Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Sehol nem találok munkát pár hónapja! Van olyan, aki szintén keres és semmi? fórum

Sehol nem találok munkát pár hónapja! Van olyan, aki szintén keres és semmi? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
139. kinga08
2017. ápr. 4. 19:01

Nekem volt egy jónak mondható munkahelyem, ahol igaz, nem kaptam meg a 200.000-et, de jól meg tudtam élni, aztán elküldések voltak ennél a cégnél, hát mit ad isten elküldtek, innentől fogva kezdtem leamortizálódni, bedepiztem, mert hiába küldtem be olyan helyekre is az önéletrajzom, ahova megfelelnék, nem jött semmi válasz. (nyelvvizsgám, főiskolai végzettségem van,továbbá okj-s ügyintézőim) Beadtam eladónak, asszisztensnek, recepciósnak, gyárba, de semmi. Folyamatosan ezen görcsöltem, aztán rá 2 évre behívtak egy céghez állásinterjúra, ami nem igazából volt állásinterjú,mert már az első perctől azt beszéltük hova mennék és milyen pozícióba. Nos, ez egy munkáltatókölcsönző volt, akik nem írattak szerződést velem, mondván,hogy majd menjek be és megkapom..

Aznap én már munkába láttam, de nem is abban a pozícióban,amit megbeszéltünk, fogalmuk sem volt a cégnek arról, hogy lesz egy új(azaz én) Nos, hiába futkostam be hogy kapjak szerződést, nem kaptam. Aztán meguntam és felmondtam( nem dolgoztam 2 napnál tovább ott) Jól tettem, mert azóta sem fizettek ki...

Utána felvettek egy céghez, ahol tudtam dolgozni, de sajnos ott is leépítés volt 6hónap után. Ez volt novemberben. Most úgy néz ki találok munkát, mert 2 jó helyre is behívtak interjúra, ahova nem fűztem sok reményt, de talán most révbe érek, a depresszióm is úgy tűnik megszűnt, már nem sírom el mindenen magam. Talán új életet tudok kezdeni egyedül, mert most anyánál lakom, azt elfelejtettem írni, hogy 24 éves vagyok.

138. Regin_a
2013. jan. 29. 10:37
Csak kiváncsiságbol kérdem, mi a szakmátok, végzettségetek?
2013. jan. 29. 09:29

Szeptember óta keresgélek, de sehol semmi...

Nagyon kétségbeejtő a helyzet. Se én se a párom nem kapunk visszajelzést sem.

Pedig ilyenkor az ember még a negatív válasznak is "tud Örülni", hisz az azt jelenti, hogy legalább valaki vette a fáradtságot, hogy elutasítson hivatalosan.... Szomorú világ ez....

136. Veronika27 (válaszként erre: 135. - Andy0207)
2012. nov. 19. 18:27
Nekem 1eve lesz lassan, pedig 2 szakmaval keresek, igaz kulfoldon.
2012. nov. 19. 18:18

21 éves vagyok,pályakezdő.

1,5-2 éve nem találok semmit!!!

134. Kira88
2012. szept. 28. 13:03

Kedves mindenki, akik bármilyen okból fel vagytok háborodva a nyelvtudás szükségességén, szívleljétek meg az alábbi mondatot, saját érdeketekben:


"One language sets you in a corridor for life. Two (or more) languages open every door along the way."


Azaz: ha csak egy nyelven (az anyanyelveden) bezsélsz, az olyan, mintha egész életedet egyetlen szobában élnéd le. Kettő vagy még több nyelv ismerete viszont bármilyen ajtót kinyithat előtted !!

2012. szept. 28. 12:50

Hát, most olvasom, mit írtam lentebb 2 évvel ezelőtt. Jól megszívtam velük, ígérgetés az volt, de végül az én részemet nem teljesítették, az utolsó 3 hónapban nem kellett bemennem dolgozni, viszont azt a 3 havi bért azóta sem kaptam meg.

Most megint munka nélkül vagyok 10 hónapja.

132. locsi
2012. szept. 27. 20:10
10 hónapja nem találok.A téli hónapokba,meg már nem is igen fogok.
131. 298b15dfdd (válaszként erre: 130. - O.andi)
2012. szept. 27. 18:47
Pontosan 3 éve nem találok:(
130. o.andi
2012. szept. 27. 18:46
Nagyon nehéz melót találni..én 3 hónapja keresem...nem sok sikerrel..:(
2010. dec. 5. 22:24
de van, ám, met én se találok pár hónapja, és esz a penész
2010. nov. 29. 12:59
a munkaügyis nő azt mondta bízzunk a csodában!
127. Veronika27 (válaszként erre: 124. - Clock)
2010. nov. 28. 15:32

Milyen idősek a gyerekeid?

Határon túl esetleg nem keresgéltél?

126. Veronika27 (válaszként erre: 122. - Klenca)
2010. nov. 28. 15:29

A héten írtam alá a munkaszerződésem. Végre! Igaz csak heti 10 órában, de ennek is nagyon örülök! Ha beindul az üzlet, akkor felvesznek majd többórás munkaidőben is.


Ti hogy álltok??

125. f303be5590 (válaszként erre: 124. - Clock)
2010. nov. 28. 15:20

próbálj bejutni valami hosszabb TÁMOP-os tanfolyamra. ott minden költséget térítenek és megkapod a minimálbérnek megfelelő összeget. addig is telik az idő és hátha adódik addigra valami munka

tudom, normális esetben nem ez a megoldás, de ez az ország egyre inkább távolodik a 'normális' helyzettől. szerintem nagyon nagy a baj.

sok sikert és kitartást

124. clock
2010. nov. 28. 15:16

Sziasztok! Úgy látom ez a topik nem él már, de hátha olvassa valaki :)

45 éves vagyok, az utóbbi 4 éveben biztonsági őr voltam.Január óta nem találok munkát.Eredeti végzettségem gyors és gépíró, na ezzel aztán kitörölhetem.Elvégeztem egy szociális gondozó tanfolyamot, már több mint tíz éve.Egyetlen napot sem sikerült ebben a szakmában dolgoznom, mert sehová sem vettek fel.Minden munkát elvállalnák, akár gyári szalagmunkát is.Legutóbb azért nem vettek fel gyárba, mert nincs gyakorlatom.Biztonsági őr munka nincs, főleg nem nőnek való.Két gyereket kell még eltartanom,iskoláztatnom.Lassan kikötik a villanyt, vízet, mert nem tudom a számlákat fizetni.És arról hogy nincs mit enni arról még nem is beszéltem.Nagyon el vagyok keseredve,és nem látok kiutat.Mindenhol felsőfokú képzettséget kérnek.Az interneten hirdetett munkák nagy része csalás, vagy olyan feltételek vannak, amit nem is hiszem el hogy lehet teljesíteni.A lakóhelyem környékén egyáltalán semmi munka nincs./Nógrád megye/ Nem tudom mi lesz így velünk.Ennyire értéktelen vagyok?

2010. jan. 9. 06:37
Több, mint fél éve keresek és semmi. Még ilyenkor, reggel hétkor is ezen jár az eszem... :(
122. klenca
2009. dec. 4. 11:37

Hol tartotok?


Van munka? Találtatok?

121. klenca
2009. júl. 23. 08:42

Közigazgatási terület:


www.kozigallas.hu



Más, megyei kirendeltségek ajánlatai:

gugli / munkaügyi központ / megye választás


Mindenkinek sok sikert!

120. leviatan (válaszként erre: 119. - E7dba6d90b)
2009. júl. 20. 14:53
A Yale az egy egyetem itt Amerikaban... gondoltam mar csak ismered a vilag egyik legnevesebb egyetemet, ha mar olyan nagyon tapasztalt vagy...
119. e7dba6d90b (válaszként erre: 118. - Leviatan)
2009. júl. 20. 08:20

Éltem Londonban egy évig, ott aztán mindenféle ember van, és igen, az angolok és a franciák síkhülyék.


Ezt a Yale dolgot meg nem értem. De lehet hogy az a baj, hogy nem amerikai sorozatokon szocializálódtam és nem a gilmór görlz-ből tanulom az életet, nekem nem a Yale a menő.

118. leviatan (válaszként erre: 72. - E7dba6d90b)
2009. júl. 20. 02:01

Hikikomori (melyik japan rajzfilmbol van a neved?) esetleg eltel mar, a mindossze huszonket eved alatt, Angliaban, Amerikaban, Francia o-ban? Csak azert kerdezem, mert ennyire pontosan "tudod", hogy ezen orszagok lakoi hulyek...


Legfokeppen a kelet-europai nepek lakoi vannak ennyire oda maguktol, kivancsi lennek a Yale-n mennyire "konnyen" vergodnel at pl.

117. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 97. - E7dba6d90b)
2009. jún. 18. 20:08

Köszi az 5letet! Igaz, nem hallottam róla, de majd utánanézek.

A lejjebbadás nálam már megvolt, most inkább már feljebb adnám.:) Jelenleg még a gyerkőcömmel vagyok itthon, a volt munkahelyemre két kisgyerek mellett nem tudok visszamenni.:(

116. Veronika27 (válaszként erre: 115. - B2d0b7d91e)
2009. jún. 18. 16:43
Hát ez az, ördögi kör! Én is kíváncsi vagyok, hogy a változtatásokkal mi fog változni.
2009. jún. 18. 14:14

Igen, tudom, hogy erre gondolsz, de sok esetben a munkáltató is hibás. Kevesebb járulékot kellett fizetniük. Most kíváncsi leszek mi lesz az új adótörvenyekkel.

A pályakezdőket nem a nyugdíjasok miatt nem veszik fel, hanem azért, mert nincs munkatapasztalatuk, de ha nem veszik fel őket nem is lesz.:-(

114. Veronika27 (válaszként erre: 113. - B2d0b7d91e)
2009. jún. 18. 10:02
Hát két vége van a dolognak: egyfelől én is megértem, hogy a nyugdíjasnak nem elég a nyugdíj és dolgozik mellette. De ugyanakkor meg nem adja át a helyét a fiatalabbnak, akinek viszont nemhogy nyugdíja meg lakása, de semmije nincs pályakezdőként.
2009. jún. 18. 09:51

A nyugdíjas témát nem értem:-(

Ha arra gondolsz, hogy a nyugdíj mellett dolgoznak, hát én azt is megértem, mert lehet nem elég a pénze egyébként. Az ilyen dolgozzon, ha van olyan szerencsés, hogy van munkája.

Sajnos az is probléma, hogy emelgetik a nyugdíj korhatárt, csökkentik a gyes idejét, de arra nem gondolnak, hogy nehéz elhelyezkedni. A legtöbb esetben nem arról van szó, hogy nem akarnak dolgozni az emberek, hanem arról, hogy nem veszik fel őket.

A médiában ezt úgy tálalják, mintha ez embereknek jó lenne, hogy a fizetésük helyett a semmiből éljenek és inkább nem helyezkednek el. Mert nem mindenki kap segélyt az önkormányzattól, hogy abból ellébecoljon és mellette feketemunkát vállaljon. Amikor én munkanélküli voltam, nem kaptam segélyt, mert nem hitték el, hogy olyan kevés pénzből élünk:-) Aztán ajánlották, hogy vállaljak feketemunkát, hiszen én is meg ő is(az önkormányzatos ügyintéző) tudjuk, hogy van ilyen... Kértem adjon címeket, hogy hol tudok ilyet vállalni:-)

Na, a lényeg, hogy nehéz!!!

112. Veronika27 (válaszként erre: 111. - B2d0b7d91e)
2009. jún. 18. 09:39

Igen, és azt se felejtsd ki, hogy a nyugdíjasokat nem küldik el...

De egyébként teljesen egyetértek.

2009. jún. 18. 09:34

Nincs kérdés!:-)

A lényeg: nehéz munkát találni akkor ha csak 8 általánosa van, akkor is ha diplomája, ha szakmunkás, ha fiatal, ha idős, ha gyereke van.

A fórum témához kapcsolódva írtam le a tapasztalataimat.

Vannak itt olyanok, akik azt hiszik, hogy aki nem talál munkát azzal valami gond van, ezt szerettem volna megcáfolni:-)

Nincs senkivel semmi gond. Mindenki keresi a neki megfelelő munkát, ha nem talál, nem biztos, hogy azért mert nem ért semmihez, nem képezte magát, nem tud nyelveket.

Hanem azért nem talál, mert nincs megfelelő istmeretsége és sokan vannak a munkerő piacon. A munkaadóknak van kiből válogatniuk, és ráadásul a legtöbb munkakörhöz feleslegesen kérnek akár nyelvtudást, stb.


Nem szabad feladni a munkakeresést! Kitartás kell hozzá!

110. Veronika27 (válaszként erre: 109. - B2d0b7d91e)
2009. jún. 18. 09:22
Akkor most mi a kérdés?:)
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook