélkül?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook