Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A szülés megindítása előtti és utáni események fórum

A szülés megindítása előtti és utáni események (beszélgetős fórum)


13. Törökné Kati (válaszként erre: 1. - 75f3d32d2e)
2009. dec. 3. 14:16
Szia!Azt hiszem én nagyon szerencsés vagyok.Nálunk Szegeden nincs beöntés.Hanem kúpot adnak,de én még azt se kaptam,mert a kisfiam olyan gyorsan megakart születni.A gátmeszést meg nem is érzed azt fájás közben csinálják.Engem a szülés után az orvosom elaltatott úgyhogy erre személyszerint nem tudom a választ.De az egyik ismerősöm azt mondta,hogy a varrás neki sokkal jobban fájt mint maga szülés.
12. misz
2009. nov. 8. 21:10

két gyerkőcöm van, de egyiknél sem kaptam beöntést. A borotválást elintéztem otthon, így az is kimaradt.

A kislányomnál császár lett a vége.

A kisfiamnál EDA-t kaptam a végén, így nem éreztem semmit sem a gátmetszésből, se a varrásból. Viszont mikor kiment az érzéstelenítő, akkor nagyon fájt.


Összehasonlítva a császár sebe 100x jobb volt, mint a gátseb. De erre lehet kérni jeget és az sokat enyhít.

11. Crystall (válaszként erre: 1. - 75f3d32d2e)
2009. okt. 26. 17:26
Szia! A beöntés nekem kicsit kellemetlen volt, söt mivel aznap már legalább 4x voltam klotyón azt gondoltam felesleges is, de azért még párszor futkostam utána is. A gátmetszés egyáltalán nem fájt, éreztem de nem úgy mintha épp vágnának és csak egy mp volt az egész. Varrtak belül is azt nem is éreztem és kaptam 2 szurit igy a külsö is teljesen elviselhetö volt. Nálunk nem szedik ki a varratokat a belsök ugye felszivódnak a külsök kipotyognak maguktól. Ezektöl a dolgoktól söt irhatom úgy a legkellemetlenebb solog az egész szülésben az volt, hogy miután meglett a baba folyamatosan nyomkodták a hasam, hogy jöjjön ki a vér. Ez ugye már több mint 10 éve volt lehet azóta és föleg Magyarországon ezt nem is csinálják:D
2009. okt. 26. 17:17

előtte:

beöntés (totál nem volt gáz)

borotválás (én megoldottam magam még otthon, folyamatosan ügyeltem, hogy ne legyen ott dzsungel állapot mert azt nem bírom, így nem volt nehéz dolgom, bár a pocaktól nehezen fértem:-)

burokrepesztés (hát csak a segédeszköz látványa volt riasztó, de semmi gáz egyébként)

gátmetszés (egyáltalán nem éreztem)


utána:

egy varratom volt kívül és egy csomó belül, mert szakad a méhszájam, de ebből semmit nem éreztem, 3 nap után vették ki a varratot, na nekem az qrvára fájt, pedig csak egy varrat volt, utána még fájt aznap és érzékeny volt, de óráról órára javult (én aloe first-öt használtam az érzékeny területen naponta többször és sokat zuhanyoztam, ezek nagyon jól estek és gyorsan is gyógyultam)

9. Sena
2009. jún. 17. 14:06
Nekem is megindították. Kúpot kaptam nem beöntést, egyáltalán nem volt rossz, sőt örültem hogy végre normálisan tudok wc-zni. Utána zuhanyozhattam. Ja, borotváltak is, ami nekem tök kellemetlen volt, úgy éreztem lenyúzzák a bőrömet is úgyhogy a másodiknál inkább megcsinálom magamnak. A burokrepesztés csak kellemetlen volt, meg kicsit félelmetes hogy láttam a doki véres kezét. A gátmetszést én se nagyon éreztem, csak előtte a szurit egy picit. A varrás kellemetlen volt, sziszegtem is rendesen közben, pedig csak 2 öltést kaptam. Ha lehet akkor varrás előtt is kérni fogok még egy szurit. Én másnap már simán tudtam ülni, csak pár nap után volt rossz ahogy húzódott a seb.
2009. jún. 17. 08:45
A szervezeted tudja,hogy szülni fog,ezért "tisztításba" kezd,tehát mindenképp wc-re fogsz járni,mielőtt szülni kezdesz.Ha a kórházban normálisak,mmint nem ragaszkodnak hozzá,meg fogják kérdezni,h voltál e wc,és ha igen,nem kell a beöntés.A gátmetszés tényleg nem érezhető,ha az orvos jó orvos,én csak a nyisszantást halottam,érezni nem éreztem. A varrás kellemetlen,őszintén szólva nekem az volt a legrosszabb,pedig én végighánytam a vajúdást,olyan fájdalmaim voltak. De elárulok egy titkot,amit minden kismama megtapasztal: Ha megérkezett a babád,téged betoltak a szobádba,varrás,fájdalom ide-vagy oda,annyi hormon szabadul el benned,hogy 10 perc múlva nincs az a tank,ami az utadba állhat,már ott fogsz toporogni a csecsemősök szájában,hogy kéred a babád. Én legalábbis megettem 10 perc alatt az ebédem a kórházban,és már romboltam a gyerekemért,pedig 24 órát vajúdtam,másfél órát varrtak,mert a kicsi felsértette a hüvelyfalam ,amikor jött ki.
2009. jún. 16. 22:55
Én nem kaptam beöntést, mert már nagyon ki voltam tágulva. A gátmetszést nem is éreztem. Egy kicsit fájt amikor a doki megnyomta a hasamat, és kijött a méhlepény, a varrás kellemetlen, nekem inkább utána fájt, amikor ment ki az érzéstelenítő. Féloldalt tudtam csak ülni.
2009. jún. 16. 20:30

Szia!

Beöntés kibírható, csak utána nagyon kell wc-zned, ld előttem szólót.

Gátmetszés: szülés közben egyáltalán nem éreztem. A fájások sokkal de sokkal erősebbek! Összevarrás: szerencsére érzéstelenítéssel zajlott, ezt sem éreztem egyáltalán.

5. rinike (válaszként erre: 1. - 75f3d32d2e)
2009. jún. 16. 20:10

Székesfehérváron nem beöntés van, hanem kúp, amit legalább tíz percig kell visszatartani, aztán elvégezni a nagydolgot. Nem vészes.


Én kaptam 16 éve beöntést is, semmit nem éreztem csak azt, hogy nagyon kell nagydologra szaladnom a WC-re.


Gátmetszésről én azt sem tudtam, hogy létezik. 61 cm-es, 4090 grammos gyerekemhez ugyan volt gátmetszés, de semmit nem vettem belőle észre a többi esemény (a baba kibújása) mellett.


Azok közül, amit kérdeztél, a varrás volt a legrosszabb, de teljességgel kibírható, inkább csak kellemetlen. A baba megszületésekor nagy boldogság tölti el az embert. Én attól voltam meglepődött, hogy a babát elvitték rendbe tenni, és kiderült, hogy nekem még feladataim vannak, először is megszülni a lepényt, másodszor pedig a varrás.


Nem volt könnyű, mégis életem legszebb napja volt. Én most szeretnék újra babát.


Normális dolog, hogy kicsit aggódsz az ismeretlentől, de remélhetőleg Neked is életed legszebb napja lesz, ehhez kívánok sok sikert, szerencsét, erőt és egészséget.

2009. jún. 16. 20:06

Szia!

Neked is indítani fognak?A beöntés háát nekem nem volt jó érzés.A gátmetszést nem fogod érezni csak az injekciót.Nekem nincs jó élményem a varrásról.Mivel nagyon véreztem pulzálva és persze nem tudták honnan.Mire elvégeztek addigra el ment a fájdalom csill. hatása és sajnos minden egyes tű szúrást éreztem!

2009. jún. 16. 20:05

Ne félj! Beöntés semmi különös (mondhatni a legkevesebb)

Gátmetszést nem érzed, mert fájás közben csinálják. Nekem a varrás fájt, szinte éreztem minden egyes tűszúrást, de annyira nem érdekelt, hiszen ott volt velem már a pici babám.

Nekem még volt burokrepesztés, az sem fájt.

2. kanawiosta (válaszként erre: 1. - 75f3d32d2e)
2009. jún. 16. 20:03

Szia!

Én császáros voltam!

2009. jún. 16. 19:59

Sziasztok!


Konkrétan olyan embereknek szól ez a fórum, akik már átélték.

Mondjátok már el nekem, hogy milyen az a beöntés, mert én félek tőle, mivel nem tudom ez, hogyan történik. És a gátmetszés? Illetve utána a varrás?

Kiváncsi vagyok! :S

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook