Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tudja valaki, hogy egy örökösödési ügyben nagyságrendileg hány % az ügyvédi jutalék? fórum

Tudja valaki, hogy egy örökösödési ügyben nagyságrendileg hány % az ügyvédi jutalék? (tudásbázis kérdés)

8. salabakter (válaszként erre: 7. - Laszlozsu)
2010. okt. 5. 06:19
Minden örökséget vissza is lehet utasítani,főleg ha nem haszon,hanem teher.
7. laszlozsu (válaszként erre: 6. - Salabakter)
2010. okt. 5. 04:28

Ja, és ha csak ingatlant örököl, gyorsan pénzzé tehető ingóságot, vagy bankbetétet nem, akkor még el is adósodhat, hiszen ki tudja mikor tudja pénzzé tenni. Az ügyvéd viszont nem vár.

Valahol igazad van, de ez balul is kiüthet.

Én speciel meg lennék lőve, ha most közölnék velem, hogy örököltem egy 25-30 millás házat, de az ügyvédi díjat ki kell fizetnem záros határidőn belül.

Mellesleg szerintem azért is kutatták fel, mert ha az államra száll a tulajdonjog, akkor nem tudnak felszámolni vaskos ügyvédi költséget, így viszont igen. Foglalkozni meg hivatalból kell az üggyel.

6. salabakter (válaszként erre: 5. - KLMárti)
2010. okt. 5. 03:57
Szerintem ne sajnálja tőle,örüljön,hogy felkutatta,mint örököst!!
2009. jún. 17. 11:00

Kicsit bonyolult a helyzet. Nem is nekem kell, hanem egy ismerősömnek. Nemrég felhívta őt egy ügyvéd, hogy egy távoli rokonának ő az egyetlen örököse. Már fél éve kutatnak az örökös után, és most végre megtalálták. (Egyébként az államra szállna a vagyona). És állítólag 30 %-os ügyvédi jutalékot fog felszámítani.

Csak ezért érdeklődöm, mert ez nekem gyanúsan magas összegnek tűnik.

2009. jún. 17. 10:56
Fordulj közjegyzőhöz. Úgyanazt végzi mint az ügyvéd csak olcsóbban.
2009. jún. 17. 10:41
Akkor az nem reális, hogy egy ügyvédi iroda 30%-ot kér egy örökösödési ügyben?
2009. jún. 17. 10:11
3tól-25 ig szokott lenni
2009. jún. 17. 09:40

Sziasztok!

Tudjátok, hogy egy örökösödési ügyben nagyságrendilek hány % az ügyvédi jutalék?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook