Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért koraérettek a mai fiatalok? Egy 10-15éves lány simán kinéz 25nek! fórum

Miért koraérettek a mai fiatalok? Egy 10-15éves lány simán kinéz 25nek! (beszélgetős fórum)


1 2 3
2011. máj. 15. 17:47
Másképp étkeznek mint kb 15 éve a fiatalok. Rengeteg húst esznek,kevés zöldséget,na és mik vannak a mai kajákban,na abba belegondolni is rossz. A másik meg,hogy úgy öltözködnek,sminkelnek mintha huszon-harmicasak lennének. De rejtély,h az anyák ezt miért engedik a lányaiknak...
2010. szept. 30. 18:29
sokan már a babavárás előtt extráznak mindenféle vitaminnal ha jól csalódom
2009. okt. 7. 10:04

A bezzeg az én időmben szindróma szerintem egészen addig jelen lesz, amíg különböző életkorú emberek élnek a Földön. Óhatatlanul is összehasonlítjuk a mai és az elmúlt éveket, szokásokat, társadalmi beidegződéseket. Valóban nem csak a gyerekekre jellemző a változás, de egy felnőtt már tud (jobb esetben) érett fejjel gondolkodni, mérlegelni, hogy minek milyen következményei lehetnek. Mivel hívja ki maga ellen a sorsot és hogyan kerüli el a konfliktusokat, esetleges inzultálásokat. Egy gyermek még nem érzi a veszélyét semminek. 13-14 éves kislányok "kirakják" magukat a semmi kis ruhákban, aztán hogy ennek milyen későbbi következményei lesznek, azt még nem tudja mérlegelni. Gondolok itt akár egészségügyi szempontokra, de akár arra is, hogy célponttá kerülnek egy-egy torzult lélek számára. Nem értem, pl. azt sem, hogy a strandon miért vannak 8-10 éves kislányok dögös, tangás, zsinóros fürdőrucikban? Egyáltalán miért gyártanak nekik ilyet?

Másrészről pedig mi, szülők is át kell, hogy értékeljük magunkban a változó világot. Tudomásul kell vennünk azt is, hogy kétszer ugyanabba a folyóba nem lehet belelépni. Ki így, ki úgy éli meg ezt. Gyermekünktől nem várhatjuk a mi életünk folytatását, Ők mindannyian másra vannak hivatva.

Az elveszett álmainkat nem pótolhatják nekünk, mi csak támaszaik lehetünk a saját álmaik megvalósításában. S a hogyanban fontos a mi szerepünk.

63. cel
2009. okt. 6. 00:01

Azért kora érettek, mert minden ami a világban történik, felgyorsult ütemben zajlik, így az emberek érési folyamata is.

Hajlamosak vagyunk elfeledni, hogy a mai felnőttek is gyorsabban értek mint a szüleik. (Nézzetek adatokat egészségügyi adatokat)

Nyilván nem jó, hogy extrém módon öltözködnek, sminkelnek, ha a szülő ideje korán (bár ilyen nincs) nem figyelmezteti a feltűnő öltözködés és viselkedés veszélyeire, a gyerekek ezt nem érzékelik és könnyen bajba sodródnak.

És bár ez a fórum arról, szól, hogy miért koraérettek a gyerekeink, figyeljétek meg, hogy a kor előre haladtával az idősebb korosztály viszont fiatalodik (kinézetileg) mert ugye a gyerekek is csak kinézetre korosabbak, lelki fejlődésük nem mindig követi a testi érést. Emlékszem nagymamámra, akit én gyermek koromban öregasszonynak ismertem, holott ötven éves volt. Nézzetek meg ma egy ötvenes nőt.

Szóval én csak arra szerettem volna rávilágítani, hogy a változás nem csak a gyermekek érési folyamatában tapasztalható.

A ma 15 éveseknek a szülei is szabadosabb életet éltek, mint mi ötvenesek.

Úgy látszik a "bezzeg az én időmben" szindróma örök jelenség, sosem növi ki a társadalom:))

62. laszlozsu (válaszként erre: 61. - 4278f24526)
2009. okt. 5. 20:48

Igen, mindkét jelenség megtalálható, amit felsoroltál. Én ezt a szülők hibájának tudom be.

Na meg a társadalom is ilyen ma már, hogy sulykolják beléjük azt, hogy minden műanyag legyen, Ők maguk is. Ettől függetlenül a családnak kellene egy józan közegnek lennie. Nekem ugyan fiaim vannak, nem tudok lányosanya fejjel gondolkodni, de annyi bizonyos, hogy nemhogy alsós, hanem általános iskolás gyerekem biztosan nem menne sminkelve, vasalt hajjal iskolába. Eljön annak is a megfelelő ideje egyszer. Mert mi sem voltunk mások, követtük az aktuális divatot, de ennyire nem idejekorán. Engem a suliban még az iskolaköpeny takart. Demokratikus volt, mert nem látszott alóla sem a pénzhiány, sem a vastag pénztárca.

2009. okt. 5. 20:29
Az a sok génmanipulált zöldség az oka mindennek (+ a média).. Rossz rájuk nézni.. Egyik akkora, mint egy tyrannosaurus rex, mindeközben vaságyastól nincs 30 kg, a háta olyan, mint egy kérdőjel, feje kicsi, stb.., a másik olyan kövér, hogy menni alig bír (és csak egy tizenéves gyerek.. Mi lesz ezekkel később?!) A lányok pedig tiszta bazári majmot csinálnak magukból.. Idejekorán tönkreteszik magukat teljesen.. Már az alsósoknak is vasalt hajuk van (némelyiknek még festve is).. Kiváncsi vagyok én ezekre, hogy fognak kinézni egy olyan 10 év múlva...
2009. jún. 17. 21:55
A mai divat ternd miatt!!! A sok smink,hajfestés,piercing,szolárium,müköröm...Tehát ők igyekeznek is többnek látszani!!!
2009. jún. 17. 21:33

Én sajnálom őket! Minek úgy rohanni??? Hova sietnek? Miről maradnak le?

Egyébként így a gyerekkorukról maradnak le, mert egy 10-15éves még simán gyerek!

2009. jún. 17. 21:17
utóbbi a gyakori
57. g_eszter (válaszként erre: 56. - Makrai.lilla)
2009. jún. 17. 20:58

Csak ido kell egy fiatanak, hogy rajojjon, hogy milyen amikor normalisan nez ki :)

Vagy soha nem jon ra.

56. makrai.lilla (válaszként erre: 55. - Christine1979)
2009. jún. 17. 20:50

persze ,egyértelmű,de én azért örülök hogy nem ilyen vagyok vagy lettem mint a mostaniak,még normálisan néztem ki 10 15 évesen.

nem több nem kevesebb ,normális.

55. Christine1979 (válaszként erre: 53. - Makrai.lilla)
2009. jún. 17. 20:48

Na, akkor én meg jól félreértelmeztem. :D

Hát igen... De mivel eléggé felgyorsult a világ, a külső számít a legjobban manapság (sajnos), szerintem ez miatt lehet, hogy itt tartunk...

54. Christine1979 (válaszként erre: 52. - Makrai.lilla)
2009. jún. 17. 20:47

Én abban látom a legnagyobb problémát, hogy - már ha ezt a netes dologra írod- hogy "arc-név" nélkül sokan bárkinek beszólnak... mert az így nagyon könnyű.


Jó elkanyarodtunk. :)

2009. jún. 17. 20:46
ezt most arra értettem hogy többnek néznek ki
52. makrai.lilla (válaszként erre: 51. - Christine1979)
2009. jún. 17. 20:45
szerintem ez hogy mostanában ilyenek az emberek nem olyan Uj keletű dolog,de kb pár éve mindenképpen ez a jellemzö már-
51. Christine1979 (válaszként erre: 47. - Brad)
2009. jún. 17. 20:44
Az elég érdekes fórum lenne... Azt hiszem, nem a nyugodtság lenne rá jellemző. :))
50. makrai.lilla (válaszként erre: 49. - Christine1979)
2009. jún. 17. 20:42
örülök
49. Christine1979 (válaszként erre: 48. - Makrai.lilla)
2009. jún. 17. 20:41
Engem nem zavar..megértem így is, ki mit akar írni. :))))
48. makrai.lilla (válaszként erre: 43. - Christine1979)
2009. jún. 17. 20:40
suliban (akármilyen meglepö)én mindig 5ös voltam,de sokszor lusta vagyok valóban kijavitani
47. Brad (válaszként erre: 43. - Christine1979)
2009. jún. 17. 20:39
nah akkor erre írjon ki valaki fórumot. Miért változtak meg az emberek? Stratégiájuk: Védekezőállás, aztán tüzelés! Nem igazán bírják a kritikát. Fene sem érti már ezeket.
46. makrai.lilla (válaszként erre: 44. - 54246605c4)
2009. jún. 17. 20:38
Hát igen,de ma ez a 11 még annál is durvább volt
45. makrai.lilla (válaszként erre: 42. - Brad)
2009. jún. 17. 20:36
hagyjuk már abba ezt hogy ki mit irt el stb,a fórumtéma a lényeg :)))
2009. jún. 17. 20:36
bejött ma egy csajszi a boltba, egy olyan szerelésben mint a profi qrvák (bocsánat) elvitt egy felsőt, amit én nem biztos, hogy megkockáztatnék...Megkérdeztem beszélgetés közben, hogy hány éves...Tippeket várok... Nem is, inkább mondom... 13!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
43. Christine1979 (válaszként erre: 42. - Brad)
2009. jún. 17. 20:35

Dehogyis. Nem beszóltam, csak megjegyeztem. :)


Amúgy nekem egyik mániám a helyesírás.. ha vki nem jól ír vmit, én rászólok nyomban..mármint, nem itt, hanem ismerősi körben :$ kaptam már érte sokszor. :)


Amúgy én ezt a stílusváltozást sok netes oldalon tapasztaltam már... :(

42. Brad (válaszként erre: 37. - Christine1979)
2009. jún. 17. 20:31

jó okés! Elgépeltem! Én is olvastam már durvábbakat! De ha engem kijavítanak nem kezdek el rondán beszélni, meg védekezni, meg szidni a másikat, hanem megpróbálok máskor odafigyelni, hogy helyesen írjam le. -mert a végén még úgy maradok :P

Ennyi.

Úgy megváltoztak az emberek ezen az oldalon. Régen normális beszélgetések folytak, rendes viták, ésszerű kérdések - válaszok voltak. Most meg? Ha szól valamit az ember, esetleg nem ért vele egyet, máris ráugranak! Mintha valami főbenjáró bűnt követtem volna el.

41. makrai.lilla (válaszként erre: 39. - Ádám xy)
2009. jún. 17. 20:19
az régen is volt,sajnos.
40. Christine1979 (válaszként erre: 39. - Ádám xy)
2009. jún. 17. 20:19
Szerintem nem a sminkelés a gond (bár, ilyen fiatalon nem helyeslem én sem), hanem azzal, amit leírtam én is,-meg mások is,...hogy ha vki nem "trendi", akkor már "alacsonyabb rendű"...
39. Ádám xy (válaszként erre: 34. - Christine1979)
2009. jún. 17. 20:18
De alapjába véve nem a sminkeléssel van akkor a baj, hanem a kirekesztéssel?
38. makrai.lilla (válaszként erre: 37. - Christine1979)
2009. jún. 17. 20:18
:)
37. Christine1979 (válaszként erre: 35. - Brad)
2009. jún. 17. 20:17

:D Most te is elgépeltél pár szót :P :)))))


Amúgy én olvastam ennél durvább elgépeléseket más fórumokon........

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook