Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Dávid naptár fórum

Dávid naptár (beszélgetős fórum)


2009. júl. 15. 17:18
Sziasztok! Valaki véletlenül nem tudná megmondani, hogy 2009.augusztus 29. napján milyen idő várható Szolnok megyében?köszönöm
2009. jún. 24. 13:12
Jah, bocs...24-e van csak. Bár nem hiszem, hogy holnapra megjönne a beígért gatyarohasztó kánikula.
9. minimaszat (válaszként erre: 2. - Ildi0325)
2009. jún. 24. 13:11

Ez a dávid naptár tök hülyeség...Mi évekig akkor mentünk nyaralni, mikor ez a kuruzsló jó időt ígért. Aztán mindig hideg és eső volt.

Nem emlékszem már, hogy milyen volt a január meg a tavasz (bár arra tisztán emékszem, hogy a május melegebb volt, mint a sok évi átlag). De június 5-re, 10-re még emlékszem és mivel ma 25-e van, és jelenleg odakinn 17 fok van, ezért azt hiszem a júniusi előrejelzése egy nagy kalap sz@r. Még ha azt mondanám, hogy néhány nap plusz-minusz belefér...de elnézve az elmúlt napok időjárást és a következő napok előrejelzéseit, nem hinném, hogy egy forintot is érne ez a naptár. Persze, van amikor bejön neki a tippje...jah, ilyen a nagy számok törvénye.

8. Berenik (válaszként erre: 7. - F111b04f6f)
2009. jún. 17. 15:02
Rendben! Ha megtudom elküldöm!
2009. jún. 17. 14:52

Passz!

Ha kitartóan visszajárogatsz, talán valaki tud segíteni, hisz addig még közel egy hónap van.

Ha sikerülne, megköszönném, ha nekem is megküldenéd.

Köszi!

6. Berenik (válaszként erre: 5. - F111b04f6f)
2009. jún. 17. 13:28
Igen, tudom, hogy pénzbe kerül, azért érdeklődtem,hogy esetleg valaki nem vette-e meg az előrejelzést. Vannak olyan emberkék, akik meg szokták rendelni minden évben, mert érdekli az időjárás, de engem konkrétan a július érdekelne. Van egy ismerősömnek, ő is minden évben megrendeli, de ez csak Kelet-Magyarországra vonatkozik.
5. f111b04f6f (válaszként erre: 4. - Berenik)
2009. jún. 17. 13:20

Amire Te vagy kíváncsi, az pénzbe kerül.

Dávid Mihály telefonszáma megtalálható az interneten, ha jól emlékszem 4000-ért ad ilyen felvilágosítást, de csak így emlékszem rá, nem tuti.

4. Berenik (válaszként erre: 2. - Ildi0325)
2009. jún. 17. 13:15
Nagyon köszönöm, ezt én is olvastam a neten, de állitólag külön készít Dávid úr minden területre 1-1 előrejelzést. Az érdekelt volna.
2009. jún. 17. 13:15
Jó tudni!
2009. jún. 17. 13:03

-Január 10-e táján enyhülés következik, majd 17-én a mostaninál is erősebb lesz a lehűlés. Februárban tartósabb lesz a hideg, amely 10-től a hónap végig tart majd. A március is hidegebb lesz a megszokottól. Nem érkezik meg március elején a tavasz, bár 15-től enyhe idő várható. Kicsit megkésve, április ötödikén indul a tavasz, s rohamosan emelkedni fog a hőmérséklet. 25 fokos hőmérséklet is elképzelhető, de tartósan húsz fok fölött lesz a hőmérséklet egész hónapban.


-Május-június-július a sokévi átlagnál összességében hűvösebb lesz, viszont június 5.-én 15.-én és 25.-én erős meleg várható, amolyan egy-két nap alatt belobbanó. Júliusban folyamatosan hűvös lesz, húsz fokot fogja közelíteni a hőmérséklet, kivétel a huszadika környéke, akkor ugyanis lesz egy négy napos meleg szakasz, viszont augusztus első fele igazi nyár lesz huszonötödikéig. Harminc és negyven fok fölötti hőmérsékletet prognosztizálok.


- Szeptember közepe hűvös lesz, a sokévi átlagnál öt fokkal hűvösebb. Ősz is enyhébbnek ígérkezik azzal, hogy október tizenötödikén megjelenik az első fagy: egy hétig éjszaka fagyni fog. December közepén erős hidegre és mínusz tíz-tizenöt fokra készülhetünk. A Csapadék mennyisége a sok évi átlaghoz hasonló lesz, tehát a Dunántúlon 700mm/év, Kelet-Magyaroszág 600mm/év

2009. jún. 17. 12:56
Nics meg valakinek a 2009. évi Dávid naptár? Érdekelne, hogy július 9-16 között milyen idő várható a Balatonon?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook