Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szent István Kórház szülészete, orvosok árak, tapasztalatok fórum

Szent István Kórház szülészete, orvosok árak, tapasztalatok (beszélgetős fórum)


16. DrCsK
2014. dec. 3. 22:23

Sziasztok Kata vagyok!

Párommal hamarosan babát tervezünk és engem személy szerint már most nagyon érdekel a kórház és orvos választás. Jelenleg a Szent Istvánról hallottam sok jó tapasztalatot. Érdeklődni szeretnék tudna-e valaki dr. Ujváry Attila nőgyógyászról tapasztalatot írni illetve, hogy milyen árakkal dolgozik ő. Köszönöm előre is! :)

2014. júl. 23. 18:46

Sziasztok,

Szeretném megosztani veletek a jelenlegi magyar egészségügyben uralkodó állapotokat (amelyhez sajnos biztosan sokunknak volt már szerencséje) ill. a Szent István kórház szülészeti osztályán történt elképesztő kalandunkat... Okulásul, figyelmeztetésül és elrettentésül...

Kislányom állapotos...

A ráckevei szakorvosi intézetben illetékes nőgyógyász vizsgálat címén eszik, telefonál, facebookozik, stb. Lehet, hogy ez az oka, hogy az ott várakozó kismamák sok esetben 6-8 órát várakoznak az aktuális vizsgálatra a 40 fokban úgy, hogy leülni nem tudnak... Legutóbbi vizsgálatnál közölte az első babáját váró lányommal, hogy a baba nem fejlődik megfelelően, mert valószínüleg dohányzik, és/vagy alkoholt iszik, és lehet, hogy folyik a magzatvize... Ezért laborvizsgálatra kell mennie.... Természetesen sem nem dohányzik, sem nem iszik, nagyon egészségesen táplálkozik.... A lányom sokkos állapotban ment el a meghatározott vizsgálatokra, majd értesítette a családot, a legnagyobb rémületünkre... Kiderült, hogy, az eredményekre 2 hetet, azaz 14 napot kell várni... No comment...

Több sem kellett természetesen, szervezkedés, majd irány a megadott, körzetileg illetékes kórház: Szent István... (Persze előzőleg egy kis nyomozás a neten, milyenek is a körülmények... volt ott hideg is, meleg is...) No, de lássuk a saját szemünkkel....

Előző napon telefon: hova kell mennünk? Szülészet... Kell beutaló? Nem... Ok...

Megérkezünk, fel a szülészetre...

10 perces keresgélés után találtunk egy nővérnek látszó személyt, egészen benn a szülészeten... éppen kávézott egy karbantartónak kinéző személlyel.... Felháborodottan kizavart minket, menjünk a vizsgálóba... "Az merre van?" Erre ő: a bejáratnál !! Ott várjanak! Ok, várunk...

Valószínűleg megitta a kávéját, mert újabb 10 perces várakozás után megjelent.... Mi a probléma? Hát az, hogy lehet, hogy folyik a magzatvíz... Hány hetes terhes, kérdezi... 32. Mondjuk. 32???? Itt csak 36 héttől foglalkozunk vele ! Nem is ide kell jönni, hanem a szülészeti ambulanciára !!! - közli felháborodottan... Semmilyen papírt nem kért el, még a kismamára sem vetett egy pillantást sem... De, hát a magzatvíz.... próbálkozunk.... Felcsattan: nem értik? Menjenek le az alaksorba ! Ott van az ambulancia !

Megdöbbenés... Na, jó.. nem csinálok balhét, a lány így is ideges, csak tudjunk már valami biztosat... Liftezés az alaksorba...

Megdöbbentő állapotok. Álmennyezet sakktáblaszerűen hiányzik, látszanak a csövek, vezetékek. Kosz mindenütt.... A WC-ben semmi papír, oltári állapotok...

Recepción kérdezzük: hol a szülészeti ambulancia? A nővér foghegyről: a virág mögött... Nézelődés. Hopp, ott egy virág. Megvan. Leülünk illedelmesen... Nővér ki, nővér be... Civil ruhás pasik határidőnaplóval a hónuk alatt ki, be... A kutya meg se kérdezi mit akarunk... Pár perc után nem bírjuk, elkapjuk a nővérnek öltözöttet... Elnézést. De lenne itt egy kismama, akinek lehet, hogy szivárog a magzatvíze... Ja. maguk azok, akik a szülészetről jöttek? - kérdezi... Igen ! Jó, várjanak.... Várunk...

2 és fél óra alatt nem sikerült egy orvost találni, aki hajlandó lett volna megnézni, mi a probléma... Még egyszer hangsúlyozom: szülészeti ambulancián vagyunk !!!! A parkolóóra 440 Ft/óráért persze ketyeg...

Többszöri telefonálás után (Nővér ki, be, civil ruhás pasik ki, be... stb.) egyszer csak megjelenik egy pasas, állítólag ő az orvos. Végre !!

Rá se néz a kislányra, csak elkiáltja magát: Jöjjön ! Se köszönés, se két mondat, mégis mi a baj... semmi. Kezdek baromi pipa lenni.... No de nincs mit tenni, megyünk.

Egy felettébb nyúzott, zaklatott és ingerült nővér elkezdi felvenni az adatokat... Név, cím.... Hol lakik? Ráckevén. Hooool???? Ráááááááááckevénnnnnnnnnn??? Igen. Miért? (Mintha azt mondtuk volna: a Holdon...)

Mert akkor nem is ide tartoznak !!! És láss csodát, ebben a pillanatban toppan be az állítólagos orvos. Micsoda? Hát akkor meg se vizsgálom !!!- mondja. Szó nélkül sarkon fordul, és kimegy a vizsgálóból.

Elakad a szavunk. Úgy érzem kényszert érzek arra, hogy irdatlan üvöltözésbe kezdjek, de fékezem magam, és próbálom a nővérrel megértetni, hogy a nőgyógyász szerint ide tartozunk, ezért is jöttünk ide... Az nem létezik, hogy az orvos ezt mondta, feleli ingerülten és elkezd osztani minket. Vagy hülye vagyok, vagy hazudok... Ez az álláspontja... Vita.... Emeli a hangját: nem értik, hogy én hajnali négy óra óta dolgozom? De értjük.... De az én lányomnak meg folyik a magzatvize és órákat utazott / várt arra, hogy megtudja, nincs e baj a babával....

Az idegességtől remegve kimegyünk, még a babakönyvet is ott felejtjük, próbáljuk kinyomozni, hova is tartozunk... A nővér hisztériázik, majd lelép, egyszerűen otthagy minket... Egy másik, nem is oda tartozó nővér megszán, majd közli: Baross utca.

Jó. Menjünk oda....Kifizetjük a tetemes parkolási díjat, a parkolóőr elnézést kér, hogy ilyen sokat kellett várnunk. Mondjuk, nem az a gond, hanem az, hogy feleslegesen. Ismét elnézést kér... Az a baj, hogy maga kér elnézést, nem azok, akiknek kellene. - mondjuk.

Irány a Baross utcai Nőgyógyászati klinika. Hátha itt megtudjuk van-e valami probléma...

14. Tüncica83 (válaszként erre: 13. - Tüncica83)
2009. okt. 25. 08:50
ezt nem ide akartam
2009. okt. 25. 08:50
[url= [link]
2009. okt. 24. 15:44

Köszönöm annak, aki eddig írt, de továbbra is várom a tapasztalatokat, véleményeket!


Köszi

11. 7130b15964 (válaszként erre: 10. - Tüncica83)
2009. jún. 18. 23:02
Sajnos nem sok biztatót tudok mondani, mert sosem merültem el a témában. Azok közé a mázlisták közé tartozom, akik kitalálták, hogy akkor most legyen gyerekük és elsőre összejött. Szeritem próbálj meg türelmesen várni és bízz benne, hogy sikerült, sokkal többet most úgyse tehetsz az ügyért.
10. Tüncica83 (válaszként erre: 9. - 7130b15964)
2009. jún. 18. 22:58
:) figyi ebben nem tudsz nekem segíteni: ma voltam hüvelyi uh-n, mert hormongondjaim voltak és figyelik még a tüszőérést, repedést, minden héten megyek. Szóval a 27. napon vagyok, kb egy hete volt tüszőrepim, a méhnyálkahártya 14mm vastag, de még azt mondja bármi lehet, lehet h megjön, és lehet, h terhesség. Ez eddig jól is hangzana, csak látott apró pöttyöket a méhnyálkahártyámon, és azt mondta, h ebből jobb lenne, ha csak egy lenne, mert az valszeg terhességet jelentene, de az , h több van, inkább készülődő mensit jelez, de azt mondta várjuk ki , h megjön-e, múlt hónapban is 36 napra jött meg, szóval még van egy hetem, a tüszőrepitől 14 nappal számolva. Van tapasztalatod azzal kapcsolatban, h milyen vastag mensi előtt a méhnyálkahártya, és milyen vastag korai terhességnél, meg a pöttyökről is írhatnál,ha tudsz vmit. Jah és múlt hónapban a 32. napon csak 9mm volt a méhnyálkahártyám, most jóval vastagabb, ebben a ciklusban clostit is szedtem. Előre is köszi!
9. 7130b15964 (válaszként erre: 8. - Tüncica83)
2009. jún. 18. 22:55

Elvileg igen. Gyakorlatilag sosem aludt bent. Egyrészt, mert ha kihúzod az ágy alól a pótágyat, akkor nem férsz a saját ágyadhoz rendesen. Aztán meg az a zsinat, ami a kórházban van. Aludni se nagyon lehet. Általában azt csináltuk, hogy a férjem 10 körül hazajött. Aztán reggel vissza, amikor megérkezett, akkor aludtam én, ő meg babázott.


Nagyon kimerült voltam mire hazajöttünk. Az első éjjel nem aludtam, mert este született a kisfiam és utána próbálták normalizálni a vérnyomásomat. Aztán meg a baba miatt nem nagyon tudtam aludni, mire ő elaludt jött az éjszakás nővér, aztán a váltás, utána a reggeli, jött a takarítónő kukákat üríteni, aztán a gyerekorvos vizitelt, visszajött a takarítónő takarítani, bejött a védőnő, jött az ebéd... Grrrrrrr, kb két óra volt, mire nagyjából lement a busójárás, utána vacsoráig pár óra nyugi volt a babával...

8. Tüncica83 (válaszként erre: 7. - 7130b15964)
2009. jún. 18. 22:48
Végülis az is valami. és az apuka bent tud aludni a vip szobában felárét?
2009. jún. 16. 23:07

Mi fizettünk, az alapítványi szobák egyikét kaptam. Gyakorlatilag két szeparált szoba, közte egy fürdőszoba és egy wc, amit a két szobából meg lehet közelíteni. Sose találkoztam a szomszéddal. Császárral szültem, miután bekerültem a szobába azonnal hozták a kisfiamat és egész éjjel ott volt. Reggel csak egy picit vitték ki, amikor kötelezően fel kellett kelnem pár órás fekvés után.


Mindenki segítőkész volt.


Ami engem fárasztott az a kórházzal járó állandó jövés-menés.


Kedden háromnegyed hétkor született a kisfiam (délután), szombaton reggel már hazajöhettünk.


Szerintem a külön szobában se nagyon lehet pihenni, de legalább idegenek és látogatóik nem zsinatolnak az ember körül.

6. Tüncica83 (válaszként erre: 5. - Mazsola78)
2009. jún. 16. 22:39
Értem, és a fizetős szobán nem gondolkodtál? Barátnőm is az Istvánban szült, és azt mondta, nem nagyon tudott pihenni, így legközelebb megpróbálják kigazdálkodni a vip szobát.
5. mazsola78 (válaszként erre: 4. - Tüncica83)
2009. jún. 16. 22:36

Most olvasom, hogy azt persze nem írtam, hogy a pohárból anyatejet adtak a babáknak.

Látogatási idő reggel héttől van kilencig, nálunk is volt egy kis gond az egyik anyukával, aki a kisebbséghez tartozott, sokan jöttek hozzá, de amikor nem tudtam odajutni az ágyamhoz a gyerekkel, akkor vették a lapot és kimentek. Persze a csecsemős nővér is megjegyezte, hogy ez így nem járja.

Mindenhova ki van írva, hogy egyszerre egy anyukánál két látogató tartózkodhat. Na persze ha három, azért az se baj.

Engem nem zavart, hogy mások is láttak szoptatni, szerintem ez ott teljesen természetes.

4. Tüncica83 (válaszként erre: 2. - Mazsola78)
2009. jún. 16. 22:31
Köszönöm a válaszod, reméltem, hogy majd kapok hasonlókat, mert a neten olvastam, hogy bababarát kórház, és kb ilyennek képzelem el azt. :)
2009. jún. 16. 22:30
Akik már a tudásbázisban válaszoltak azoknak köszönöm.
2009. jún. 16. 22:24

Szia! Én januárban szültem az Istvánban. Nekem nem ő volt az orvosom, de azért leírom a tapasztalatokat.

A szülőszoba szerintem elég jól van kialakítva, a szülésznők is rendesek. Az általunk felfogadottnak 35 volt a tarifája. :-)

Nagyon segítőkészek, türelmesek, gondoskodók voltak velem.

A szülészeten háromágyas szobában voltam. A babákat kint hagyják egész napra. Én császárral szültem, úgyhogy az első nap még a csecsemősöknél aludt a drágám, de aztán végig velem volt.

Itt nincs cumiztatás,nincs tápszerezés, ha nem indul meg a tejcsi, akkor ők adnak a babának pohárból.

Nekem nagyon sokat segítettek, hogy beinduljon a tejecske, mehettem hozzájuk akár éjjel, akár nappal.

Remélem tudtam segíteni. :-)

2009. jún. 16. 22:17
Sziasztok, kíváncsi lennék, kinek milyen tapasztalatai vannak a Szent István Kórház szülészetéről, az orvosokról, legfőképpen Dr.Szőczei Beátáról, tarifák, szülésznők, stb. Köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook