Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Védtelenül..: nincs borzalmasabb állat a Földön, mint az ember fórum

Védtelenül..: nincs borzalmasabb állat a Földön, mint az ember (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Védtelenül..: nincs borzalmasabb állat a Földön, mint az ember

1 2 3
67. Ercsu7
2009. jún. 13. 13:22

KEDVES KUTYUS ÉS ÁLLATBARÁTOK!


5-6 évvel ezelőtt munkahelyem udvarára befogadtam élárvult, éhes, az utcán gazdátlanul ételt kolduló kutyusokat.

Több éve etetem-gondozom őket, ha kellett állatorvoshoz vittem és sok szeretetet adtam nekik.

Azóta születtek évente kiskutyák, akiknek nem mindig sikerült gazdikat találnom, így őket is gondozgatom.

Sajnos ma már túl nőtt rajtam ez a feladat, anyagilag és egészségileg.

Ezért kérnék minden jószándékú, kutyusra vágyó állatbarátot, akik szeretnének kertes házba, tanyákra, hűséges társat egy örök életre, akiknek nem a külső, hanem a kutyaszeretet és a ragaszkodás a fontos egy kutyustól, hogy fogadják őket örökbe, mivel már nem tudom rendesen ellátni őket étellel, szeretettel!!!!

6 hetes kortól 3-4 éves korig lehet 23 kutyus közül választani!

Mindegyik emberbarát, kedves és sok szeretetre vágyik.

Nem szeretném menhelyre adni vagy elaltatni őket, mert mind nagyon kedves a szívemnek, ezért kérek minden jószándékú embert, hogy segítsen és fogadjon örökbe!

Aki ezt nem teheti meg hely szűke miatt és szeretne valamilyen módon segíteni, egy kis kutyatáppal, kutyakonzervvel megteheti, az is sokat jelentene, segítene, amíg gazdikat nem találok mindegyik kutyusnak!

A képeket tallózgatva kérem válasszanak közülük és ha megtetszett valamelyik, hívjanak nyugodtan a következő telefonszámokon:

(Szolnok)

06-203-350-154

06-702-746-080

arpadhaz. csillaga@chello. hu

free. dogs@chello. hu

66. 80ASIQ (válaszként erre: 65. - 0c97fbb607)
2009. ápr. 23. 15:38

Miért nincs már szancsesz?? :(

---

Amennyivel több esze van az embernek, annyival több a rosszindulat is benne! :(

65. 0c97fbb607 (válaszként erre: 63. - 14775640c4)
2008. máj. 23. 09:09

Na azért egy medvével szemben állva nem azon gondolkodnék ,milyen cuki mackó,hanem futnék ahogy a lábam bírja,mielőtt széttépne:)))

Nem bíznék a jóindulatában:)

2008. máj. 23. 08:48
és milyen igaz.....:((((
2008. ápr. 16. 08:06

én komolyan nem értem az embereket

az állat sok mindenben különb az embertől. feltétel nélkül szeret, hűséges, és az életét is odaadja értünk. cserébe kinozzuk kirakjuk megöljük

nincs gonoszabb mint az ember.

néha szégyelem hogy ember vagyok.

62. zöldtea (válaszként erre: 54. - 6f773a273c)
2008. ápr. 15. 20:15
Fel kell jelentened azt a hárpiát, ugyanis a törvényben benne van, hogy biztosítania kell, hogy a kutyusa ne tudjon kóborolni, és etetnie is kell. Felelősségre kell vonnia valakinek. Az a lány is, akié az "apakutya", lehetne felelősségteljesebb is, és ügyelhetne arra, hogy ne történjen ilyen!!!! Mert ez ugyanolyan felelőtlenség, mint amit a hárpia csinál!!!
2008. márc. 27. 11:58

Sajnos,láttam egy felvételt,amin az "ember"élve megnyúzza a védtelen állatokat(mosómedvét,rókát,stb.a szőréért)...borzalmas volt látni,mert ki nem állom,mikor védtelen állatokat,vagy akár embereket bántanak!Főleg így..és akkor verte a fejét,hogy elkábuljon szegény pára,de nem kegyelmezett neki..az állatkákból csak egy véres hús maradt,és még utolsó erejükkel megpróbálták felemelni a fejecskéjüket,és ez így ment tíz percen át,míg el nem pusztultak szörnyű kínok között....

Minden ilyen embernek pont ugyanezt kívánom,hogy szenvedjen,ahogy még soha,amiért ilyenre képes,visszaél hatalmával,és nem vesz tekintetbe se Istent,sem embert,sem állatot,akik a mi gyönyörűségünkre lettek megalkotva,és nem azért,hogy szadizzon velük az embernek nevezett"állat"...nincs rá szó,mit érzek ezzel kapcsolatban...

60. 5cb4354c81 (válaszként erre: 58. - Smudlaagi54)
2008. márc. 27. 08:10

Ezt a filmet, én is elkezdtem nézni, a címe: A halál 1000 arca. De nem bírtam végignézni. Aztán meg el is felejtettem. Valami szellemes résznél hagytam abba. Iszonyatosan borzasztó az a film.

Na, most, hogy eszembe jutott, ma talán meg is nézem!

2008. márc. 27. 07:49

Az embert megcsak ezzel a jelzovel sem illetnem, hogy allat. Inkabb valami ritka egoista, elfuseralt kepzodmeny. Minden hsz-t el sem birtam olvasni.

A cikk nagyon szep, tenyleg tobb "Eva" kellene :)

2008. márc. 27. 07:30
Eggyetértek hogy nincs borzalmasabb állat mint az ember.Egy doku filmben,ami a halálról szólt, láttam egy jelenetett.Étteremben ülnek az emberek az asztalnál,az asztal közepén egy nyilás,kétoldalról olyan falappal mint a giotin.Középre beraktak egy kis majmot,rácsukták a nyakánál a falapot,ezüstkalpácsal betörték a fejét,és elkezték enni az agyvelejét.Mindezt az "állitólag" civilizált fehér emberek.A legnagyobb állat az ember.
2007. dec. 31. 13:45
Egyetértek a fórum címével:-(((((((((
56. 6f773a273c (válaszként erre: 55. - Evaboszi33)
2007. dec. 31. 13:01
Teljesen igazad van abban hogy az állatok olyanok,amilyennek neveljük őket,mert igazából mindenki a kutyákra fogja ha valami rosszat tesznek ,de arra nem gondolnak az emberek,hogy talán meg kellett volna a kutyának tanítani,hogy mit csináljon és mit ne.Minden nevelés kérdése!
2007. dec. 28. 18:22
ez így van. Sajnos nagyon sokan vesznek azért kutyát mert az a divat. Nem foglalkozva azzal,hogy annak a fajnak milyen az igénye ,mennyit kel vele foglalkozni és hogyan! nem mindegy, hogy ki milyen fajtát vesz meg! nekem Rottweilerem van és nagyon szomorú ahogy vélekednek az emberek a fajról! Ők olyanok ahogy neveljük őket!
2007. okt. 31. 19:22

Van egy kutyus,akire,nyáron "találtam",vagyis inkább fölfedeztem,és nagyon sovány volt.Mgesimogattam és ahogy a bordái érintették a kezemet,rögtön tudtam hogy mit kell tennem.Nagyon hosszú ideig etettem,m ndenfélével,szegény irtóra ki volt éhezve.Gyakran mikor hazajöttem a suliból ő ott várt a kapum előtt ,nagy éhes szemekkel,és én rohantam be egy kis ételmaradékért,vagy amit a mi ktyáim nem ettek meg azt Neki adtam.Teltek a hetek,és egyre jobban sikerült "felhízlalnom",annyira,hogy már egészen normális külseje lett.Na ekkor jöttünk rá hogy terhes.És akkor már anyáék is besegítettek az etetésben,és amikor csak megláttuk Őt az utcán odajött hozzánk,mindíg adtunk Neki valami jó falatot.Aztán egyszer csak eltűnt egy időre,és mikor keresésére indultunk,hogy mégis hova tűnt az-állandóan-sovány-állandóan-éhes kutyus,hát megláttuk a * utca egyik kertjében 3 tündéri,angyali,szívlágyítóan édes apró kutyussal,amint szoptatta Őket.Rögtön beléjük szerettünk.Aztán egyszer csak eltűnt az egyik csöppség,épp aznap este ,futás közben pedig egy hajszálra ugyanolyan Kicsi Csodát láttunk egy férfinél,és mikor megkérdeztük honnan van ez a Tünemény,Ő azt mondta,hogy találta...Szóval az első kutyus gazdira lelt.(Egyébként épp ma délután beszélgettünk az utcából egy lánnyal,akinek van két kutyája,és ő azt mondta hogy az egyik kutyája az apuka,és ezen a három kutyin kívül volt még 9 másik.)Ekkor történt az ,hogy egyik nap épp igyekeztem Böbéékhez(így hívják a mama-kutyát),és láttam hogy kint vannak az utcán,és ott eteti kölykeit.Odamentem Hozzájuk és megsimogattam Őket,és Böbének adtam enni,mert ugyebár a kicsik még nem ehetnek ilyen kosztot.Ekkor kijött a házból egy hárpia,és elkezdett velem ordítozni ,hogy küldjem már vissza hozzá a kutyáját,mire én megkérdeztem ,hogy merre tud visszamenni ugyebár,de ő nem tudta ,azt mondta keressem meg,és visszaviharzott a házába.Mondanom se kell Böbe úgy félt tőle,mint ha tényleg egy sárkány lett volna.Nem csodálom,hogy mért vannak kint az utcán szerencsétlen kutyusok.Egyébként a kertbe úgy tudtak bemenni,hogy a szomszéd kertnek a kerítésén volt egy lyuk,amin keresztül átmentek a "saját"kertjükbe.Azután szépen elvitték a másik kis kutyust is,így maradt már csak egy kutyi,meg persze Böbe.Továbbra is hozzánk jártak enni,inni,és néha mi is sétáltattuk Őket,vagy az a lány akinek a kutyája az aki a kölyök kutya apja.Ma mikor beszélgettünk ezzel a lánnyal Ő mondta,hogy jön valaki Erdélyből aki valószínűleg elviszi ezt a kölyök kutyust,de ha nekünk kell,akkor mi is elvihetjük ,szóval nem igazán értem a helyzetet...Mindenesetre tündériek mind a ketten,és addig is megpróbáljuk etetni Őket,mert nem akarjuk,hogy elvigyék Őket,mármint a sintérek,vagy valami.Én csak örülnék ha jó gazdihoz kerülnének,olyanhoz akit lehetőleg ismerünk,és nem olyanhoz,mint az a hárpia,akinek remélem nincs gyereke,mert nem akarom hogy más is megtapasztalja ennek a banyának a hanyagságát.És ráadásul,am még láttuk azt is ,hogy a kerítésen lévő lyuk be lett tömve...!Ezzel a kis történettel nem akarok senkit sem megijeszteni,csak óvatosságra inteni,hoyg tudjátok,hogy mindig lesznek gonosz,hanyag emberek,akik hagyják elfajulni a dolgokat,addig,amíg egy társuk életét a veszélybe sodorják.Nem tudom mi lett volna Böbével,ha nem találok Rá nyáron.De rátaláltam,és ez a lényeg.Csak sajnos nem tudok a világ összes kóbor,elveszett,éhes kutyáján segíteni.Ezért hívnám föl a figyelmeteket ,az összes ilyen helyzetben lévő kutya,vagy más állat segítésére,ha más nem egy telefonnal egy állatmenhelyre,vagy egy olyan emberhez,akinek nincs állatkája,és szeretne.És ez az ember tisztelné és szeretné az állatokat.Mert szerintem az nem emberi dolog hogy így bánjunk egy társunkkal,főleg hogyha ő nem vétett ellenünk semmit,és nem tudja megvédeni magát mert úgy fél.(jó példa erre Böbe:ha akarta már rég megehette volna a hárpiát,de úgy látszik nagyon fél tőle)Szóval mindezzel csak arra hívnám fel a szíves figyelmeteket,hogy vigyázzatok úgy az állatokra,mint ahogy saját magatokra,vagy szeretteitekre vigyáznátok!!!!!!!!!!!



"Kutya nélkül is lehet élni;de minek?"

53. Tuszi
2007. szept. 4. 17:39

Sziasztok!


Nem rég regisztráltam az oldalra és most van egy kis időm böngészni...

Örömmel olvasom, hogy többen mellőzitek az állatkísérletes kozmetikumokat. Én is e -sajna- még szűk körhöz tartozom!!! Az agresszív tisztítószereket sem támogatom, mivel egy vadászgörivel osztjuk meg az otthonunkat és ő folyton a padlón cirkál.... Igyekszem környezetbarát termékeket vásárolni. Pl. a Frosh-tól nagyon bevált a felmosó és az ecetes tisztító. Örülök, hogy egyre többen vagyunk, akik tudatosan vásárolunk!

2007. márc. 5. 01:35

Nem ertem. A gyerek talan a foldrol eszik? Ha meg onnan enne, a tisztitoszer maradeka talan nem karosabb, mint a vizzel feltorolt padlon talalhato bacik?

Egy baratunknal olyan marvanypadlo van, amihez nem is erhet vegyi anyag, csak vizzel moshatjak fel, es utana szarazra kell torolni, hogy nehogy raszaradjon es nyomot hagyjon. Felno rajta a gyerekuk.

2007. márc. 5. 01:14
Hát igen,én is ezt mondom,hiába mondja vki,h neki mondjuk fontosabb a gyereke vagy ez meg az a környezetvédelemnél(nem mintha kettőt nem lehetne összehozni).De hát ha most nem tesz semmit,nem a lesz a gyerekének/neki hol élnie és mit ennie,innia.
2007. márc. 4. 22:29

Anyam hivta erre amugy fel a figyelmemet meg evekkel ezelott. Latta az elkepeszto sok vegyszert a szekrenyemben, mindenfele fertotlenitok, tisztitoszerek, es megkerdezte normalis vagyok-e, O, aki tisztasagmanias.

Mehetek a tiszta otthonommal a francba par ev mulva, ha majd elkezdodik a vilagban a felfordulas, amit eppen most okozunk.

Azota figyelek az otthonomra kicsit kornyezetkimelobb modon.

2007. márc. 4. 22:23

A kornyezetvedelem kellene hogy a jovonk egyik legfontosabb kerdese legyen. Kollektivan bunos az emberiseg abban, ami tortenik es ami mar elkezdodot ezen a bolygon.

En itthon az egesz lakast vegyszer nelkul takaritom, es makulatlan tiszta az otthonom. Sajnos az emberekkel elhitettek, hogy akkor ehetnek a padlorol, ha a szuper eros tisztitoszereket veszik, aztan kiontik, lehuzzak a klotyiban, es mindent visszakuldenek a kornyezetbe.

Abba is gondoljunk azert bele, hogy a viz, ami a csapunkbol folyik, az egy ugyan tisztitott viz, csakhogy rettentoen keves anyagot tudnak a mai viztisztito berendezesek kitisztitani a vizbol ahhoz kepest, amiket kellene. Amit kikuldunk, az vissza is jon.

Mellesleg lehet vasarolni kornyezetkimelo, vegyszermentes tisztitoszereket, mindent, ablaktisztitotol kezdve a mosogatoig, pl. a Neways egy ilyen termekcsalad.

Egyetlen vegyszert megis hasznalok, a mosogatokocka, amit a gepbe rakok, de ez igy is kevesebb sokak vegyszer-fogyasztasahoz kepest.

Sajnos keves az, ha csak paran teszunk ezert.

Ecettel is nagyon szepen lehet tisztitanim, sok dolgra hasznalom azt is.

Nem erdekli az embereket az, amihez osszefogasra lenne szukseg. Sajnos ez kezd halalosan komoly dologga valni.

2007. márc. 4. 22:02

Ez is igaz.Én azt nem tudom sehogy sem felfogni,h tényleg ennyire nem érdkel senkit ez a téma meg a környezevédelem? Ide is csak 3-an írogatunk,persze a barátoköztös topikba...


Teljesen kiakadok,amikor itt is olyanokat olvasok,h vki írja,h náluk van szelektiv hull.gyűjtés,de nem foglalkozik vele,meg,h már úgyis mindegy ennek a Földnek,ő úgysem tud mit tenni. Hogy gondolkodhatnak így az emberek???Könyörgöm:(

2007. márc. 4. 21:53
Szerintem nem kell messzire mennunk, eleg ha a sinterek kormere neznenk, vagy egyaltalan a kobor allatokkal mi tortenik. Mellesleg sokan kinoznak allatot, a sajatjukat a 4 fal vagy kerites kozott, es az nem is feltetlenul derul ki. Sajnos.
2007. márc. 3. 19:52
Igazán jót nem találtam,de élénken él emlékeimben a stori. 2katona szórakozott,kövekkel dobálta a párjával a kabuli állatkert ketrecében éhező Marjant.Amikor túl közel ment hozzá az egyik, az oroszlán letépte a karját,aki elvérzett.Visszament bosszút állni tesvéréért a katona.Gránátot dobott be.Párja meghalt,Marjon állkapcsa eltört, fél pofája leszakadt, egyik szemére megvakult, fogai darabokra törtek. Élete hátralévő részében lassan,fájdalmasan mozgott. A szenvedés és kitartás példaképe lett Afganisztánban. 2002 januárjában véget értek gyötrelmei:( De bekerült a médiába és felhívta a figyelmet a háborúkban szenvedő állatokra.
2007. márc. 3. 19:12
A legszörnyűbb,amiről szinte soha nem hallani a háborúk sújtottA területeken lévő állatkertek/parkok.Mindig csak azt halljuk,h meghalt 10ember,tnap robbatnottak,hárman megsérültek.De azokkal az állatokkal ott szinte senki nem törődik.Egymást falják fel.Nem tudom,hallottatok-e már Marjon,az oroszlán szívszorító történetéről:( Majd keresek egy linket.
44. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 43. - Droma)
2007. márc. 3. 11:41
Az az, pontosan!
43. Droma
2007. márc. 3. 11:40
Ja,értem.Hát elég szomorú lehet.Lehet,hogy jobb ha nem is tudom.:) Ó,boldog tudatlanság.
42. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 41. - Droma)
2007. márc. 3. 11:38
Tusfurdok, arckremek, ami csak a furdoben sorakozik. :/
41. Droma
2007. márc. 3. 11:35

Milyen dolgaidat?

Majd aztán megyek és szelektálok :D

2007. márc. 3. 11:32
Bevalom, en majdnem sirva fakadtam mikor atneztem a dolgaimat. :(
39. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 38. - Droma)
2007. márc. 3. 11:32

en is fel vagyok iratkozva :)

Mikor szaladsz a furdoszobaba turni a tartalom listakat?

38. Droma
2007. márc. 3. 11:26
Köszi,én már fel is íratkoztam:)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook