Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogy történik a fülfelszúrás? Nem tudom, hogy felszúrták-e ma a kislányom fülét, légyszi segítsetek! fórum

Hogy történik a fülfelszúrás? Nem tudom, hogy felszúrták-e ma a kislányom fülét, légyszi segítsetek! (tudásbázis kérdés)


2009. jún. 18. 13:21
Köszi,megnéztem.
20. zebracsikó (válaszként erre: 19. - Huanita80)
2009. jún. 17. 15:46
www.gyogysapka.hu - n elég sokmindent olvashatsz a problémátokról és az ilyen jellegű panaszok orvoslásáról. Ajánlom!
19. huanita80 (válaszként erre: 18. - Youlcsi)
2009. jún. 17. 15:18
Hát 5 percenként kihűl,soxor melegitem neki.Meg bioptronozom,remélem elmúlik hamar.Köszi.
18. youlcsi (válaszként erre: 15. - Huanita80)
2009. jún. 17. 07:48
a sót pont azért javasolják, mert az sokáig tartja a meleget. elég, ha az rajta van még ma.
17. huanita80 (válaszként erre: 16. - Zebracsikó)
2009. jún. 16. 22:05

Ez az első,remélem nem lesz több....

köszi

16. zebracsikó (válaszként erre: 15. - Huanita80)
2009. jún. 16. 21:52

ez az első ilyen fülgyulladása?

vagy visszatérő?

mert ha több ilyen is volt neki, lehet, hogy tubust kéne betenni neki.


A hallást pedig nagyon rontja egy ilyen gyulladás, és annak elég sok következménye van!

Oda kell figyelni rá!


Jobbulást kívánok a lányodnak!

15. huanita80 (válaszként erre: 14. - Youlcsi)
2009. jún. 16. 21:46

Köszönöm.Akkor jó!

Hát azt még megint nem értem hogy azt mondta 36 óráig tartsuk melegen a fülét meleg sóval.Azt nem mondta a párakötést mikor vegyem le,az meddig legyen rajt.És a só meddig,nem értem,estig rajt volt a pára utána tettem rá sót ezzel elaludt,most ez maradhat reggelig?Nem hül ki?Gondoltam rá a párát tegyem vissza éjjelre?Őrület.

14. youlcsi (válaszként erre: 9. - Huanita80)
2009. jún. 16. 21:28

a bökésre nem felsírt volna, hanem üvöltött volna! tudom, mert én még 25éves fejjel is csak úgy viseltem el, hogy az asszisztensnő fogta a fejem, nehogy belemozduljak.


ne aggódj, itt nem volt szúrás! :) viszont arra figyelj, hogy mindent betartsatok, amit az orvos mondott, hogy később se legyen...

13. Zizisicc (válaszként erre: 12. - Huanita80)
2009. jún. 16. 21:06

Nincs mit! :o))

Sajnos van benne tapasztalatom, de szerencsére már nem jutunk el odáig. :o))

12. huanita80 (válaszként erre: 11. - Zizisicc)
2009. jún. 16. 21:05
Az nincs irva,csak ennyi amit irtam,meg árak.Köszi szépen.Megnyugodtam :)
11. Zizisicc (válaszként erre: 10. - Huanita80)
2009. jún. 16. 20:56
A fülfelszúrás latinul paracentézis. Ha ezt nem látod, tuti, hogy nem szúrták fel!
2009. jún. 16. 20:54
A papiron az van irva vizsgálat,párakötés,heveny gennyes középfülgyull.
2009. jún. 16. 20:52

Jaj de aranyosak vagytok hogy azonnal válaszoltok!!!Nagyon köszönöm hogy megerősitettetek,én is ezt gondoltam.


Végül is az ölemben ült,én fogtam kezét -lábát,az aszisztens a fejét tartotta.De a bökésre felsirt volna meg összerezzent volna,én is ezt gondoltam.Szóval bizti nem bökték?Ja és utánna párakötést kapott,meg antibiotikumot irt,meg sót kell melegitenem azt mondta.

8. Zizisicc (válaszként erre: 4. - Huanita80)
2009. jún. 16. 20:46
Akkor biztos nem szúrták fel, ahhoz megkértek volna, hogy fogd le a kicsit, vagy megtette volna más, csak a külső hallójáratot tisztították ki. Biztos kaptatok vmi papírt is, azon jelölték volna, hogy fel kellett szúrni. A másik, hogy a felszúrás után még akár napok is szivároghat váladék a fülből ....
7. kathlee (válaszként erre: 4. - Huanita80)
2009. jún. 16. 20:40
De, kötelességük megmondani! Az én lányomnak is szívtak már le váladákot a füléről, mert nem láttak tőle rendesen. Egyáltalán nem csak felszúrás után csinálják. Plusz olyankor le kell fogni mindenüket, nehogy elmozduljanak, mert akkor NAGY! baj is lehet.
2009. jún. 16. 20:40
Biztos lehetsz benne, hogy csak leszívták a váladékot. Vagy magától kilyukadt a dobhártya, és azt szívták le, vagy csak a fülzsírtól nem látott az orvos, és szívóval tisztította meg. A felszúrást -mindenféle érzéstelenítés mellett is- hirtelen összerándulással, sírással jelez a gyerek.
2009. jún. 16. 20:37

Írd le mi történt.

Én fülészeten dolgozok. Nem szokták kérdés nélkül felszúrni senki fülét, és leletet is kell adjanak, amin le van írva milyen beavatkozást végeztek

2009. jún. 16. 20:36
Sziasztok. Ma voltunk a kórházban, és nem tudom eldönteni hogy felszúrták-e a kislányom fülét. Valaki aki tudja hogy történik ez irja le legyen szives!!!!!Nekünk annyi volt hogy egy tompa végű fémcsőt tett a fülébe és szivatta. Ez egy csővel egy géphez volt kötve, én a csőben láttam a tű műanyag végét, de nem tudom azt benyomta-e????Azt ki kellene lőni valahogy belőle, de csak szívás volt. És nem mondták hogy felszúrták volna, a kislány sem sírt hogy bökés lett volna. Ki volt folyva a váladék a füléből, és nem látta tőle hogy mi a baj. De rokonok most azt mondják csak akkor szivják miután felszúrták!Most meg vagyok ilyedve. De ezt meg sem mondják????????
2009. jún. 16. 20:36
Lokális érzéstelenítés mellett egy fém eszközzel szúrják fel. Ne aggódj amúgy,a hiedelemmel ellentétben nem gáz a felszúrás.Egyenes,egyenletes sebszélek, míg ha magától kifakad, egyenetlen sebszélek nehezebben gyógyulnak. Orrsprayt adjál neki, és porszívós orrszívóval szívd ki az orrát, hogy ha magától még nem megy neki.De gondolom ezt elmondta a doki is.
2009. jún. 16. 20:34
Hogy hogy nem tudod? Mi történt?
2009. jún. 16. 20:32
Hogy történik a fülfelszúrás?Nem tudom hogy felszúrták-e ma a kislányom fülét, légyszi segítsetek!!!!!!!!!!!!!!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook