Jázmin (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Jázmin

2009. jún. 23. 21:14

Ez borzasztó!Sajnos nekem is csak rossz emlékeim vannak,bár úgy érzem meg se közelíti a tiedet.

Gratulálok a picihez(már nem is pici),főként,hogy én is június 9-én születtem.

Remélem tényleg kinövi.EGÉSZSÉGET ÉS BOLDOGSÁGOT KÍVÁNOK!

2009. jún. 17. 20:52

Erőt egészséget kívánok neked és a családodnak!

Köszönöm,hogy elolvashattam a történetedet!



Én is császárral szültem,és én is nagyon rosszul éltem meg.De előre és fel a fejjel.(nálam se lesz több baba,ez az egyik ok)

2009. jún. 17. 17:48
Most látom hogy mi tök közel vagyunk egymáshoz!!!
2009. jún. 17. 17:16

Jaj,te szegény.Én is császáros voltam fele ennyi megpróbáltatással és én azt is szörnyen nehezen éltem meg!

Nagyon gratulálok a lányodhoz és megértem hogy nem akarsz többet szülni.Én sem fogok.Sok boldogságot kívánok neked.


UI:Aki elítél ezekért a kijelentésekért az nem élte azt át amit mi.Minden ember más,minden lélek más.Nekem ennyi is sok volt a rosszból.

2009. jún. 17. 16:31
ha akar és van tapasztalata a szülésznőnek, akkor tud segíteni, hogy ne repedjen az ember, de van itt szülésznő...szerintem ők sokszor ügyesebbek ebben is...nekem közben folyamatosan nézték, még kérdezte is a dokinő mi a helyzet, biztos kell-e vágni,legeslegutolsó pillanatban vágott.Pl. nálam nem a doki várta a babát irányított hanem a szülésznő!A lepényt azt már a dokinővel szültem meg,és a varrást is ő végezte.de az egész vajúdás alatt a szülésznőre voltam bízva a dokinőm csak bíztatni jött be megsimogatta a homlokom és megkérdezte a szülésznőt hogy állunk.És a szülésznő ültetett mozgatott fordított egyik oldalamról a másikra, vizsgált stb.nagyon meg voltunk lepődve a párommal mert annyira emberségesen végezte a munkáját, neki rutin volt, mert velem semmi gond nem volt, de ennek ellenére rá tudott hangolódni hogy nekünk minden rezdülés új, mert még sohasem szültem.sok tanácsot adott és megnyugtatott,az orvosi részét nem a fejem fölött beszélték meg hanem kint-így nem volt semmi amitől bepánikoltam volna!
16. Mayalina (válaszként erre: 10. - Ében11)
2009. jún. 17. 16:02

Szia!

Hogy érted azt, hogy "próbálta tartani a kezével a gátat2??

15. Porc
2009. jún. 17. 15:51
Az a "gátmetszés" valószínűleg a burokrepesztés lesz. Arról már hallottam, hogy meg tud látszani a gyerek fején. Gátmetszést ilyen korai szakaszban soha nem csinálnak.
2009. jún. 17. 15:05
Szia! Én is kíváncsi lennél erre a mondatodra "Gátmetszést csinált, ami hetekig meglátszódott a vágás az újszülött kislányom fején. Aztán bejelentette, ha két(!) óra múlva sincs semmi, akkor majd ő tesz ról" Gátmetszést csak kitolási szakban csinálnak amikor már a baba koponyája kifelé halad!Szülésznő vagyok, de ez képtelenség hogy ilyet tett volna az orvos, mert elmondom neked hogy elvéreztél volna.......
2009. jún. 17. 15:03
Én nem mondanék le a tesóról. Kicsi az esély, hogy mégegyszer ilyen nehéz legyen . Szinte 0. Ahányszor szül az ember , annyifélék az események. (tapasztalatból mondom)
12. Hanata
2009. jún. 17. 14:12
Sajnálom, ami veled törtét, elszomorító, hogy ilyenek előfordulnak! Sok sikert és kitartást nektek!
2009. jún. 17. 14:00
Teljesen megértelek!Az első két gyerkőcömet teljesen normálisan szültem meg,de az ikrekkel nagyon megkínoztak engem is!!!Elég nehezen felejthető sajnos!De azért nem minden szülés ilyen,egy jó szülésznő sokat segíthet!Ez mindenkinél változó hogyan dolgozza föl,én azért sok sikert kívánok az örökbefogadáshoz is,a kis Jázminnak pedig gyógyulást!!!
10. ében11 (válaszként erre: 8. - H.Ancsi)
2009. jún. 17. 13:24

lehet szakmailag megtesznek mindent csak lelkileg nem tudnak erősíteni.Nekem a dokim is és a szülésznőm is sima gyors szép szülést ígért nekem, mindig kaptam pár jó szót tőlük, és semmilyen komplikációt nem emlegettek fel sohasem.

És adtak tanácsot,pl.segítettek hogy üljek stb. hogy a baba tudjon fordulni táguljak rendesen stb. sokat számít mit mondanak a szülésről főleg annak aki előszőr megy majd.Pl. a barátnőmet a 7. hótól császárral fenyegette az orvosa,nem is a szülőszobára vitték mikor bekerült hanem a műtőbe, csak azért nem lett neki császár mert nem engedte meg(jó persze vele is babával is minden rendben volt)csak a doki jobban örült volna egy tervezett műtétnek.Én így választottam dokit, tudtam az enyém nem szeret rögtön vágni, nem pánikol be egy kis túlhordástól nem fog befektetni stb.a gátmetszést bánom én is, mert azt mondta ritkán végzi el, a szülésznő próbálta a kezével tartani a gátat de csak megtörtént.

2009. jún. 17. 13:02
A vágás-mint mindenkinek- rejtély. Én a történtek ellenére is szülnék. 5 terhességemből 1 élő gyermekem van, de ha úgy adódna én simán nekivágnék. Pedig hidd el megszenvedtem már rendesen.
8. H.Ancsi (válaszként erre: 7. - Ében11)
2009. jún. 17. 13:01

Szia, engem a történetedben leginkább az gondolkoztatott el, hogy vajon milyen orvosok, ápolók, szülésznők voltak körülötted, hogy történhet ilyen? Persze nyilván nem vagyunk egyformák, van akinek igy sikerül van akinek ugy, de ők azért vannak, hogy segítsenek, vagy lehet,hogy rosszul gondolom.

ma már van lehetőség, teljesen fájdalommentesen, érzéstelenítésben szülni, ezt nagyon sokan kérik is. Szerintem is inkább ezt kellene körbejárni, mielőtt örökbefogadás mellett döntenétek.

2009. jún. 17. 12:52

látam a többiek javasolják, hogy kérj segítséget, feldolgozni a rossz élményeket.próbálj meg keresni egy dúlát, szerintem szívesen segítenek ebben is!

Esetleg egy leendő terhességedet szülésedet is támogatnák elejétől a végéig!neten is megtalálod őket!

(a vágást én sem értettem,nekem az utolsó pillanatban csinálták pár percre rá kint volt a fiam)

6. 874eb11dfd (válaszként erre: 5. - Silverblue)
2009. jún. 17. 12:16

igen , ezt én se értem :( Ezen gondolkozdtam olvasás közben..

De sok egészséget, és boldogságot kívánok !

2009. jún. 17. 11:21
Én egyet nem értek ebben az egészben.Minek csinált gátmetszést ha még nem voltál a kitolás fázisában?Mi értelme volt akkor?A baba fején miért látszott meg?Amúgy sok egészséget kívánok nektek és szerintem is szakemberrel kellene megbeszélned a traumát ami akkor ért téged.A szülés csodálatos dolog,ha hozzáértő ember van ott melletted.
4. Porc
2009. jún. 17. 11:17

Nagyon sajnálom, hogy így kellett átélned a szülésedet. De gondold meg az örökbefogadást. Bár számos gyermek vár jobb sorsra, szerető családra, de én azt gondolnám, fogadjanak örökbe azok, akinek természetes úton nem lehet saját. Hidd el, ennek nem KELL így történnie, ha sikerülne olyan orvost választanod, akiben megbízol, lehetne szép és boldog is a szülésed, hat év után császár után is megpróbálkozhatnál természetesen. Nem győzködni akarlak, de hidd el, hogy lehet ezt szebben, jobban, és segíthetne feldolgozni ezt a nagyon mély traumát is. (Bár erre szerintem második szüléstől függetlenül is szükséged lenne.)

A kislányodnak jobbulást kívánok, remélem, ezúttal ő jó kezekben van!

2009. jún. 17. 10:46

én is a legjobbakat kívánom Nektek!

Sajnálom, hogy rossz élmény lett neked a szülés.

De emiatt én vállalnék egy következőt, egy jó szülésznő és orvos mellett máshogy kell hogy történjen.Szülés előtt pedig lehet keresgélni.és te is sokat tanultál belőle,a következő biztosan könnyebb lenne.

én bizony még az 1-2 perces fájás közti szünetekben is képes voltam elaludni:)

2009. jún. 17. 10:10

Szívből kivánjuk, hogy kinője.

Bodogságban-egészséget az EGÉSZ Családnak:))



Köszi megható történeted, hogy elolvashattuk

2009. jún. 17. 10:03
Én is szeretném megosztani történetemet. Igaz ez már lassan hat éve volt, de számomra olyan, mintha tegnap történt volna. Először is elmondom, hogy senkinek nem kívánom azt, amit én átéltem. Sajnos emiatt nem vállalok több gyermeket (az örökbefogadáson gondolkodunk).

Ugrás a teljes írásra: Jázmin

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook